Şimdi Ara

Ubuntu ve Windows internet hızı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Exper mi? Arayıp sorabilirsiniz müşteri hizmetlerinin 2011 bios mu olur? Bu yüzden casper, exper, vestel bir arpa boyu yol alamıyorlar..
  • Merhaba.
    Sistem sürücülerinden kaynaklı bir problem olabilir.
    Bios güncellemesi bu konuda büyük ihtimalle faydası olmaz.
    Daha önce sisteminizde bios güncellemesi yapmadıysanız ve yanızda deneyimli birisi yoksa bios güncellemesi yapmanızı tavsiye etmiyorum. Yapacağınız bir hata yada sistemdeki bir problem yüzünden anakartınız kullanılmaz duruma gelebilir. Boşuna masraf çıkabilir.
    Zaten çoğu bios güncellemesi performans sorunları için değil cihaz uyumluğu için çıkarılmıştır. Örneğin yeni nesil işlemci ve ram gibi düşünebilirsiniz.
    Apache2 durduğu yerde bir trafik oluşturmaz. Siz anladığım kadarıyla zaten yerel ağ da çalışıyorsunuz.
    Ağ sürücünüz başka bir sürücünün değiştirilmiş versiyonu olabilir. Bazen performans ve bağlantı sorunları yaşanabiliyor.
    Bu link üzerinde bir kullanıcı kendisi sürücüde değişiklikler yapmış.https://github.com/FreedomBen/rtl8188ce-linux-driver
    isterseniz sisteminize yükleyebilirsiniz.

Optimus windows dışı platformlarda maağlesef çok baş ağrıtan bir teknoloji. Windows üzerinde bile performans kayıplarına neden oluyor.
    Linus Torvalds konu ile ilgili güzel bir açıklamasıhttps://www.youtube.com/watch?v=IVpOyKCNZYw .
    Optimus kernel 4.x den beri daha iyi durumda fakat yinede bazen problem yaşanabiliyor.
    İsterseniz ubuntu yazılım güncelleme ayarlarından sürücü seçeneğinde nvdia seçip sisteminize yükleyebilirsiniz.
    Daha sonra nvdia ugulamasına girip nvdia ekran kartınızı varsayılan kart olarak ayarlabilirsiniz.

Şahsen ben optimus yüzden bilgisayarımda linux kullanmıyorum.

Android studio konusunda ise detaylı bir debug görmemiz lazım.
    Bu çıkışın birçok sebebi olabilir. Internette ram , ekrankartı yada disk yetersizliği ile ilgili olabilir denmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 19 Şubat 2018; 17:38:15 >

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi yükleyip nvidiayı seçtim zaten.. artık bende hatanın zaten işlemci ekran kartı veya ramden olduğunu düşünüyorum fakat windowsa kurup denediğimde çalıştı buda beni şüpheye düşürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Astraxs

dediğiniz gibi yükleyip nvidiayı seçtim zaten.. artık bende hatanın zaten işlemci ekran kartı veya ramden olduğunu düşünüyorum fakat windowsa kurup denediğimde çalıştı buda beni şüpheye düşürdü.

Windows da çalışması birşeyi değiştirmiyor. windows sürücülerinde sorun yoktur ancak linux sürücüleri stabil olmayabiliyor ve sorun yaşayabiliyorsunuz. Utilix dediğinin aksine bu problemini çözüp çözmemesi konu değil ancak bios güncellemeni sistem (windows, linux farketmez) stabiliten için kesinlikle yapmalısın.

Senin sorununla alakası yok ancak en son meşhur meltdown ve spektre konusunda dahi bios güncelleme yapılması önerildi. Benim sistemime HP aynı hafta içinde bir BIOS güncellemesi yayınladı. Bu güncellemeler yeniden eskiye doğru gelmesi zaman alabileceği söylendi vs...

Diğer bir konuda tekrar Ubuntu kurmak yerine farklı bir dağıtım, mesela Mint deneyebilirsiniz.

• uisik34 kullanıcısına yanıt
    valla ubuntuyu kurdum artık :) androidede artık windowstan çalışacam .. biosta dediğim gibi yok malesef bende artık zaten bilgisayarı yenilemeyi düşünüyorum bakalım artık..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.