Şimdi Ara

Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gnome 3 beğenmedim, Malesef sorunlu......Ubuntu ile alakalı değil ama aceleye gelmiş sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerOfLinux -- 18 Ekim 2011; 22:34:12 >
  • Nautilus'um sürekli çöküyordu. open terminal'i kaldırınca o sorunda gitti. Şu an gayet güzel. Nautilus da acaip hızlı çalışmaya başladı.
  • gnome dan sonra bu unıty bana hıc gelmedı artı hıc de dedıklerı gıbı hızlı degıl i5 makınede bıle
  • Beğenmediysen Gnome yükle. Giriş ekranında Gnome classic'i seç eskisi gibi kullan. Ben hız konusunda sorun yaşamıyorum.
  • Batırmışlar resmen, adobe yüklemek işkence yükleyemedim, opera yüklemiyor, daha bi yığın stabilite problemi gördüm...
  • eskiden windows cok yavas linux hizli derlerdi bence genel anlamda win7 cok iyi buna gore

unity ozellikle netbook icin 5 para etmez. gnome 3 ise bence sacma hic bi ayar yok linux ruhuna aykiri ve gorsel olarakta guzel degil. kde yi nedense hic sevmedim. xcfe ve lxde yide arayuz olarak gormuyorum. geriye bi ubuntu 11.04 ve gnome 2.x kaldi. bu ikisi harika. bence linux ileriye degilde geriye gidiyor.

11.10 a gnome 2.x yuklenirmi
  • Yok kardeşim ben de sorun yaşıyorum , önceki sürümde tıkır tıkır saat gibiydi , daha stabildi sanki sistem.....

Hayati olmasa da can sıkıcı birkaç problem var, halletmek de kolay değil mesela bende ses ayar tutmuyor, garip
    birkaç ayar eklemiş ses ayarlıyorum açıyorum, cihazı resetleyince ses kapalı. V.s. v.s. benzer birkaç önemsiz sorun.

Doğru düzgün ayar yapamıyorum kısıtlamışlar kendince birçok şeyi sadeleştirmişler.

Ubuntunun bu bir önceki 11.04 sürümüyle Gnome'ye bayaa bir ısınmıştım halbuki.

KDE'ye döneceğim sanırım, Masaüstü görünümü şekli ayarları v.s... alışmıştım bayaa......

Mail attım Canonical, Ubuntu birkaç kişiye geri bildirim yaptım dönmediler daha, Güncelleme bekliyorum birkaç güncelleme
    geldi biraz daha bekleyeceğim.....
  • hic svmeigim kdeye alismak icin pardus kullaniyorum. ubuntu unity ve gnome yuzunden
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

hic svmeigim kdeye alismak icin pardus kullaniyorum. ubuntu unity ve gnome yuzunden

Mandriva , Mint kullan mutlaka alışırsın , çok da seversin, hemen herşey için neredeyse ayar mevcut,
    bir de alışkanlık meselesi yıllarca onu kullandık alıştık, Ubuntu haricinde.....tavsiye ederim
  • quote:

hic svmeigim kdeye alismak icin pardus kullaniyorum. ubuntu unity ve gnome yuzunden

Pardus'la kde'nin yanında xfce, lxde, enlightenment, gnome, openbox, gnome3 de kullanabilirsin. Biliyorsun değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

quote:

Pardus'la kde'nin yanında xfce, lxde, enlightenment, gnome, openbox, gnome3 de kullanabilirsin. Biliyorsun değil mi?

kırtane arayüz kurmak hoşuma gitmiyor. 11.10 bize yaramadı 11.04 devam. gnome 2.x üstüne arayüz yok.
  • Tivibu Web'den izle çalıştırabilen var mı? 11.04 sürümünde çalışıyordu bu sürüm de çalıştıramadım...
  • 10.10 Sürümü sonrasında 11.04 geçişi sancılı olacak ama iyi olacak vs. dediler ama bakıyorum da hem problemler devam ediyor hem de çoğunluk alışamamış yeni arayüze vs.

Anlaşılan 12.10 sürümüne kadar ancak ya toparlayacak ya da iyice karman çorman bir hale gelecek :(
    PC'ye yeni sürümü kurmak yerine 10.10'u tekrar kurup onu kullanacağım anlaşılan. Yenilik iyidir ama eskisine göre daha pratik ve stabil bir kullanım sunuyorsa iyidir ( şahsi görüşüm ), yoksa türlü sorunlar doğuruyorsa bir anlamı yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qube26

10.10 Sürümü sonrasında 11.04 geçişi sancılı olacak ama iyi olacak vs. dediler ama bakıyorum da hem problemler devam ediyor hem de çoğunluk alışamamış yeni arayüze vs.

Anlaşılan 12.10 sürümüne kadar ancak ya toparlayacak ya da iyice karman çorman bir hale gelecek :(
    PC'ye yeni sürümü kurmak yerine 10.10'u tekrar kurup onu kullanacağım anlaşılan. Yenilik iyidir ama eskisine göre daha pratik ve stabil bir kullanım sunuyorsa iyidir ( şahsi görüşüm ), yoksa türlü sorunlar doğuruyorsa bir anlamı yoktur.

al bendende o kadar 10.10 a devam. 11.04 den de vazgectim. isin kotusu 10.10 dan devam edecez ama gelismeler hic iyi yonde degil
  • linux kullanmak icin once yeniliklere hazir olmak lazim. tabi bu yenilikler yukarida birinin dedigi gibi insani canindan bezdirecek nitelikler tasimamali.

su an 10.10'da flash player hizlandirmasi disinda sorunum kalmadi. artik gorsel olarak da standart haliyle belli bir cizgiye geldi. faenza ikonlari disinda tema yukleme geregi duymuyorum. unity desen temelde sagdaki dock ve yukaridaki global menuden ibaret. gnome 2'den gecisteki en onemli sorun da system tray alanini hic etmis olmalari ki o da programlar guncellendikce duzene oturur.
    gnome 2 artik vucudumuzdaki uzuv kadar bildigimiz ortamdi. ne yazik ki onu oldurduler. cogu insan bundan itibaren ya diger masaustlerine yonelecek ya da alismaya calisacak.
  • linuxun en sevdigim yani ozellestirilebilir olmasi. canlandirmalardan ikonlara kadar. ama unity ve gnome 3 deresmen hic bi ayar yok. neyse o. bu kafa ile gideceklerse gelsin win8. 12.04 de bakalim linuxun elisimi belli olur
  • aslinda unity bayagi ozellestirilebiliyor
    tabi arac niye varsayilan gelmez
    sudo apt-get install gnome-tweak-tool

ayrica gnome tweak ve compiz settings kullanilabilir.

gnome 2'den eksigi applet olayi ama cok kullanilanlar teker teker de olsa var. mesela hava durumu, islemci frekansi gibi.
  • compiz bendemi calismadi ya. bi deneyim bakalim
  • unity yalan gnome'a devam. benim sloganım bu valla. hala 10.10 dan devam ediyorum. ne de güzel gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.