Şimdi Ara

Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• rc olmasin 12'sinden kalma. resmi sitede sanki hic oyle bir surum yokmus gibi hava var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

rc olmasin 12'sinden kalma. resmi sitede sanki hic oyle bir surum yokmus gibi hava var.

daha siteleri güncellenmedi sadece dosyalar depolara eklendi rc olsaydı rc eki olurdu dosyada bu asıl sürüm
  • Evet hep böyle olur zaten. Ana sayfa biraz geç güncellenir. Hayırlı olsun diyelim.
  • resmi sitede de var artik. hemen kuruyoum
  • Yeni Pardus kurdum. Hiç uğraşamam
  • Yoğunluktan dolayı çekemeyenler torrent linklerini deneyebilir. Bakalım nasıl olmuş bende çok merak ediyorum

http://releases.ubuntu.com/11.10/ubuntu-11.10-desktop-i386.iso.torrent
    http://releases.ubuntu.com/11.10/ubuntu-11.10-desktop-amd64.iso.torrent

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeAr -- 13 Ekim 2011; 20:39:02 >

• Bende indiriyorum
  • OHOHOHO çok yoğun
  •  Ubuntu 11.10 (Oneiric Ocelot) Çıktı

geldigi hali boyle. gtk3, arayuzu bayagi toplamis. kisaca sunu soyliyim 11.04 faciasindan sonra herkes kurup kullanabilir. bir sonraki surumde unity iyice farkini gosterecek.
    bunun disinda banshee hata verip kapaniyor. adobe flash hizlandirmasini bir turlu calistiramadim. bunun icin bayagidir ugrasim olmuyor bir turlu. eski surumde ve beta flash'ta da calismiyordu. full hd flash'lar cok kasiyor. win7'deki pencere maksimize etme efektlerini bir ara cok guzel hale getirmislerdi yine turuncu cizgiye donulmus ki o hali cok orjinal ve guzeldi. unity launcher'in tam ekrandayken gorunur hale gelme olayi hala sikintili. imleci surekler suruklemez ipek kumasta kayar gibi cikmasi lazim ama yok, cikmiyor duzgunce. hele yavas pc'si olanlar icin daha da kotu. 1 saatte anca bu kadar :) ha bi de ses kisik geldi yine alsamixer ile 80'ler ambiyansi yasadim.

• Gelecek güncellemelerle Flash sorunu düzelecektir muhtemelen. Ses içinse alsanın ayarı vardı, konsola verilen komutla çıkıyordu. Bir değeri arttırınca ses de düzeliyordu.
  • Pardus+XFCE kullanıyorum. Gayet memnunum.
  • Bende kurdum naçizane yorumumu yapayim çekileyim. Şimdi birisi bana ubuntu-unity ile uzun süredir kullandığım gnome3 arayüzü arasindaki farki anlatsin mantik ve kullanım olarak ele alirsak hiç bir farkı bulunmayan gnome3 arayüzünden daha kotu ve hala ati açık kaynak sürücüsü ile düzgün çalışmayan üstünden 6 ay geçmiş şeyi dayatıyor ubuntu. Ha beğenmiyorsan kullanma diyen olabilir ben ubuntunun gittiği yolu beğenmiyorum sadece bunu vurgulamak istiyorum. 2 ayrı DE arasinda gidip geliceğime taş gibi archlinux+gnome3 kurar keyfime bakarim ubuntuyla daha işim olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeAr -- 13 Ekim 2011; 22:26:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeAr

Bende kurdum naçizane yorumumu yapayim çekileyim. Şimdi birisi bana ubuntu-unity ile uzun süredir kullandığım gnome3 arayüzü arasindaki farki anlatsin mantik ve kullanım olarak ele alirsak hiç bir farkı bulunmayan gnome3 arayüzünden daha kotu ve hala ati açık kaynak sürücüsü ile düzgün çalışmayan üstünden 6 ay geçmiş şeyi dayatıyor ubuntu. Ha beğenmiyorsan kullanma diyen olabilir ben ubuntunun gittiği yolu beğenmiyorum sadece bunu vurgulamak istiyorum. 2 ayrı DM arasinda gidip geliceğime taş gibi archlinux+gnome3 kurar keyfime bakarim ubuntuyla daha işim olmaz.

Ubuntu geçiş sürecinde ve doğal olarak bazı sıkıntılar yaşıyor. Yalnızca 6 aylık sürede Unity ile ne kadar oynadıklarına bakılırsa ekip alkışı hak ediyor.

İki masaüstü arasında gidip gelmiyorsun ki. Kartın modelini bilmiyorum ancak "Donanım Sürücüleri" itibariyle kapalı kaynak kodlu sürücünün kolayca kurulabilmesi gerekiyor.

Gnome 3 ile Unity aynı diyorsan daha sana diyecek bir şey kalmıyor zaten. Yanlış anlama beğenmiyorsun diye bir şey demiyorum sana. Ne istiyorsan onu kullanmakta özgürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap

quote:

Bende kurdum naçizane yorumumu yapayim çekileyim. Şimdi birisi bana ubuntu-unity ile uzun süredir kullandığım gnome3 arayüzü arasindaki farki anlatsin mantik ve kullanım olarak ele alirsak hiç bir farkı bulunmayan gnome3 arayüzünden daha kotu ve hala ati açık kaynak sürücüsü ile düzgün çalışmayan üstünden 6 ay geçmiş şeyi dayatıyor ubuntu. Ha beğenmiyorsan kullanma diyen olabilir ben ubuntunun gittiği yolu beğenmiyorum sadece bunu vurgulamak istiyorum. 2 ayrı DM arasinda gidip geliceğime taş gibi archlinux+gnome3 kurar keyfime bakarim ubuntuyla daha işim olmaz.

Ubuntu geçiş sürecinde ve doğal olarak bazı sıkıntılar yaşıyor. Yalnızca 6 aylık sürede Unity ile ne kadar oynadıklarına bakılırsa ekip alkışı hak ediyor.

İki masaüstü arasında gidip gelmiyorsun ki. Kartın modelini bilmiyorum ancak "Donanım Sürücüleri" itibariyle kapalı kaynak kodlu sürücünün kolayca kurulabilmesi gerekiyor.

Gnome 3 ile Unity aynı diyorsan daha sana diyecek bir şey kalmıyor zaten. Yanlış anlama beğenmiyorsun diye bir şey demiyorum sana. Ne istiyorsan onu kullanmakta özgürsün.

Özgürlüğümü hatırlattığın için sağol. 6 ay değil 1 sene oldu unity geliştirmesi 10.10'dan sonra 6 ay geliştirilip 11.04, 6 ay daha geliştirilip 11.10 çıktı bu da 1 sene eder. Yani ubuntu geçiş sürecini falan çoktan geçti.

Bence kullanım olarak birbirine çok benziyor tabi bu kişiden kişiye farklılık gosterebilir. Farkları hala bekliyorum açıklasın biri :) Donanım sürücüsü olayına gelincede mutter üzerinde ati sürücüleri güzel çalışıyor ancak unity 3-D açık kaynak ve kapalı ati sürücüsü ile sorunlu.

• quote:

Özgürlüğümü hatırlattığın için sağol. 6 ay değil 1 sene oldu unity geliştirmesi 10.10'dan sonra 6 ay geliştirilip 11.04, 6 ay daha geliştirilip 11.10 çıktı bu da 1 sene eder. Yani ubuntu geçiş sürecini falan çoktan geçti.

Bence kullanım olarak birbirine çok benziyor tabi bu kişiden kişiye farklılık gosterebilir. Farkları hala bekliyorum açıklasın biri :) Donanım sürücüsü olayına gelincede mutter üzerinde ati sürücüleri güzel çalışıyor ancak unity 3-D açık kaynak ve kapalı ati sürücüsü ile sorunlu.

Anlayamıyorum senin gibi insanları. Özgürsün kısmını dalga geçmek için yazmamıştım. "Neyi seviyorsa herkes onu kullanır" anlamında demiştim ama nasıl anladıysan lafı, şaşıyorum cidden.

Önce yazdığımı tekrar oku, bak ben ne demişim: "...Unity ile ne kadar oynadıklarına...". Geliştirilmeye başlandı, yaratıldı mı demişim, ha? Demek istediğim 11.04'teki birçok (Unity kaynaklı) hatanın 6 aylık zaman diliminde giderilmiş olması, ham olan masaüstünün iyice oturtulmaya başlanmasıydı. Masaüstü yöneticisini değiştirmek öyle kolay iş mi sence? Onun dosya yöneticisi ve sistem araçlarıyla olan uyumunu sağlamak... Bunlar ne ifade ediyor?

• Sen haklısın boş ver yazdıklarımı hiç anlamam zaten linux falan oylesine yazdım işte cahillik.
  • 11.10 Faciya beyler bence Stabilite yok + google chrome de bile hata aldım.
  • ubuntu wubi ile kurdum firefox 7.01 olmasına rağmen flash ağırlıklı sitelerde kasıyor, beğenmedim döndüm mutlu mesut win7 ye.
  • yorumlar ıcın tesekkurler zaman kaybedıcektım ıyı oldu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.