Şimdi Ara

Ubuntu 10.10 beta(TAM SURUM CIKTI!) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şu anda ubuntu kullanıyorum ve çok memnunum. Hoş normal bir kullanıcı değilim ben ya çıldırmış gibi kullanıyok AMA UBUNTU AAABİİİİİ ....
  • Arkadaşlar daha önce 8.10 sürümünü kurmuştum, bugün 10.10'u indirip kurmayı denedim bölüm seçme alanında kaldım, önemli verilerim olmasa deneme yanılma yöntemiyle halledeceğim ama veriler uçarsa biterim o yüzden yanlış bir şey yapmaya tırsıyorum , benim şuan ki bölümlerim resimdeki gibi:
     Ubuntu 10.10 beta(TAM SURUM CIKTI!)

Ubuntuyu F: bölümüne kurmak istiyorum ama Ubuntu kurulumda C:, D: yi ayrı ayrı görüyor E:, F:'yi 500gb'lık bir bütün olarak görüyor bu yüzden kuramıyorum. 8.10'da 4 bölümü de ayrı ayrı görüyordu ve kolayca kuruyordum, ayrıca önemli verilerim de E: bölümü içerisinde bunlara zarar vermeden bu iki bölümü ayırıp Ubuntuyu F: bölümüne nasıl kurabilirim?

• ben direkt flash a kurdum . istediğim bilgisayarda kullanmak için .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moo-hyuk

Arkadaşlar daha önce 8.10 sürümünü kurmuştum, bugün 10.10'u indirip kurmayı denedim bölüm seçme alanında kaldım, önemli verilerim olmasa deneme yanılma yöntemiyle halledeceğim ama veriler uçarsa biterim o yüzden yanlış bir şey yapmaya tırsıyorum , benim şuan ki bölümlerim resimdeki gibi:

Ubuntuyu F: bölümüne kurmak istiyorum ama Ubuntu kurulumda C:, D: yi ayrı ayrı görüyor E:, F:'yi 500gb'lık bir bütün olarak görüyor bu yüzden kuramıyorum. 8.10'da 4 bölümü de ayrı ayrı görüyordu ve kolayca kuruyordum, ayrıca önemli verilerim de E: bölümü içerisinde bunlara zarar vermeden bu iki bölümü ayırıp Ubuntuyu F: bölümüne nasıl kurabilirim?

E ve F bölümlerinin olduğu diskin "dinamik" olarak görünmesiyle bir alakası vardır diye düşünüyorum. harici disk mi o?

• Hayır dahili disk iki adet dahili disk var birisi Seagate 320 diğeri Seagate 500gb, yanlış hatırlamıyorsam Ubuntu 8.10 cd'si bozulduğundan emin olmak için tekrar deneyemedim ama 8.10'da yine diskler aynı bu şekilde iken denediğimde ayrı bir işlem yapmadan 4 bölümü de görüyordu diye hatırlıyorum. Yalnız geçenlerde disklerin sata kablolarını yeniledim ve anakartın öncekinden farklı sata girişlerine taktım onun getirdiği bir sorun olabilir mi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4F4EC4307 -- 15 Ekim 2010; 16:11:28 >
  • bolumlendirme icin ''elle yap'' secenegini sectin mi?
  • Evet elle yapılandır'ı seçtim hatta birazdan tekrar deneyip resmini çekip atayım daha açıklayıcı olur.

Bunlarda resimler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4F4EC4307 -- 15 Ekim 2010; 16:27:42 >
  • Güncel, sorunu hala çözemedim başka fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moo-hyuk

Güncel, sorunu hala çözemedim başka fikri olan var mı?

Ubuntu'yu kuracağın alanı Windows ortamında FAT32 olarak biçimlendirirsen, daha sonra ubuntuyu yüklerken o bölümü tanıman daha kolay olur. Ubuntuyu yüklerken de aynı bölümü EXT4 e çevirirsin olur biter.
  • Fat32'ye çevirip denedim birşey değişmedi yine tablo koyduğum ikinci resimdeki gibi. 500gb'lık tek bölüm olarak görünüyor.
  • bu da demek oluyor ki @Crosshair in dedigi gibi dinamik disklere kurulum yapilamiyor. dinamik diski temel diske cevirmek icin ne yazik ki tum bolumlerin silinmesi gerek.
  • Bula bula 10.10'a mı koydular bu gerekliliği 8.10 dinamik minamik dinlemeden kuruyordu ne güzel . Başka çare yok o zaman 320'liğin kıyısından köşesinden bi 10gb alıp ona kuracağım, herhalde 8.10'u da bu şekilde kurdum o zaman.
  • bildigim kadariyla dinamik disk bir microsoft standarti. windows 2000 ile gormeye basladik. bu nedenle diger isletim sistemlerinin desteklemesi soz konusu degil.
  • şimdi konuyu görünce ben de kontrol ettim. harddiskimde ubuntu'nun ve ubuntu takas alanının bulunduğu bölümler "Temel" olarak işaretlenmiş durumda.

tam emin değilim ama disk yöneticisinde hdd bölümlerini temel olarak işaretleyebiliyorduk. sağ tık menülerini bir kurcalayın isterseniz. ama emin değilim.
  • Evet diske sağ tıklayınca Temel Diske Dönüştür seçeneği var ama inaktif, sadece Temel disk olan hdd'ye sağ tıklayınca Dinamik Diske Dönüştür aktif.
  • Arkadaşlar netten ubuntu 10.10 netbook remix versiyonu indirdim ve usb belleğe program sayesinde açtım ama boot yapamıyorum. Netbook ta Windows 7 kurulu
  • quote:

Evet diske sağ tıklayınca Temel Diske Dönüştür seçeneği var ama inaktif, sadece Temel disk olan hdd'ye sağ tıklayınca Dinamik Diske Dönüştür aktif.

hdd yi cache belleğin izin verdiği sayıdan fazla partition 'a bölerseniz cache bellek yeterli gelmediğinden kurulum gerçekleşmiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsthehallowman -- 13 Kasım 2010; 8:34:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaturk

Arkadaşlar netten ubuntu 10.10 netbook remix versiyonu indirdim ve usb belleğe program sayesinde açtım ama boot yapamıyorum. Netbook ta Windows 7 kurulu

Arkadaşlar hala cevap arıyorum ...
  • quote:

Arkadaşlar netten ubuntu 10.10 netbook remix versiyonu indirdim ve usb belleğe program sayesinde açtım ama boot yapamıyorum. Netbook ta Windows 7 kurulu

quote:

Arkadaşlar hala cevap arıyorum ...

Bios'a girip boot options bölümünden ya flash disk'inizin gözüken adını yada removable disk diye yazıyor sanırım bunlardan birini ilk öncelikli boot olarak işaretleyin.

Eğer farklı bir işletim sistemi ile birlikte kullanacaksanız kurulum yapmak istediğiniz hdd'nin bir kısmına ayrı bir bölüm oluşturmanızı öneririm.

Ayrıca pc açıkken flash diskinizi takıp yeniden başlatmanızı tavsiye ederim.

Not: Bios'a muhtemel giriş tuşları: Del, F2, F11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsthehallowman -- 17 Kasım 2010; 14:21:23 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.