Şimdi Ara

Ubuntu 10.04 Hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ubuntunun her 6 ayda bir güncellediği yeni versiyonu 10.04 (Lucid Lynx)indirilebilir. Bu sürüm uzun vadeli (3 yıl) destek ile geliyor.

• netbook sorun çıkarmazsa kurucam inş
  • bugun indirdim aksama kurmayı dusunuyorum bakalım nasılmıs
  • Bende benim Kubuntu 9.10 KDE 3.5'i silip sıfırdan taze bi normal Ubuntu kurucam. Daha önceki denemelerimde ufak tefek problemler hariç -o da zaten test sürümleriydi- gayet güzel çalışıyordu. Bi de üstüne Warcraft 3 - DotA'yı ayarladıktan sonra kop kop
  • indiriyorum bu akşam geçebilirim inşallah
  • Ubuntu bir önceki sürüm kuruluysa direkt olarak güncellemelerden indirip kurabilirsiniz yeni bir kurulum
    yapmadan !

Ancak biraz uzun sürüyor ben denedim bugün hiçbir sorun çıkmıyor mevcut sürüm üzerine kuruyor eski paketleri
    kaldırıyor , yeniliyor , depoda mevcut programları yeniliyor belgelere filan dokunmuyor çok güzel oldu
    donanım sorunu da yaşamadım , yani sürücü problemi olur mu diyordum ancak hiç sorun çıkmadı harika
    kuruluyor.İsterseniz sıfırdan da kurabilirsiniz tabii seçim size ait
  • 2.işetim sistemi olarak kurdum donanımsal hiçbir sorun yok biraz web sayfalarındaki resimlerde pixellenme var küçük resimlerde onun dışında sorunsuz.
  • Çok uzun bir süre Windows kullanmış birisi olarak daha önceden bi kaç kere linux sürümlerini kullandım.Fakat sonuç hep aynı oldu hep windows'a geri döndüm Ama bu sefer kalıcı olur inşallah
  • Yükledim, gayet güzel çalışıyor :) Özellikle ön tanımlı sosyal ağ programları güzel olmuş, iki tıkla face-msn sohbeti yapıyorum. iTunes benzeri bi müzik mağazası da açmışlar, en güzel yanı DRM'siz yani korumasız olması. Oyun olarak da zaten tarayıcı oyunları ve Warcraft 3'den başka bişey oynamıyorum şu aralar, bu yüzden Wine açıyorum, probemsiz ve performanslı çalışıyor Warcraft 3
  • acaba soyle nasil kurulur, kullanilir gibi bir rehber mi hazirlasak? ubuntu wiki'de zaten oldugu icin gereksiz gibi goruyordum da belki donanimhaber'de de olmasi iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

acaba soyle nasil kurulur, kullanilir gibi bir rehber mi hazirlasak? ubuntu wiki'de zaten oldugu icin gereksiz gibi goruyordum da belki donanimhaber'de de olmasi iyi olur

Hazırlayabiriz aslında, Ubuntu Wiki'den alıp altında alıntıdır kısımlarını ekleyerek. Ben başlıyorum hazırlamaya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.