Şimdi Ara

U8800 Stok Rom Yükleme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar telefonuma aşağıdaki stok romları yükledim fakat yükleme bitince bootanimasyonunda takılıp kalıyor.2-3 defa bootanimasyon baştan başlıyor, sonra çok yavaşlıyor sanki ağır çekimde.Ve arada ekran kararıyor bootanimasyon devam ederken.En sonunda telefon kapanıyor.Bootloader'ı kilitli olmayan romda da aynı, son B528de de.B136'da recovery'e girip E: cant mount dev/block bilmem ne gibi bir hata veriyor.

Denediğim stok romlar:

B136 (Turkey Channel), B518 ve B528

Telefonu satmak istiyorum.O yüzden custom rom yüklü satamam.Garanti dahilinden çıkıyor.Oysa custom rom yüklenebiliyor (Aurora v5 u20 sorunsuz yüklendi mesela)

Denediğim ekstra yöntem : Genokolar'ın partition600.zip dosyasıyla partition.

Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 23 Mart 2013; 5:29:18 >

• Partisyonun orijinal halindeyse dorado tele at pili çıkar telefonu usbye bağla telefon tepki verince 3tuş yapıp yüklemeyi başlat bu sorununu çözmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umidigo

Partisyonun orijinal halindeyse dorado tele at pili çıkar telefonu usbye bağla telefon tepki verince 3tuş yapıp yüklemeyi başlat bu sorununu çözmeli

Dorado'dan kastın dload klasörü ise yaptım.Zaten Flashlama yapıyor fakat telefonun son ekranı gelmiyor.Açılış animasyonunda kalıyor.Froyo'da ise can't mount gibisinden bir hata ile karşılaştım 2 defa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 22 Mart 2013; 9:17:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

quote:

Orijinalden alıntı: umidigo

Partisyonun orijinal halindeyse dorado tele at pili çıkar telefonu usbye bağla telefon tepki verince 3tuş yapıp yüklemeyi başlat bu sorununu çözmeli

Dorado'dan kastın dload klasörü ise yaptım.Zaten Flashlama yapıyor fakat telefonun son ekranı gelmiyor.Açılış animasyonunda kalıyor.Froyo'da ise can't mount gibisinden bir hata ile karşılaştım 2 defa.

hocam @-forumber- e ulaş o yardımcı olabilir
  • tar dosyasını recovery den atmahya mı calsıtın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon açılmazsa pili çıkar cvm ile aç wipe leri yap reeboot sistem yap telefon açılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allah Diyen Tirbüşon

tar dosyasını recovery den atmahya mı calsıtın

Hayır.Örneğin kullandığım orjinal stok romlardan biri şu : U8800V100R001C00B518G001(Beta1.0)(Overseas Normal)(Gingerbread)
    İçinden çıkan dload/UPDATE.APP dosyasını hafıza kartına açtığım dload klasörüne atıp oradan ses + ve ses - tuşlarına basarak power tuşuna basıp (normal flashlama yöntemi ile) flashlama yapıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: iki-be

telefon açılmazsa pili çıkar cvm ile aç wipe leri yap reeboot sistem yap telefon açılır

Onları hep yaptım sadece b528'de yapamıyorum ki zaten bootloader'ın kilitlenmesinden dolayı.

• quote:

quote:

tar dosyasını recovery den atmahya mı calsıtın

Hayır.Örneğin kullandığım orjinal stok romlardan biri şu : U8800V100R001C00B518G001(Beta1.0)(Overseas Normal)(Gingerbread)
    İçinden çıkan dload/UPDATE.APP dosyasını hafıza kartına açtığım dload klasörüne atıp oradan ses + ve ses - tuşlarına basarak power tuşuna basıp (normal flashlama yöntemi ile) flashlama yapıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: iki-be

telefon açılmazsa pili çıkar cvm ile aç wipe leri yap reeboot sistem yap telefon açılır

Onları hep yaptım sadece b528'de yapamıyorum ki zaten bootloader'ın kilitlenmesinden dolayı.

hocam recovery den sadec e ziple yükleme yapılabilir odin dosyasıdır senin indirdiğin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

hocam recovery den sadec e ziple yükleme yapılabilir odin dosyasıdır senin indirdiğin

İmkanı yok.Hepsi ya orjinal sitesinden çektiğim yada xda'nın x5 wiki sayfasından aldığım dosyalar.Ve daha önce yükleme yapmıştım.Bir defasında garantiye gitmişti telefon.O zaman donanımsal bir şekilde yada başka bir işlemle rom atılmasını engellediler mi ne yaptılar? (Böyle bir işlem varmı gerçi )
  • Hocam benim yöntemi deneyin isterseniz;

B518 i yükleyin,

Ardından CWM 5.0.2.8 i pembe ekran yöntemi ile yükleyin

Sonra birazdan upload edeceğim B526 CWM yedek dosyasını CWM den restore yapın.

Root u kaldırmak istiyorsanız SuperOneClick programı yardımıyla UnRoot yapın

Daha sonra orjinal recovery yi geri yükleyin.

Böyle yaparsanız büyük bir ihtimalle garanti dışı kalmayacaktır.

Eğer sizin için uygunsa,backup ın upload ına başlayayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Hocam benim yöntemi deneyin isterseniz;

B518 i yükleyin,

Uygun uygun Teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 23 Mart 2013; 17:30:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Hocam benim yöntemi deneyin isterseniz;

B518 i yükleyin,

Uygun uygun Teşekkürler şimdiden.

Buyrun hocam;

https://dl.dropbox.com/u/72021255/forumber/B526_U8800_Root_CWM5.0.2.8.zip

Bu yedeği CWM 5.0.2.8 ile restore yapın

Fakat siz partition yüklemişsiniz sanırım. Ne olur ne olmaz orjinal partition u yükleyin;

Bu adımları CWM 5.0.2.8 ile yapın

1.Wipe data/factory set
    2.Mounts and Storage > format /system
    3.advanced > reboot recovery
    4.install zip from sdcard > stock partition un zip dosyasını yükle
    5.advanced > reboot recovery
    6.install zip from sdcard > stock partition un zip dosyasını tekrar yükle
    7.advanced > reboot recovery
    8.Backup and Restore > yedeği geri yükle

İndireceğiniz stock paritition dosyası;

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1229769&d=1343593540

• Bu da işe yaramadı hocam.Sanki biri telefonun stok rom atmasını engellemiş. Restore yaptım, telefon bootloop'ta kaldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.