Şimdi Ara

Tyt türkçe bence dil bilgisi azalacak gene(ytd)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paragraf sayısını 30 üstü bekliyorum.Sizin düşünceleriniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10-12 bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lgs de sormayacaklarmış ikisi de seçme sınavı. 3 4 tane olur bence

• cubb0rn C kullanıcısına yanıt
    dil bilgisine noktalama ses yazım anlatım bozukluğunu falan da dahil ediyorsun değil mi hocam? eğer öyleyse evet 10-12 gelebilir.

• Bence geçen sene gibi olmayacak. Sınav süresi arttığından dolayı böyle oldu

• End Of The Beginning kullanıcısına yanıt
    Evet onları da saydım.

• okuma ve okuduğunu anlama becerilerini test etmesi gereken bir sınavda çelgisiz taktırgaç bitkisiz öttürgeç gibi şeyler öğrenmek, aramak, bulmak bana doğru gelmiyor. yazım noktalama yanlışları, anlatım bozukluğu, birkaç tane de kelime manası sorarsın, kalanında dayarsın paragrafı.

• Her zamanki gibi gelicektir tarih tekerrur edicek 2019 YKS ye hazır olun

• quote:

Orijinalden alıntı: thevictorious

okuma ve okuduğunu anlama becerilerini test etmesi gereken bir sınavda çelgisiz taktırgaç bitkisiz öttürgeç gibi şeyler öğrenmek, aramak, bulmak bana doğru gelmiyor. yazım noktalama yanlışları, anlatım bozukluğu, birkaç tane de kelime manası sorarsın, kalanında dayarsın paragrafı.

Kanka adi 'Türkçe' olan bi derste dili incelemek daha mantıklı sanki. Bence dil bilgisi ve paragraf eşit sayıda olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aznareps ingo etaicsal

Kanka adi 'Türkçe' olan bi derste dili incelemek daha mantıklı sanki. Bence dil bilgisi ve paragraf eşit sayıda olmalı.

Alıntıları Göster

okudugunu anlamiyorsan yallah köyüne

• quote:

Orijinalden alıntı: karanlık çöküyor

okudugunu anlamiyorsan yallah köyüne

Alıntıları Göster

Ne alaka keko, sen de her gün kullandigin kelimeleri ekine kokune ayirip catisini inceleyemiyorsan yallah koyune

• Ösym Dışişleri Bakanlığı bile açıklamalarında bazı yazım yanlışları yapıyor. Saçma sapan dil bilgisi kuralları var. Dil bilgisi da,ki mi nin yazımı ve anlatım bozukluğundan ibaret olmalı. Gerisi cidden saçmalık

• quote:

Ne alaka keko, sen de her gün kullandigin kelimeleri ekine kokune ayirip catisini inceleyemiyorsan yallah koyune

Alıntıları Göster

yazdıgını bir daha oku hangisi daha mantıklı ; her kelimeyi ekine köküne ayırıyor musun :D ?  

• quote:

Orijinalden alıntı: RamseyBolton

Ösym Dışişleri Bakanlığı bile açıklamalarında bazı yazım yanlışları yapıyor. Saçma sapan dil bilgisi kuralları var. Dil bilgisi da,ki mi nin yazımı ve anlatım bozukluğundan ibaret olmalı. Gerisi cidden saçmalık

Su TDK'nin fantezisine degisiklik yaptigi konular veya icinde cok istisna bulunduran konular kelimelerin yazilisi falan amelelige kaciyor bi tik orasi dogru

Bakanliga hic girmiyorum bile politikaya kacar

• quote:

Orijinalden alıntı: karanlık çöküyor

yazdıgını bir daha oku hangisi daha mantıklı ; her kelimeyi ekine köküne ayırıyor musun :D ?  

Alıntıları Göster

Konuşurken bir şeyleri doğru şekilde anlatabilmek için ekleyip çıkarıp değiştirdiğin ekleri bilmek çok zor olmasa gerek

• + up

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 8 tane çıkıcak bence geçen sene ek süre verdiler onun için fazla geldi

• quote:

Alıntıları Göster

başka bir dilde dil kuralları eğitimi almadığım için bilmiyorum ama türkçenin dil bilgisi kuralları aşırı saçma ve komplike geliyor neredeyse tüm orta doğu ve akdenizden etkilenerek oluşmuş dünyanın en kozmopolit dilerinden birisine sahibiz ve her kuralın istisnası uygulanabilir olanlardan fazla. kafa ütülemekten ileri gitmeyen onlarca terim var. işgücü israfı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.