Şimdi Ara

TYT'Sİ KÖTÜ GEÇENLERE DEĞERİ BİLİNMEYEN ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ REHBERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk Alman Üniversitesi mühendislik bölümleri 25-30k

İTÜ uzay mühendisliği 18k

Boğaziçi Fizik 18k

Boğaziçi Matematik ( bana göre 18k sırlama ile en underrated bölümdür ÇÜNKÜ BİLGİSAYAR MÜH. ÇAP İMKANI vardır yani derslerinizi sıkı tutarak çap kazanıp Türkiye 300.sü ile aynı yerde okuyabilirsiniz)

Koç Kimya

Devam ettirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rte üniversitesi bahçe bitkileri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Odtü Matematik

• İYTE temel bilimlerin hepsi puanları çok ama çok düşük olmasına rağmen eğitim kalitesi çok yüksek

• Denizcilik fakulteleri.

• İnegöl İşletme :) şaka maka Uçak Gövde Motor Bakım bölümü olan üniversitelere bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asaf1 -- 15 Haziran 2019; 21:3:38 >
  • itü uzay hakkındaki düşünceleriniz neler? odtü istiyordum ama hayal kaldı o yüzden itü gelirse gitmeyi düşünüyorum
  • Bozok uni seracılık

• Ama iytenin yerini ve yurtlarını beğenmek imkansız... Allahın unuttuğu bi yerde.

• Başkent universitesinde tmde herhangi bir bolume tam burslu girip kafaniz calisiyorsa 3+ ortalama yapip hukuktan cift anadal yapmaniz gayet basittir.

• İTÜ'de bölümler ayrı, ODTÜ'de havacılık ve uzay adı altında tek bir bölüm varken İTÜ'de uçak (8k) ve uzay (18k) olarak ayrılıyor.

Aldıkları dersler çoğunlukla aynı, bunun yanı sıra mezun olunca ülkede çalışılabilecek yerler fazla, Aselsan, THY teknik, havelsan, Tübitak sage vsvs savunma sanayi ve havacılık odaklı imkanlar çok.

+ Olarak bölüm benim çok ilgimi çekiyor

• konu hakkında detaylı bilgi verir misiniz hocam özelden

• Türk alman üniversitesi pek iyi değil diyolar onun yerine marmara daha mantıklı değil mi?

• Hfbroken H kullanıcısına yanıt
    Hocam alıntı yapıyorum umarım burada aradığın cevapları bulursun

*TAU bir DEVLET ÜNİVERSİTESİdir.
    Eğitim uzatılmadıkça (1 yıl hazırlık+4 yıl ın üstüne çıkmadıkça) ücretsizdir, uzatırsanız da pahalı değildir ama bir harç ödemesi yapmanız gerekmektedir.

*ADAYLAR İÇİN ÖNERİLEN BİLGİ KAYNAKLARI*
    Tau.edu.tr
    Aday.tau.edu.tr //kataloğu ayrıca okıyunuz
    Tauhaber.com

*TAU öğrencileri (muaf olamadılarsa) önce TESTDAF sınavını geçmek zorundadırlar. Bunun için okul onlara 2 yıl içinde 4 kez ücretsiz sınava girme hakkı tanır. ilk seferinde (yani okula girdiği sene 1 yıl hazırlık dersleri gördükten sonra girdiği ilk sınavda) testdaf ı başarıyla geçen (TDN4 veya tdn3,4,4,5 gibi toplamı 16 yapan bir skor alan) öğrencilerden ilk 100'ü fazlasıyla yetip artan bir bursla almanyada üniversitelerin teknik dil kurslarına yaklaşık 1 ay için gönderilir.

*HAZIRLIK EĞİTİMİ ZORDUR (kolay bulan da vardır, zorlanmadan geçen de vardır, ama ZORDUR.)

*Eskiden DSH sınavı yapılıyordu ve ilk yılında başarılı olma oranı 20-50% arasındaydı, şimdi testdaf gelmesiyle bu oran daha da düşebilir, ancak testdaf vaktinde öğrencilerce de talep edilen bir sınav çünkü DSH mız almanyada bazı ümiversitelerce kabul edilmemişken testdaf heryerde kabul ediliyor ve ömür boyu geçerli.

*HAZIRLIK EĞİTİMİ İYİ, geçemeyenler genelde hocaları değil sistemi, sınavın zorluğunu, ve hocaların dsh sisteminden testdaf sistemine geçişe yönetimdeki bazı yavaşlıklar yüzünden ayak uyduramadıklarından yakınıyorlar.

*Her sınıfın 2-3 hocası oluyor ve bunların yaklaşık yarısı alman vatandaşı oluyor. (Türklerle tek farklı olan şey saç rengi bana sorarsanız...) Hocalar almanca eğitiminde iyiler, büyük geneli de sınavda başarılı olmanız için çalışırlar. Ancak geçmek için üstüne kendiniz çalışmanız da gerekebilir. Almanca kolay bir dil değildir. 1 yılda hiç kimse "tamamdır, almanca kitabı kapandı artık, her şeyi biliyorum" moduna gelemez.

*Genel hazırlığa "0 almanca" ile başlar. Geçenlerin de geneli 0 almanca ile başlayanlardır. Buranın hazırlığı "1 yıl boş yatayım, devamsızlık yapayım vs." Moduna girilecek bir hazırlık değildir. Yapılan testdaf sınavı ve ondan beklenen tdn4 notu çoğu alman üniversitesi için ortaktır. Orada ne kadar zorsa bizde de o kadar zordur. Lise mezunu olup almanyaya giden arkadaşlarınız varsa onlarda da 1yılda geçemeyen elbet çok vardır, taüde de.

*TAÜ öğrencilerinden bölümünde ilk 10 a girenlerin eğitimlerinin 3.yılını her ay boyu burs alarak Almanya'da okuma imkanları var. (Bu kültür iletişim, hukuk bölümlerinde yok, bu sene açılan bölümlerde olup olmadığını da bilmiyoruz) ayrıca bu program sonunda öğrencilerin TAÜ DİPLOMASINA EK OLARAK PARTNER ÜNİ DİPLOMASI (OVGU Magdeburg, TU Berlin....) Alması sistemi yeni gelmekte. Rektörün dediğine göre şuan girecek öğrenciler için de faal olmuş olacak. Tabi detaylı bilgi hiçbirimizin yok yeni yeni geldiği için sistem, (3.yıl okuma bilg gibi çoğu bölüme geldi, ancak bunun çift diplomaya dönüşmsi için anlaşmalar her bölümde tamamlanmadı). Detaylı bilgi için tau.edu.tr sitesinde bulacağınız bölüm sekreterlerine vs... mail atabilirsiniz

Bölümde ilk10a girmeyenler için de burslu/burssuz birşeyler sağlanabilir deniyordu, ama herhangi bir kesin vaat henüz yok. İlk 10 a girmek de çoğu bölüm için çok zor olmayacaktır çünkü çoğunluk zaten hazırlığı geçemiyor. 7 kişilik bölüm de var... (İlk 10 a girerseniz ama yine de başarısız görülürseniz almanca seviyesi ve notlar olarak yine katılamayabiliyorsunuz buna...)

• İnegölde evimde oturuyom şimdi inegöl ne alaka

• Zaphire Z kullanıcısına yanıt
    Bende İnegöl :)

• Anaaa dkflşslgksjg neyi var inegölümün skfksknf

• Yorum sizin.
    TYT'Sİ KÖTÜ GEÇENLERE DEĞERİ BİLİNMEYEN ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ REHBERİ

• hint dili ve edebiayti

• Zaphire Z kullanıcısına yanıt
    İşletme Fakültesi misss

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.