Şimdi Ara

Tyt Matematik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bende öyle düşünüyorum. Türkçe 35 sosyal 15 yapsam bile istediğim netlere çıkıyorum aslında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cube00

Bende öyle düşünüyorum. Türkçe 35 sosyal 15 yapsam bile istediğim netlere çıkıyorum aslında :)
    Yapilir hocam motivasyonunuzu bozmayin.Yavuz tunayi oneririm cografya icin ufak notlar alin ilerleyin.Felsefede çok bilgi sormuyorlar zaten dinde de terimleri ezberleyin sinava yakin.Tarihiniz kotuyse el kitabi alabilirsiniz belli basli konular cikiyor zaten.Turkcede en az 2 dil bilgisi kitabi bitirin derim, hergun paragraf cozun aksatmadan ayrica 2 3 gunde bir minimum genel deneme cozmenizi oneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliemre34 -- 2 Mayıs 2020; 16:15:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deliemre34 kullanıcısına yanıt
    Elimde delta coğrafya özet ve tarih özet kitapları var hocam onları okusam işe yarar mı? yavuz tuna videoları 26-30 saat arasında çok çok uzun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cube00

Elimde delta coğrafya özet ve tarih özet kitapları var hocam onları okusam işe yarar mı? yavuz tuna videoları 26-30 saat arasında çok çok uzun.
    Hocam gecen yil 0 temelle tavuz tunadan calistim tyt cografyam 4 net geldi o 1 tane soru sacmaydi zaten haritadan sacma sapan ortadogu ulkesini sormuslardi.Internete tyt cografya cikan konular yazin her yil belli basli konulardan osym soruyor zaten mesela nufus bilgisi,iklim,harita sadece bunlara calissaniz maksimum 5 saatlik videolardir bence.Gunde yarim saatinizi ayirin en azindan

• beyler şimdi deneme çözdüm de bilgisarmalın 60 dk 23 net yaptım ben anlamıyorum ya normal denemede 15 i geçemiyorum bunda 23 yaptım ne düşünüyorsunuz ? sanki deneme daha geliştirici olabilir ?

• aslında hedefim de 25 net yapmak bence denemenin üstüne gitsem yapamadıklarıma çözsem 25 e sabitleyebilirim gibi ama bunu 135 dk da yetiştirmek vae bir de her gün düzenli paragraf ve deneme de çözüyorum ama türkçe 40-45 dk dan aşağıda bitmiyor galiba sosyal ve fenden kısmam gerekecek biraz

• deliemre34 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam dediğin gibi yapacağım.
  • Her sabah tyt matematik branş denemesi çözerek19 netten 37lere çıktım bence fasikülle vakit kaybetme ne kadar çok deneme çözersen yararına
    Sınavda hızlı olman gerekecek unutma deneme seni hızlandırabilecek en iyi seçenek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mon Salai kullanıcısına yanıt
    hocam deneme çözdükten sonra yapamadığım problem tipini atıyorum hız problemi vs fasikülden onu temizlesem daha mantıklı olur dimi bir de denemedeki yapamadığım sorularla uğraşsam 25 nete sabitleyebilirmiyim ve bu süreçte hangi denemeleri çözdün başka önerin var mı 19 netten 37 nete çıkışını biraz daha anlatabilir misin

• quote:

Orijinalden alıntı: Mon Salai

Her sabah tyt matematik branş denemesi çözerek19 netten 37lere çıktım bence fasikülle vakit kaybetme ne kadar çok deneme çözersen yararına
    Sınavda hızlı olman gerekecek unutma deneme seni hızlandırabilecek en iyi seçenek
    2 katı çıkmışın, tebrikler.

kaç deneme çözdün ortalama. yapamadığın sorular, yani o 19 netten beri, 21 soru boştur onları ne yaptın ki 2 kata çıktın. aralıklı tekrar?
  • Geometri soru bankası olarak sadece karekök tyt klasik soruları bitirmiştim rutin olmayan sorular hala duruyo denemelerde geometri fullüyorum cebir kısmında zorlayan bi şey olmuyo zaten problemleştirilen sorunun mantığını çözünce hallediyosun
    Denemelere gelecek olursak
    Bilgi sarmal
    345
    Acil
    Sonuç
    Kafa dengi
    Tonguç çözdüm

Acil 345 çöz çözüceksen gerisi çöp benim kanımca

Benim çalışma mantığım şöyleydi atıyorum geometrim eksikse 1 haftamı geometriye ayırıyorum pratiğimi artırıyorum sınava kadar da pratiğimi kaybetmemek için her sabah süre tutup branş denemesi+tekrar şeklindeydi

Türkçeyi de aynı çekilde halletmiştim 10 günümü verip 3 tane soru bankasından bitirdim her sabah da denemesini çözdüm 34 35 lere çıktım 20 lerden (mezunum 2019 tyt de 6 küsür netim vardı orası ayrı 😂)
    Yapamadığım soruları kesip A4 e yapıştırıp dosyalıyorum konu konu
    Gün içinde çözdüğüm denemeden yanlışım çıkarsa o konudan biriktirdiğim sorulara göz gezdirip hafızamı tazeliyorum gayet güzel bi method kesinlikle yapmalısınız her ders için

17 netin içeriğini bilemediğim için kesin bi şey söyleyemem dostum geometri yapamıyosan 25i rahat bulursun problemi oturtmak zaman alır ama imkansız değil tabii ki
    Yine söylüyorum bence yapamadığın problem sorusun fasiküle dönerek halletmen konusunda nötürüm denemede yapamadığın sorunun video çözümünü izlemen zaten yeterli olucaktır
    Fasikül elbette yararına olur ancak kendi deneyimime göre söylüyorum ki ilk branş denemelerimde 80 dakikanın altına inemezken şu an max 55 dakikamı alıyo zor denemeler
    Hızını artırırsan soru üzerinde yoğunlaşman sana doğru cevabı getirecektik problem için denklemlerin sağlamsa tabii
    Umarım söylediklerim yararlı olmuştur senin için

• 19 neti 2019 yks de yapmıştım yazın sadece çözüm3d ve karekökten de eksik olduğum konuları bitirdim branş denemelerine de kasım sonu başladım 100 ü bulmuştur heralde tyt matematik için
    Bir de elimde acil soru bankası var ara ara ona da bakıyorum sorular bildiğim kalıplara dönüşmüş artık
    Denemeden önce çözülebilecek bi kitap size yeni nesil soru mantığını özümsetebilir

Sınavda 20D 2Y yapmıştım sınava öylesine girmiştim sadece mat çözüp çıktım o 19 neti yapmam 100 dakikamı almıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mon Salai -- 2 Mayıs 2020; 22:13:38 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihatemath -- 27 Şubat 2021; 17:52:10 >
  • hocam geometrisiz 23 net yaptım bugün bilgi sarmal denemesinde sence geometriye mi yogunlasmalıyım problem yapamıyorum ya 25-30 net yetiyor zaten bana Problem için ekstra zaman harcarsam diğer derslere vakit kalmayacak hocam bir de denemelere süre vererek mi çözmeliyiz yoksa tüm soruları çözmelimiyiz ben bugün 1 saat verdim mesela 60 dk da 23 net yaptım bu konudaki görüşün nedir

• Geometriden bi tane soru bankası bitir bence
    Deneme çözerken önce kendine bi süre belirle o sürenin altında turlayarak en kısa sürede yapabildiğini yap kontrol et daha sonra yanlışlarına boşlarına da bi 30 dakikanı ayır doğru yapana kadar uğraş en sonda çözümlerini izle direkt çözümleri izlersen çok zoe gelişirsin
    Günde 2 saatini tyt matematik denemesine ayırırsan yaparsın dostum

• eyvallah hocam

• Mon Salai kullanıcısına yanıt
    iyi yöntem. Ömer faruk da youtube da ki elemanda, denemeden çıkan yanlışları toplayıp 1-2 haftada 1 tekrar yapıyormuş.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.