Şimdi Ara

Tyt hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle tr mat fen sos çözen dostlarım sizlere bir sorum olacak.
    Şimdi fen sos, mattan daha önemli olduğu için şöyle birşey aklıma takıldı. Şimdi tr bitirdik geçtik Mata matı da çözdük 25. Soruya kadar geldik ve saate baktık 1 saat kalmış. TR de bi 8 9 boşunuz var mat ilk 25 soruda 6 7 boşunuz var. Bu andan itibaren nasıl bir hamle yaparsınız?
    Özellikle bu sıkıntılardan dolayi tytnin kötü gelmesi çok olası.

Ben o anda hemen mattan çıkar fen sosyali bitirirdim olabildiğince hızlı bir şekilde. Sonra tr boşlarına bitirir matta 25 den devam ederdim ki büyük ihtimal böyle bir senaryoda matın tamaminin yapılması biraz zor olur. Çünkü Mata dönene kadar 1 saatin en az 40 dakika kadari geçer.

Siz olsaniz nasıl yol izlersiniz? Ben malesef ygs de de tyt de de hemen hemen buna benzer sıkıntılar yaşadım ve malesef ikisinde de çok kötü geldi sonuçlar. Gerçekten önemli bir konu dostlar çoğumuzun yıllarca emeği var bu işte böyle gereksiz şeylerden kaçmasın. Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kjkszpjmr2 -- 12 Haziran 2019; 12:54:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostlar yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kjkszpjmr2 -- 12 Haziran 2019; 12:54:12 >
  • Ben de aynı şekil yaparım hocam

• Ben dediğin şeyin benzerini yaşadım . Türkçeyi bitirdiğimde 55 dk geçmişti matematiği de 60 dk da çözmeme rağmen 8-9 boşum vardı kalan 20 dk da sosyal ve feni çözdüm Tüm bunlara rağmen normalde çözdüğümden 2-3 net yüksek geldi Yani insan bir şekilde yetiştiriyor o atmosferde hatta ben 1 sayfa sosyal 1 sayfa fen çözmüştüm :D zaten bir şey söyleyeyim mi eğer stres olmazsak girdiğimiz diğer sınavlardan çok da bir farkı olmuyor ÖSYM 'nin sınavlarının (3-4-5 , çözüm gibi sınavlardan daha kolay bile oluyor.)
  • Hocam ben sırayla çözüyorum zaman sıkıntım da kolay denemelerde yok zor denemelerde var değişken. Eğer 1 saat kala senin çözdüğün gibi bi sırayla ilerleyip bu durumda kalsaydım önce feni, sonra sosyali, sonra türkçeyi bitirdikten sonra matematik 25. sorudan devam etmek yerine geometride gözümle en kolay soruları seçip onları bitirirdim. Daha sonra boşlarıma devam ederdim

• Dostlar sizlerin de yorumlarını bekliyorum.

Daha fazla kişi ekleyemiyorum çünkü isimlerinizi hatırlayamiyorum kusura bakmayın dostlar

• cılgınsharky kullanıcısına yanıt
    Ya hocam ben süreyi az görünce panik yapıyorum evde olmuyor ama sınavda oluyor. Hadi 12. Sınıfta ygs olayını geçtim bilmiyordum fazla konu da Gecen yil sırf bu yüzden tüm yıl çözdügüm denemeler içindeki neredeyse en düşük netimi sınavda yaptım kolay olmasina rağmen. Tekrarlamasindan korkuyorum.

• Mantıklı hocam. Geometride kolaylari hızlıca yapinca en azından dönünce gereksiz zaman yemez.

• kjkszpjmr2 K kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam hem özgüveninizi yükseltir uğraştırıcı sorularla da inatlaşmamak lazım ama tyt geometrisi basit gelmişti geçen yıl

• TYT de son 5 dakikada sosyalde coğrafyasız 10D0Y çıkarmıştım o streste. Yapılıyor yani mata devam ederdim zaten 15 soru kalmış, kalan 5'ten birisi hareket problemi olsa birisi pkob olsa bir kaç soru daha gerisi geo zaten geo da yapılıyor akar giderdim. Sonra fen-felsefe-din

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nYselmech -- 12 Haziran 2019; 13:7:15 >
  • 1 saat kaldıysa 30 dakika kalana kadar mat sonra fen ve sosyal kalırsa zaman türkçedeki boşlarıma dönerdim

• E tabi fen sos cozerim daha kolay net kazanci.

• Sosyal feni yapar hemen geometriye yonelirdim. Onlara baktiktan sonra geri turkcee bakar zaman kalirsa matta boslarima bakardim.

• 30 a kadar çözerdim baktım ilerlemiyor fen çözerdim sonra tekrar mata dönerdim sanırim şuan çok sters oldum .

• Hocam aynisini yaşadım bu yıl
    Cozum olarak ben cozus sirami degistirdim çünkü matematikte asiri yorucu uzun sorular koymuslardi

yerinizde olsam geoyu halledip fen sos yaparak mata gecerdim hatta sure sikintisi yaşıyorsanız felsefede uzun sorular vardir cevaplarina bakarak elemenizi de tavsiye edebilirim.
    Cevaplarda hegel russel var adamlarin kim oldugunu bilmiyorsaniz okumadan atlamak en mantiklisi olur

Mutlaka fen sosu cozmeye calisin puan degeri daha fazla ben gecen sene yasadim bu sikintiyi matematik sevdigim icin cozmekte israr ettim geoda 3 soru goremedim (çok kolaydi sorular ) boslarima da donemedim sosyalde felsefeyi sona birakmayi planliyorum mesela bu yil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gollume -- 12 Haziran 2019; 15:29:16 >
  • Elward kullanıcısına yanıt
    Hocam ya fen ve sosyalde zorlayıcı olursa
    Geçen yıl ki felsefe mesela cidden zorlayıcıydı

• Sorma hocam ya nerden geldi durduk yere aklıma anlamadım ki
    Son çözdügüm denemelerde zaman sıkıntısı oldu biraz belki ondan olabilir

• fen sos geo mat tr yapmayı düşünüyorum denemelerde süre arttırmışlığım oldu zaten fen sos 30dk falan sürer bilen biri için. Kafam rahat geo yaparım tyt geosu zor olmaz diye umuyorum.

• Gollume kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle yaparim son yorumlarla büyük ihtimal. Hemen geoya geçip en kolaylarini aradan çıkaririm bi 5 10 dakika kadar. Sonra fen sosu yapıp tekrar boşlara dönerim.

• kapitoksesi kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu sırayı düşündüm ama tr bana işkence gibi geliyor o yüzden başta aradan çıkarıyorum tr yi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.