Şimdi Ara

TYT Fizik Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 nasıl oluyor? nK>nL>nM olması lazım değil mi? Cevap (E)

TYT Fizik Sorusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam zannedersem a>q yu şaşırtmak için vermiş a ve q açıyı göndermenizle alakalı yoğunlukla değil bu yüzden l ve m ortamları hakkında hiçbir bilgiye sahip olamayız. tüm ihtimaller geçerli olur. diye düşünüyorum hatalıysam belirtin

• quote:

Orijinalden alıntı: antkzmplt58

hocam zannedersem a>q yu şaşırtmak için vermiş a ve q açıyı göndermenizle alakalı yoğunlukla değil bu yüzden l ve m ortamları hakkında hiçbir bilgiye sahip olamayız. tüm ihtimaller geçerli olur. diye düşünüyorum hatalıysam belirtin
    Aynen hocam o açı gönderilme açısı, ben kırılmadığı halde kırılma açısı diye düşündüm otomatikmen. Eyvallah hocam.

• hocam k l ve m yi kıyaslayabiliyor olmamız lazım. çünkü şöyle düşündüm k'dan m ye gönderilen ışın daha dik gönderiliyor buna rağmen tam yansımaya uğruyor yani k ile m arasındaki indis farkı k ile l arasındali indis farkından daha büyük.

bu durumda sizin de dediğiniz gibi k > l > m olması lazım.

yanıldığım bir nokta vardır belki. ertan hocayı etiketleyeyim zamanı olursa bakabilir @ertansinansahin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almanyalidoktor -- 8 Aralık 2019; 16:53:33 >
  • Verilenlerin içerdiği tek bilgi K'nin kırıcılık indisi L ve M'den büyüktür. Bu yüzden bu kadar bilgiyle hepsi olur :) neden olmasın :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.