Şimdi Ara

tyt coğrafya nasıl halledilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lucilfer (6 mesaj) helixSNAA (5 mesaj) JonSnow01 (2 mesaj) osymdecayciyim (2 mesaj) ENK’ (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • okuldaki hocalar mantığı ile değil ezbere anlattığı için pek anlayamıyorum evde yavuz tuna + özet çıkararak gidiyorum faydalı oluyor ama ilk konularinda aşırı zorlanıyorum.nasil halledebilirim bu illeti? ve kullandığım kaynak limit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucilfer -- 4 Aralık 2020; 0:4:22 >

|
    |
  • uup
  • limit soru bankası cözüyorsan bırak. Hele ilk konular için aman aman çok zor. Sınavda 5 soru var ciddi basit soruyorlar. İlk kısımlarda işlem gerektiren saçma sapan soruları çözme fazla. Genel olarak yerel saat uluslararası saat nasıl hesaplanır çöz 1-2 çıkmış sorunun çözümünü izle. İlk konulardan sonrası hem kolay hem zevkli. İlk konular dünyanın şekli bilmem ne ekinoks bilmem kaç derece açıyla yarısı karanlık falan baya sıkıcı şeyler. Hızlı hızlı geçmeye bak. Çok fazla ezber yapma.

Ha bir de ayrıca COĞRAFYA CEPTE kanalı güzeldi, ona da bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helixSNAA -- 4 Aralık 2020; 0:33:23 >
  • helixSNAA kullanıcısına yanıt
    onlari hallettim hala çok yanlış geliyor ama asil işlem gerektiren yerleri karistiyorum ve haritada aşırı büyük problemim var evet soru sayısı az ama net nettir ne yapalım.. önerdiğin kanala bakayım teşekkür ederim
  • lucilfer kullanıcısına yanıt

Ben epey yazarak çalışmıştım oraları. Ve çok fazla tekrar etmiştim. Çok derinlerine inmeden genel soruları çöz. Soru bankalarında bir konuyla ilgili 40-50 soru sorduklarından illa ayrıntıya iniyorlar. Denemelerde gelmez pek. Sınavda hiç sanmıyorum.

İşlemleri karıştırıyorum demişsin

Genel mantığı anlamak için şu videoya göz at.

Haritalar konusunda

Bu videoyu izle. Ardından yavuz tunanın haritalar serisi vardı ona bak.

Bu harita videolarını arada aç tekrar tekrar izle.

hocam soru bankası çözmeyip yavuz tuna(yazarak) + denemelerle gitsem nasıl olur

teşekkür ederim, ben de yazıyorum falan ama limit detayli soruyor baya yazdığım yerlerden hicbirisini göremiyorum ya çıldırıyorum
  • Gecen sene cografyayi öyle fullemiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olur, ben çözmüştüm. Çözmeseydim de fullerdim yine. Ama belki başka sorular gelse çözmesem fulleyemezdim. Denemeler soru çözümü için konuları tek tek tekrar etmek konusunda pek işe yaramıyor. Deneme dediğinde 5 soru var çünkü. En azından telefonu eline alınca geceleri falan, youtubedan coğrafya X konusu soru çözümü yazıp izlersen faydalı olur.

Limiti bırak, çok zor. Bende de vardı 40TL ye alıp toplam 5 test çözmemiştim. Onun yerine sana Çözüm3D TYT Coğrafya Soru Bankasını öneririm. çok iyi bir soru bankası. Tamamen çözmüştüm nerdeyse

veya hocam çıkmış coğrafya soru çözümleri izlesem daha mantıklı olmaz mı hem ösym mantığını görürüm hem de soru tiplerine aşina olurum

birde hız ve renk ve okulda kullandığımız eis föyü var kaynak bitirmeden bir şey almak istemiyordum ama yinede bakayım bi ona
  • olur da konulara göre ayrılmış soru çözümlerinde hoca soruyu çözerken genelde ufaktan konu da anlatır. Onları da çöz dedigimi de çöz. Zamanın yoksa tuvalette falan telefondan izlersin

• bende de limit var kafayı yedirtecek en sonunda

• yavuz tuna konu anlatım harita calısmaları tekrar olarak coğrafyanın fatihi kolay ders calısıp netını arttırmama ıhtımalın yok

Hocam bende de durum tam tersi ilk konular var sonraki konular tamamen 0. Derste uyumuşum sanırım .d
  • Yavuz Tunaya baktım 91 video var. Daha kısa anlatan bi hoca var mıdır ?
  • JonSnow01 J kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kampüs kanalının pdflerini çıkartıp oradan konu anlatımını halletmiştim. Sınav öncesi tekrar amaçlı yavuz tuna ya bakmanızı ayriyetten öneririm.
    Hocam ben yavuz tunayı geçen yıl keşfetmiştim ondan öncesinde 9-10. sınıfta hocalara geldikten dinlemiştim bir yandan da okul hocamız istediği için özet çıkarıyordum mantığıyla anlattığı için konular bende öyle bir oturmuş ki tyt denemelerinde coğrafyadan yanlış yaptığım çok nadir oluyordu sb falan da hiç çözmedim playlisti bırakıyorum istersen birkaç konu burdan dinleyip kıyaslar hangi hocadan devam edeceğine karar verirsin bana hocalara geldikten sonra yavuz tuna pek hitap etmemişti şahsen

https://www.youtube.com/playlist?list=PLIBjFaUoJJ9101QUAgkNL-D_R80au-kyl

Konu tekrar - soru çözümleri videoları sonradan eklenmiş onlar hakkında bir bilgim yok benim bahsettiğim 4 yıl öncekiler

• teşekkür ederiim. hocalara geldik pek dinlemedim arada bakıyordum. bide şu an ens destek defteri var onu aldim konu anlatımı olarak.hocalara geldik izleyip hangisinden izleyecegime karar vereyim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucilfer -- 4 Aralık 2020; 15:28:7 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.