Şimdi Ara

tyt 2021 korumaya alanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
1.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tyt 2021 200 puanı geçen 800k kişi vardı bu yıl kaç k olur tahminleri alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fztxihb -- 16 Haziran 2022; 22:26:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu sene baya olur

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • o zaman 25 k lara kadar iner mi? benim 20 k sıralamam

• benim gibi korumaya alanlar için haksızlık oluyor. çok farkederse mahkemeye veririm valla ☺️

• fztxihb F kullanıcısına yanıt
    dostum biz bilemeyiz ama 800 binden fazla geçen olur, tahminen 1+ falan civarı bu da 25 yapar, çok takma. tytde 5k falan çok önemli değil ilk 3k istemiyosan

• ayt de hata yapmamam gerekiyor. tyt ye yine girecem ama 1 deneme bile çözmedim. hayırlısı bakalım

gibi gibi. off olum senin en kötü yaoacağın net 90

• 2021de 800 değil 900k diğer yıllarda ise 1m civarı yani %10 değişir tahminen, tabi bu senaryo ösym'nin bi çılgınlık yapmayıp 165 dkya göre sınav hazırlaması durumunda gerçekleşir. yoksa %50-60 da olsa şaşırmayın hocam.

• Ben de koruyorum ama sınava bağlı ya çok değişmez geçen seneki zorlukta olursa

• Broppelte B kullanıcısına yanıt

valla haksızlık tmm süre uzatılması güzel bi. şey ama geçen seneye göre şartlar değişiyor. 200 ü geçen çok kişi olursa benim puan korumamın ne anlamı olacak. 20k 30k ya inerse haksızlık oluşur.30 dk ekstranın ceremesini biz çekecez

Adamlar mahkeme ile yanlış olduğu belli soruyu iptal etmiyor böyle muallakta olan bir şey için kılını kipirdatmaz. Bir bakmışsın ayt okunmamış :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sınava bağlı tamamen eğer zor bir sınav gelirse geçen az olur geçen seneki gibi gelirse yine biraz daha fazla kiş igeçer

• bu sene matematikten ilk 12 konu kısmının kolay-orta-zor şeklinde olucağını düşünüyorum.0 bilgi ile giren adamın tek burayı yapar. ordan 5-6 netlik kolay soru gelir.
    adamlar eğer geçen seneden zor sorarlarsa problem ve geometriyi çok zor sorarlar.
    geçen sene 1.5m insan barajı geçemeyince ulan bu sınavı biz kime yapıyoruz dediler. bundan zor bir sınav gelseydi ve baraj kaşdırılmasaydı 3.2m insanın 2.2-2.5m insan yine geçemezdi. öğrencileri vakıflara doldurmak için de belli bir taban puanı şart en kötü 200-250 arası bişi alması lazım. ortalama tm de bu puanlara bakarsak tyt 35 ayt 25-30 gibi duruyor. aytden de sınavı zorlamazlar
    ayt edebiyat tamamen ezber zaten. 0 çalışan adam paragraf sorularını yapıp çıkar. aynı şekilde ayt matematik için de geçerli bu
    tyt ile bağlantılı soruların çok zorlanmıcağını düşünüyorum. ordan da 4-5 net yaptırırlar. zaten geriye başka bişi kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0BDFE8B81 -- 17 Haziran 2022; 10:53:3 >

Benim geçen sene 3.5k tytm var,en kötü koruyacağım.
    Ama msü 2022 2700 gelmişti , öne çekebilirsem ne ala...
    Geçen seneki hesaplamalarıma göre,tamamen aynı katsayılar kullandım: sınav başvuru üzerinden sınava gelen,gelenden sınavı geçerli olan; sınavı geçerli olandan 100 puanı geçem; 100 puanı geçenden 200 puanı geçeni hesapladım.
    Dönüştürülmüşe göre 3.5k tytmi 4.7-5.5 arası bekliyorum.
    Bu sene evet giren fazla, ama bunların kaçı 200 puanı geçecek?
    Dönüştürülme işleminde, senin puanın 200 puanı geçen kişiler arasında yüzdelik kaça denk geliyor onu besaplayıp bu seneye dönüştürüyorlar.
    Bu sene giren çok,ama 200 puanı geçemeyen oranı daha da artar. Çok çöp eleman girecek.
    Giren fazla ama 200 puanı geçecek olan kişi oranı az bu sene.
    Geriletir ama maksimum %75 geriye gider

“ 2021-TYT sınav puanı 200 ve üzeri olan adayların, sınavdaki başarı sıraları dikkate alınarak yüzdelik dilim değerleri* hesaplanacaktır. 2022-TYT sınav puanı 200 ve üzeri olan adayların başarı sıraları dikkate alınarak yüzdelik dilim değerleri aynı şekilde hesaplanacaktır.”

• criticalAcclaim kullanıcısına yanıt
    %10 iyimiş üstad, ben daha kötümser hesapladım.
    3.5k mı 5-7k atar diye

• bayclever48 kullanıcısına yanıt

her şey ösym'ye bağlı, 165dkya göre bir sınav hazırlanırsa %10-20 değişir diye tahmin ediyorum çünkü geçen yıl hariç her sınavda 1m kişi 200 puana ulaşmış. ama her şey olabilir yarın akşam belli olur aşağı yukarı. baraj kalktığından dolayı sınava giren kişi sayısındaki artışı biraz göz ardı etmek lazım ayrıca çünkü o kişilerin çoğu 200 puana ulaşabilecek kişiler değil diye düşünüyorum.

• criticalAcclaim kullanıcısına yanıt

Bu seneki msü seviyesinde olursa nasıl olur hocam?

• Broppelte B kullanıcısına yanıt

hocam valla bu yılki msü hakkında çok bir bilgim yok kolaymış diye duydum ve yığılma vardı sanırım ama 200'ü kaç kişi geçti bilmiyorum. ne kadar kolay olduğuna göre değişir %50 bile oynayabilir bence, zaten yarın sınavdan sonra anlarız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.