Şimdi Ara

txt dosyasından 30bin mail çekmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, aslında çok basit bir problem. elimde bir txt dosyası var, google group yöneticisiyim, mailler grubuma ait, bu txt dosyasında misal 15bin mail alt alta, 15 bini aralarında boşluk olmak üzere yan yana.

yapmak istediğim bu mailleri excel'e alt alta sıralayabilmek. bu şekilde kopyalayıp yapıştırınca, yan yana olan kısımları tek hücreye alıyor; bölemedim bir türlü.

şimdiden teşekkürler.

edit: eşekler gibi uğraşıyorum excelde bakalım bitecek mi? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biravekahve -- 29 Kasım 2017; 12:12:27 >

• Notapad++'da Find&Replace yaparak alt alta alınabilir ama ya benim mailim de aralarında varsa? Spamdan nefret ederim. İstisnasız tiss.gtb.gov.tr'ye şikayet ederim.
  • Wordde dosyayı aç
    CTRL+H ye bas (Bul/Değiştir)
    Aranan yerine: bir karakter boşluk bırak
    Yeni değer yerine: ^p yaz
    Tümünü değiştir tıkla
    Dosya / Farklı kaydet / Kayıt Türü: Düz metin (*.txt)

ya da metni seç kopyala excele yapıştır.
  • akcan kullanıcısına yanıt
    sevenkul S kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim, 1 gündür manuel uğraştığım işten kurtardınız beni; yani sevincim kelimelerle anlatılamaz:) çok saolun.

ayrıca spam değil arkadaşlar, google group içerisinde, günlük siyaset politika ile ilgili grubumuzu taşıyoruz. gmail kullanıyorsanız zaten gizlilik özelliklerinden gruplara habersiz eklenmeme ve mail almama seçeneği var:) içiniz rahat olsun. teşekkür ederim tekrar.
    http://www.ozelburoistihbarat.com

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biravekahve -- 30 Kasım 2017; 0:9:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.