Şimdi Ara

TX-P42S30 önerir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 aydır tv bakıyorum. Aslında daha önceden karar vermiştim. Maksimum 1300TL ye LED TV düşünüyordum. PHILIPS 32PFL5605H alacaktım ama stoklarda kalmamış. Öneriler üzerine plazma tvye yöneldim. Electroworld de 1299TL'ye Panasonic TX-P42S30 modelini buldum. Fiyatı ve özellikleri cazip geldi. Ama kafamda soru işaretleri var. İlk kez plazma kullanıcam. Bu modelde burn-in, image retention sorunları var mıdır ? SD kalitesi nasıldır ? Dahi iyi sd kalitesi için led veya lcdye mi yönelmeliyim ?

• evet şu burn sorununu bende merak ediyorum bu modelde var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRd1N

Arkadaşlar 1 aydır tv bakıyorum. Aslında daha önceden karar vermiştim. Maksimum 1300TL ye LED TV düşünüyordum. PHILIPS 32PFL5605H alacaktım ama stoklarda kalmamış. Öneriler üzerine plazma tvye yöneldim. Electroworld de 1299TL'ye Panasonic TX-P42S30 modelini buldum. Fiyatı ve özellikleri cazip geldi. Ama kafamda soru işaretleri var. İlk kez plazma kullanıcam. Bu modelde burn-in, image retention sorunları var mıdır ? SD kalitesi nasıldır ? Dahi iyi sd kalitesi için led veya lcdye mi yönelmeliyim ?

Mağazada görmeden bu tv'yi almanı önermem. Şahsen ben beğenmedim görüntü kalitesi. He ST serisini alırsan bak o kaliteli fakat biraz daha pahalı. Mesela 42st30 vatanda şuan 1599 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

Orijinalden alıntı: LoRd1N

Arkadaşlar 1 aydır tv bakıyorum. Aslında daha önceden karar vermiştim. Maksimum 1300TL ye LED TV düşünüyordum. PHILIPS 32PFL5605H alacaktım ama stoklarda kalmamış. Öneriler üzerine plazma tvye yöneldim. Electroworld de 1299TL'ye Panasonic TX-P42S30 modelini buldum. Fiyatı ve özellikleri cazip geldi. Ama kafamda soru işaretleri var. İlk kez plazma kullanıcam. Bu modelde burn-in, image retention sorunları var mıdır ? SD kalitesi nasıldır ? Dahi iyi sd kalitesi için led veya lcdye mi yönelmeliyim ?

Mağazada görmeden bu tv'yi almanı önermem. Şahsen ben beğenmedim görüntü kalitesi. He ST serisini alırsan bak o kaliteli fakat biraz daha pahalı. Mesela 42st30 vatanda şuan 1599 tl.

Bende nacizane fikrimi söyleyeyim size.

Bende TV alırken neden bilmiyorum, böyle bir akım var, çoğunluk plazma ve özellikle panasonic önerdi. Ben inceledim inceledim, sonunda daha sonra çıkan teknoloji olduğu için bir sene önce Philips 8605 aldım. Bu tv yi almadan önce plazma tv lerde öne çıkarılan şey sürekli şu idi. Daha doğal görüntü ve özellikle siyahların kalitesi. Buna ilaveten oyun oynamam ama hareketli görüntülerde de tepkime süresinin getirdiği akıcılık gibi idi.

Bütün bunlara rağmen 8605 aldım. Sony EX serisi gündemdeydi, onu da akrabam aldı o sıralar. Şimdiye kadar bir kez olsun pişman olacak birşey hissetmedim. Ne maç görüntülerinde, ne görüntü kalitesinde. Son derece mükemmel bir görüntü kalitesi var Philips 8605 in, hem SD hem HD görüntülerde.. Plazmalarda siyahlar önce çıkarılır genelde, ama beyazlarda o derece kötü gördüğüm. Beyaz kalitesi de led Tv lerde ön planda, tatmin edici. Mesela bir kayak görüntüsü izleyin, o esnada plazmalardaki beyaz ledin yanında sarı gibi duruyor. Sonuçta hepsinin kendince artı eksileri olmakla birlikte, iki tv yi bir süre yanyana izlemek daha doğru sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.