Şimdi Ara

Twitter siyasetçilerin yanlış gönderilerini düzeltecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• ABD’de başkanlık seçimlerinin yaklaşması ile birlikte sosyal medyada manipülasyonların önüne geçilmesinin önemi artmaya başladı. Sadece son kullanıcılar değil seçim kampanyası yapan siyasetçilerin dahi manipülasyon yaptığı görülüyor. Twitter bu konuda önemli bir adım atıyor.

Kapsamlı araştırma

Gelecek ay uygulamaya konacak güncelleme ile siyasetçi ve halk arasında itibar kazanmış kişilerden atılan gönderiler algoritmalar tarafından control edilecek. Manipülasyon varsa turuncu tonlar ile arka planı boyanacak.

Ayrıca Bkz.Google şimdi de rahatsız edici reklamlar sunan uygulamaların peşine düştü

Twitter sadece yanlış haberleri işaretlemekle kalmayacak. Farklı kaynaklardan gönderinin yanlış yorumladığı verilerin doğrulamasını da yapacak. Bu bilgilendirme gönderileri de manipüle haberin altına sıralanacak.

Bu iki önemli konunun haricinde kullanıcıların da fikirlerine başvurulması planlanıyor. Manipüle haber için gerçekten manipülasyon veya değil şeklinde 1-100 arasında bir skala oluşturulacak. Kullanıcılar çubuğu hareket ettirerek doğruluk ilgisini belirleyebilecekler. Bu özellik kesin bir karar verildikten sonra entegre edilecek.

• Twitterin yaptigi hicbir isten hayir gelmez, kim bilir yine kimlerin onunu kesmeye calisiyorlar. Bu sirket tamamen solcularin ve liberallerin kontrolunde, anca teroristleri savunup, hakli insanlari susturmaya calisir...

• TR de olursa Gökçek yandı...

• pspoor P kullanıcısına yanıt
    yanlis bilginin isaretlenmesi neden bu kadar rahatsiz etti acaba? dogru yanlis arasindaki ayrimi nereden solculuga liberallige teroristlige bagladiniz? yoksa rahatsiz eden dogrunun gercegin kendisi mi?

• ne algoritmasi...

twitterde content modlarina gidecek ve kendilerine verilen kaynak ile degistirecekler. sosyal medyayi dunyada siyonsit yahudilerin yonetmesi ilginc mi geldi?

birde icine girin gorun ...

bunlarin birde avrupada liberal-sol koleleri var. demokrasi falan hikaye! Almanya Turingen de halk sag parti secti, twitter, sosyal medya ve yahudi gorsel medya ortaligi atese verdi. Adami istifaya zorladilar. bu sefer sag ayaklandi ama hic bir yahudi medya haber yapmadi. bu yuzden ben ve genis aile olarak 4 oy afd ye gidiyor bu secim.

cevremde tanidigim birkac Almanci Egitimli Turk dahi afd ye oy atacaklarini acik acik soylemekteler.
  • darkaura kullanıcısına yanıt
    Cunku olayin dogru veya yanlis ile uzaktan yakindan alakasi yok. Sadece istemediklerini susturmak icin cikarttiklari bir yenilik. Sen neden yalani bu kadar desteklemek istiyorsun?Twitter nasil da bir propaganda sayfasi, ve nasilda surekli dogruyu sansurlemeye calisiyor, sen de biliyorsun.
    Sadece isine geldigi icin haksizligi destekliyorsun.
    Iste bu yuzden karsi ciktim ben de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspoor -- 22 Şubat 2020; 11:6:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Politikacıların söylediği yalanlara yetişemez o algoritma :D

• Konu ağlama duvarına dönmüş.

• Fiskiyeyi kim kirdi arkadasim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sipihrz

TR de olursa Gökçek yandı...
    Twitter siyasetçilerin yanlış gönderilerini düzeltecek
  • hanahmet H kullanıcısına yanıt
    Lol Aktroll bana cevap olarak bunu mu atıyorsun? Gösterdiğin 4 haber sitesini de takip etmiyorum.
    Sana cevap olarak AHaber in yalan haber ve saçmalama arşivini atabilirim

Örnekhttps://teyit.org/ankara-buyuksehir-belediyesi-kardan-ataturk-heykeli-yaptirmadi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sipihrz -- 22 Şubat 2020; 13:49:14 >
  • quote:

Lol Aktroll bana cevap olarak bunu mu atıyorsun? Gösterdiğin 4 haber sitesini de takip etmiyorum.
    Sana cevap olarak AHaber in yalan haber ve saçmalama arşivini atabilirim

Örnekhttps://teyit.org/ankara-buyuksehir-belediyesi-kardan-ataturk-heykeli-yaptirmadi/
    Takip etmiyormuş! Gökçek ile ilgili haberleri en çok buradaki 3 gazete veriyor. Bir de takip etmiyorum diyor.
    Ben Twitterdan bakıyorum o haberlere. Attığım site de Teyit sitesi girip arama kısmına Melih yazsan bir sürü teyit çıkacaktır.

• quote:

Ben Twitterdan bakıyorum o haberlere. Attığım site de Teyit sitesi girip arama kısmına Melih yazsan bir sürü teyit çıkacaktır.
    "Ben Twitterdan bakıyorum o haberlere."
    Sonuçta yalan söyleyen haber sitelerini oradan buradan takip ediyormuşsun.
    Yahu kardeşim sosyal medyayı bir Aktroll olarak senin daha iyi bilmen gerekiyor. Ben haber sitelerinin neredeyse çoğuna bakmıyorum. Kişisel olarak paylaşanlar var ve başka haber siteleri var Vaziyet gibi mesela oralardan takip ediyorum.

Bak mesela senin takip ettiğin bazı yandaş medyalar şu şekilde

Twitter siyasetçilerin yanlış gönderilerini düzeltecekhttps://twitter.com/yenisafak/status/408113590873649152

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sipihrz -- 22 Şubat 2020; 14:40:46 >

• umarım bizim memlekete el atmazlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.