Şimdi Ara

Twitter öldü, X ise büyümekte zorlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Twitter öldü, X ise büyümekte zorlanıyor
  Ekim 2022'de borsada işlem gören şirketi 44 milyar dolara satın alarak özelleştiren Elon Musk, bir süre sonra Twitter adını da ortadan kaldırarak sosyal medya platformuna X adını vermişti. Twitter artık aramızda olmasa da X için de geleceğin pek parlak olmadığı belirtiliyor. Aktarılanlara göre X, günlük aktif kullanıcı sayısında duraklamış durumda.  X yeni kullanıcı çekemiyor  Musk tarafından satın alınmadan önce çift haneli büyümelerle ilerleyen platform, Musk sonrasında büyük bir durgun döneminde. X, bu yılın ikinci çeyreğinde küresel günlük aktif kullanıcı sayısının bir önceki yılın aynı dönemine göre sadece yüzde 1,6 artışla 251 milyon olduğunu açıkladı.  Twitter öldü, X ise büyümekte zorlanıyor
  Facebook'un sahibi Meta, X'e meydan okumak amacıyla bir yıl önce rakip platform Threads'i kullanıma sunmuştu. Ayrıca son olarak Mark Zuckerberg, platformun aylık 175 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Threads'in günlük kullanıcı sayısının ise 38 milyon civarında olduğu belirtiliyor.  Twitter öldü, X ise büyümekte zorlanıyor
  Threds, güncel indirmeler açısından X'in önemli ölçüde önünde yer alıyor. Bu yıl şimdiye kadar Threads, iOS'ta 51 milyon, Android'de ise 87 milyon kez indirildi. X için bunlar sırasıyla 20 milyon ve 45 milyon olarak gerçekleşti. Threads yeni bir uygulama olduğu için esasında bunlar anlaşılabilir.  Ancak Threads büyüdükçe, kullanıcılarının X'e de giriş yapma olasılığı azalıyor. X, Threads'e kıyasla genel olarak halen çok daha popüler bir platform ancak geçen yıl piyasaya çıkan Threads, keskin bir şekilde büyüyor. Musk için X, her şeyin uygulaması hayali olsa da kullanıcı deneyimi ve duran artış bunu pek yansıtmıyor.
  Kaynak:https://www.pcmag.com/news/elon-musk-x-twitter-growth-stalls-250m-threads-plays-catch-up
  Kaynak:https://www.ft.com/content/1829abb6-d8d0-4d67-9b1b-628f583b3291 • Marc Zuckerberg özünde facebook fikrini başka yerden ç-aldı. Yıllar sonra Instagram şirketini satın aldı ve facebook kullanmayanlar için facebook çakması birşeye dönüştürdü. Arada Snapchati satın alamayınca snapte olan hikaye özelliklerini, insgrama ve fb,ye getirdiler. Bi ara whatsapp mesajlaşma şirketini satın aldı facebook. En son tiktok satın alınamayınca tiktoktaki video zinciri algoritmasınıda instagrama getirdiler. Artık takip edilen sayfalar değil, dün neye baktıysan onu görüyorsun. Bu durumda twitter çakması threads, biraz tutar ama meta/facebookun iş modeli daha çok bel altı vurmak gibi. Şirket satın almaları tekelleşmesi ile tüm Dünyanın verisini şuan ABD/meta/facebook topluyor. Bu çok tehlikeli ama keşke zamanında AB Rusya falan ses çıkarsaydı, Çin direk yasakladı kendi ülkesinde ama mesela benim dijital ikizim her ne kadar az kullansamda metanın elinde var ve istediği amaçla bunu kullanabilir.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 9 Temmuz 2024; 20:47:1 >
 • Twitter olarak kalmaliydi, isim ve marka degeri daha gucluydu

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • X ne abi zaten ya. Hadi ismi değiştircen bari yaratıcı ol. Porno sitesi gibi X koydu adını bide siyah miyah garip logo.

 • Twitter'ken sevimli ve daha renkli bir hali vardı. Onu baya bitirdi. Güncellemek istemedim güzelim logo gitmesin diye ama bir noktada mecbur tabii.

 • Twitter i satan mallarda gram zeka yok millet şu Siyah X saçmalığına alisamamisken tasarımı logosu minimal hoş bir twitter çıkar işte paran da var o kadar millet sevinsin Elon da dikili kalır. Şuan millet o siteye giriyorsa ALTERNATİFİ YOK yoksa çoktan kan kaybetmeye başlamıştı.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • B7TR kullanıcısına yanıt
 • B7TR kullanıcısına yanıt

  Yıllar önce birileri Heelloo diye twitter benzeri bir site çıkarmıştı. Fakat olmadı, tutunamadılar.

 • B7TR kullanıcısına yanıt

  Tam tersi. Elemanlar değerinin çok üstünde sattılar, parasını alıp çıktılar.

 • Sürekli hesabım kitleniyor. Yapacağımdan değil de mavi tik almak istesem hata veriyor. Asla aldırtmıyor. Günde 5 defa hesap kitlenmesi var işte. Korkarak kullanıyorum.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Twitter ismi bile güzeldi X ne la. Ya şu adamdaki bir şeyleri X'le adlandırma takıntısını anlayamıyorum. Sırf bunun için bile insan Twitter'dan soğur.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Her türlü içine etti Elon Bey.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

  Bir de X eksik ve arkaik bir his veriyor. Twitter'da demek, Tweet demek varken bir de X demek, X'de paylaşım veya post demek var. İlkinde bariz daha fazla ağırlık ve özgünlük var. Özgün bir adı olan herhangi bir şeyin adını değiştirip X dersen sanki o gerçek bir şey değilmiş de matematiksel bir kordinatmış gibi lanse etmiş olursun. Gerçek ve ikonik bir marka adı değil de logo-vari jenerik bir tasarım elde edersin.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.