Şimdi Ara

Twitter'da başıma gelen ilginç sponsor olayı [SS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün akşam saatlerinde okuldan eve dönerken telefonuma bildirim yağmuru geldiğini gördüm, hepsi twitter'da attığım bir tweet için yapılan etkileşimlerdi. Ve herkes bu tweete sponsporluk için para mı verilir falan yazmıştı. Oysa ki ben twitter'a ne para verdim, nede herhangi bir sponsorluk talebinde bulundum. Akşam bilgisayarın başına geçip bu olayı araştırmaya başladım. Maillerime baktım, İstanbul'da Firefox tarayıcısından twitter adresime haberim olmayan bir giriş sağlanmış. Ben Firefox kullanmam. Ve zaten gün içinde hiç bir tarayıcıdan twittera girmemiştim. Hemen de şifremi değiştim. Daha sonra ads.twitter.com'a girdim. Bu site twitter reklam detaylarınızı size gösteren bir sayfa. Ardından son 4 hanesi benim hiç bir banka/kredi kartımla uyuşmayan bir banka/kredi kartının, daha önce hiç gitmediğim bir adresin hesabıma tanımlandığını gördüm. Ardından verilen reklamı buldum ve detaylarını inceledim. Karttan tam 5000£(Pound) değerinde reklam verilmiş durumda. Ve o kart eklenirken girilen adres İstanbul/Beşiktaş'ta bir kilise.

• Kilise

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Twitter'da sponsor reklamı veren kullanıcıların mavi tik alması kolay oluyor diye bir haber okumuştum bir araştırın. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.