Şimdi Ara

Twitchten Ne Kadar Kazaniliyor Hesapladim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
20.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece büyük kanalları söylüyorum ve türk.Yabancılara girersek lirik gibi tutamayız.

Şuanda en çok izlenen 2 türk kanal unlost ve jahrein.Ben 2 sinide izlemiyorum, izleyemiyorum(bazen eski oyunları oynarsa izliyorum.Fallout 2 gibi ama en son çok uzun zaman önce izledim) ama para kısmını araştırırım.(Bu 2 kanal aynı zamanda kaliteli kanallar.Ben izlemesemde gerçeği değiştiremeyiz.)

Bu kanalların 1500+ subı var.(jahreinin)Biz direk 1500 diye alalım. bir Sub parasından eline geçen para 16 lira ama twitch bir kısmını alıyor diyorlar.Hadi 7 TL diyelim.7tl kalıyorsa bu ayda 11 bin yapar.Bu gelir sabit.

Yayınlarda bağışlar geliyor ve min maaş 4tl.Bu gözüken min maaş.Eğer daha küçük değer atıyorsa gözükmüyor ama parayı gene alıyor. Bundan twitch kesmiyor ama gönderici kesiyor gibi şeyler duydum ama pek sanmıyorum hadi 1 lira keselim.

Tabi herkes 4 tl atmıyor.Minumum 4 tl.50 atan var 100 atan var 20- 10 atan var.Bir kerede birden fazla 4 atan var.Biz bir bağışa 8 tl diyelim ortalama.Günde 50-100 kişi bağış atıyor.Haftada 2-3 yayın desek.Ayda 3000 bin tl bağışlar diyelim.

13 bin tl.Şimdi bu arkadaşımız G2A, by no game, kinguin falan filan büssürü supportu vardı.Hatta g2a de çalışıyordu bunlardan da alıcak tabiki.Beleşe mi yapıcak.20 bin tlye yuvarlayalım.

Şimdi son videolarını izledim Nvdia ile çalışıyor galiba.Tamam işte 20 bin TL minimum kazanıyor.Minimum bu.

Ayda 5 gün 6 saaatten oyun oynıyarak 20 bin tl kazanıyor arkadaşımız.

Hakedip haketmediğini kimse söyliyemez çünkü izliyicelerle kazanıyor.Ve bazı twitchler gibi bağışları okumamazlık, veya eski videolara izlemek için sub olma zorunluluğu koymuyor.

İyi meslek başarılarının devamını dilerim.Siz ne düşünüyorsunuz.

• Müthiş para ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11+3=14 kanka

İnsanlar kendi rızalariyla bağış attiklari icin laf etmek doğru gelmiyor bana. O yüzden kazanabildikleri kadar kazansinlar

• bebelerin enes baturla buyumesinden iyidir hocam jahrein unlost elleme kazansinlar

• Cok iyi para kazaniyorlar summit1g 15 bin abonesi var sirf ordan 60k$ kazaniyor +gelen bagislar vs mis gibi para.

• Adamın yeteneği var, muhabbeti iyi, ekibi iyi. O kazanmayacakta sen mı kazanacaksın?

• quote:

Orijinalden alıntı: speedyturtle

11+3=14 kanka

İnsanlar kendi rızalariyla bağış attiklari icin laf etmek doğru gelmiyor bana. O yüzden kazanabildikleri kadar kazansinlar

Supportlari da g2a, by no game, nvdia da

belese reklam yaptirtiyor calistiriyor dimi.Her sey minimum olarak olculdu.Min 20 bin 14k sadece izliyicilerden oda minimum/
  • Twitchten Ne Kadar Kazaniliyor Hesapladim
  • Volvolord kullanıcısına yanıt
    Kanka sublardan 11k bagistan 3k gelir, yani sadece izleyicilerden 13k gelir var demissin. Onu demek istedim. Yoksa min 20k gelir var. Ayrica bazen oyun fuarlarina filan gidiyorlar, onun haricinde nvdia dan filan belese 1080ti felan aliyorlar, say say bitmez.

• Her subdan 2.5 dolar geliyor bazıları prime tabi ondan para gelmiyor. Tabii yine çok iyi kazanıyorlar ama en azından unlost bir şeyler dağıtıyor izleyicilere.

Vergi durumları var mı onu bilmiyorum gerçi bağıştan vergi kesilmez ama.

Bu arada unlost kasa sitelerinden de iyi kazanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 28 Mayıs 2017; 11:33:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Stalker Batman

enayı ordusu ıste bırısı orda oyun oynuyo enayıler onu ızlıyo "abı hakedıyo yahu" dıyo.

ben bu kadar salagı bır arada gormedım twıtch sayesınde gordum.

bıde bu asalak parazıtler "ogretmenler cok maaş alıyo auuu" dıye zırlayan İT ler.

sabah sabah sınırlerım fırladı. ızlemeyın su aptal turnusolu adamları.

Sende ac oyna kazan. İyi para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 28 Mayıs 2017; 11:36:5 >
  • Bağış atmanın mantığı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

Orijinalden alıntı: Night Stalker Batman

enayı ordusu ıste bırısı orda oyun oynuyo enayıler onu ızlıyo "abı hakedıyo yahu" dıyo.

ben bu kadar salagı bır arada gormedım twıtch sayesınde gordum.

bıde bu asalak parazıtler "ogretmenler cok maaş alıyo auuu" dıye zırlayan İT ler.

sabah sabah sınırlerım fırladı. ızlemeyın su aptal turnusolu adamları.

Sende ac oyna kazan. İyi para.

velet mı eğlendırıcem param var benım kalsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sasenka

bebelerin enes baturla buyumesinden iyidir hocam jahrein unlost elleme kazansinlar

Enes batur neyse jahrein falan da odur, hepsi saçma sapan insanlar arada arkadaş açıyor yine saçma sapan hareketler konuşmalar falan, zaten bunların yaş kitlesi belli

• quote:

Orijinalden alıntı: KırmızıElma

Adamın yeteneği var, muhabbeti iyi, ekibi iyi. O kazanmayacakta sen mı kazanacaksın?

Hayir biz kazanmiyacagiz ama sende kazanamayacaksin bos yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Bağış atmanın mantığı nedir?

Mantık falan yok gereksiz bir şey adam yeterince kazanıyor zaten sen neden paranı adama veriyorsun anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Bağış atmanın mantığı nedir?

Mantık falan yok gereksiz bir şey adam yeterince kazanıyor zaten sen neden paranı adama veriyorsun anlamıyorum.

Ben de onu diyorum.Adama para verince elime ne geçecek? Son zamanlarda insanlarda bir "emek karşılığı" algısı doğdu neden anlamıyorum.Adam oyun oynamaz steamden alır her hafta,adam izlediği yayıncıya para atar sürekli,film izlemez netflixten falan alır vs.hayır bir de bunları yapan kitle öğrenci.Millet çok mu zengin biz mi fakiriz anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Sasenka

bebelerin enes baturla buyumesinden iyidir hocam jahrein unlost elleme kazansinlar

Enes batur neyse jahrein falan da odur, hepsi saçma sapan insanlar arada arkadaş açıyor yine saçma sapan hareketler konuşmalar falan, zaten bunların yaş kitlesi belli

sal knk buyuyunce akıllanırlar anlarlar ne mal adammısız dıye. bızım sınıfta var bıtanesı amma salaktım enayı gıbı habıre onları ızlıyodum dıyo

• Ulost çok şey öğretti csgo da bana ve herşeyi hakediyor bence.

Pinti de olabilidiğince eşit davranmaya çalışıyor sub ve izleyicilere olabildiğince. Chat sub moda alınmıyor genellikle.

Jahrein bir ara iyiydi. Sohbeti iyidir ama fazla argo dil kullanıyor ve sürekli sub chat. Onu da suçlamamak gerek 11 bin kişinin birden chata abanması felaket olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: giges1997

quote:

Orijinalden alıntı: KırmızıElma

Adamın yeteneği var, muhabbeti iyi, ekibi iyi. O kazanmayacakta sen mı kazanacaksın?

Hayir biz kazanmiyacagiz ama sende kazanamayacaksin bos yapma

Boş yapan kim acaba? Şu Youtubedan su kadar kazanıyor şu Twitchden su kadar kazanıyor diye sabah akşam envai çeşit adamı eleştiriyorsunuz. Bu adamların kazandığı para neden size batıyor?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.