Şimdi Ara

Twitch Türkiye İçin Özel Fiyatlandırma - İmza Kampanyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Twitch Türkiye İçin Özel Fiyatlandırma - İmza Kampanyası

Merhaba, uzun süredir ülkemizde faaliyet gösteren Twitch'in mevcut ekonomik şartlarda Türkiye için özel Türk Lirası bazlı uygun bir fiyat belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Dolar ve Euro bazlı ülkelerde 5 birim parayla abonelik alınabiliyor iken ülkemizde 30+ TL üstü bir fiyat ile yayıncılara destek olabiliyoruz ülkemizde faaliyet gösteren Netflix, Spotify gibi içerik üreticileri bile Türkiye ekonomisi için makul fiyatlar sunarken Twitch'in hala dolar bazlı çalışması bana mantık dışı geliyor. Ben Türk Lirasına geçildiği takdirde hem bundan yayıncıların daha fazla kar elde edeceğini hem de destek veren kullanıcıların daha rahat aboneliklerden yararlanabileceklerini düşünüyorum.

Bu konuda sizin de desteklerinizi bekleyerek bir imza kampanyası başlatıyorum. Twitch Support'a konuyla ilgili aynı mesajı attığım halde hiçbir cevap gelmedi bir aydır o yüzden bu konuyla ilgili bir farkındalık yararlanmak için şuraya bir URL bırakıyorum. Şimdiden teşekkürler.

https://www.change.org/p/maximen-twitch-t%C3%BCrkiye-i%C3%A7in-%C3%B6zel-fiyatland%C4%B1rma?recruiter=35195352&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 24 Mayıs 2019; 23:19:48 >

• gördüğüm en saçma kampanya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

gördüğüm en saçma kampanya.
    Bu sizin fikriniz saygı duyuyorum.
  • Hocam sonuçta parayı yayıncıya bağışlıyorsunuz.
    Çoğu oyun oynuyor ve oyunların fiyatı dolarla doğru orantılı artıyor. O yüzden dolar bazında bağış daha mantıklı. Ayrıca 5 lirayı dilenciler bile almıyor artık hakaret gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deiyonize

Hocam sonuçta parayı yayıncıya bağışlıyorsunuz.
    Çoğu oyun oynuyor ve oyunların fiyatı dolarla doğru orantılı artıyor. O yüzden dolar bazında bağış daha mantıklı. Ayrıca 5 lirayı dilenciler bile almıyor artık hakaret gibi.
    Ben fiyat 5 TL olsun demiyorum hocam makul bir fiyat belirlenebilir 20 TL 30 TL gibi ama fark şu biz dolar bazlı abone olduğumuz için fiyat bir artıyor bir azalıyor ben Twitch'in sabit bir dolar kuru belirlemesini öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 24 Mayıs 2019; 23:47:20 >
  • Bu olursa izleyecek yayıncı bulamazsın.
  • up
  • Hala yayıncılara destek olan varmı 2020 ye geliyoruz arkadaşlar askeri maaş 2.020,90 TL, adamların sponsorlukları ve reklamları var, bide üstüne destek olmak saçmalık istediğiniz gibi taşlayabilirsiniz arkadaşlar sıkıntı yok içten içe doğru söylediğimi biliyosunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Para is Everything

Hala yayıncılara destek olan varmı 2020 ye geliyoruz arkadaşlar askeri maaş 2.020,90 TL, adamların sponsorlukları ve reklamları var, bide üstüne destek olmak saçmalık istediğiniz gibi taşlayabilirsiniz arkadaşlar sıkıntı yok içten içe doğru söylediğimi biliyosunuz
    5$ gibi bir fiyat olunca evet haklısın kesinlikle makul bir fiyat belirlenmeli.
  • Tiviççilere daha ağır vergiler gelmeli. Yayının yüzde yetmişini devlet almalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

Tiviççilere daha ağır vergiler gelmeli. Yayının yüzde yetmişini devlet almalı.
    Sonunda doğru konuşan biri. Aynısı Youtube'de gelmeli
  • En saçmasıda insanlar nasıl bunları samimi bulupta zar zor kazandıkları paraları dağıtıyorlar bu şekilde anlamıyorum bana aşırı yapmacık geliyor

• quote:

Tiviççilere daha ağır vergiler gelmeli. Yayının yüzde yetmişini devlet almalı.
    Zaten alıyor? Kesintiye bir bakalım.

Twitch'de 5.89$ abone oluyorsun

Yayıncıya gelen miktar 1.5$

Kesintisiz bağışlarda gelir vergisi bildirirler ve normal kesilir bunda sıkıntı yok. Vergi miktarı şirket vs. durumlarına göre değişir ama az olmaz.

Küçük yayıncıların gelen bağışlardan gelir vergisi vermesine gerek yok çünkü miktar yıllık belirlenmiş miktarın altında yani vergi verilmesi gerekmiyo.

Yani boş sallamak kolaydır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Mayıs 2019; 16:15:59 >
  • Konuya gelicek olursak özel fiyat belirlenmesi mümkün değil.

Netflix'de sen U.S.A içeriklerine ulaşamıyorsun türkiyeden ucuza abone alarak. Twitch'de ise gidip yabancı bir yayıncıya ucuza abone olabilceksin ve herkes VPN açıp türkiyeden abone olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Konuya gelicek olursak özel fiyat belirlenmesi mümkün değil.

Netflix'de sen U.S.A içeriklerine ulaşamıyorsun türkiyeden ucuza abone alarak. Twitch'de ise gidip yabancı bir yayıncıya ucuza abone olabilceksin ve herkes VPN açıp türkiyeden abone olur.
    ilk kez duydum hocam bu netflix olayını usa'de olanın farkı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

ilk kez duydum hocam bu netflix olayını usa'de olanın farkı nedir?

Alıntıları Göster
    USA'de daha fazla içerik var dizi & film & anime olarak ama bu içeriklerin %10'u bile türkiye netflix'inde bulunmuyor.

Türkçe Dublaj yapmadan eklemiyorlar galiba tam kanser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Mayıs 2019; 17:19:47 >
  • işte gelmeli diyoruz. internet yayincilarina mahsus vergi miktarı artmalıdır. küçük yayincilar da sene sonu ne kadar pazar kazanmışsa, o oranda vergi borcu ödemeldiir

iyi forumlar,

• Kulaklarımla şahit oldum; bir yayıncı bağış veya abonelik yapmayacağım gerekli görmüyorum şeklinde konuştuktan 1 hafta geçmeden abonelik ve bağış açmış. O yayından beridir Twitchten nefret ettim ve sildim. Bağış yapanları da izleyenleri de anlamıyorum artık. Piyasanın en gereksiz platformu.

• quote:

işte gelmeli diyoruz. internet yayincilarina mahsus vergi miktarı artmalıdır. küçük yayincilar da sene sonu ne kadar pazar kazanmışsa, o oranda vergi borcu ödemeldiir

iyi forumlar,
    Bu işlerden pek anlamıyorsunuz veya hayatınızda vergi vermediniz sanırım. Kanun tarafından belirlenen miktarın altında yıllık kazançları olan kişiler vergi vermekle yükümlü değillerdir.

Yayıncılara özel ekstra vergi dediğiniz şey yasadışı bir olaydır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Mayıs 2019; 17:31:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.