Şimdi Ara

Twitch Sadece Canlı Yayın Bilgisayarı Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • AyKuTHaaN (3 mesaj) Çetooooo (2 mesaj) techniquest35 (1 mesaj) Deorro4 (1 mesaj) kingocd (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (1 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Sistem Tavsiyeleri >> Twitch Sadece Canlı Yayın Bilgisayarı Tavsiye
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1438 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar, daha önce bilgisi olan var mı bu konular ile ilgili, Şuanda hazırda kullandığım sistem Ryzen 1800X + GTX 1080Tİ mevcut. Ben oyunları bu sistemle oynayacağım ekstra başka bir bilgisayar alıp yayını ordan vereceğim. Yani yayın ayrı PC, Oyun ayrı PC üzerinden oynamış olacağım. bu durumda bana yayın için bir bilgisayar önerir misiniz, Yayın Bilgisayarı sadece yayın için kullanılacağından Ekran kartı O kadar önemli bir unsurmu..

|
    |
  • Yarbay
    7706 Mesaj
    Elinizdeki ikili gayet iyi aslında. Neden ekstra yayın sistemine ihtiyaç duyuyorsunuz? Profesyonel ve ya yarı profesyonel olarak mı uğraşıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 6 Ekim 2017; 11:41:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2556 Mesaj
    Elindekiyle Yayının Kralını Yaparsın Zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1438 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Çetooooo

Evet hocam, Yayın yapıyorum sıkıntı olmuyor. Fakat ben hem ayrı bir PC olsun oyun oynadığım PC yük binmesin. Hemde OBS Twitch gibi bölümleri rahat kontrol edebileyim, Şuanki durumda Oyun oynarken OBS birşey değiştirmek istesem oyunu alta almam gerekiyor. Bir PC daha olur ise böylelikle bu tarz durumlardan kurtarmış oacağım kendimi. Aslında Yayın PC önerisinden çok bu PC`lerde ekran kartı önemlimi Merakım bu. Yoksa Kafamda 1600X yada 1700X almak var, Yada şuanda kullandığım 1800X Yayın için kullanıp, 7700K alarak oyun PC çevirmek kısaca kafamda deli sorular.

Ekran kartı önemli değil ise ona göre bir PC toplayacağım.

• Yarbay
    2556 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AyKqT

quote:

Orijinalden alıntı: Çetooooo

Evet hocam, Yayın yapıyorum sıkıntı olmuyor. Fakat ben hem ayrı bir PC olsun oyun oynadığım PC yük binmesin. Hemde OBS Twitch gibi bölümleri rahat kontrol edebileyim, Şuanki durumda Oyun oynarken OBS birşey değiştirmek istesem oyunu alta almam gerekiyor. Bir PC daha olur ise böylelikle bu tarz durumlardan kurtarmış oacağım kendimi. Aslında Yayın PC önerisinden çok bu PC`lerde ekran kartı önemlimi Merakım bu. Yoksa Kafamda 1600X yada 1700X almak var, Yada şuanda kullandığım 1800X Yayın için kullanıp, 7700K alarak oyun PC çevirmek kısaca kafamda deli sorular.

Ekran kartı önemli değil ise ona göre bir PC toplayacağım.

2. Monitör Diye Birşey Duydunuz mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1187 Mesaj
    Buyuk streamerlar zaten 2 pc ile yayin yapiyor yarim yamalak bilgisiyle tek pc yeter egvle egvle diyenleri takma.

Tek pc ile yayin yapanlari goruyoruz csgo da bile %20 loss ile oynuyorlar.

Yayin pcsi icin butcen nedir bu elindeki yayin pcsi yapip i7 8700k li bi oyun pcsi de toplayabilirsin butce sikinti degilse. Butce limitliyse de ryzen 5 1600 gtx 1050ti 16gb ram isini gorecektir. Tabi iyi bi capture card ile beraber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2736 Mesaj
    Hocam oynayacağınız oyuna göre değişir ama şu an bilgisayarı en çok kasan oyunlardan birini oynayıp 30-40bin izlenme alan shroud'un gaming ve streaming pc speclerini atayım ona göre kendinize bakın bence.

Gaming PC:
    Mobo: ASUS FORMULA VIII
    CPU: Intel Core i7 7700K
    GPU: GeForce TITAN X Pascal
    RAM: HyperX PREDATOR 32GB
    SSD: HyperX Predator M.2 2280 960GB
    Case: CORSAIR 750D

Streaming PC:
    Mobo: MSI X99A GAMING 7
    CPU: Intel Core i7 5930k
    GPU: GeForce GTX 970
    RAM: HyperX Predator 32GB
    SSD: HyperX 3K 480GB
    Case: Corsair 760T
    Capture Card: MAGEWELL USB 3.0
    |
    |
  • Binbaşı
    1438 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

@Çetooooo Hocam Zaten 3 Adet Monitörüm Var, Bununla ilgili bir sıkıntım yok. Ama en ufak bir örnek vereyim, Fifa Online oynarken o sırada canlı yayında OBS ters giden bir şey olduğunda, diğer monitöre geçiyorsun ve oyunu altta aldığında pat Online maçtan çıkış yapıyor. Maçı kaybetmiş sayılıyorsun, Yada farklı durumlar yoksa dediğin gibi 2. bir monitör olur, fakat pekte sağlıklı olmuyor.

@Deorro4 Evet hocam gün içinde aklıma gelen buydu aslında 8700K yada 7700K bir sistem toplayım şuanda kullandığım 1080Tİ ona takıp onu Oyun PC yapıp, Şuanda 1800X normal GTX1050 ekran kartı takıp onuda Stream PC yapmayı düşündüm şuanda en mantıklısı o gözüküyor. Yada Daha uyguna Ryzen 1600+1050 ekran kartı ile takviye yapmak. Bakalım hangisi daha uyguna gelir ise öyle devam etmeyi düşünüyorum. Elimdede hazırda Avermedia Live Gamer Extrem mevcut, PS4 için kullandığım.

@Itzpapalotl bu örnek güzel oldu. Evet bende PUBG gibi Rekabetçi oyunlar oynayacağım Öyle LOL,DOTA gibi oyunlar değil .Bu sebep ile sanırım Ekstra Stream PC olması benim için iyi olacak.

Şimdi konuyu toplar isek, Stream için ekstra bir PC almak iyi bir seçenek, Ha şöyle bir şey var bu kadar yatırım yapmak mantıksız gelebilir, Çünkü ben Ne Profesyonel nede yarı Profesyonelim, kısaca Yayıncı bile değilim 25 kişi üyem var, yayın açtığımda belki 10-15 kişi izleyecek. Ama yinede işi ilk başta sıkı tutup işte ciddi olduğumu ve ne kadar önemsediğimi göstermek istiyorum.

Şuanda 1600+GTX1050 bir makina yeterli olacaktır diye düşünüyorum

• Yarbay
    2207 Mesaj

Linus'un konu hakkında testleri
    https://www.youtube.com/watch?v=jludqTnPpnU&t=

tek pcde borderless mode kullanıyor üst seviye yayıncıların çoğu. Eminim size de yeterli bir çözüm olacaktır.
    |
    |
    AyKqT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.