Şimdi Ara

Twitch 16mbps download 3mbps uploadla yayında ping çıkması?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 16mbps download/3mbps upload ile yayında ğing 150 şere çıkıyor ve görüntü kötü oluyor, nasıl düzeltebilirim sorun nedir tam olarak?

Pc : i7 2600K 4.1ghz Oc da çalışıyo
    Ekran kartı Msi gtx560 TI 2gb 256BIT oda overclockda çalışıyor
    Cooler master sıvı soğutma + 4 tanede fan var pc sıcaklıgı 55-60 arasında

Ekran kartıyla ilgili olabilir mi acaba? Gerçi oyunlarda da 90-100 ping alıyorum CS GO oynuyorum bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 mbit uploadla yayın yapmaya çalışıyorsun , muhtemelen en düşük 720p60fps kalitesinde yayın yapıyorsundur . 3 mbit uploadun tamamını kullanıyorsundur o yayını yaparken ve upload hızını sonuna kadar kullandığın için zıplıyordur zaten ping upload hızında en fazla fırlıyor genelde ülkemizde düşük hızlarda olduğu için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

3 mbit uploadla yayın yapmaya çalışıyorsun , muhtemelen en düşük 720p60fps kalitesinde yayın yapıyorsundur . 3 mbit uploadun tamamını kullanıyorsundur o yayını yaparken ve upload hızını sonuna kadar kullandığın için zıplıyordur zaten ping upload hızında en fazla fırlıyor genelde ülkemizde düşük hızlarda olduğu için.

Yapanlar nasıl yapıyor? Verilen max upload 5 zaten türkiyede, 4 olsa yapabilecekmiyim yani. 0.70 upload ile oyun oynarken 60 pinglerde oynanabiliyo yani mantık olarak yapılabilmesi gerek ama bi yerde bi sorun var çözemediğim, 30fps 720p yayın zaten seçenek seçenek olmuyo ya 720p ya da 1080p digerlerinin görüntüsü kötü bildigin gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erjan1 -- 1 Temmuz 2017; 19:48:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erjan1

quote:

3 mbit uploadla yayın yapmaya çalışıyorsun , muhtemelen en düşük 720p60fps kalitesinde yayın yapıyorsundur . 3 mbit uploadun tamamını kullanıyorsundur o yayını yaparken ve upload hızını sonuna kadar kullandığın için zıplıyordur zaten ping upload hızında en fazla fırlıyor genelde ülkemizde düşük hızlarda olduğu için.

Yapanlar nasıl yapıyor? Verilen max upload 5 zaten türkiyede, 4 olsa yapabilecekmiyim yani. 0.70 upload ile oyun oynarken 60 pinglerde oynanabiliyo yani mantık olarak yapılabilmesi gerek ama bi yerde bi sorun var çözemediğim, 30fps 720p yayın zaten seçenek seçenek olmuyo ya 720p ya da 1080p digerlerinin görüntüsü kötü bildigin gibi

Hat değerlerin sınırlarda mı bir modemdeki hat değerlerini atar mısın ? Birde internet sağlayıcın hangi firma , mesela bende şuan 16 mbit 1 mbit upload var ve hat değerlerim şuan sınırlarda evde biri twitch izlemeye başlayınca csgoda pingim zıplıyor çok zıplamasa bile stabil bir yüksek pinge oturmuyor buda benim oyunda lag spikelarına yol açıyor . Yani hat değerlerinin muhtemelen sınırlarda olmasından dolayı herhangi bir yüklenmede ping sapıtabiliyor aynısı sanada oluyor olabilir , senin maksimum upload hızın 3 mbittir 3 mbit atanmıştır sınır değer . 5 mbit , 4 mbit upload alanların upload hızları 40-50 mbite kadar çıkabiliyor ve emin ol onlarında pingleri yayın açınca yükseliyordur çünkü 4-5 mbitte 720p yayın yapmak o hızın çoğunu belki tamamını kullanman demek buda ping artışı demek otomatikman .

• 720p 60fps 2k bitrate ile sn de 540kb veri gönderirsin. 5mbit upload varsa 4,2mbiti kullanırsın.

• erjan1 kullanıcısına yanıt
    Küçük bir düzeltme en yüksek 10 mbps ve bazı sağlayıcılar sınırlı bir süre için örneğin 24 saat için 100 mbps upload veriyor

• quote:

quote:

3Mbit uploadla yapmak zor genelde genelde çoğu pakette upload hızları 5-10 arası fakat bunun için hattının iyi olması gerek ADSL ile zaten 1Mbit upload verilebilir sen VDSL kullanıyosun muhtemelen hattın pek iyi değilse normaldir eğer kaldırıyosa 50Mbit pakede geç derim TTNET 50-100Mbit'e 4Mbit veriyor anca

• Annex M mödülasyonunda yüksek upload hızı için pingten feda ediyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

Hat değerlerin sınırlarda mı bir modemdeki hat değerlerini atar mısın ? Birde internet sağlayıcın hangi firma , mesela bende şuan 16 mbit 1 mbit upload var ve hat değerlerim şuan sınırlarda evde biri twitch izlemeye başlayınca csgoda pingim zıplıyor çok zıplamasa bile stabil bir yüksek pinge oturmuyor buda benim oyunda lag spikelarına yol açıyor . Yani hat değerlerinin muhtemelen sınırlarda olmasından dolayı herhangi bir yüklenmede ping sapıtabiliyor aynısı sanada oluyor olabilir , senin maksimum upload hızın 3 mbittir 3 mbit atanmıştır sınır değer . 5 mbit , 4 mbit upload alanların upload hızları 40-50 mbite kadar çıkabiliyor ve emin ol onlarında pingleri yayın açınca yükseliyordur çünkü 4-5 mbitte 720p yayın yapmak o hızın çoğunu belki tamamını kullanman demek buda ping artışı demek otomatikman .

buyur kardeişim normalde 4 mbps upload 32 mbps download netspeed pazartesi donwload hızım normalde 32 düzeltecekler su anda 16 verıyıo speedtest de 15 mbps alıyorum download upload ise 2.95 cıvarları

Twitch 16mbps download 3mbps uploadla yayında ping çıkması?

• quote:

Orijinalden alıntı: LastBanderam

quote:

quote:

3Mbit uploadla yapmak zor genelde genelde çoğu pakette upload hızları 5-10 arası fakat bunun için hattının iyi olması gerek ADSL ile zaten 1Mbit upload verilebilir sen VDSL kullanıyosun muhtemelen hattın pek iyi değilse normaldir eğer kaldırıyosa 50Mbit pakede geç derim TTNET 50-100Mbit'e 4Mbit veriyor anca

speednet download 32 veriyo su anda 16 veriyorlar p.tesi duzelcek upload 4 download 32 olacak (ttnet altyapısı kulanıyo speednet)

max 5 mi turkcellin gayet iyi uploadları var melih uçar diye bir yayıncı izliyordum 2-3 sene önce 6-7-8 uploadı oluyordu 720 p 60 fps 0 ping oluyordu 1080p 30 fpste açmaya başlamıştı turkcellde uploadlar iyi sorun sadece türk telekom ve onun altyapısını kullanan türknet vsde 5 mbit en alt seçenek olması gerekirken adamlar en fazla 3-4 veriyorlar özellikle türk telekom upload biraz artıcak diye ödü kopuyor sözde ülkenin altyapısını elinde tutuyor bu adamlar uploadları arttırma kararı alsa btk ne yapacaklar acaba ne yalan atılır çok merak ediyorum
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    En fazla 5 değil orda yanlış bişey söylemiş ama genelde düşük upload hızları altyapın müsayitse zaten fena upload hızları vermiyorlar bende 10Mbit upload alıyorum ki 10 dan yüksek veren firmalarda var 20 civarı veren hatta 1 günlük 100Mbit upload dahi veriyorlar
  • quote:

En fazla 5 değil orda yanlış bişey söylemiş ama genelde düşük upload hızları altyapın müsayitse zaten fena upload hızları vermiyorlar bende 10Mbit upload alıyorum ki 10 dan yüksek veren firmalarda var 20 civarı veren hatta 1 günlük 100Mbit upload dahi veriyorlar

Sabit 10mb upload veren firmalar hangileri hocam? Ben max 5 superonline veriyor biliyorum ve daha yüksek hızlar kurumsallara verilio sanıyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

max 5 mi turkcellin gayet iyi uploadları var melih uçar diye bir yayıncı izliyordum 2-3 sene önce 6-7-8 uploadı oluyordu 720 p 60 fps 0 ping oluyordu 1080p 30 fpste açmaya başlamıştı turkcellde uploadlar iyi sorun sadece türk telekom ve onun altyapısını kullanan türknet vsde 5 mbit en alt seçenek olması gerekirken adamlar en fazla 3-4 veriyorlar özellikle türk telekom upload biraz artıcak diye ödü kopuyor sözde ülkenin altyapısını elinde tutuyor bu adamlar uploadları arttırma kararı alsa btk ne yapacaklar acaba ne yalan atılır çok merak ediyorum

Türkiyede yalandan çok ne var :) 3. Dünya ülkelerinde net fiyatları çok komik 100 mb donwload 100 upload 60-80 liralarda :)

• quote:

quote:

Sabit 10mb upload veren firmalar hangileri hocam? Ben max 5 superonline veriyor biliyorum ve daha yüksek hızlar kurumsallara verilio sanıyordum

Süperonline ve Vodafone 64-100Mbitlik paketlerde 10Mbit upload veriyor Türksat'ta faturaya ek 10-20 TL arası upload peketleri var ay boyu 10Mbit oluyor upload hızın bana promosyon olarak 1 aylık ücretsiz 100GB'lik 10Mbit upload vermişlerdi daha sonraki aylarda da aynı şekilde devam etti hiçbir ücrette alınmadı. Ayrıca ek ücret ödeyerek bireysel şekildede 10Mbit üzeri upload hızları almak mümkün fakat fiyatları biraz pahalı 20-50-100lük şekildeydi yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 2 Temmuz 2017; 18:24:30 >

• quote:

quote:

quote:

Süperonline ve Vodafone 64-100Mbitlik paketlerde 10Mbit upload veriyor Türksat'ta faturaya ek 10-20 TL arası upload peketleri var ay boyu 10Mbit oluyor upload hızın bana promosyon olarak 1 aylık ücretsiz 100GB'lik 10Mbit upload vermişlerdi daha sonraki aylarda da aynı şekilde devam etti hiçbir ücrette alınmadı. Ayrıca ek ücret ödeyerek bireysel şekildede 10Mbit üzeri upload hızları almak mümkün fakat fiyatları biraz pahalı 20-50-100lük şekildeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Aladım, netspeed kullanıyorum ttne altyapısı orada öyle birşey varsa sorayım bi

• 2mbit ttnet uploadı ve 3mbit turkcell upload'ı ile yayın denedim. bitrate değerlerini ttnette max 1500 süperonlineda 2000 vermeme rağmen sürekli bir ping oluyor. yani upload değerinin çok altında bitrate bile girsem o pingi hep veriyor. İki hat ve modemlerde farklı oldugu halde. Buna bir türlü çözüm bulamadım. (Pingsiz yayın için hat değerleri ne olmalıdır?)
    10'a upload kadar alınabiliyor airfiber dağitan firmalarda bazen bölgeden bölgeye 10 uploadın üstüne çiktiğida oluyor parayi verince her türlü upload yükselir merak etme bu ülkede parayı bastırınca çoğu sorunu çözersin dert etme

• Sorun nedir belli değil fakat vdsl teklonojisi yuzunden ping cıkıyor bence hattın bir kısmını Upload olarak kullanır kullanmaz ping cıkıyor birde serverlar yurtdışı turkıyede 3 cıkıyorsa yurtdışı 2.60 lara kadar düşebiliyor fiberde ise sorun yok cunku teklonoji buna izin verıyor hattın tamamını kullansan bile pingi etkilemiyor

• Siz fiber le vdsli karıştırıyorsunuz. Teknolojileri gereği fiberde isterseniz uploada tamamen abanin ping 1 ms oynamaz. VDSL de böyle bir sey yok maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.