Şimdi Ara

Twinmos Twister 466 mhz ve bi sorun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus A7N-Deluxe var elimde ve cpu kilitli 200 mhz 'de rahatlıkla açıyor...
    Ramleri 3 3 2 2 yaptığım zaman sistem stabil bi şekilde açılıyor, fakat 6 2 2 2 şeklinde dediğimde açılmıyor... bir de 200 mhz'in üstüne çıktığımda windows açılmıyor sorun cpu'dan mı kaynaklanıyor olabilir? cpu'yu 200 mhz'de bıkarıp ram'i 220 yaptığımda açılmıyor ama cpu'yu 166 mhz yapıp rami 233 yaptığımda açılıyor... hiç sorunsuz... anlamıyorum bu kısmını işte ...

acaba rami 220 mhz'de cpu'yu 200 mhz'de çalıştırsam yani çalışsa sorun olur mu stabilitede?

Tavsiyeleriniz nelerdir?

• ram timinglerini 5-3-2-2 yapıp denersen ragatlıkla açılması lazım. bence senin problemin ram timinglerini uygun seçmemen. Ayrıca ramlere biraz daha voltaj verebilirsin
  • Arkadaş zaten 3 3 2 2 açabilmiş, 6 2 2 2 için V istiyor demek ki o ramler.
  • problem voltaj ile alakalı değil twister 466 bendede var ve be yaptıysam 5-2-2-2 çalışmıyor bu ram hatta 3,3 volt bile verdim. bu ramin sevdiği timingler 5-3-2-2 şeklinde.
  • Bendeki ramler de aynı DDR500 veriyorlar fakat DDR400 iken 6 2 2 2 olmuyor 5 3 2 2 yapacaksın illa ki.
    Ramleri Mhz rami veya timing rami diye ayıran vaka da bu :)
    Default cl2.5 olmasından kaynaklanıyordur büyük ihtimalle. (DDR466 twisterlar cl2.5 diye hatırlıyorum ?)
  • Ayni ramlerden kullaniyorum ...
    Babudil in soyledigi gibi ... X-2-2-2 olarak 190 fsb ustu zorlaniyor ... 200 fsb ustu acmiyor ...
    Ben 217 fsb ye kadar <b>X-3-2-2</b> sorunsuz kullaniyorum ... 218 ve uzerinde ise ancak X-<b>3-3</b>-2 stabil oluyor ...

(Bu degerler NF7 uzerinde 2.9V ile) ...
  • peki bu twisterların ddr500 olanları nasıl? onlar biraz daha iyimidir?Yoksa timingleri iyice uzatıpda öylemi ddr 500 yaptırıyorlar? Deneyen varmı.
  • Twisterlar hem mhz hem de timing olarak corsairlerla kapışıyorlar ama 433lükleri mi 500lükleri mi onu hatırlamıyorum.
    Ben 433 olanını 3 2 2 1.5 olarak kullanmıştım DDR400 ayarında def. V ile.
  • ddr 466 lar ddr 500 lere göre daha iyi oc kapasitesine sahipler başka bi forumda okumuştum
  • Frekans olarak öyle gözüküyor ama timing olarak 500ler daha iyi olabilir.
  • Her ne kadar zor da olsa :)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by civil</i>
    <br />peki bu twisterların ddr500 olanları nasıl? onlar biraz daha iyimidir?Yoksa timingleri iyice uzatıpda öylemi ddr 500 yaptırıyorlar? Deneyen varmı.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

timing olarak ço daha kötü pc4000 twister hatta ddr500mhz olarak 2.5-4-3-7 gibi...3.0v falan değerleri bunlar ynş-lş hatırlamıyorsam 460mhzde falnda anca 2-3-3-6 şeklindeydi...
  • O zaman 433Mhz olan mı corsairlerle kapışıyordu 3.2V verince ben çok iyi hatırlıyorum ya böyle bir twister modeli olduğunu ???
    Yani yüksek frekans + süper olmasa da iyi timingi aynı anda veren.
  • twister 466 lar 240 fsb de 2-2-3-7 calısabiliyor bende..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.