Şimdi Ara

TV+Xbox+PC için 5.1 ses sistemi (Nasıl bağlanır ?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Daha önce optik ses kablosuyla ses sistemi 5.1 olarak çalışıyor muydu ? Yani ses çıkışı TV üzerinden oluyordu anladığım kadarıyla ? Şimdi HDMI ile nerden nereye bağlantı olacak ? Ses sistemi nedir ? Üzerinde "HDMI in" "HDMI out" var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SiN_ -- 17 Ağustos 2017; 0:40:46 >
  • _SiN_ kullanıcısına yanıt
    evet optik ses kablosu ile 5.1 ses alıyordum.
    Ses sistemi Sony DAV-DZ260/B Ev Sinema Sistemi
    Optik kablo tv ile dz260 arasında bağlı idi. Tvye hdd takar filmi tv üzerinden oynatırdım. dz260da tv konuma getirir 5.1 ses alırdım.
    Zaten öğrenmek istediğim de o. eskiden hem kırık değildi hem tv box yok idi. Hdmi splitter alırsam tvbox üzerinden 5.1 ses alırmıyım? eğer alırım derseniz ne ile neyi bağlayacağım.
  • falcon57 kullanıcısına yanıt
    TV box üzerinde optik ses çıkışı varsa ses sistemine bağlayarak olabilir. Ya da yine tv üzerinden olması lazım. Ses sisteminde eğer arka kısmının bulduğum fotograf dogruysa "HDMI in" yok sadece çıkış var. Yani sadece dışarı sinyal verebiliyor. 5.1 ses sinyalini içeri alabilmeli ki kolonlara sesi dağıtabilsin ama sisteme giriş olarak sadece optik kablo var sanırım.
    5.1 alabilmenin tek yolu optik kablo gibi görünüyor eğer başka bi giriş yoksa ses sisteminde.
  • _SiN_ kullanıcısına yanıt
    Tv box üzerinde optik ses yok 1 hdmi 1 usb o kadar.
    Tv eski model olduğu için akıllı yapmak istedim o nedenle tv box aldım. Kaldı ki dts oynatmıo falan hem dediğim gibi optik okuyucu kırık. doğrudur sadece out var.
    cevabınızdan anladığım. yanılıyorsam düzeltin.
    ya tv box üzerinden 2.0
    ya eski sisteme dönüş yapıp optik okuyucunun kırık giriş kısmının yeri tamir olacak.
    hdmi spliter alırsam sorunum çözülmüyor doğrumu anladım?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.