Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (910. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam zaten 2500 den 3000 e çıktım mu7000 ile 7400 arasında sadece kontrast farkı mı var ? yada lg uj630v nasıldır yada philips 55 pus6262 dediğim gibi en üst limitim 3000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attakkann1 -- 13 Ağustos 2017; 23:4:26 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam "distribütör " demek "samsung türkiye " demek olmuyor mu ?

İthalatçı değil distribütör yazıyordu garanti türünde yanlış mı biliyorum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: big.baran

Hocam "distribütör " demek "samsung türkiye " demek olmuyor mu ?

İthalatçı değil distribütör yazıyordu garanti türünde yanlış mı biliyorum ?

Malesef distribütör garantili demek

Herzaman Markanın TR resmi garantili olduğu anlamına gelmiyor

Orada uyanıklar kelime oyunuyla tüketicileri bu tuzağa düşürebiliyorlar

Yani yeni bir ürün alırken, ithalatçı, distribütör vs. değilde

Örneğin LG yada SAMSUNG türkiye garanti logosunu görmemiz gerek

Eğer aldiğın sitede bu ibare varsa iyi ama, o fiyata sanmam

Bu konuda şu linki inceleyebilirsin

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=74502570

• Maksimum 3500 tl bütçem var. Önerebileceğiniz modeller nedir arkadaşlar?

Ben buna baktım

http://www.hepsiburada.com/lg-55uj630v-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-pm-HB000005EL2A

Sizce nasıl?

• haftasonu evleniyorum hem iş yoğunluğu hem de bitmek bilmeyen ev ve düğün işlerinden bir türlü tv araştırma fırsatı bulamadım, bir el atarsanız çok makbule geçer.

tv ünitesi duvara montaj olduğu için ekran boyutum 49 inç , daha büyük alma şansım yok. bütçe aslında ne kadar uygun olursa o kadar iyi ancak 3000 tl civarına kadar çıkabilirim mecbur kalırsam. aklımdaki markalar samsung ve lg, sony'i fiyat yüzünden eledim.
    ilk olarak vestel 49ub8300 lere donanımhaberdeki başlığı okuyunca baktım, ancak hem panelinin şans işi olması nedeniyle hem de mağazada diğer tvler arasından görüntüsünün daha mat olması nedeniyle büyük ihtimal vazeçtim, fiyat olarak uygun olması hala düşündürüyor sadece.

lg 49uh610 ve 49uj630 arasında 100 tl civarı bir fark vardı haftasonu teknosada, bu modeller nasıldır, farkı nedir?

samsung 49mu7400 ün görüntüsü mağazada cezbetti beni ama onun için 3500 tl lere çıkmam gerekiyor, zaten düğün öncesi sarsılan bütçeyi daha da fazla zorlamamaya çalışıyorum. belirttiğim lg modelleriyle arasında 700-800 tl gibi bir fark var, bu kadar farka değer mi onu da bilmiyorum.

tvden çok bir beklentim yok aslında, oyun konsolu falan bağlamayacağım, arada meraktan ayda bir belki film indirip izlerim.

bahsettiğim modeller hakkında bir yorum, ya da 3000 tl sınırını mümkün olduğunca aşmadan farklı tavsiyeler verenden şimdiden Allah razı olsun

• attakkann1 kullanıcısına yanıt
    kasa kalınlığı var bildiğim kadarıyla ikisinin arasında. yani kasası farklı.

7000 6 cm
    7400 5 cm

7400 ün kasası daha şık dolayısıyla. ama forumlarda kasadan ışık sızdırıyor gibi yorumlar okudum. o yüzden vaz geçtim. :P bütçe ve kalite sarmalına girdik gene anlıcanız. :) televizyona araba parasıda veremiceğimize göre.

hımm sonradan hatırladım panel farkıda var. samsungun sitesinden bakınca hatırladım.

7000 serisi pur color kullanıyor 7400 active crystal color kullanıyor.

aşağıdaki linkte anlatıyor. pur color en alt seviye televizyonda kullandığı samsungun. active crystal ise orta seviye.
    http://www.4kledtvreview.com/samsung-tv-buying-guide/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azorer -- 14 Ağustos 2017; 16:54:57 >

• Playstation 4 Pro sahibiyim. Max bütçe 7000. 4K Tv önerisi verebilir misiniz?

• farukdanis F kullanıcısına yanıt
    sony 55xe9005 alıcan o zaman. :)
    play station pro mu sattığım için sony almaktan kurtardım :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

Playstation 4 Pro sahibiyim. Max bütçe 7000. 4K Tv önerisi verebilir misiniz?

Biraz daha üzerine (maximum 8 bin, aşağısına alanlar da var) lg oled 55 c6v modelini almanı tavisye ederim.

• Forumda ve diğer inceleme sitelerine baktıktan sonra Sony KD-XE9005 veya E9305 modellerinden birini almaya karar verdim..7 metreye 4metre salonum var..
    1-55 mi 65 inç mi tercih etmeli?
    2-Bu iki model arasında yaklaşık 3bin tl fiyat farkı var..Üst modeli almaya değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_Scofield -- 14 Ağustos 2017; 17:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodh

haftasonu evleniyorum hem iş yoğunluğu hem de bitmek bilmeyen ev ve düğün işlerinden bir türlü tv araştırma fırsatı bulamadım, bir el atarsanız çok makbule geçer.

tv ünitesi duvara montaj olduğu için ekran boyutum 49 inç , daha büyük alma şansım yok. bütçe aslında ne kadar uygun olursa o kadar iyi ancak 3000 tl civarına kadar çıkabilirim mecbur kalırsam. aklımdaki markalar samsung ve lg, sony'i fiyat yüzünden eledim.
    ilk olarak vestel 49ub8300 lere donanımhaberdeki başlığı okuyunca baktım, ancak hem panelinin şans işi olması nedeniyle hem de mağazada diğer tvler arasından görüntüsünün daha mat olması nedeniyle büyük ihtimal vazeçtim, fiyat olarak uygun olması hala düşündürüyor sadece.

lg 49uh610 ve 49uj630 arasında 100 tl civarı bir fark vardı haftasonu teknosada, bu modeller nasıldır, farkı nedir?

samsung 49mu7400 ün görüntüsü mağazada cezbetti beni ama onun için 3500 tl lere çıkmam gerekiyor, zaten düğün öncesi sarsılan bütçeyi daha da fazla zorlamamaya çalışıyorum. belirttiğim lg modelleriyle arasında 700-800 tl gibi bir fark var, bu kadar farka değer mi onu da bilmiyorum.

tvden çok bir beklentim yok aslında, oyun konsolu falan bağlamayacağım, arada meraktan ayda bir belki film indirip izlerim.

bahsettiğim modeller hakkında bir yorum, ya da 3000 tl sınırını mümkün olduğunca aşmadan farklı tavsiyeler verenden şimdiden Allah razı olsun

Kardeş Hayırlı olsun Benim de hafta sonu düğünüm var bende uzun zamandır tv araştırıyorum. işin içine ne kadar çok girersen o kadar işin içinden çıkamıyorsun :) Sürekli forumu takip ediyorum baya şey öğrendim buradan. bildiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya çalışayım. seninle bütçemiz aynı. TV bir kere alınıyor almışken iyisini almak lazım fakat herkesin imkanları, olanaklar farklı bu sebeple ucuz tv olayını çok araştırdım. vestel 49UB8300 çok araştırdım forum sayfasını takip ettim parasına göre çok iyi bir tv 2000 tl 4K tv almak kullanıcı yorumları iyi forumun üstatlarından @ado vestel servisinde çalışmış onunda olumlu yorumları bulunmakta ama dediğin gibi panel işi şans İPS mi VA mı şansına kalmış bu riske girerim diyorsan başlangıç seviyesi için ideal.
    - LG uh serileri 2016 yılı tvleri çok başaralı değiller son zamanlar elde kalan tv fiyatlarını da çok uçurdular uh serisini hiç düşünme derim
    - 49UJ630 başlangıç seviye bir tv olmasına rağmen direct led olması iyi bir özellik İPS panel seviyorum diyorsanız alınabilir. Benzer Fiyat aralığında 49mu7000 var VA panel fiyat olarak bir birlerine çok yakın tvler birbirlerinden üsten özellikleri var burada ince ayrıntıya girip kafanı bulandırmak istemiyorum. Belirttiğin bütçe aralığında bu tvler olduğu için bunları örnek verdim yoksa iki tv de çok iyi bir tv değil iyi tv almak için 4500 tl üzerine çıkmak lazım. Sana tavsiyem belirtiğin bütçe aralığındaki bu iki tvyi Bir Teknolojik markete gidip kendi gözünle bir kıyaslama yap hangisi hoşuna gidiyorsa onu alabilirsin.

• panama P kullanıcısına yanıt
    Oledden alırsınız hocam

• attakkann1 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz modeller arasında yine tercihniz samsung olsun lg ips kontrastı düşük aydınlık ortamda sıkıntı olabilir birde lg rgbw aydınlatma samsung rgb 4k görüntüleri biraz daha net gösterir samsung modeller arasında ufak tefek farklar var ama en barizi kontrast

• yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Hocam ben netten tv almam büyük mağazalardan yada markanın kendi mağazalarından alın derim

• Arkadaşlar ben de şu iki model arasında kaldım Samsung 50 mu7000 ve Samsung 49mu 7400 aralarında 500 tl fark var samsung 49 mu 50 olana göre ne gibi artısı var epey gibi internetten bir çok siteyi dolaştım 50 mu daha ucuz olmasına rağmen daha çok puan almış bilen bir arkadaş bilgilendirirse çok memnun kalacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_Scofield

Forumda ve diğer inceleme sitelerine baktıktan sonra Sony KD-XE9005 veya E9305 modellerinden birini almaya karar verdim..7 metreye 4metre salonum var..
    1-55 mi 65 inç mi tercih etmeli?
    2-Bu iki model arasında yaklaşık 3bin tl fiyat farkı var..Üst modeli almaya değer mi?

Bahsettiğiniz uzaklık için 65 inç tercih edilmeli.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/48781-61489/sony-kd-65xd8505_sony-kd-65xd7505/

• M_Scofield M kullanıcısına yanıt
    Değmez hocam ayrıca xe9005 fald aydınlatma x93 ise edge led birde xe9005 motion performansı daha iyi üst modele hiç gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Hocam ben netten tv almam büyük mağazalardan yada markanın kendi mağazalarından alın derim

Tam tersi

"Geri İade" konusunda elinizden geldiğince magazalardan uzak durun.

Evet favori ve güvenli teknomarketlerden ürününüzü alın ama

Bu ilgili teknomarketlerin fiziksel mağazaları değilde internet siteleri üzerinden alışverişinizi yapın çünkü

Kanunen uzak alışverişlerde 14 gün koşulsuz iade hakkınız vardır,

Yok eğer ürün mağazalardan satın yahut teslim alınırsa (ki bunu bilindik bazı teknomarketler yapıyor)

Bu durumda degil 14 gün 1 gün dahi olsa iade hakkınız yok...

Yani ilgili magazalardan bir tv aldınız kurdurdunuz ama ürün hiç hoşunuz gitmedi diyelim,

Sizin mağazaya "aynı gün" geri gitseniz dahi "ben bu ürünü beğenmedim" deme şansınız yoktur

Hadi dediniz diyelim ilgili magazanın sizi sevkedecekleri yer tabiki ilgili markanın yetkili servisi olacaktır,

Servis gelip bakacak üründe fiziksel bir arıza olmadığı için tabiki ne iade nede değişim raporu tutmayacaktır,
    Ve malesef hoşunuza gitsede gitmesede bu ürünü yıllarca kullanmak zorundasınız kalırsınız...
    Oysa internet gibi uzak alışverişlerde ise 14 gün boyunca "hiçbir mazeret belirtmeksizin" ürününüzü iade edebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 14 Ağustos 2017; 19:38:10 >

• 8-10 bin tlye kadar en iyi tv hangisidir arkadaşlar. Aradığım özellikler 55inç 4k oled tv.
  • 
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.