Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (881. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: çaylak52 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (2 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.052
Cevap
1.333
Favori
4.691.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
71. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu anda 4100TL

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Kutahya kipa. Teşhir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alos2000

49pus7502 ye ne dersiniz?
    şu anda 4100TL

wifi ac yok, usb 3.0 yok ve edge led. Gerçek 10bit ve sound barı var. Ayrıca HDR premium (HLG dahil). Karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 11 Temmuz 2017; 22:28:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valaraukar

quote:

Orijinalden alıntı: alos2000

49pus7502 ye ne dersiniz?
    şu anda 4100TL

wifi ac yok, usb 3.0 yok ve edge led. Gerçek 10bit ve sound barı var. Ayrıca HDR premium (HLG dahil). Karar sizin.

Karar için biraz daha yardım lazım.
    bu tv de amblight çok çekici geliyor.
    fiyat daha uygun bu gece için.

benim merak ettiğim edge olunca ne kaybeder tv.,
    veya
    wifi ac olmayınca ne eksilir.
    ve
    Hdr premium ne katar?

benim istediğim herkesin istediği aslında
    sorunsuz tv, zor galiba

• alos2000 kullanıcısına yanıt
    sorunsuz tv zor değil hocam sorunsuz maddiyat zor ülkemizdeki vergiler dolar vs de işin içine girince 3500-4000tl alacak tv bulamıyoruz komedi resmen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

sorunsuz tv zor değil hocam sorunsuz maddiyat zor ülkemizdeki vergiler dolar vs de işin içine girince 3500-4000tl alacak tv bulamıyoruz komedi resmen..

saat 24e kadar düşünüyorum:)

inceleme yok hiç bir yerde

ya alıp sevmessem iade ederim diyeceğim.

yada çok övülen sony 55xe9005 e paraya kıyacağım

tv almak hiç bu kadar zor olmamıştı daha önce
    hocam eğer sizi zorlamayacaksa tek seçeneğiniz sony olmalı bu yılın en iyi modeli o fiyat aralığında o olmazsa samsung mu8000 olabilir ama oda edge led...zaten çok alınacak model yok bütçe nedir
  • quote:

hocam eğer sizi zorlamayacaksa tek seçeneğiniz sony olmalı bu yılın en iyi modeli o fiyat aralığında o olmazsa samsung mu8000 olabilir ama oda edge led...zaten çok alınacak model yok bütçe nedir

5000tl yi geçmemek üzere çıktım yola.

benim tam olarak anlamadığım
    en üst seviye modellerde bile Edge aydınlatma varç
    en üst seviye pahalı modellerde bile IPS ekran var.
    en üst seviye modellerde bile android kasması var.

xe9005 e için 5500 çıkarım ama gerçekten değer mi bilemiyorum.
    övüldüğü kadar var mı?
    tam olarak ne üstünlüğü var

Maç izlerim arada
    Genelde Akşam tv seyrederim.
    genelde tv den internete girmem
    genelde usb den hd kalitesi filmler seyrederim
    genelde tv den oyun oynamam
    genelde titiz biriyimdir detaylara kafayı takarım:)

hocam fald aydınlatma bile sırf o aradaki vereceğiniz farka değer artı edgle led aydınlatmada local dimming hiçbir işe yaramıyor ama bu modelde öyle değil artı hareketli sahnelerde maç vs samsungun 10000-11000tl satılan tvlerden daha başarılı panel va olmasına rağmen renkleri güzel pc bağlantısında 100hz kullanılabiliyor vs.. dediğim gibi durum müsaitse kesinlikle bu modeli alın eğer oled alınmayacaksa şuan piyasadaki en iyi televizyon
  • quote:

hocam fald aydınlatma bile sırf o aradaki vereceğiniz farka değer artı edgle led aydınlatmada local dimming hiçbir işe yaramıyor ama bu modelde öyle değil artı hareketli sahnelerde maç vs samsungun 10000-11000tl satılan tvlerden daha başarılı panel va olmasına rağmen renkleri güzel pc bağlantısında 100hz kullanılabiliyor vs.. dediğim gibi durum müsaitse kesinlikle bu modeli alın eğer oled alınmayacaksa şuan piyasadaki en iyi televizyon

teşekkür ediyorum
    sony de fiyat yakalayayım o zaman
    5500e bulunur mu?

philipste şu arka aydınlatma yok mu:)
    insanı kışkırtıyor
    al beni diyor.

ama sadece onun içinde alınmaz
    sony kampanya olmadan 5500e zor hocam..2 tane philips tv eskittim tüplüyüde sayarsak 3 ama o eski philips yok artık geçen 7002 modelini inceledim samsungun orta seviye modellerden farksız uydu yayını kötü renkler kötü işletim sistemi kötü iyi olan bi tarafı yoktu kısacası bide 4500tl...şu zamanda sony yada samsungtan baska tv alınmaz lg de kurnazlık yapmis 2017 modellerde sj850v modelinin altındaki moıdellerde rgbw ışıklandırma kullanmış maliyet açısından onuda öyle eledim bende en son sony alacakyım sonra evkurdaki samsung mu9000 i peşin fiyatına 15 taksit görünce dayanamadım onu aldım :)
  • Konu güzel olmuş.
    LED televizyon almayı düşünenler, bence bu konuya da bakmalı.!
    https://forum.donanimhaber.com/gt-gt-gt-vestel-uretmis-oldugu-urunun-arkasinda-durmuyor--127460804
  • quote:

sony kampanya olmadan 5500e zor hocam..2 tane philips tv eskittim tüplüyüde sayarsak 3 ama o eski philips yok artık geçen 7002 modelini inceledim samsungun orta seviye modellerden farksız uydu yayını kötü renkler kötü işletim sistemi kötü iyi olan bi tarafı yoktu kısacası bide 4500tl...şu zamanda sony yada samsungtan baska tv alınmaz lg de kurnazlık yapmis 2017 modellerde sj850v modelinin altındaki moıdellerde rgbw ışıklandırma kullanmış maliyet açısından onuda öyle eledim bende en son sony alacakyım sonra evkurdaki samsung mu9000 i peşin fiyatına 15 taksit görünce dayanamadım onu aldım :)

Hocam 49sj800v görüntü kalitesi LG'nin oled modellerine çıkılmadıktan sonra oldukça iyi geldi bana. Yani gerek samsung gerek philips vd. (sony 9000 hariç) açık ara önde gibi. Nanocell teknolojisi va diyorlar sebebi o mudur bilemedim ama.. 4000TL civarına bence alınabilecek tek tv. 5000 çıkıldığında ise sonycenter lar nakitte 55lik 9000'i 5700 civarına veriyorlar. mu8000 için zaten 50hz diyorlar TR'deki modellere. Mu7400 alınıp fiyattan tasarruf yapılabilir o halde. mu9000 için siz aldıysanız muhakkak iyidir (şu an onu inceliyorum hemen).

Edit: Mu9000 görmedim hiç ama anladığım kadarıyla lgsj850v den va panel olması nedeniyle daha iyi görüntü verecektir diye düşünüyorum. Yani düşüncem o ki her iki tv den 4000 4500 fiyat aralığında bence alınabilir düzeyde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 12 Temmuz 2017; 12:7:57 >

• Valaraukar kullanıcısına yanıt
    hocam sj800v serisi güzel yalnız rgbw ışıklandırma kullanmış kesinlikle 4800tl etmez lg maliyet için üst model dediği modele bu ışıklandırmayı koyuyor ayıptır sj850v altı tüm modeller böyle konusunuda açtım hatta sj850v de 55den aşağı yoktu dedim 55 alacağım madem evkurdaki kampanyadan faydalanayım yoksa lg siparişini iptal edince sony alacaktım mu8000 49 boyutta olanları 50hz doğru ama 55 ler 100hz aylardır bak bak sıkıldım o arada şunuda anladım ya 3000-3500 verip herhangi çok kötü olmayan ortalama bi modeli alıp izleyeceksin yada en az 5500-6500tl verip doğru düzgün bişey alacaksın arası yok sanki o arayı bilerek o hale getirmişler iyi modellerin 49 boyutta olanı yok çok tuhaf sony de yok samsung 50hz leri getirmiş lg de 49sj850v yok philipsin zaten doğru düzgün tv si yok benim baktıklarım arasında (7002 6412) ha bu rgbw olayını öğrenmesem lg alırmıydım alırdım zaten iki kere test edip beğenip almıştım bu olayı sonradan öğrendim sj800v de akıcılık çok güzel renkler falanda güzel yumuşak doğal işletim sistemi güzel vs.. ama 4800tl veripte lg nin adam yerine koymadığı modelini almam ayıptır o paraya satılan tv ye o aydınlatma konulmaz..

mu9000 konusuda rtings de incelemeler bölümü var samsung mu8000 lg sj8500(burdaki karşılığı sj850v) modelinden ortalamada daha çok puan almış özellikle siyahlar ve grilerde baya önde bi kaç yerde daha iyiydi durum böyle olunca dedim mu9000 de daha iyidir 8000 öyle olduğuna göre sj850v yide öyle eledim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 12 Temmuz 2017; 12:42:35 >

• quote:

hocam sj800v serisi güzel yalnız rgbw ışıklandırma kullanmış kesinlikle 4800tl etmez lg maliyet için üst model dediği modele bu ışıklandırmayı koyuyor ayıptır sj850v altı tüm modeller böyle konusunuda açtım hatta sj850v de 55den aşağı yoktu dedim 55 alacağım madem evkurdaki kampanyadan faydalanayım yoksa lg siparişini iptal edince sony alacaktım mu8000 49 boyutta olanları 50hz doğru ama 55 ler 100hz aylardır bak bak sıkıldım o arada şunuda anladım ya 3000-3500 verip herhangi çok kötü olmayan ortalama bi modeli alıp izleyeceksin yada en az 5500-6500tl verip doğru düzgün bişey alacaksın arası yok sanki o arayı bilerek o hale getirmişler iyi modellerin 49 boyutta olanı yok çok tuhaf sony de yok samsung 50hz leri getirmiş lg de 49sj850v yok philipsin zaten doğru düzgün tv si yok benim baktıklarım arasında (7002 6412) ha bu rgbw olayını öğrenmesem lg alırmıydım alırdım zaten iki kere test edip beğenip almıştım bu olayı sonradan öğrendim sj800v de akıcılık çok güzel renkler falanda güzel yumuşak doğal işletim sistemi güzel vs.. ama 4800tl veripte lg nin adam yerine koymadığı modelini almam ayıptır o paraya satılan tv ye o aydınlatma konulmaz..

mu9000 konusuda rtings de incelemeler bölümü var samsung mu8000 lg sj8500(burdaki karşılığı sj850v) modelinden ortalamada daha çok puan almış özellikle siyahlar ve grilerde baya önde bi kaç yerde daha iyiydi durum böyle olunca dedim mu9000 de daha iyidir 8000 öyle olduğuna göre sj850v yide öyle eledim..

Güzel bilgiler var ileride lazım olacak gibi :))

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Bende 55mu 9000 modeline bakiyorum herhangi bir olumsuzluga rastladiniz mi ? Birde ben cok film izleyen biriyim tarayicidan rahatlikla film izleyebilir miyim.

• gunem82 kullanıcısına yanıt
    hocam mu8000 e bakmıştım mu9000 üst modeli olunca ona hiç bakmadım daha kötü olamaz diye teşhirdede yoktu gelince incelerim ama çok film izleyen biriyseniz edge led yerine direct led yada fald aydınlatma bakın derim onlarda local dimming başarısı iyi edge led modellerde kötü siyah ekranları hiçbir zaman tam siyah göremiyorsunuz ben sadece maç ve tv yayını izleyeceğim için pek takılmadım zaten şuan alınacak tek fald aydınaltma sony var direct led aydınlatmada üst modellere koymamışlar mu9000 yerine daha ucuz olan sony 55xe9005 öneririm daha iyi bi model ben evkurda peşin fiyatına 15 taksit diye samsung aldım yoksa sony alacaktım
  • quote:

hocam mu8000 e bakmıştım mu9000 üst modeli olunca ona hiç bakmadım daha kötü olamaz diye teşhirdede yoktu gelince incelerim ama çok film izleyen biriyseniz edge led yerine direct led yada fald aydınlatma bakın derim onlarda local dimming başarısı iyi edge led modellerde kötü siyah ekranları hiçbir zaman tam siyah göremiyorsunuz ben sadece maç ve tv yayını izleyeceğim için pek takılmadım zaten şuan alınacak tek fald aydınaltma sony var direct led aydınlatmada üst modellere koymamışlar mu9000 yerine daha ucuz olan sony 55xe9005 öneririm daha iyi bi model ben evkurda peşin fiyatına 15 taksit diye samsung aldım yoksa sony alacaktım

Ben filmi internet uzerinden sitelerden izliyorum sadece tarayicidan izlenip izlenmedigini merak etmistim. Bu arada ben de evkurdan almayi dusunuyorum yoksa benimde aklimda sony vardi. İlginiz icin tesekkur ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• gunem82 kullanıcısına yanıt
    hocam tarayıcısını smart özelliklerini hiç test etmedim ne desem yalan olur ama izleniyordur sanırım.
  • Sizin urun ne zaman kurulacak bende cuma gunu almayi dusunuyorum. Kurulduktan sonra detayli bir inceleme yapip paylasir misiniz ?

• 
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.