Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: krls , krls , aliggg Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü4 Mobil2 Android
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhabalar Samsung 65MU7500 tvsini almak istiyorum fakat gerçek yenileme hızını hiçbir sitede bulamadım,Bana özellik ve görüntü olarak tavsiye edeceğiniz model marka varmıdır? 65KS8500 modelinide bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotakinn

Arkadaşlar Merhabalar Samsung 65MU7500 tvsini almak istiyorum fakat gerçek yenileme hızını hiçbir sitede bulamadım,Bana özellik ve görüntü olarak tavsiye edeceğiniz model marka varmıdır? 65KS8500 modelinide bakabilirsiniz

www.displayspecifications.com dan refresh rate olarak bakabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmedcan A kullanıcısına yanıt
    Tabi ki lg oled tartışmasız kıyas götürmez.

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler BuZ- maVİSİ

• Arkadaslar ps4 ile kullanacagim bir tv ariyorum butce 2000 tl onerilerinizi bekliyorum

• Grundig Vlx 9600 & 9650 ve 8600 serisi hakkında detaylı bilgisi olan varmı?

Bu modeller arasından birini almayı düşünüyorum. 100 hz olması ve servis ağı cazip geliyor.birde 8586 modeli va paneldi fakat hdr yok. Çok etkiler mi görüntüyü bilemiyorum.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Aynı fiyatta olsalardı daha geniş izleme açısı isterseniz IPS panelli 6501 tercih edebilirsiniz, IPS için fena TV değil diyebilirdim. Fakat neredeyse 1000TL fark var ve bu fiyat farkını hak etmiyor. KU7000 50Hz de olsa VA paneliyle (yüksek kontrast, daha düşük izleme açısı) daha iyi bir seçenek ;) MU7000 de fiyat bandı dışında olduğu için es geçin, önceki seneyle aynı paneli kullandığını düşünüyorum.

Ek: Fiyat farkı 1000TL değilmiş, yanlış görmüşüm :) 2300-2400TL civarına bulunabiliyor gibi. IPS panel olması sizin için uygunsa (düşük kontrast, daha yüksek izleme açısı) bu modeli de düşünebilirsiniz. Ben olsam yine de VA paneli tercih ederdim tabi ama göz zevkinize hangisi uygun geldiyse onu tercih edin, ikisi de performans panel değil :) biri 100Hz IPS panel diğeri 50Hz VA panel.

Hcoam merhaba. Bende size MU7000 ile ilgili soracaktım. KU7000 bakmaya gittik sadece teşhir ürünü kalmış. 3100 liraya 43" MU7000 var ama emin olamadım. Forumda MU7000'in KU7000'e göre çok daha kötü ses kalitesi olduğundan bahsediliyor. Resmen sıkıştım arada. Lütfen yardım. :)

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Her 2 TV yi de kullanmadigim icin yorum yapmam dogru olmaz. Fakat Rtings MU6300 (sanirim ulkemize gelen MU7000 TV bu) ve KU6300 (KU7000) modellerindeki incelemesinde ses performansi acisindan MU6300 un KU6300 den fazla farkli olmadigini, ufak bir upgrade oldugunu soylemis. Harmonik distorsiyon yani sesteki bozulma KU6300 den daha az gozukuyor, KU6300 un ses desibeli ise biraz daha iyi sanirim. MU6300 un test ortaminda ses kalitesi aksine KU6300 den daha iyi gozukuyor, eger ulkemize gelen modeller bunlar ise...

MU6300:http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300

KU6300:http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

Kullanici bildirimleri onemli tabi, teknomarketlerden 2 dk bakmayla inceleme yapmak zor. Her 2 urunu de kullanmis ya da en azindan biri konusunda fikir belirtebilecek kullanicilara danisabilirsiniz.

Iyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 25 Haziran 2017; 21:44:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    İyi bayramlar, sağlıkla, huzurla sevgili @dallass

Ve tüm arkadaşlar, sizlere de iyi bayramlar.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kyzerh

Grundig Vlx 9600 & 9650 ve 8600 serisi hakkında detaylı bilgisi olan varmı?

Bu modeller arasından birini almayı düşünüyorum. 100 hz olması ve servis ağı cazip geliyor.birde 8586 modeli va paneldi fakat hdr yok. Çok etkiler mi görüntüyü bilemiyorum.

Benim inceleme yazım var 8600 için
    Görüntü harici bütün donanımları çok iyi

https://forum.donanimhaber.com/grundig-55vlx8600-immensa-led-tv-inceleme--127178199#127191374

• İyi bayramlar.
    Paraya kıyabilirseniz salon için ana tv bulup alabilirsiniz.
    Fakat odaya 2. bir tv ihtiyacı varsa(40" gibi) paraya kıysanızda alınacak kalitede tv yok.
    Sizce var mı?

• A101 in sattigi forumda cok tartisilan Samsung 55mu7350 yi 3599/8 liraya aldim. Tavsiye bolumu oldugu icin deneyimlerimi paylasmak istedim

++ xbox ta oyun keyifli oynaniyo.

-- beklentilerimin altinda kaldi. Cunku kardesimin 2014 te aldigi 55hu8500 serisine ozenerek aldim. Onda olup bunda olmayanalri sayayim. 3d yok, onda tanesi 150 lira olan 4 gozlukle gelmis tv. Dahili kamera yok, kardesim elleriyle kumandasiz yonetiyo tv yi. Ek bi aparat var onunde , butun girisler orada, harici hdd takmaya eriniyorum,zorlaniyorum, o ise ondeki kutudan her baglantiyi cok rahat yonetiyo. Ses cikisi onunki 3 kati, 20W vs 60 W , ozellikle oyunlarin effektinde bariz. Arayuz kesinlikle b.ktan, karedsiminkini 2 yasindaki oglum kullanabiliyo. Guncelleme yaparken hicbisey yapamiyosun,onunkisi arkada guncelliyo. Kumandasinda mousepad var,bendekinde yok. Kardesiminkinde xbox tusuna bastiginizda tv aciliyo,bunda yok. (Dahili kamera ve 3d yeni serilerin hic birinde yokmus)

-- bu kadar para veriyosun uygulamalar icin dahili bellegi 300 mb civarinda. ( butun serilerinde ayni bu)

++ belgesellerde kalitenin zirvesini yasiyorsunuz. Ozellikle bbc life belgeseli izlemistim ama 4k da gercekten izledigimi hissettim.

++ guzel apps ler var. ozellikle trt uygulamasi guzel. Dizilerin butun bolimlerine ulasabiliyosunuz.

++ wireless klavye ve mouse taniyo, fakat usb coklayiciyi gormuyo

-- h. 265 ripli dosyalari acmiyo

++ sfilm ve samsung club ayricaligi.

++ bluetooth ve soundconnect baglantisi

Genel bi toplamayla bitireyim, maddiyatini dusunen icin fiyat/urun orani uygun, keyif isteyenler ise paraya biraz kiyip 9xxx serisine bakacak.

---

Malum tv nin sesini begenmedigimden bi cozum arayisina girdim ve soundbar ile takviye yaptim. Samsung hw-j7501 modelini de takip voltrani olusturdum.
    Teknosa da samsung soundbarlarda indirim vardi 1999 dan 1599 a dustugu icin hic kacirmayip aldim. Urun Samsung un tr deki en iyi soundbari.

Urun tv ye soundconnect ile baglandi. Woofer ile bar arasinda kablo yok. Tv ile de ses unitesinde kablo yok. Muzik ve xbox ta 10 numara. Filmlerde ise icindeki 8 hoparlor sesi iyi dagitmasina ragmen ayni cizgisel boyuttan ciktigi icin surround keyfiniz yarim kaliyo. Bunu da haricen ekleyecegim sag ve sol harici bt hoparloruyle cozcem.

Gorsel olarak da cok şık duruyor. Tv yi tamamliyor.

Bence 4k 55" ve uzeri tv lerin mutlaka soundbar ile beslenmesi lazim.

• 2017 LG OLED alıcaktım fakat fiyatlar çok yüksek malesef. PS4 Pro bağlıyacağım için İnput lag değerleri önemli 2017 modeller 21ms. LG 55C6 alıcam sanırım, onunda lag değerleri 30ms civarı. Bu değer yüksek mi? 8000 TL civarına bulabiliyorum C6
  • Arkadaşlar merhaba,

49uh850v ye takıldım bu aralar. Gerçek 100hz olması, 3d olayı, HDR vd. özellikleri ile cezbediyor. Aynı fiyat aralığında daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir tv var mıdır? Teknosa çalışanları inatla Philips ve 49pus7101 ve 49pus7002 modellerini öneriyorlar. Aslında bu iş için bütçem 3k ancak 4k'ya kadar çektim.
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    o kadar para edge led aydınlatmaya verilmez hocam illaki ışık sızması olacaktır direct led aydınlatmalı modellere bakın derim o fiyatlara çıkmışken
  • Bu edge led olayını daha önce duymuştum. Local dimming varsa problem olmaz diye okumuştum sanki. Peki direct led tv ler neler? Az önce 49pus7002 yi araştırdım o da edge led geçiyor. Kısacası IPS = edge led. VA = direct led. OLED tv ler de direct led oluyor? Zaten bu gidişle oled alacağız anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 27 Haziran 2017; 19:22:28 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Kuzen için 100hz 55 inch veya daha üstü. 4k Mümkünse düz edge değil. Smart özelliği kasmayan max 5000 e ne TV önerirsiniz.

İnternetten veya hdd den film izlemek için kullanılacak oyun konsolu falan bağlanmayacak. Lg 58uh635v nasıldır 4000 TL civarıydi
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    Edge ledlerin çoğunda sağdan solda beyazlıllar oluyor ekran siyahken kenardan aydınlatma olduğu için oledler bahsettiğiniz diğer aydınlatmalardan daha iyi ama fiyatlarda aynı şekilde iyi :) birde edge ledlerde direct leddeki canlılık yok görüntüde gerçi dolar uçtu gitti 4000 bin altına direct led modeller yok gibi bişey bende bayadır bakınıyorum şuan favorim sony ama gereksiz günde 2 saat izlenecek oda normal tv yayını arada maç sürekli kullanılmayacağı için o rakamlara çıkmak istemiyorum ama geri kalan modellerinde hep bir kusuru çıkıyor bakalım ne olacak :)

• Valla hocam dogru diyorsunuz. Ancak beklemek de olmuyor. Sizin direct led olarak onerebileceginiz tv var mi?

• 
Sayfa: önceki 858859860861862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.