Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (859. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: STMUS , ahmetsalih37 , ahmetsalih37 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü5 Mobil
5 sn
87.723
Cevap
1.322
Favori
4.669.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    55c6v. Gerçi teknomarketlerde 9 bin görünüyo şu an ama arada 7500e falan düşüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar,

6000 TL bütçem var. Bir adet 55 inç ve bir adet 40 inç 2 televizyon alacağım. Şu curved modelleri beğeniyorum, 55 inç olanı ondan almayı planlıyorum. Kısa br araştırma sonrası şunları buldum :

55 inç için :
    http://www.hepsiburada.com/samsung-55ku7500-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-tizen-led-tv-p-EVTVSAM55KU7500?magaza=Teknofish
    http://www.hepsiburada.com/samsung-ue55mu7000-ultra-hd-55-140-cm-smart-led-tv-p-HBV000005EL0R

40 inç:

http://www.hepsiburada.com/samsung-40ku7000u-40-102-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-EVTVSAM40KU7000

Aşina olan arkadaşlar bilgi verebilir mi ? Bu ürünlerde herhangi bir sıkıntı var mıdır ? Günlük kullanım için tatmin eder mi ? Bunların haricinde fiyat olarak bu civarda önerebileceğiniz başka bir model var mıdır acaba ?

Ayrıca netflix'i aktif kullanıyorum, o yüzden samsung baktım. LG'de desteği yok sanırım...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: big.baran

Merhaba arkadaşlar daha önce de bahsetmiştim samsung 60ku7000 tv panelinin kırılması sonucu yeni tv arayaşına girmiştim ilk tv mi hiç araştırmadan uygun fiyatla (3800₺ 7 ay önce) almıştım ve izlerken çok mutluydum ne ölü piksel ne hareketli görüntüde donma hiç bir fikrim yok ama mutluydum :) yeni tv almadan önce bir süre araştırma yaptım son fiyat uçuşlarından sonra f/p açsından mantıklı gelen lg 70uh700v (7800₺) aldım.

Öncelikle va ips kontrast farkı acaba kötü mü olur diyordum ancak iki tv yanyana gelmediği sürece anlamamın imkanı olmadığı gördüm ilk tv yi çok inceleyerek izlemediğimden sadece izledim ve daha mutluydum, eski tv ye göre yenisi 50 hz den 100 hz e renkler 8bit den 10 bite hdr pro dan hdr süper ek olarak local dimming eklenmiş kontrast oranında da bariz fark var kağıt üstünde ,

Lg nin webos işletim sistemi bir harika bayıldım tabi akıllı kumandanın da etksi var ps4 performansı çok daha iyi (görüntü ve renkler anlamında ) ancak daha önce ku7000 de yaşamadığım ya da farketmediğim sorunlarım var ;

Görüntü digiturkte rezalet , renkeleri berbat ve en önemlisi buğulu görüntü sanki çözünürlük bir tık düşmüş gibi (acaba 4k yükseltme sistemi mi kötü?)

Netflix de 4k dizi izleyerek denediğimde netlik toparlıyor ancak burda da hareket eden kafaların etrafındaki görüntülerde bariz bozulma kayma var alt yazılar öyle süper akmıyor gene takılıyormuş gibi hissediyorum belki daha önce ki tv de de vardır ama sıfır bilgi sonsuz mutlulukmuş

Binbir türlü resim ayarı denedim ama yok 50hz 8 bit samsung tadı yok sizce sorun neden kaynaklanıyor yani yine 4k çözünürlüğü olan bir tv bu kadar kötü görüntü neden versin acaba tv de bir bozukluk var garantiye mi vermeliyim? Teşekkürler

Hocam ips panel tv'lerin görüntü kaliteleri va panelden çok daha düşük oluyor,bendede önce ips panel lguh650v vardı bende görüntüsünün cansızlığına şaşırmıştım bende şu an Va panel philips 65pus6521 var ondada banding sorunu var.internette bakarken Lg ile ilgili şöyle bir bilgi buldum:''Önemli noktalardan birisi de "Eco Mode" u kapalı tutmak.Çünkü görüntü kalitesine çok etkisi vardır. Kapalı konumda bulundurmak size daha kaliteli bir görüntü sağlayacaktır''.Tv'nizde bu tarz enerji tasarrufu modu açıksa kapatın yoksa görüntü mat çıkıyor.Philipstede böyle bir mod vardı bana kimse söylememişti kendim buldumda
    alttaki linke bir bakın hocam belki görüntü ayarları işinize yarar:
    http://www.lg-yetkiliservis.com/index.php/3d-tv
  • Eco modu hep kapalıda kullanıyorum zaten, peki siz hocam ilk tv ile arasında netlik farkı görüyor musunuz kontrast ve renkler nasıl farkedibildiğiniz birşeyler var mı bu daha iyi kötü diye?

• Valla Sony şu 55XE9005 i nakit 5500 TL civarına çekse, çok sağlam üst seviye bir Led F/p Tv si yapsa gayet iyi satacağına inanıyorum. Çünkü 6250 TL seviyesinde LG OLED 55C6V ye (yaklaşık 7500 TL fiyatlı) rakip olması malesef zor ki LG OLED lerde de fiyatların düşmesini bekliyorum İngiltere fiyatlarını baz alarak. Amerika fiyatları zaten komik derecede ucuz farklı nedenlerden dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: big.baran

Eco modu hep kapalıda kullanıyorum zaten, peki siz hocam ilk tv ile arasında netlik farkı görüyor musunuz kontrast ve renkler nasıl farkedibildiğiniz birşeyler var mı bu daha iyi kötü diye?

Evet hemde büyük fark var,şimdiki televizyonum Va panel olduğundan görüntü daha canlı daha gerçekçi daha net.Eğer Philipste banding ve ışık sızması sorunu olmasa ve philips bu sorunu kasıtlı olarak görmezden gelip tv'yi değiştirmeye yanaşmasa Philipsi tavsiye edicem ama bu yüzden kimseye tavsiye etmiyorum.Tavsiyem Tv'den memnun değilseniz ve tv'nizde banding yada ışık sızması sorunu varsa Lg'yi arayıp tv için değişim istemeye çalışın.
  • Kardeşim evleniyor, yardımınıza ihtiyacım var. Bir kaç alternatif belirledim bazı başlıkları okuyup. Fikir verirseniz sevinirim. Bütçe 3000-3500 TL arası.

Samsung 55KU7000
    Samsung 55KU7350
    LG 55UH615v
    LG 55UH605v
  • Arkadaşlar Türkiyede Philips 65pus7601 satılıyor mu?Avrupada 2016-2017'nin kendi kategorisinde en iyi tv ödülünü almış ama internetten baktım Türkiyede hiçbir fiyat bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu

Kardeşim evleniyor, yardımınıza ihtiyacım var. Bir kaç alternatif belirledim bazı başlıkları okuyup. Fikir verirseniz sevinirim. Bütçe 3000-3500 TL arası.

Samsung 55KU7000
    Samsung 55KU7350
    LG 55UH615v
    LG 55UH605v

Hocam samsung almanızı tavsiye ederim

• 40" uygun fiyatlı bir tv bakıyorum, yarın bir mağazaya "gidip" almalıyım.

Vatan'da 1400'e Vestel 40FB5050 var,http://www.vatanbilgisayar.com/vestel-40fb5050-40-102-cm-fhd-led-tv-dahili-hd-uydu-alici.html

Nasıldır acaba, bilgisi olan var mıdır aramızda?

40" , uygun fiyatlı (1200-1500) , dahili uydu alıcılı , mağazadan yarın alınabilecek bir ürün bakıyorum.
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    Saolasın arkadaşım. Kurulumu yapılsın bir ay filan kullanıyım ilk görüşlerimi paylaşıcam. Umarım pişman olmuş bir şekilde paylaşmam.
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Hocam vallahi Elektronik şanş işi artık. Yani ledlerde farklı sorunlar var ledi çok memnun kullananda var. Benim ailemde babamlarda LED var Samsung taa ilk çıktığında almışlardı. Onlar halen daha kullanıyo ve memnunlar. Yani elektronik biraz şanş işi. Yani dükkan dükkan dolanıp E6 bakarken saatlerce açık kalan cihazlarda burn in olayına çok sık rastlamadığım için aklım biraz o konuda rahat. Onlarda o statik görüntüler dönüp duruyor. Bir de onların 1 senede kullanıldığı saat benim kaç senimi alır. Tabi risk var ama artık düşünmüyorum illaha ki memnuniyetsiz kullanıcılar olucak. Kalibrasyonu da anladığım kadarıyla kendim kurcalıya kurcalıya doğru değerleri bulana kadar deniycem. Vallahi hep bakındım 10.500 TL led alıcağıma biraz daha zorlarım başka şeylerden fedakarlık ederim diye düşündüm. En son bir tanıdık vasıtasıyla bir dükkana gittim 15 veriyorm dahada çıkmam veriyosan alıyım dedim. Umarım bu kadar uğraşa OLED yüzümü kara çıkarmaz.
  • dodokusu2 D kullanıcısına yanıt
    65" E6 yi iyi fiyata almissiniz hayirli olsun tekrar. OLED in bircok konuda avantajlari var, ben de OLED piyasasini yakindan takip ediyorum. Hicbir LED TV ye 3000TL den ote ucret vermem :)

Farkindaysaniz forumda TV tavsiyesi isteyen uyeler daha once LED TV kullanmis olanlar, bu durum tesaduf degil :) OLED de sorun cikmayacaginin garantisi yok tabi ama LED TV daha bastan falso veren teknolojiye sahip.

Kurulum gerceklestikten sonra yorumlarinizi bekleriz ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung 49mu7400 3585 tl fiyatla nasıl kullanan var mı acaba ? Renkleri siyah renk özellikle

• 2+3 yıl garantili 60ks8000 6300 lira. 3 ay teşhirde kalmış çiziksiz alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trumpsevdalısı

2+3 yıl garantili 60ks8000 6300 lira. 3 ay teşhirde kalmış çiziksiz alınır mı?

Bence alınır..
    piksel ve ışık sızma testi de yaptırıp alabilirsin
  • Samsung 65JS8590 165 cm (65") [4K,Smart, Uydu Alıcılı,] LED TV istanbul bilişimde 6799 tl bu televizyon 65 ku 7500 den iyi mi kötü mü bilgi pek yok 2017 midir 18 gün sonra bu fiyatttan stoka girecekmiş
  • dün gece vatanda LG55UH615V 3049 lira webe özel fiyattı dedim ki sabah mesai saati başlayınca arayıp mağazaya stok sorayım ona göre sipariş vereyim, fiyat yükselmiş tekrar :(

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55uh615v-55-139cm-4k-uhd-webos-3-0-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adesidero

Samsung 65JS8590 165 cm (65") [4K,Smart, Uydu Alıcılı,] LED TV istanbul bilişimde 6799 tl bu televizyon 65 ku 7500 den iyi mi kötü mü bilgi pek yok 2017 midir 18 gün sonra bu fiyatttan stoka girecekmiş

Hocam 2015 yılının tvsı ve ku serisinden iyi diye bılıyorum. Suhd 100hz ama parlaklık 1000 nıt değil. Samsung garantili değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 24 Haziran 2017; 11:19:56 >
  • 
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.