Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (811. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
27 Misafir (7 Mobil) - 20 Masaüstü7 Mobil3 Android
5 sn
88.153
Cevap
1.337
Favori
4.693.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DELLX

Gönül ister ki Samsung KS8500 alabileyim :D ama bütçe kısıtı nedeniyle max 2500-2600'lük bir 4K TV araştıra araştıra 43UH650V'ye karar verdim. Allah nasip ederse bugün veya yarın alacağım.

Allah hepinizin gönlüne göre versin arkadaşlar.

50uh635 e bak derim. Yada 50ku7000. Uh650 ips panel ve 3k olduğu söyleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Full HD, 2015 model, parlakligin dusuk, gecikmenin (input lag) 38-50ms olcumlenmis olmasi sizin icin sorun degilse 100Hz VA panel ve onun iyi alternatiflerden. Bu fiyata 0 urun olup olmadigini ve garanti kosullarini ogrenmeniz tavsiyemdir. Bence almadan bir teknomarketteki teshirine de bakin, birkac yerde gordugumu hatirliyorum. Ayni fiyatta daha dusuk boyutta ozellikleri kirpilmis 4K alternatif bulabilirsiniz (60Hz VA 50Ku7000 ya da yeni gelecek MU serisi bu fiyattan girerse alternatiflere ekleyebilirsiniz)

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/w800c

http://www.displayspecifications.com/en/model/9bbe143

Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bazarov88

quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

2500-3000 arası 50 yada 55 " şuan alınabilecek en uygun tv hangisidir ?

Öncelik Gerçek 4K olması, Görüntüde kayma titreme yapmayan, Ekranda Işık sizmasi banding vs. olmayacak uydu,usb ve İnternetten​ 4K video lari acmada sıkıntı çikarmayacak cihaz arıyorum .

Aynısından bende arıyorum arkadaşlar.

+1 :))

+1

50inç için 3bin tl bütçem var , halen bulamıyorum sağlam bir televizyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 16 Nisan 2017; 11:42:37 >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Samsung mu7000 serisinde Bluetooth kulaklık desteği varmış. Ben mu serisini beklemeye karar verdim. Bence önemli bir özellik.

• Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Bluetooth destegi KU serisinde de var bildigim kadariyla. Fakat teshirdeki urunle eslesme sorunu yasamistim benim APTX kulaklikla.

2017 modeller hala analog ses ve kulaklik cikisi barindirmiyor galiba. Ayrica smart kumandalari onceki serinin aynisi ve kullanisli degil.

Rtingsde MU8000 alanlar Smart in yavas oldugunu raporlamislar, firmware update e ihtiyac var gibi.

Bu arada bazi kullanicilar curved KS8500 gibi modellerde kasanin panelden ayrilmasiyla ilgili sorun yasamislardi. Bunun nedeni vida yerine yapistirici benzeri madde kullanmis olmalarindan kaynaklanabilir. MU8000 de klipsler kullanmislar. İncelemenn altindaki yorumlarda soru-cevap kisminda kullanici gorusleri bulunuyor:http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Bluetooth destegi KU serisinde de var bildigim kadariyla. Fakat teshirdeki urunle eslesme sorunu yasamistim benim APTX kulaklikla.

2017 modeller hala analog ses ve kulaklik cikisi barindirmiyor galiba. Ayrica smart kumandalari onceki serinin aynisi ve kullanisli degil.

Rtingsde MU8000 alanlar Smart in yavas oldugunu raporlamislar, firmware update e ihtiyac var gibi.

Bu arada bazi kullanicilar curved KS8500 gibi modellerde kasanin panelden ayrilmasiyla ilgili sorun yasamislardi. Bunun nedeni vida yerine yapistirici benzeri madde kullanmis olmalarindan kaynaklanabilir. MU8000 de klipsler kullanmislar. İncelemenn altindaki yorumlarda soru-cevap kisminda kullanici gorusleri bulunuyor:http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

Teşekkürler bilgilendirme için. Sanki mu serisinde pek bir yenilik yok.

• TV fiyatları kısa dönem içinde düşer mi acaba? Yeni modeller vs gelecek ya.
  • WestSyde4Lyfe kullanıcısına yanıt
    50ku7000 60hz değil mi hocam

• Ku7000 50hz. Ks8xxx serisi 120 Hz diye biliyorum. Ku7000 serisinde bluetooth yok.

Hocam 50ku7000 e baktım. Fiyat 2800-2900 civarında. Bu da 2650 tl. Ye geldi. Tv yi de aldım ama gelince almayıp geri gönderebilirim. Ne dersiniz ku7000 daha mı iyi.

KU7000 gerek malzeme kalitesi gerek panel kalitesiyle Samsungun alt segment urunlerinden. 50", 55" boyutlarda 100Hz panel almak daha mantikli. Fakat elinizde 4K PS4 Pro, bu cozunurlukte min. 30fps veren Nvidia /AMD GPU ve/ya 4K streami kaldiran bir internetiniz bulunuyorsa bu fiyatlarda 4K TV leri takip etmek, kampanyalari arastirmak daha mantikli olabilir. Goruntunun sesten gec gelmesiyle de anlasilabilecek input lag sorununda KU6300 (yurtdisindaki adiyla KU7000) daha iyi secim olabilir. Yani sizin tercihlerinizle baglantili bir durum.

Selamlar.

• Ülkemizde satılan tvlerin panel hz'leri 50'nin katı şeklinde gidiyor arkadaşlar.

50hz-100hz-200hz (200hz panel yok gibi artık)

Abd ve kanada pazarındaki ürünler 60hz-120hz-240hz diye gider.

DOLAYISIYLA ÜLKEMİZDEKİ HİÇBİR TV; 60HZ VEYA 120 HZ DEĞİLDİR.

50 (60Hz) panel olmasina ragmen 24p titreme onleme fonksiyonu, tepki suresi ve gecikmenin daha dusuk oldugu belirtildigi icin KU yerine ayni fiyattan cikarsa ya da fiyat farki az olursa MU serisini tercih ederdim (50-55MU8000 --> 100Hz)

LED /LCD teknolojisi zaten senelerdir yerinde sayiyor :) HDR vs. ile gecistirmeye calisiyorlar, Smart vs. ekleyelim derken bu sefer de panel kalitesi dustu. Ornegin Quantum Dot LED dedigimiz Sony nin 2013 de kullanmaya basladigi Triluminos, renk gami yukseltiliyor bu ozellikle. Sanki backlight a ihtiyac duyulmayan Quantum Dot TV ymis gibi pazarlamasi yapiliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 17 Nisan 2017; 14:19:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

50 (60Hz) panel olmasina ragmen 24p titreme onleme fonksiyonu, tepki suresi ve gecikmenin daha dusuk oldugu belirtildigi icin KU yerine ayni fiyattan cikarsa ya da fiyat farki az olursa MU serisini tercih ederdim (50-55MU8000 --> 100Hz)

LED /LCD teknolojisi zaten senelerdir yerinde sayiyor :) HDR vs. ile gecistirmeye calisiyorlar, Smart vs. ekleyelim derken bu sefer de panel kalitesi dustu. Ornegin Quantum Dot LED dedigimiz Sony nin 2013 de kullanmaya basladigi Triluminos, renk gami yukseltiliyor bu ozellikle. Sanki backlight a ihtiyac duyulmayan Quantum Dot TV ymis gibi pazarlamasi yapiliyor :)

Oled tv'ler pahallı. Yamuk ekranlı olanlar nispeten alınacak fiyatta fakat yamuk ekranlı bir tv'yi evime sokmam.
    Dediğiniz gibi LCD/LED tvler yıllardır aynı bok. Boyayıp boyayıp satıyorlar. Mecbur alacağız fakat onda da 50 Hz bir cihaz almak istemiyorum. 100 Hz olsun ve VA panel olsun dediğinizde fiyatla uçuyor. Hadi full HD bir panel alalım diyelim onda da açılmamış kutulusunu bulmak problem.
    Neyse, size teşekkürler. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.

abd'de 60 hz avrupada 50 hz'dir. bizde de 50 hz yani
  • 4000 liraya kadar en iyi 4K tv ne önerirsiniz 100hz titreme yapmayan. Sony, LG veya Samsung? Abim Samsung KU7000 almış ama ben digitürkplayden maç izledim ve pek beğenmedim. Topun arkasında iz falan kalıyor.
    Bir de hangisinin görüntü işleme sistemi daha iyi? şimdiki LCD televizyonum Sony40S6000. Teledünya kullanıyorum HD kanallardaki maç yayını gayet tatmin ediyor. Topun arkasında iz yada bulanıklık olmuyor. O yüzden Sony'ye hep biraz daha sıcak bakıyorum. Samsung'daki rahatsızlık digitürk play yüzünden olabilirmi?
    Sony bugün geldi çok iyiymiş. Kurulum yapıldı. 55 inç de tam oldu.
  • mrtem M kullanıcısına yanıt
    Sony 55xd8505 var size uygun, bir aralar fiyati 4000 civarindayi kurun yukselmesiyle 4300 falan oldu bir bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Katiliyorum. WRGB OLED lerin de hakki 10-20.OOOTL degil, hele ki 2017 model Sony 55" A1 OLED in yurtdisinda 4.000TL (€) ye satidligini dusunecek olursak...

Rica ederim.

Selamlar.

Hayirli olsun, sorunsuz kullanimlar dilerim.

• 
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.