Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (806. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: furkan_02 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
88.152
Cevap
1.337
Favori
4.693.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba konudaki tavsiyelere uyarak hediye telefon kampanyasinin son gununde 55ks8500 aldim samsung kendi bayisinden fiyat 6900 sali gunu kuracaklar bakalim insallah iyi cikar 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostrider07

merhaba konudaki tavsiyelere uyarak hediye telefon kampanyasinin son gununde 55ks8500 aldim samsung kendi bayisinden fiyat 6900 sali gunu kuracaklar bakalim insallah iyi cikar 😊

Hayırlı olsun hocam. Bende g.g. dan 6630 tl ye aldım. Yarınlarda gelir.

• dallas hocam büyük ekran bir tv düşünüyorum 60-65 inch gibi bütçemde max 4500 mesajlarını okudum 60KU7000 ni önermişsin peki LG 60UF778V bu tv nasıl kapalı kutusu var 4000 tl ye tavsiye edermisin bu tv yi yada başka önerin varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanhoca45

Merhaba, yazdıklarınızı okudum, gayet açıklayıcı olmuş çok teşekkürler. Ben de tv sorunuyla karşılaşınca önce bir bilene danışmak adına forumda konulara göz attım, ve sizlere danışmayı seçtim.

Bozulan televizyonum 2010 yılında almış olduğum 42" philips full hd, usb bağlantıları olan bir modeldi. Şu zamana kadar sorunsuz kullanmıştık ve de çok beğenmiştik. Geçen gün panelin için su dökülünce servise gönderdim, 400 tl civarında masrafı olduğunu öğrendim. Önümde iki yol var;

Birincisi tamir ettirip kullanmaya devam etmek,

İkincisi ise, yeni bir tv almak.

Sizler hangisini önerirsiniz? Almayı düşündüğüm özelliklerde olmazsa olmazlar, smart tv, 4k olmalı, 38-42" arası olmalı. Kavisli ekran olması çok da önemli değil. Yada düşündüğüm kriterlerde hatalar varsa önerilerinize açığım. Digiturk kullanıyorum o nedenle dahili uydu olup olmaması önemli değil. Gelelim en önemli konuya maddiyat, 2500-3000 aralığını fazla geçmemeyi düşünüyorum. philips, samsung, lg, sony tarzı markalar olursa diye düşünüyorum.

not: ister istemez ikinci seçenek ön planda oldu sanırım.

Dallas hocam yorumlarinizi bekliyorum

• @dallass hocam Allah razi olsun yorumlarinizla herkese yardimci oluyorsunuz. Ben de 1 aydir okuyorum konuyu oyun ve film onceligim oldugu ve max 3000 tl butcem oldugu icin 50ku7000 modeline karar vermistim ama gecenlerde yazdiginiz gibi stoklar tukeniyor %70 oraninda ayipli urunlere rastlayabilirsiniz demistiniz. Internetten alacagim icin de saticinin bu 0 urun demesi ne kadar tutarli olur bilemiyorum. En fazla 1 ay kadar daha bekleyebilirim sizin 2017 modellerinden haberiniz vardir ayni kriterler icin bu fiyata yeni modellerden bulabilir miyiz sizce? Yoksa yeni modellerin oturmasi icin birkac ay daha kullanici yorumlari olusmasi gerekir derseniz 50ku7000'e yoneleyim mi? 49-50 inch 4k smart tv bakiyorum bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzon -- 2 Nisan 2017; 17:57:53 >
  • dallass hocam ben epeydır kararsızım oled almayı duşunuyorum lakın dolar kurundan dolayı şuan almam ımkansız durumda.

maksımum 4000-5000 aralıgında bır tv duşunmekteyım lakın baktıgım tvler bayagı kabarık fıyat.

sony 55xd8505-55xd9305-lg55uh850-sam ks8500-60ks800-ks9500 -grndg 55vlx 9600-

butçe 500 1000tl daha yukselebılır.

60ks8000 demeyın ılk etap ..

genelı 3d derınlıgı olan evde çocuklar ıllakı olsun demekteler.

3d olmayanıda örnek verebılırsınız.

va panel olacak kusuru mınımum duzeyde olan hangı tv modelını tercıh etmelıyım .

mevcut evde panasonic plazma kullanmaktayım.

wifi-3d-dlna-mıracast-hdr 10 bit-4k hepsı full olsun istiyorum.

panasonic 750 yenı model çıkmasını beklemekte olabılırmı.

veya q7 gibi 2017 yenı çıkacak oled tvler beklenmelı.

1 rıca daha genelde 635 modelı harıc hıçbır lg tavsıye etmemektesınız sebeb nedır..
    teşekkurler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baretta 1 -- 2 Nisan 2017; 22:48:31 >
  • @dallas hocam beko B55L 9672 5B nasıl bir tv dir?Gold ta şu an 2699 tl ye görünüyor da tavsiye ettiğiniz modeller arasında mıdır?

• Hocam 2 model arasında kaldım tavsiyeniz nedir ..

beko b49l 9672

philips 49pus6501

• dallass kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim bütçemi belirtmemişim kusura bakmayın bu da kararsızlığımdan kaynaklanıyor aslında ama genel olarak 2000 civarı tvlere bakıyorum

Vestel 43UA8900 hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ? 1750 tl civarında fiyatı. Araştırdıkça ve bu konuda mesajlarınızı okudukça 4k ya yöneliyorum

Diğer bir sorumda Samsung 40KU7000 fiyatını migros sanalmarkette 1999 tl olarak gördüm fiyatına göre iyi duruyor ama araştırırken youtube da bir hata videosuna denk geldim (ekran anlık kapanıp açılıyor) altında 3-4 farklı kullanıcı da benzer sorunu yaşadıklarını yazmış bu serisinde kronik problem mi var acaba ?

https://www.youtube.com/watch?v=5AHU9Skesto

• DEĞERLİ ARKADAŞLAR

Hiç bir çıkar ve karşılık beklemeden
    bu güne değin sadece ve sadece insanlara yardımcı olmak mahiyetinde
    Yaklaşık 3 yıldır idame ettirdiğim bu konumda
    "Bazı özel sebeplerden ötürü",
    bir daha yazmayacağımı ve TV tavsiyesinde bulunayacağımı
    üzülerek belirtmek isterim.

Beni anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum...

Ayrıca bu güne değin konu ve şahsım hakkında
    güzel dilek ve temennilerde bulunan,
    yanımda olan/olmayan tüm forumdaşlarada tşk. ederim...

Sonuçta Donanım Haber büyük bir Forum
    ve elbette çok değerli ve bilgili üyelere sahip,
    İlgili konudaki sorularınızı karşılıksız bırakmayacaklardır.

Sağlıcakla kalın...

Dallass
  • Arkadaşlar adamı biktirdiniz. İps değil va alın diyor lg nin 635 i samsung ku 7000 7350 7500 ks8000 8500 önerisinde bulunuyor ısrarla siz hala soru soruyorsun üzerine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ailem (anne-baba) için tv bakıyoruz vatan bilgisayarda PHILIPS 55PUS6201/12 marka tvyi 2799-TL'ye alma şansımız var (teşir ürünü). nasıl sizce alınır mı? 2500-2700 bandında dahili uydu alıcı ve smart tv öneriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

Tavsiyeler üzerine 50KU7000 satın aldım. Şuanda kargoda 1-2 güne kadar gelir.

TV geldiğinde yapılması gereken testler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Servis kurduktan sonra hangi testleri yapmalıyım?

Teşekkürler.

Ölü piksel isik sizmasi ve dikey golgelenme testleri gördüm hocam. Ben de kurulum bekliyorum ama net sonuca ulasamadim henüz

Başka ne testleri yaptırabiliriz ? Bilgisi olan
  • 55" min. VA panel gerçek 100hz fhd ya da uhd farketmez 3000-3500 lira skalasında alınabilecek modeller nelerdir? Ya da var mıdır?

• Dallas hocam burayı okuya okuya sonunda 50ku7000 aldım.

Ps 4 performansı inanılmaz iyi renkler canlılık gerçekten bu kadar iyi beklemiyordum. Ancak televizyon izlerken titremem olabiliyor.

Örnek olarak; belgesel izliyorum tilki koşuyor tilkinin kuyruğu ufak ufak kayboluyor titriyor. Yada futbol maçı izliyorum top ekrandan koyboluyor geliyor titreme oluyor. Ben bu sorunu ayarlarla çözmeye çalışıcam ancak yardım istediğim konu şu;

Tvdeki bu titreme sorunu ile ilgili nasıl bir test yapabılırım o testin adı ne ? tvde panelde ekstra sorun varsa öğrenip değişim yada iade isteyebilirim ancak dediğim gibi bu sorun panelden değil ayarlardansa ki umarım öyledir renk kalitesi herşeyi çok çok iyi akşam eve gidince yine birkaç ayar yapıcam dün birkaç ayarla titremeyi giderdim ama futbol maçlarında deneyemedim herşeyi denicem sizdende ricam varsa hangi testi yapmamı ve teste sorunu nasıl anlayacağımı söyler misiniz ?

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen 1 ay kadar önce kendi araştırmalarım ve üzerine sizin de engin bilgi ve tecrübeniz ile 49KS8500 aldım
    ve almama rağmen o günden beri aktif olarak başlığı takip etmekteydim.

Hala ısrarla takip etmeme vesile olan sadece siz ve olur da kendi çevremden de yardım isteyen olur ise düşüncesi ile
    her an yenilikleri takip etmek ve sizin bilginiz dahilinde alternatif Tv ler ile bilgilerimi güncel tutmak idi.

Aldığınız karar her ne olursa olsun bugüne kadar onlarca insana hiç bir karşılık beklemeden elinizden geldiğince göstermiş olduğunuz
    yardımseverlik için kendi adıma bir kez daha teşekkür ederim.

Umarım yolumuz bir gün bir yerlerde kesişir, size bir kahve ısmarlar ve yüz yüze o bilgilerinizden de faydalanabilir sohbet ederiz.

Sevgi ile kalın...

Saygılarımla...
  • Philips 43PFS5301/12 alacagımda kullanan var mı arkadaşlar? Hakkında pek yorum bulamadım.

• @dallas bey merhaba,

Bir yardım da bize lütfen, Max 5000tl, 55",düz va panel, 100hz, işletim sistemi hızlı ve sorunsuz bir TV. Bir de yeni modelleri beklemelimiyiz? Kaciracagimiz çok büyük bir yenilik Vs var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahkalem41 -- 3 Nisan 2017; 20:40:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce hangisi arkadaşlar ığne deliğine geldik bekliyoruz.

beko b49l 9672

philips 49pus6501

• Artık gönül rahatlığı ile moktan tvlere dünya paraları verebilirsiniz, sonunda adamı bezdirmeyi başarmışlar.

Ben kendi adıma dallas hocama teşekkürü borç bilirim, Allah razı olsun hakkını helal et kardeşim çok emeğin vardı sayfaya.

• 
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.