Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (798. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 12 Misafir - 14 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
87.721
Cevap
1.323
Favori
4.669.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba benim de evdeki samsung tv nin panel ledleri bozuldu ,, tamir için 400 lira istediler ben de yeni tv almaya karar verdim

43 inç almayı düşünüyorum ,, 43ku7000 ile 43pus6501 arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz ya da 2500 tl ye kadar başka bir öneriniz olur mu.Tv genel amaçlı kullanılacak ,, zaman zaman internetten film izleyebilirim.

@dallass

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Merhabalar.
    58uh635v'ün 50hz olması PS4 pro ile oyun oynarken ve Film izlerken hızlı sahnelerde bariz sorun teşkil eder mi? Fiyatı bana uygun gelen bir cihaz.
    60KS6000'e telefon hediyeside olsa 6.900 vermek bütçe için oldukça zorlayıcı. 58uh635v'ü makul buldum fiyat olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: YARGIÇ06

dallass hocam 55 inç Arçelik yada beko tv olarak hangi modelleri önerebilirsiniz. şimdiden teşekkür ederim.

Beko b55l-9672-5b

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/beko-b55l-9672-5b-led-tv-265844289?aff_id=21&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggap_n=21&ggap_c=&ggap_c=&ggmktg=Affiliate|GO|21|1774|banner|||&mpch=ads&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggmktg1=Affiliate*GO******&scxid=14489-197538-2357-0

Gold bilgisayarda beko b55l 9672 modeli 2699 tl ama güvenip alamadım .malum kayyumda..

• Dallas hocam senin verdiğin tavsiyeye uymayarak 49pus6561 aldım.Çok pişmanım hareketli görüntülerde banding oluyor.Servis çağırdım iade edebilirsem,ku7000 alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camoncan

Dallas hocam senin verdiğin tavsiyeye uymayarak 49pus6561 aldım.Çok pişmanım hareketli görüntülerde banding oluyor.Servis çağırdım iade edebilirsem,ku7000 alacağım.

Üzüldüm, keşke memnun kalsaydın

Umarım iade kabul ederler...

• İyi akşamlar arkadaşlar kısmet olursa düğün yapacam herşeyi aldım ama bit tek tv kaldı ben philips 55 pus 6501 Samsung 55 ku 7000 mi yokda lg 55 UH 615V arasında kaldım ama ben çok bilgim Yok sadece bütün forumları okudum 50 hz nin düşük kaldığını söylüyorlar ondan Philips ten yana gibiyim ama ondada çok hata veriyormuş YouTube flan videoları atmışlar başka bana önereceğiniz var mı anladığınız gibi baya kafam karışık şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: bahves

Hocam Merhabalar.
    58uh635v'ün 50hz olması PS4 pro ile oyun oynarken ve Film izlerken hızlı sahnelerde bariz sorun teşkil eder mi? Fiyatı bana uygun gelen bir cihaz.
    60KS6000'e telefon hediyeside olsa 6.900 vermek bütçe için oldukça zorlayıcı. 58uh635v'ü makul buldum fiyat olarak.

Eee ne kadar para okadar köfte bu işler

Yani 58uh635 ile 60KS8000 tabiki kıyaslanamaz

Durum böyle olsada her zaman şunu söylerim

Panel alacak birisinin maddi durumu kısıtlıysa

Ve ailesinin daha elzem ihtiyaçları varken yüksek fiyatlı panellere yönelmesi yanlış olur

Herkes sırf panel değil her konuda ayağını yorganına göre uzatmalıdır.

• Dallas hocam benim sorduğum soruyada fikrinizi söylerseniz yardımcı olursunuz bana birde bu televizyonları kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsa çok Sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 023RR -- 28 Mart 2017; 22:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eeeekkkkkk

quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

quote:

quote:

quote:

@dallas

Merhabalar.
    Sizinle iletişime geçmek için üye oldum resmen.
    Herkese itinayla cevap veriyorsunuz, yardımcı oluyorsunuz.
    Umarım bana da birkaç öneriniz olur.

Durumu şöye izah edeyim:

1- Kiracıyız.
    2- Salon için almak istiyoruz. Ortalama 22 m²
    3- TV ünitesi ile en uzak koltuk arsı 3,5 - 3,7 m.
    4- 55-60 inc gibi bir düşüncemiz var ekran için
    5- Genelde film ve PS4 için kullanılacak
    6- Bütçemiz max. 5.500 - TL.
    7- Marka tercihimiz LG - Sony ( Samsung' a sıcak bakamıyorum, renkleri hiç doğal gelmiyor bir türlü. Tabi siz önerirseniz orasına bakarız artık. )
    8- 3D özellik olmasa da olur.
    9- 4K UHD olsun tabi

Şartlar bunlar @dallas.
    Önerilerini bekliyoruz.
    Teşekkürler.

NOT: Diğer arkadaşların da önerilerine açığız.

Saygılar.

Kriterlerin ışığında sana önerebileceğim marka/model

Sony 55xd8505

Ama Samsung'a karşı olan tutumuna katılmıyorum

Oyun ve siyah performansı konusunda samsung çok çok iyidir

Örneğin LG'lerin %99'u IPS Panel hatta

Sırf LG ve SONY düşüyorsun diye sana önerdiğim sony xd8505'de İps paneldir

Örneğin bir İps panelin ışık ve kontrast oranı 400 / 1400 iken

VA panellerin ışık kontrast oranları 1500 / 7500 dür

Bu değerler ne anlama gelir

Yani ips ve VA panel arasındaki fiziksel fark siyah performansıdır

Nedir bu siyah performansı

Özellikle karanlık film ve oyun sahnelerinde

VA panellerde sırf öndeki unsurları değil arka plandaki unsurları dahi dolunaylı ayışındaki gibi görebilirken

İPS panellerde bırakın arka planı öndeki unsurları bile zar zor görürsünüz

Yani o zifri karalık ekranda burnunuzun ucunu dahi göremezsiniz...

Uzun lafın kısası kardeşim madem sırf bana sormak için üye oldun

Sana bu konudaki asıl tavsiyemi söyliyim

Butçen yetmiyor amma telefon ihtiyacın var ise yahut satabilirsen şuan 1400 tllik Samsung galaxy A5 hediyeli

Olan kesinlikle VA panelli Samsung 60ks8000 almanı öneririm...

http://www.hepsiburada.com/samsung-60ks8000-60-152-ekran-4k-uydu-alicili-smart-tizen-suhd-tv-p-EVTVSAM60KS8000?magaza=EviniziDiziyoruz&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=21.c.k.pc

Geri dönüşün için teşekkerüm ederim @dallas.

Önerdiğin markalar ve paylaştığın bilgilerin sonrasında, hem bayileri gezdim, hem yorumları okudum, sordum, soruşturdum...

Son olarak şu sonuca vardım.

bu sonuç doğrultusunda son önerini rica edeceğim senden...

1- 49" düşünmüyorum. ( TV ünitesi ile en dipteki koltuk mesafem 3,75 cm )

2- Samsung KS serileri ( 60KS8000 - 55KS8500 - 49KS8500 ):
    --- Özellikle bu KS serileri için hemen hemen herkes ışık süzmesi meselesinden dertli.
    --- Teknik servisinde çalışan arkadaşım var. O da KS lafını duyar duymaz, sorunlu dedi.
    --- 2 tane AVM bayisine gittim. Birinin böyle bir sorundan haberi yokken, diğeri evet var dedi. Sizin dediğiniz gibi performans istiyorsan, bu problemi göze alarak alın dedi.
    --- İleride daha da büyüyebilecek bir sorunlu seri için, bu kadar para vermek... Pek içime sinmedi açıkçası

3- Sony 55XD8505
    --- Pek soruşturma fırsatım olmadı.
    --- IPS panelli
    --- Satıcılara %51 oyun - %49 film deyince; " Sony demek, oyun demek zaten abi " diye pazarlamaya çalıştılar.
    --- Forumda bir arkadaş bundan almış ve HD netlik / kalite vs. sebeplerden ötürü iade ettiğini yazmış.
    --- Şahsen mağazalardaki yayınını ben güzel buldum. Tabi uzman olarak senin fikrin önemli.

4- LG 58UH635V-ZA
    --- LG ler için %99 IPS panel demiştiniz.
    --- Sanırım %1 lik kesim buna ait.
    --- Çünkü bana VA panel dediler. Cidden VA mıdır? Satmak için bize palavra atmış olabilirler mi?
    --- Sony' den ekran boyutu avantajının yanı sıra,VA panel olması da bir avantaj.

Sonuç olarak;

Bu üçünün dışında gözümden kaçırdığım bir model olmadıysa, KS serilerinin ışık sızması problemleri nedeniyle SONY - LG arasında bir seçim yapacağım sanırım.

Dediğim gibi ufak bir farkla oyun amaçla TV arıyorum ( %51 oyun - %49 dizi, film )

Hangisini önerirsin?

Syg.

Arkadas ben 60ks8000 kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım. ısık sızması yok ama curved olanlarda ks8500 lerde sıkça raslanıyor.
    Samsung almayacaksan 2. olarak sonyi alınabilir ama bu saatden sonra yeni sonylere bakmanı öneririm.xe90 serisiydi galiba.
    lg ye gelirsek alınır ama performanslı ilk 2 tv den sonra 50hz lg ayrı bir katagori.

Mağazadaki baktığımız curved değildi.
    Sizde bir sorun olmamasına sevindim.
    Ama bizzat servisçisi dedi KS' den uzak dur diye.
    Mağaza çalışanı da evet oluyor dedi.

Sony yeni kasalar ne zaman gelecek?
    29 Nisan' da eveleneceğim kısmetse.
    Yani bu ay içinde lazım.
    Yenilerle, eskiler arasında ciddi fark olur mu? ( 55XD8505 için soruyorum )

LG 50 hz sanırım. ( Hz sini kontrol etmedim açıkçası )
    bu Hz olayında, isterse 1000 Hz olsun, sonuçta Türkiye' deki yayın Hz si kaç ki?
    Önemli olan o değil mi?

Hocam ks serisi Samsung'un en üst düzey serisi. Işık sızması şans işi. Her TV de olabilir. Bunun için elenmesi gerekiyor. Sony in yeni modeli çıktı. Ama 7500 civarı fiyatı vardi. Bana göre bir TV de bakılması gereken en önemli kriter 1.sirada Hz değeridir. 50 yada 100 Hz seçeneği var. (yabancı sitelerde ks8000 için 120hz deniliyor). 50 Hz özellikle büyük ekranlarda sorun yaratır. 50hz TV ler takılarak oynatır ve ekranda titreme yapar.

• Dallas Hocam selamlar TV alıcam ve bir defa para vermek istiyorum bütcem 3-4 bine kadar çıkar . Lütfen bana öneride bulunurmusun? 4K özelliği olması lazım çünkü PS 4 PRO da alacağım için hem izleme hem konsolda yüksek performans alabilmek istiyorum HZ olayından da bi haberim ne yazıkki Sence nasıl bişey alabilirim. Bu konuda tecrübelerinize dayanarak ne önerebilirsiniz
  • Dostum Merhaba,
    Yakın zamanda 55PUS7101 almaya karar verdim. Amacım hem tv izleyip hem de gerektiğinde oyunlarda güzel performans almak. Steam Link ve ps4 takacağım üzerine. Fakat konunu geriye dönük 10 sayfa okuduğumda Philips tavsiye etmiyorsun. Ambilight ın güzelliği çok hoşuma gitti ama 1 sene içerisinde tv nin bozulmasını da istemiyorum. Problem olursa karşımda muhattap görmek istiyorum. Bu yüzden kafam karıştı. 55KU7500 araştırmaya başladım fakat onun konusunda da problemler olduğunu gördüm.

Fikrini almak istiyorum bütçe olarak 5000 liram var. Paneli güzel hz bakımından oyunlarda ve tv izlemede tatmin edecek daha az problemli olan bir ürün tavsiye eder misin ?
  • Xcalibure kullanıcısına yanıt
    Merhaba Xcalibure,

Ben de yaklaşık 5000 bütçe belirledim ve o fiyata ilgilendiğim ürün Lg UH850V. Bu ürün nasıl inceledin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xcalibure

Dostum Merhaba,
    Yakın zamanda 55PUS7101 almaya karar verdim. Amacım hem tv izleyip hem de gerektiğinde oyunlarda güzel performans almak. Steam Link ve ps4 takacağım üzerine. Fakat konunu geriye dönük 10 sayfa okuduğumda Philips tavsiye etmiyorsun. Ambilight ın güzelliği çok hoşuma gitti ama 1 sene içerisinde tv nin bozulmasını da istemiyorum. Problem olursa karşımda muhattap görmek istiyorum. Bu yüzden kafam karıştı. 55KU7500 araştırmaya başladım fakat onun konusunda da problemler olduğunu gördüm.

Fikrini almak istiyorum bütçe olarak 5000 liram var. Paneli güzel hz bakımından oyunlarda ve tv izlemede tatmin edecek daha az problemli olan bir ürün tavsiye eder misin ?

7101 kararın yanlış olurdu konuya denk geldiğin senin için iyi olmuş

Eğer geriye dönük 10 sayfa okuduysan inputlagı geçdim siyah performansı konusundada ips panellerde karanlık sahneli oyun oynanmayacağını ve oyun konusunda samsung ve sony en ideal markalardır, dediğimide görmüşsündür

Bu konuda daha detay için bi 10 sayfa daha geriye gidip mesajlarıma bakman yeterli olur

Tavsiye konusunda evet ku7500'ü tavsiye ederim ama senin bütçene bu 50 hzlik panel yazık olur

Sana tavsiyem performans istiyorsan

Telefon ihtiyacın varsa yada satabilirsen kesinlikle düz ekranlı ve 60 inçlik

Samsung 60ks8000 al pişman olmazsın

Ki zaten yine son sayfaları okuduysan bu model sahiplerinin ne denli memnun olduklarını görmüşsündür

Şuan GG da 100 cippara ile 6780 tl...

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty39

Merhaba Xcalibure,

Ben de yaklaşık 5000 bütçe belirledim ve o fiyata ilgilendiğim ürün Lg UH850V. Bu ürün nasıl inceledin mi ?

Arkadaşım

Bir üstteki mesajım senin içinde geçerli.

O modeli alıp memnun olan çok çok az kişi var...

• 65" 4k genelde oyun oynanacak ve maç izlenecek.. ucuz orta biraz pahalı bütçe 4 - 6 bin civarı tv önerebilirmisiniz.. ? f/p ürünü olursa daha iyi olur..
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabın için. Fakat 7000 lira civarı beni çok aşıyor.

Senin gibi düşünüyorum ben de 100 hz panel alabilsem çok daha iyi olacağını düşünüyorum fakat bu hz olayı fiyatı çok yukarı itiyor. Gerçi bir kere alıyorsun düzgün almakta fayda var o yüzden 55ks8500 e baktım fakat fiyatı dediğim gibi beni çok aşıyor.

5500 civarı olsaydı dediğin tv ona niyetlenirdim.

ku7500 üzmez dersen ona niyetleneyim ben. 5000 altı fiyat olması beni yormayacak çünkü.
  • 55ku7000 almayı planlıyorum. Tv nin fiyatı 3 4 hafta önce 3100 civarlarıydı son 2 haftadır almaya niyetlendim fiyatlar 3400 3500 civarlarında gidiyor. Fiyatlar sizce tekrar düşer mi? Beklemeli miyim yoksa almalımıyım? Kampanya takip eden arkadaşlar yakın zamanda gelecek bildikleri bir indirim var mı ? Teşekkürler.
  • quote:

Senin gibi düşünüyorum ben de 100 hz panel alabilsem çok daha iyi olacağını düşünüyorum fakat bu hz olayı fiyatı çok yukarı itiyor. Gerçi bir kere alıyorsun düzgün almakta fayda var o yüzden 55ks8500 e baktım fakat fiyatı dediğim gibi beni çok aşıyor.

ku7500 üzmez dersen ona niyetleneyim ben. 5000 altı fiyat olması beni yormayacak çünkü.

O zaman sana son bir öneride bulunayım

Acelen varsa Ku7500'ü al amma birazcık zamanın varsa

(Zaten nisan engeç mayısta raflarda) 5000 bütçe ile Kesinlikle

Tahminimce 5000 küsür tl. Fiyat ile trye girecek olan 100 hzlik 2017 model

Samsung 55Q7C'yi bekle derim...

• Cihan300 C kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar

Fiyat düşmesini bekleyeyim derken

Sıfır panel bulma olsalığınız gittikçe düşüyor

Stoklar neredeyse tükendi, elde olan ürünlerin ayıplı iadeli ürün olma riski çok yüksek

Bu yüzden TV alacak arkafaşlara diyorumki

Ya üçe beşe bakmayıp elinizi çabuk tutun

yada bir iki aya raflara konulacak olan 2017 modelleri bekleyin...

• quote:

quote:

O zaman sana son bir öneride bulunayım

Acelen varsa Ku7500'ü al amma birazcık zamanın varsa

(Zaten nisan engeç mayısta raflarda) 5000 bütçe ile Kesinlikle

Tahminimce 5000 küsür tl. Fiyat ile trye girecek olan 100 hzlik 2017 model

Samsung 55Q7C'yi bekle derim...

Hocam bu tv için 5000 Tl cok iyimsey değilmi, 49ks8500 ler 4300 civarı..
    Samsung 55Q7C arattığımda 3000 $ civarı bir rakam cıkıyor yurt dışında.
  • 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.