Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (791. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: spongebob35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.161
Cevap
1.336
Favori
4.695.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
53. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • philips 65pus6521 ile gecirdigim 10 gun:

4900'e ankara-vatan bilgisayar'dan aldım. almamdaki en buyuk etken muhtemelen dallas hocam idi. kendisine tesekkur ederim.

diger alternatifleri de inceledim. ornegin samsung 60ks8000'e de baktım ama her ne kadar telefon da veriyor olsalar ihtiyacım olmadıgından, 7500 tl lik fiyatından ve android islemcisi olmadıgından dolayı eledim.

herhangi bir kanal uyeligim yok. apartmanda her dairede baglı olan turksat'tan izliyorum. yeterince kanal, hd kanal var. tv'nin goruntu kalitesi basarılı. ozellikle 1-2 gun once izledigim bir bilim kurgu filmindeki renkleri gorunce iyi ki almısız dedim. diger renkler de gercekci. ama unutulmamalı ki polo'su olan da super arabam var diyor range rover'ı olan da. hersey kisisel...

65":
    gayet buyuk ve keyifli. yaklasık 5 m den izliyoruz. dibine girdiginizde hd yayın da olsa pixel hissedebiliyorsunuz. yani 2-3 m den izleyecekseniz mutlu etmeyebilir. 4k'da bu mesafede sıkıntı yok. sonucta mantık su. atıyorum yatayda 1800 piksellik bir cozunurlugu olan 600 mm enindeki tv'nin 1 mm'sine 3 piksel duserken 1000 mm enindeki tv'nin 1 mm'sine 1.8 piksel dusuyor. dolayısı ile 1000 mm yani buyuk olanın cozunurlugu aynı da olsa dibinden izlerseniz daha kotu gorunuyor. burada da tercih sırasında izleme mesafesi on plana cıkıyor.

4k:
    alın. bosverin hd yeter muhabbetini. youtube'dan, tv'den yayınlar izleyebiliyorsunuz. trt'de 4k yayın var. eminim 2-3 yıla kadar sayıları artacaktır. onceki tv'mi 8 yıldır kullanıyordum.

ambient light:
    tv'deki goruntuye yakın renklerde tv arkasındaki ledlerden duvara yansıyan ısık odada ısık kapalı iken gayet guzel bir ortam yaratıyor, izlediginizin etkisini artırıyor.

android:
    ozellikle istedim cunku kodi ve benzeri programlar kurmak istiyordum. su an sinemalarda olan filmleri bile bulabiliyorsunuz ama kalitesi dusuk olabiliyor. 3-5 ay oncenin filmleri de olur derseniz hd filmleri rahatlıkla bulabilirsiniz. bu uygulamayı istememin nedenlerinden biri de turksat'ta olmayan kanalları bununla tamamlamak ve ufaklıkların az da olsa yabancı yayınlarla dil farkındalıgını artırmaktı. internet sart elbette. bir de mouse alırsanız faydası olur.

kumanda:
    tv'nin 20 cm lik kumandasının arkasında klavye var. internette is goruyor. kumandanın eksi yonlerinden biri rakamların birbirine bitisik olması. ornegin 1 e basacagım diye 4 e basabiliyorsunuz. 2-3 haneli kanallarda tuslara basmak zorlasıyor. tombik elliler dikkat!!

eksi yonlerinden biri kanaldan kanala gecisler bir miktar yavas ama bu eskiden receiver'ı ile birlikte kullandıgım dsmart'ı iptal etmemden kaynaklanıyor muhtemelen cunku o varken gecikme yoktu.

amacım bu televizyonu tavsiye etmek degil, kisisel deneyimlerimi paylasmaktır. herkese kolaylıklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: two_face

hocam yanlış anlamyında bu samsung 49ks8500 ü kullandınız mı?muazzam panel şöle böle demişsiniz de!!
    ben de buradaki yorumlardan dolayı aldım ben 3 tane sıfır tv gönderdiler hepsinde de aynı sorun ışık sızması bi arkadaşım aldı 2 seferde o değiştirdi onda da aynı sorun ya sizin deneyimlediğiniz tvler şansınıza sorunsuz yada ben çok bahtsızım.Işık sızması dışında panele lafım yok ama ışık sızması sorunu tr deki tvlerde artık üretim hatası boyutlarında kanımca

Bizim burada her önerdiğimiz marka modeli alıp kullanma gibi lüksümüz olabilirmi?

Böyle birşey elbette mümkün değil

Konu yazım dahil bu konudan efalarca bahsettim

Bu konu, kullanıcıların performans babında öne çıkardıkları ve memnun kaldıkları modelleri tek bir çatı altında topladığımız bir yerdir.

Örneğin sen şimdi performans babında kullanıcılarını son derece memnun eden ks8500'den bahsedip dertlenmişsin

Ama şikayatinin konusu performans değil ışık sızması

Işık sızmasını bir kenara bırakırsak trde performans babında ve fiyatına göre şuan için ks8500'den daha performanslı panel yok

Neden ışık sızmasını kenara bırakıyoruz

Çünkü ısık sızması olmayan marka yok, bu lanet sorun en ucuzundan en pahalısına hemen hemen her panelde var,

Tabiki ks8500 ve diğer modellerde ışık sızması olmayanlar yok değil ama yıl sonuna gelindikçe bu ayıplı ürünlerle

Karşılaşılma ihtimali çok daha yüksek neden?

Çünkü örneğin size gelen ışık sızmalı paneli siz ne yaptınız geri iade ettiniz

Peki bu iade ettiğiniz paneli samsung gerimi alıyor yada imha ediliyor tabiki hayır

O iadeli ürün tekrar kutusuna varana kadar sıfırlanıp bir başkasına pazarlanıyor

Bu ayıplı panelleri alan bir sonraki tületicilerde bi konuda bilgi sahibi iseler onlarda tekrar iade ediyor,

Bu ayıplı panellerin yolculuğu;

Ya mağazadan alımlarda iade olmadı için sona eriyor,

(yani tüketici paneli iade edemediği için servise başvuruyor gelen servis ise buna normal diyor)

Yada bu işlerden hiç anlamayan birisinin bu paneli almasıyla son buluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    daha öncede dediğim gibi panele lafım yok ama benim gibi akşam film izleyenler tr deki bu seri bulaşmasın derim.3 bin küsür para verip o manzarayla karşılaşmak insanın gücüne gidiyor açıkcası.Benim söylemek istediğim burda iyi niyetinizle bizlere yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.bu ürünü tavsiye ederken böyle bir sorunun var oldugunu bilin istedim.sadece bu amaçla yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma_26

Samsung KS8000 mi Sony XE 9005 mi? Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba..

Tabiki Sony XE9005

• quote:

Orijinalden alıntı: anesteziyo

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-58uh635v-58-in%C3%A7-146-cm-ekran-dahili-uydu-al%C4%B1c%C4%B1l%C4%B1-ultra-hd-4k-smart-led-tv-1167916.html

Bu televizyon hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim

Hangi televizyon? Marka model ismi nerede

Ben sadece tıklanması gereken bir link görüyorum mesajında

Benimse özellikle marka model ismi yazılmadan,

direk verilen linklere karşı alerjim var...

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Dallas hocam sony 55xe9005 ile 55xe9305 arasında kaldım fiyattan bağımsız düşünürsek hangi tv ye yönelmemi önerirsiniz?

Henüz kullanıcısı olmayan paneller hakkında sadece kağıt üzerindeki verilerle haraket edebiliriz

Ama tüm bunları bir kenara bırakırsan benim meşhur bir sözüm vardır

Para ile satın alınabilecek bir şeyi alırken

Teknoloji konusunda karacahilde olsan, imkanları dahilinde bir tüketici almayı düşündüğü ürünün en büyük model numarasını almaya çalışmalı

Çünkü çok çok istisnai durumlar hariç bir üründe model numarası büyüdükçe aynı orantıda donanım ve özellik artışı olur ve tabiki fiyatta artar.

Bu yazımdan umarım aradığın cevabı bulmuşsundur...

• Dallas hocam Philips 55pus6561 ' ler nasıldır.

100Hz olduğu için bu TV şu sıralar ilgimi çekiyor ama gerek youtubede gerek yorumlarda çok arızalı oldukları söyleniyor(Philips genelinde)

3 Tv arasında kaldım: Samsung 55KU7000 Sony 55 XD 7005 ve Philips 55pus6561.

Sony ve samsungun 50HZ olması biraz düşündürüyor.

Siz hangisini tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~~hyperion

Dallas hocam Philips 55pus6561 ' ler nasıldır.

100Hz olduğu için bu TV şu sıralar ilgimi çekiyor ama gerek youtubede gerek yorumlarda çok arızalı oldukları söyleniyor(Philips genelinde)

Sen öncelikle şu max bütçeni bi söyle bakalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ds4

Üstadlar 1800 tl civarına yazlığımıza ekonomik yollu televizyon bakıyoruz. hangisini önerirsiniz?

Lg 43lh570v
    Lg 43lh590v
    Lg 43uh610v
    Philips 43PUS6101
    Philips 49PFS4131
    Samsung 40KU7000U
    Samsung 40J5270

**babamın vestel, grundig vb markalara alerjisi var.

Yok mu yardım edecek şu garibe

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

3000-3500 bandı hocam
    Gayet net anladım:))tşk

• quote:

quote:

Üstadlar 1800 tl civarına yazlığımıza ekonomik yollu televizyon bakıyoruz. hangisini önerirsiniz?

Lg 43lh570v
    Lg 43lh590v
    Lg 43uh610v
    Philips 43PUS6101
    Philips 49PFS4131
    Samsung 40KU7000U
    Samsung 40J5270

**babamın vestel, grundig vb markalara alerjisi var.

Yok mu yardım edecek şu garibe

Cevap basit

Tabiki o modeller arsında 40ku7000

• LG 49UH850 V tercihimi SAMSUNG KS 8500e çevirmişitim. Burada yazılanlara göre ışık sızması sorunları ondanda da olabiliyormuş. samsung türkiye nisanda yeni QLEDTV leri getirecek. umarım. onlarda ışık sızması sorunları olmaz beklemeye devam..
  • quote:

quote:

quote:

3000-3500 bandı hocam

100 hz - VA panel - 3D - çift tuner ve subwoferli şu modele ne dersin....

BEKO B55L 9583 5B

http://m.n11.com/beko-b55l-9583-5b-55-140-ekran-4k-ultra-hd-led-tv-P107705348?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_campaign=price_comp&utm_medium=cpc&utm_term=21

• FİNLUX 42FX610F bu ürün 1100-1400 tl bandında f/p olarak tavsiye edilir mi?
    Mrb Dallas hocam...

Daha öncede tavsiyelerinizden istifade etmiş oldum.

Şimdi de alacağımız Televizyon konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bende xiaomi mi box 4k var. Bu yüzden alacağımız televizyonun akıllı olmasını istemiyorum. Hatta dahili uydu alıcı'da olmasın.

Dört dörtlük bir görüntü kalitesi olsun istiyorum. Lütfen ama lütfen iyi görüntü yansıtabilen bir paneli olsun.

55" gibi bir büyüklüğe sahip olsa iyi olur.

İsteğim sadece iyi görüntü kalitesinde olsun başkada bir özelliği olmasın.

Fiyat konusuna gelince bildiğiniz en uygun fiyatlı olan hangisi...

"Bunun tek özelliği iyi bir görüntü kalitesine sahip olması" diyebileceğiniz uygun fiyatlı bir televizyon var mı?

• Dallas hocam merhaba;

Yardımlarınız için öncelikle teşekkür ederim . Aşağıdaki TV lerden 1. ve 2. önerilerinizi söyleyebilir msiniz?

50ku7000 2749 TL
    49ku7350 2999 TL Curved
    49PUS6561 3099 TL
    50UH635V 2800 TL

TV çoğunlukla Film ve futbol maçları izlemek için kullanılacaktır. Curved olması çok önem arz etmemektedir.

Ben 49ku7350 yi düşünmekteyim ama 100 HZ olan 49pus6561 kafamı karştırmakta açıkcası. Sizin tavsiyeniz nedir?
    Çok teşekkür ederim.
    İyi akşamlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma_26

Samsung KS8000 mi Sony XE 9005 mi? Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba..

Tabiki Sony XE9005

Cevap için teşekkürler:) Bişey daha sormak istiyorum, KS8000 için ps4 te oyunlarda çok iyi diyorlar, adını tam bilmiyorum ama birşey değeri çok düşük çıkıyormuş. Sony XE 9005 de bu durum nasıl acaba? Birde ben aslında Samsung 60 inç olduğu için onu istiyordum ama kesinlikle Sony XE9005 daha önde derseniz onunla değişim yapabilirim..Yani 5 inç çok bişey fark edeceğini düşünmüyorum. Kısaca sorunsuz bir Tv istiyorum, bu 1 ayda 4. cü denemem olcak artık:/

• http://www.vatanbilgisayar.com/lg-58uh635v-58-147cm-4k-ultra-hd-webos-3-0-colorprime-pro-smart-led-tv.html

Lg58uh635v 3399 lira uygun fiyat degerlendirmek isteyenlere duyurulur...

• Dallas hocam butcem 8500 kadar cikabilir lg oled dusunuyorum fakat logo yanigi davasindan dolayi muzdarip olurmuyum sorusu kafamda lg oledde alabilecegim lg 55c6v modeli . oled demisken beko ve vestelin oledler hakkindaki dusunceler nedir 1 . secenegim oled o yuzden buarada yönelebilirim

Bunun disinda sony dusunuyorum oled olmassa yeni xe serisinin 805 modeli hakkindaki dusunceleriniz nedir

Onun disinda samsunglarda guzel ama ks8000 serisi gelmedi sanirim q led mi beklenmeli bilemiyorum

Ben tv yi cogunlukla sinema icin kullanicagim logitech z 2300 ses sistemim oldugundan ses onemli degil

Dallas hocaya sorduk ama diger fikirleride alabilirim .

Tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.