Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam karar verdim diyordum...
    Akşam mağazaya gidip 65 ve 55'leri yanyana dizdirip evde kaydettiğim SD görüntüyü oynattırayım en iyisi. Dediğiniz kadar bir kayıp varsa 55 inç'lere dönüş yaparım ne yapayım.
    Peki 55 inç için tavsiye edebileceğiniz model nedir? Bütçeyi maksimum 4.000TL olarak kabul edelim... Benim aklımdakiler;

Samsung 55JU6xxx serisi (aralarında ne farklar var teknik olarak bilmiyorum)
    Samsung 55JU7xxx serisi (aralarında ne farklar var teknik olarak bilmiyorum)
    Samsung 55JS7xxx serisi (7200 serisi JU7000 ile aynı fiyat bandında)
    Sony 55X8505C

Özellikle en üstteki Samsung'u fiyat performans ürünü gibi görüyorum. Çünkü 3.000TL civarında alınabilecek en iyi cihazlardan diye düşünüyorum okuduklarım kadarı ile.

Burada şu var, bir grup 3.000TL civarındayken bir grup 4.000TL civarında. Aradaki 1.000TL farkı hak edecek TV hangisi? 1.000TL farkı hak edecek TV yoksa, 3.000TL'lik bir cihaz işimi görecekse en keyfiyle, neden fazla ödeyeyim ki?

Tek isteğim kaliteli panel olsun, filmimi doya doya izleyeyim. Tekrarlıyorum ama, curve olması, 3D olması, çift uydu alıcısı olması hiç önemli değil.

Çok mu şey istiyorum. Kafayı sıyırmak üzereyim

Edit: Bu arada @dallass ve @ultiMance sizlere tekrar teşekkür ederim. Sabırla okuyup cevaplamaya çalışıyorsunuz tüm soruları. Allah razı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utquake -- 31 Mayıs 2016; 16:00:02 >

• utquake U kullanıcısına yanıt
    Hocam 55JU7000 alın fazla kafanızı bulandırmayın yoksa alamayacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 gun sonra avrupa kupası baslayacak sanırım bu sene kampanya filan olmayacak cok garip bir şekilde.
    1.5 ay once teknosa kdv kampanyası yapmıstı gercekten efsane kampanyaymış kacırdık.bir daha yapmayacak gibi gozukuyor.
  • ultiMance kullanıcısına yanıt

Sorma hocam ya, ne lanet bir sektörmüş arkadaş. 8 yılda bir düşüyoruz allahtan
    @dallass da cevaplasın da... (cevaplarsa tabi, adamın ne mecburiyeti var dimi )
    Akşama mağazaya bodoslama dalıp TV'yi alıp çıkacam direk. Elemanı konuşturmayacam bile.

-55JU7000 var mı?
    -Var abi...
    -Ver kardeşim TV'yi al paranı, mümkün olan en kısa sürede kurun ki bitsin bu çilem...
    -???

• Arkadaşlar bende bu haftasonu tv alacağım max 2400tl olacak sekilde 40 inç üzeri PS4 kullanımına uygun tv önerilerinizi bekliyorum. Kafamda şimdilik truemoition özelliği sebebiyle LG 43uh650v var siz ne dersiniz mantıklı seçim mi ?
  • Beklenen model 60KS8000 Teknosa stoklarına girdi. 800 TL hediye çeki veriyorlar ayrıca.

http://www.teknosa.com/urunler/110015770/samsung-60ks8000-60-8-serisi-quantum-dot-suhd-tv-s?gclid=Cj0KEQjw7LS6BRDo2Iz23au25OQBEiQAQa6hwFso5VbtG-8sLzm_yRhgQSO4_fZWqJOy_VAXomqTYIsaArB08P8HAQ&gclsrc=aw.ds

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: twister17

quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Merhabalar,

Konu çok faydalı öncelikle bunu belirteyim, biz televizyon alma arefesinde olan insanlar için çok yararlı tavsiyeler bulunabiliyor. Uzun süredir konuda ki mesajları okuyorum lakin ilk defa yazıyorum.

Sormak istediğim şey şu, Samsung bir televizyonun kapalı kutu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Birden fazla yöntem var mı ?

Öncelikle konu için olumlu düşüncelerinden ötürü tşk. ederim.

Bir panel kolisinin açılıp açılmadığı sırf koli bandına dahi bakıp anlaşılabilir,
    Mesela bir mağaza/esnaf panel kutusunu açtı ise, koli bandını sökmesi lazım buda ister istemez kolide defermasyon yaratacağı için bu yöntemi kullanmayıp,maket bıçağı ile koli bandını kesebilir, tvyi sıfır niyetine tekrar kutusuna koyduğunda ise ikinci bir koli bandı kullaması gerekir,
    Bu durumda çift katmanlı koli bandı kullanılan her kutu açılmış demektir.
    Hatta bazı tvlerin koli bantları üzerinde kendi markası yazılıdır bu ise tv kutusunun açılıp açılmadığını daha iyi anlamamızı sağlar...

forumda ki bir kaç gönderi de video life time a nasıl bakarım diye soran olmuş, bu yöntem de televizyonun daha evvel kullanıp kullanılmadığını anlamak için midir ?

diyelim ki baktık video life time'a normali nedir ?

diyelim ki kutu üzerinden TV'nin iade/teşhir/kullanılmış/kutusu açılmış olup olmadığını anlamadık başka yöntemler var mıdır acaba ?

Normalde video lifetime 0 olmalı. 1-2 saat değerleri gözüküyorsa kullanılmış cihazdır.

Kutusu açılmış tv leri kutusunu dikkatle inceleyerek anlayabilirsiniz. Orijinale yakın paketleme yapamıyorlar. Bantlamanın yapıldığı yerlerde deformasyon olur.

Cevap için teşekkürler

O halde 2 yöntem var;

1 kutuyu dikkatle inceleyeceğiz, özellikle bant yerlerine bakacağız.
    2 Video life time bilgisini kontrol edeceğiz

doğrumudur hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

9 yıllık 32 inç samsung artık salona küçük geliyor, ama sağlammış tek bir sorun yaşatmadı. (LE32B651T3W)

55 veya 50" fiyat aralığım yok, 3D istemiyoruz açıkçası pek film de pek izlenmiyor tek bir usb girişi bile yeterli. Ne alınabilir?

Ayrıca 4K olayını anlamadım ben 2009 da samsung aldığımda FHD almıştım fazla para vererek kanallar FHD yayına 6-7 senede anca geçebildi. FHD yayında, 4k televizyon fhd televizyona göre daha mı güzel gösteriyor?

Kimse bana yardimci olmayacak mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Konu çok faydalı öncelikle bunu belirteyim, biz televizyon alma arefesinde olan insanlar için çok yararlı tavsiyeler bulunabiliyor. Uzun süredir konuda ki mesajları okuyorum lakin ilk defa yazıyorum.

Sormak istediğim şey şu, Samsung bir televizyonun kapalı kutu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Birden fazla yöntem var mı ?

Öncelikle konu için olumlu düşüncelerinden ötürü tşk. ederim.

Bir panel kolisinin açılıp açılmadığı sırf koli bandına dahi bakıp anlaşılabilir,
    Mesela bir mağaza/esnaf panel kutusunu açtı ise, koli bandını sökmesi lazım buda ister istemez kolide defermasyon yaratacağı için bu yöntemi kullanmayıp,maket bıçağı ile koli bandını kesebilir, tvyi sıfır niyetine tekrar kutusuna koyduğunda ise ikinci bir koli bandı kullaması gerekir,
    Bu durumda çift katmanlı koli bandı kullanılan her kutu açılmış demektir.
    Hatta bazı tvlerin koli bantları üzerinde kendi markası yazılıdır bu ise tv kutusunun açılıp açılmadığını daha iyi anlamamızı sağlar...

forumda ki bir kaç gönderi de video life time a nasıl bakarım diye soran olmuş, bu yöntem de televizyonun daha evvel kullanıp kullanılmadığını anlamak için midir ?

diyelim ki baktık video life time'a normali nedir ?

diyelim ki kutu üzerinden TV'nin iade/teşhir/kullanılmış/kutusu açılmış olup olmadığını anlamadık başka yöntemler var mıdır acaba ?

Normalde video lifetime 0 olmalı. 1-2 saat değerleri gözüküyorsa kullanılmış cihazdır.

Kutusu açılmış tv leri kutusunu dikkatle inceleyerek anlayabilirsiniz. Orijinale yakın paketleme yapamıyorlar. Bantlamanın yapıldığı yerlerde deformasyon olur.

Cevap için teşekkürler

O halde 2 yöntem var;

1 kutuyu dikkatle inceleyeceğiz, özellikle bant yerlerine bakacağız.
    2 Video life time bilgisini kontrol edeceğiz

doğrumudur hocam ?

Aynen öyle hocam.

• ÇVK kullanıcısına yanıt
    Tabiki yardımcı olurum..
    Cevap basit
    Nedenlerini bir kenara koy
    Sana önerim Samsung 55KU7000
    yok eğer yine neden bu model dersen son 10 sayfada gerekli açıklamalar mevcut...

Aslında madem bütçe sorun değil ve ekranın küçük geldiği için 55 bakıyorsun
    bir çılgınlık yapmanın zamanı gelmiştir
    hem 60 inç, hemde süper performans sunabilicek bir model

Samsung 60KS8000 60 8 Serisi Quantum Dot SUHD TV , Smart (Tizen) , Dahili UHD Uydu Alıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 31 Mayıs 2016; 21:35:27 >

• twister17 kullanıcısına yanıt
    İşte bu konu tamda bu yüzden açıldı

genel olarak forumları, incelemeleri, mağazaları, tarayıp

bu bilgi havuzundan forumdaşların istifade etmesini sağlıyoruz

yoksa gerçektende tv'nin T'sinden anlamayan o kadar çok arkadaşımız varki,

bir tv reklamı, bir mağaza müşteri temsilcisi, yahut bim 101 gibi marketlerin uyduruk tvlerine kapılıp gidebiliyorlar.

bizde bu gibi durumlara düşülmemesi için elimizden geldiği kadar,

basit ve anlaşılır bir dille, forum üye ve misafirlerine karşılıksız yardımcı olmaya çalışıyoruz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 31 Mayıs 2016; 22:30:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tansutanilmis

Arkadaşlar bende bu haftasonu tv alacağım max 2400tl olacak sekilde 40 inç üzeri PS4 kullanımına uygun tv önerilerinizi bekliyorum. Kafamda şimdilik truemoition özelliği sebebiyle LG 43uh650v var siz ne dersiniz mantıklı seçim mi ?

Bir üst mesajımda ne demiştim bu konuyu tamda bu yüzden açtım..

o lg oyunlarda hele hele karanlık oyunlarda can sıkar,
    o karanlık ekranda düşmanı değilde kendi yansıman olan seni avlarsın

Sana nokta atışı bir model ve konsol kullanıcılarıda memnun
    ve hatta hatta istediğin bütçeye 48 inç, bundan iyisi şamda elma
    şimdiden hayırlı olsun... 100 tl çippara ile 2300 tl.
    Samsung UE-48JU6070 LED Televizyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 31 Mayıs 2016; 21:58:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tansutanilmis

Arkadaşlar bende bu haftasonu tv alacağım max 2400tl olacak sekilde 40 inç üzeri PS4 kullanımına uygun tv önerilerinizi bekliyorum. Kafamda şimdilik truemoition özelliği sebebiyle LG 43uh650v var siz ne dersiniz mantıklı seçim mi ?

Bir üst mesajımda ne demiştim bu konuyu tamda bu yüzden açtım..

o lg oyunlarda hele hele karanlık oyunlarda can sıkar,
    o karanlık ekranda düşmanı değilde kendi yansıman olan seni avlarsın

Sana nokta atışı bir model ve konsol kullanıcılarıda memnun
    ve hatta hatta istediğin bütçeye 48 inç, bundan iyisi şamda elma
    şimdiden hayırlı olsun... 100 tl çippara ile 2300 tl.
    Samsung UE-48JU6070 LED Televizyon

Aslında PS4 için Sony alması daha mantıklı olur. Günlük kullanım için değil de ağırlıklı olarak PS4 ile kullanılacaksa Sony 43W805c çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

Ultimans bilirsinki bu arkadaşımız sırf oyun için tv almıyor, yani genel kullanım içinde alıyor tvyi.
    Hernekadar sony oyun için lanse edilsede, siyah performansı konusunda samsung'un daha bir üstünlüğü var,dahası
    İnput lag değerleri ortada.

Öte yandan o 43inç sony zaten tavsiye ettiğim samsung 48inç 6070 ile (sırf oyundan bahsetmiyorum) mukayese dahi edilemez...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahonifirarda

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahonifirarda

Arkadaşlar, Sony 43W805C modelini almayı düşünüyorum.

Benim için yayın kalitesi çok önemli, tavsiye eder misiniz. Teşekkürler...

Evet o sony modelini çok önerdim alabilirsin
    Ama şöyle bir durum var aynı paralara kullanıcılarınında memnun olduğu
    Vestel 48ua9300'ü düşünebilirsin çünkü,
    7_9 sene kullanacağın bir tv için, 43 inç eğer yerin müsaitse sana zamanla çok küçük gelecektir,
    Öte yandan bu vestel hem 4K hemde 3D barındırıyor...

Dallas hocam, 43 inç istememin nedeni salonum çok geniş değil ve şu an kullandığım tv, tüplü ve 70 ekran, onun için 43 yeter bana diyorum şimdilik...
    Bir de Vestel 43UA9400 hakkında fikirlerinizi soracam o da sony modeline yakın fiyatta ve özellikleri de çok iyi açıkçası bu iki model arasında kalmıştım:
    Bu durumda Sony mi Vestel mi?

Sony ile Vestel arasında kalmak Sony'e hakarettir.

Hepimizin aklına tabi ki hemen Sony gelir ama ben burada marka değil, model kıyasladım,
    Kaldı ki her markanın iyi/kötü, uygun/pahalı modelleri olur, ben de aynı paraya daha iyisini almaya çalışıyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim...

Son olarak, 4K olayı daha yayılmadı ama Full HD Tv mi almalı yoksa ilerisi için 4K Tv mi almalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Necdet Demir

quote:

3d kriterin varsa lg uh850v
    Yoksa yine söylüyorum samsung ku7000 al..

Merhaba,
    Bende aylardır tv bakıyorum ve takip ediyorum vede neredeyse almaktan vazgeçeceğim. Lg850v formunda da bazı tereddütlerimden bahsettim ve 55" ju ve ku serilerini takip ediyorum.
    55" üzeri tv lerde gerçek yenileme hızı 50 olanlara bakmayın, en az 60 hz olsun deniyor. Buradan hareketle 55ju7000 ve 2016 model ku7000 serilerinde 50 Hz görünüyor, 55" ju7500 de 100hz görünüyor ki, samsung'un sitesinde de ju7500 ün gerçek yenileme hızı yazılırken diğerlerininki yazılmamış.
    Sorum şu: bu bilgiler doğrumu, doğruysa ozaman ju7500 ü tercih etmem lazım ama düz ekran değil. veya çoğunlukla gece film, dizi ve internet için kullanılacak 55" başka bir öneriniz ne olabilir. Fiyat 3500- 4200 opsiyonlu.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Mesajda bahsettigim samsung ju 7000, ku 7000 modellerin gercek hızı 50 hz midir ve 55" ve üstü tv ler icin en az 60 hz gercek yenileme hizi gerektigi dogrumudur.
    Bu konuda bilgisi olanlar bizleri aydinlatirsa cok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necdet Demir -- 31 Mayıs 2016; 23:00:19 >

• quote:

Teşhir Samsung 55JS9000 6799 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-55js9000-55-139-cm-3d-suhd-smart-curved-tvdahili-hd-uydu-alici.html#galeri

http://www.bimeks.com.tr/kategori.aspx?sid=146629&ou=1

burda da var teşhir veya outlet hem daha ocuz 6180,38 TL

birde outlet ile teşhir arasında ki fark nedir acaba outlet ürün hic kullanılmamış demek mi teşhşrdeki gibi kullanılmamış yani

Bende baktım bugün aynı ilanlara. Ama sony 55xd9305 mi yoksa samsung 60ks8000 mi karar veremiyorum. satıcıarkadaşların biri, samsung sony nin yanına gelemez diyor. bir diğeri samsung daha iyi diyor. ne yapalım bilmiyorum.

• isbabur İ kullanıcısına yanıt
    3D çok önemli benim için demiyorsanız kesinlikle KS8000 almalısınız bence
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.