Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstediğin ebat içi ayırdığın bütçe malesef çok düşük...
    En düşük 40inç lg samsung 1750/2000 den başlıyor.
    Aslında vestel ile ilgili birkaç kişinin dertlendiği konu farklı şeyler,
    bu anlamda bütçeni bir nebze artırıp vestel almanı öneririm,her tv de sorun çıkabilir bu konuda vestelin servis hizmetide iyidir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam peki 32"'e düşersem ne dersin?
  • Bu arada şöyle bir şey var belki ilgilenen vardır:

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • utquake U kullanıcısına yanıt
    Ben baya uzaklaştım geçen yıl nisan gibi aldım sanırım ama tv yi koyacağım yer büyükse kesinlikle 65 al ve Samsung parlak bir görüntü baya hoşuma gitti. bir de yeni ürünler çıkıncaya kadar beklemek lazım bence geçen yıl 4000 di beğendiğim Samsung 55 Inc ben 3000 e lg aldım 47 Inc bir arkadaş 3 ay sonra 55 Inc Samsung u 3000 in altına almıştı ben de bekleseydim vs hayiflanmistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muvakkit -- 30 Mayıs 2016; 12:33:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utquake

Merhabalar.
    3 hafta önce Sony 65XD8505 almak niyetindeyken bu foruma denk geldim ve 3 haftada kafam allak pullak oldu, emeği geçen herkesi kutlarım :)
    8-10 yıl kullanılacak ve bir dünya para vereceğimiz bir ürün için böyle bilgilerin paylaşıldığı bir forum elbette çok değerli oluyor.
    Fakat bu TV sektörü öyle bir sektör olmuş ki; göz boyamalarla asıl verilmesi gereken bilgilerin verilmemesi, firmaların kağıt üzerindeki oyunları (Hz mevzusu) ve benzeri şeylerle benim gibi 8 yılda bir TV yenileyen biri için tam bir muamma ve kurtlar sofrası gibi... Hele donanım konularına zaten girmiyorum bile.
    Tüm bunlara ek olarak, adını saymayacağım 4-5 büyük elektronik mağazasındaki satış görevlilerinin verdiği bilgiler ile kafamız iyice çorba oluyor. Hatta aynı mağazanın bir elemanı X TV'sini al derken diğeri Y'yi al diye ısrar ediyor. Çoğunun stokları eritme ve elde kalanları allayıp pullayarak bize iteleme çalışması olduğunu zaten biliyoruz...

Sadede gelirsem, sorum özellikle dallass'a, tabi diğer bilgi sahibi arkadaşlar da yardımcı olabilirse ne mutlu bana. 3 haftadır her gün okuyor ve karar vermeye çalışıyorum. İlk defa da bugün yazıyorum.
    Öncelikle istediğim boyut 65 inç... Fakat iyi bir 65 inç için bütçem pek yok gibi. Onun yerine kral gibi 55 inç mi alsam dedim, o da 5-6 bin TL yapıyor. Bu sefer de lan o kadar parayı vermişken 65 alayım madem diyorum. Bu böyle sürüp gidiyor.
    Şu an için bütçemi 55 inç olursa 3.000-3.500TL civarı, 65 inç olursa 6.000-6.500TL civarı olacak şekilde ayarladım. Fazla esneme şansım yok, ancak şu TV şu fiyata kaçmaz derseniz özellikle 55 inç için sınırları biraz zorlarım elbette.
    TV'den beklentilerim:
    Kesinlikle iyi bir panel ve görüntü kalitesi.
    Çoğunlukla film izlenecek, hafta sonları da maç ve müzik izlenir muhtemelen.
    Arada laptop bağlar iş yaparım...
    Curve olmuş olmamış (yine de düz tercih sebebim olur), 3D olmuş olmamış (hatta olmasa daha iyi), çift uydu olmuş olmamış umurumda değil. KabloTV var bende, onu kullanacağım için dahili uydusu olmasa bile olur...

Kafamdaki modeller:

Samsung 55 ve 65 JU serileri, KU serileri. Sony de olabilir...
    Philips'in PUK7000 serileri (bir de 4900 vardı sanırsam)...

Şimdiden teşekkürler...

65XD8505 almaya niyetlendiyseniz 8000 lirayı gözden çıkarmışsınız demektir.

Çoğunlukla film izlenecek demişsiniz bu yüzden 65XD8505 almayarak iyi etmişsiniz. IPS panel ile karanlıkta film izlemek rahatsız eder.

Benim önerebileceğim modeller 55JU7000 ve 55X8505 Ayrıca 2016 model 60KS8000 modeli özel tavsiyemdir. Bu modeli daha önde tutuyorum diğerlerinden.

• Teşekkürler ultiMance.
    İlk başta bütçem oydu fakat 3 haftada işler değişti, o nedenle 6.000-6.500TL'ye kadar geriledim maalesef.
    Mümkünse ilk seçeneğim 65 inç olacak, muvakkit'in dediği gibi ileride "niye büyük almadım ki" diyerek pişman olmak var... Hatta bu kategori için modelim Samsung 65JU7500 idi, şu an 6.600TL civarında ama biraz daha inmesini bekliyorum... Modeli belirlerken Vatan'daki bir eleman 65JU7000'i de değerlendirebileceğimi, arada sadece curve-düz farkı olduğunu söyledi ancak ne var ki yanyana izlediğimde 7500'ün görüntüsü daha çok hoşuma gitti, bu da bende acaba panellerde de farklılık mı var sorusunu uyandırdı, araştıramadım fazla. 7000 ile 7500 arasında önemli bir fark var mıdır? Yoksa 7000'i de değerlendirebilirim (gerçi rakamsal olarak şu an ikisi de aynı gibi. Ama yine de fark yoksa 7000'i düz olduğu için tercih ederim)...

Sizin önerilerinizden Sony 55X8505 IPS değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba? Bir de Philips 65PUS7600 için düşüncenizi öğrenebilir miyim?
    60KS8000 çok güzel ve fiyatı hariç benim için ideal aslında. Ama dediğim gibi, biraz tuzlu oluyor şimdilik :)

• Asus tv işi ne girse nolur acaba abi valla almiyom tv falan fiyatlar alakasız şekilde yuksek habu ortam bana yeter daaa tv unitesi ufak geldi
    Bu mesaja eklenen görseller:

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• engova kullanıcısına yanıt
    mönitör tv dedikleri bu mu oluyor ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: utquake

Teşekkürler ultiMance.
    İlk başta bütçem oydu fakat 3 haftada işler değişti, o nedenle 6.000-6.500TL'ye kadar geriledim maalesef.
    Mümkünse ilk seçeneğim 65 inç olacak, muvakkit'in dediği gibi ileride "niye büyük almadım ki" diyerek pişman olmak var... Hatta bu kategori için modelim Samsung 65JU7500 idi, şu an 6.600TL civarında ama biraz daha inmesini bekliyorum... Modeli belirlerken Vatan'daki bir eleman 65JU7000'i de değerlendirebileceğimi, arada sadece curve-düz farkı olduğunu söyledi ancak ne var ki yanyana izlediğimde 7500'ün görüntüsü daha çok hoşuma gitti, bu da bende acaba panellerde de farklılık mı var sorusunu uyandırdı, araştıramadım fazla. 7000 ile 7500 arasında önemli bir fark var mıdır? Yoksa 7000'i de değerlendirebilirim (gerçi rakamsal olarak şu an ikisi de aynı gibi. Ama yine de fark yoksa 7000'i düz olduğu için tercih ederim)...

Sizin önerilerinizden Sony 55X8505 IPS değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba? Bir de Philips 65PUS7600 için düşüncenizi öğrenebilir miyim?
    60KS8000 çok güzel ve fiyatı hariç benim için ideal aslında. Ama dediğim gibi, biraz tuzlu oluyor şimdilik :)

2015 model 55X8505 VA panel
    2016 model 55XD8505 IPS panel

Bunun dışında JU7000 ile JU7500 arasında görüntü anlamında bir fark göremedim. Belki siz izlediğinizde görüntü ayarlarını farklı ayarlamışlardır.

Philips 65PUS7600 modeline gelirsek görüntü kalitesi güzel bir modeldir. Akıllı tv özellikleri kullanılamayacak kadar kötüdür ama. Smart özelliğini kullanmam diyorsanız düşünülebilir.

• Merhabalar,

Konu çok faydalı öncelikle bunu belirteyim, biz televizyon alma arefesinde olan insanlar için çok yararlı tavsiyeler bulunabiliyor. Uzun süredir konuda ki mesajları okuyorum lakin ilk defa yazıyorum.

Sormak istediğim şey şu, Samsung bir televizyonun kapalı kutu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Birden fazla yöntem var mı ?
  • Tv den daha hizli ve tepkili giriyom dibine minderlere oturup bakiniyoz eşimle resident evil oynuyoz idare edcez artik 😁😁😂
  • Bugün; 13:58:21 Paylaş Değiştir Cevap Alıntı PM

Samsung 55ju6570_lg 49uh770v arasında kaldım. Sizce Hangisi?
    Selamlar,

Öncelikle iki cihazın karşılaştırması şu şekilde :

http://www.epey.com/tel...ue55ju6570_lg-49uh770v/

Samsung bimekste 4099 tl. 650 tl hediye çeki var. Sene sonuna kadar alt limit olmadan kullanılabilir.

Lg teknosada 3599 tl. 150 tl internet indirimi var. 350 tl çek veriyor ama alt limit 1050 tl ve 15 gün süresi var.

Samsung curved ekran. Lg flat. Benim için ikisinin de şekli veya boyutu uygun. O yönden bi sıkıntı yok.

Lg de ips panel var. Samsung kristal kullanıyor. Evde küçük çocuk olmadığından çok da sıkıntı değil bence. İps panel kristal kadar parlak degil ama.

Genel olarak film izliyorum ama maç izlediğim de oluyor . hızlı sahneler için samsungda sıkıntı çıkar mı?

Bir de curved ekranlarda yakından açılı izlemede sıkıntı olur mu?

Siz olsanız hangisini alırdınız?

Bugün kampanyaların son günü. Lütfen yardımcı olun

• Samsung 55ju6570_lg 49uh770v arasında kaldım. Sizce Hangisi?
  • Samsung 55ju6570_lg 49uh770v arasında kaldım. Sizce Hangisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: twister17

Merhabalar,

Konu çok faydalı öncelikle bunu belirteyim, biz televizyon alma arefesinde olan insanlar için çok yararlı tavsiyeler bulunabiliyor. Uzun süredir konuda ki mesajları okuyorum lakin ilk defa yazıyorum.

Sormak istediğim şey şu, Samsung bir televizyonun kapalı kutu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Birden fazla yöntem var mı ?

Öncelikle konu için olumlu düşüncelerinden ötürü tşk. ederim.

Bir panel kolisinin açılıp açılmadığı sırf koli bandına dahi bakıp anlaşılabilir,
    Mesela bir mağaza/esnaf panel kutusunu açtı ise, koli bandını sökmesi lazım buda ister istemez kolide defermasyon yaratacağı için bu yöntemi kullanmayıp,maket bıçağı ile koli bandını kesebilir, tvyi sıfır niyetine tekrar kutusuna koyduğunda ise ikinci bir koli bandı kullaması gerekir,
    Bu durumda çift katmanlı koli bandı kullanılan her kutu açılmış demektir.
    Hatta bazı tvlerin koli bantları üzerinde kendi markası yazılıdır bu ise tv kutusunun açılıp açılmadığını daha iyi anlamamızı sağlar...

• Seçimin samsung olmaly hatta
    Samsung 6570 curved oldu?u için
    Tabiki samsung 6470 almany öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkut5

Samsung 55ju6570_lg 49uh770v arasında kaldım. Sizce Hangisi?

Hiçbiri 55KU7000 modelini almanızı tavsiye ederim.
  • ayın 25 inde bimeks in teşhir ürünlerinden 55ju7000 aldım ürün 29 unda geldi ve kurulumu servis tarafından yapıldı ürün de sıkıntı yok gayet de mennun kaldık alacak olan arkadaşlara tavsiye ederiz teşhir olması sizleri yanıltmasın kaliteli ürün olduğundan sıkıntı olmuyor ben 3626 tl ye aldım fiyat da oan cok uygun geldi dün bşmeks sitesini gezerken fiyatın 3250 tl düşmüş olduğunu görünce bşraz tebessüm ettim tüh dedim yaklaşık 400 tl lik bir indirim di sora bimeks in sloganı geldi aklıma indirim olan ürünlerin farkını ödüyoruz diyorlardı bende müşteri temsilcisini aradım oda bana fatura kesim tarihi ile indirim arasında 4 gün geçtiğininden indirin farkını iade edemiyeceklerini söylediler bende onlara ürünü alalı da 1 gün oldu fatura kesildiğinde hemen ürünü eşlim etmenizki dedim ama ne desem nafile indirim tutarındaki iadeyi ödemeyi kabul etmediler ne diyelim sağlık olsun dedim bari bir gözlük verin dedim :) oda olmadı 55ju7000 almayı düşünen arkadaşlar bence alıcak bir ürün hele teşhürdeki fiyatı 3250 tl ye düşmüşken güzel kontrolünü yaptıktan sonra bence kaçmaz bu arada sıfır fiyatıda 3999 tl ye inmiş önce teknosada indi sonrada bimeks de bilgilerinize

• ultiMance cevapların için teşekkürler.
    Bugün evde son bir defa 55-65 kıyaslaması yapacağım. İki boyuta uygun çerçeve yapacağım öncelikle. Sonra salonda sırasıyla konsola koyup bakacağım iyice oturduğum yerden.
    55 idare ederse şimdilik 3-3,5 bin TL bir parayla kurtarırım. 1-2 yıl içerisinde de toparlayabilirsem bütçeyi 65'lere yönelir bunu yatak odasında kullanırım.
    Yok 65 olmazsa olmaz olursa, kredi kartı ile taksit yapıp 65JU7000'i çakacağım direk.
    Allah sonumuzu hayır etsin, ne zor iş lan bi TV almak...
  • Buradaki yorumları ve tavsiyeleri okuyarak 10 gün önce 55JU7500 aldım.
    Eski bir plazmacı olarak ( 8 yıl) şunu söyleyebilirim tv gayet başarılı, film için ayarları internetten araştırarak yapınca burada da sorunsuz bir hale geldi.
    Tek sıkıntım yukarıda da birçok arkadaşın dediği gibi 55-65 çelişkisi aslında bütçem vardı ama led olayına sıcak bakamadığımdan 55 ile ilerledim, şimdi 65'i alsaydım diyorum.
    O yüzden bence başlangıçta bu kararı vermek önemli diye düşünüyorum, ben bir anda aldım, sıkılmıştım araştırmaktan aldığım gün, mall of istanbulda tüm elektronik dükkanları gezdim.
    Sony-samsung-lg-teknosa-bimeks-mediamarkt ve almadan çıkıyordum son anda Vatan'a girdim ve orada yapılan epey sohbetler sonunda aldık gitti(arkadaşımın gazıda oldu tabi)

gözüme kestirdiğim modeller UH850 - xd8505 - JU7000 / 7500 du. fiyatlarda 4-5 arasıydı.

Sony bayisinde x9 u gördükten sonra xd85 ciddi soru işareti oluşturdu, orada kampanya da x8505 vardı o bile daha iyi gibi geldi gözüme etiketi 5000 di.
    LG de 850v yi inceledim (49) görüntüsü iyiydi ona aldığım fiyat 5200 dü (55)
    Samsung'a gittim, 55JU7500 ve JU7000'i alt-üst koymuşlardı ve curve ekrana olumlu yaklaşmadığım halde yukarıda bahseden arkadaşımız gibi bana da 7500 görüntüsü daha iyi geldi, hatta özellikle ayarları açıp ikisinin de aynı ayarlarda olduğuna emin olmuş olarak bu yorumu yapıyorum, aldığım fiyat son nakit 4700 oldu.

Bunları gezdikten sonra da elektronik marketlere giderek, ürünleri yan yana görebilme fırsatı elde etmeye çalıştım ama bunu yakalayamadım ve çıkıyorum yeter derken, vatana girdim.

Burada uh850 ile xd8505'i yan yana gördüm ve LG elendi.(yayın aynıydı ama ayarlara yorum yapamam)
    Sonra pek yan yana olmasa da JU7500 ve Sony'yi kıyaslamaya çalıştık, kararımız sony'e doğru kaydı renkleri çok başarılıydı.Özel fiyat istedik ama 5000 altı olmadı.

O esnada ev ahalisini de çağırdık ve bu sefer olmuşken curve olsun dediler ve ju7500 alındı.

Benim hikayem bu şekilde ve kişiye özel, vaktiniz olursa bu turu yapın derim, almadan önce.

O gün kendi başıma alıyor olsaydım muhtemelen sony'i alırdım ama şu an 1000 tl az verdiğim için keyifliyim.

Aklımın kaldığı tv ise 55KS8500 ve sony xd93 oldu ama gerek var mı? tartışılır.

kolay gelsin herkese.

edit: @dallass 'ı atlamışım 7000/7500 ve uh850 'yi o önermişti ve seçimi oldukça daraltmıştı.Kendisine ve emeğine teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necropotance -- 30 Mayıs 2016; 21:11:15 >

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.