Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1698. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
88.160
Cevap
1.336
Favori
4.694.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sana mesaj yaz diyen oldu mu hayirdir? Ne cizirti yapiyorsun sana ne? Soru sana mi sorduk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frozensoul

Sana mesaj yaz diyen oldu mu hayirdir? Ne cizirti yapiyorsun sana ne? Soru sana mi sorduk?
    Mesaj yazmak için sizden icazet alacak değilim.Yazdıklarıma bir cevabınız varsa, yazdıklarım yanlışsa buyrun söyleyin.Tv ekranından çekilen video ile doğru bir karşılaştırma yapmış oluyormuyuz, olmuyormuyuz?
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Tartismayacagim seninle ilgilenmiyorum

• Sen bilirsin.
  • Bir arkadaşım için tv bakıyorum

3 lira civarında

4K

48-55" arası

Sorunsuz Smart özelliği ve wifi direkt önemli

Sony 49xe7005 3000 civarina bulunuyor 55 çok yüksek

50mu7000 2700 civari 49uj630v de 3 civari

Gönlüm sonyden yana bende 55w807 var ve çok memnunum ama smarti biraz zayıf malum

55 daha güzel olur 49 ufak biraz

Panasonic toshibalar var ama ekran ve smart isleri ne düzeyde bilmiyorum

• guasar G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    55 uj630v var 3200 e bulunabilir. O fiyata başka 55 inç TV yok. Belki biraz daha aşarsaniz 55mu7000 3400 bulunabilir. Tabi mu7000 mi 630v mi bunun tartışmasini bütçeyi ayarladıktan sonra yaparız

• ovrclds kullanıcısına yanıt
    Dogru yapmissin ama eksik yapmissin , eksigi de bir alttaki uye yazmis

Keske bu degistirme hadisesinde iki kez hata yapmasaydin

65 i degistirirken 75 alacagina 55 almissin , hadi bir hata oldu teknolojiye kandin

Geri donus esnasinda 55 ten sonra 75 e gecsene . 65 ile ugrasilir mi artik ?

Zaten benim acimdan buyuk ekran denen sey 70 ten basliyor , 70 in altindaki her sey normal tv kivaminda , adeta crt hissinde

Ne zaman 70-75-82 sonra projektor diye gidiyorsun , iste o zaman buyuk ekran deneyimi basliyor

Ben neden oled aldim 65 lik ? Cunku bu normal tv seklinde kullanilacak . Gercek buyuk ekran icin ise 120 lik tv alamayacagima gore projektor arayisindayim simdi

• _Mch_ _ kullanıcısına yanıt
    Hocam en az 49" düşünüyorum, Netflix üyeliğim var tabii ki bir şeyler izlerim.

Normal TV yayınlarıyla pek aram yok, en iyi ihtimalle maç vs. denk gelirse açarım hangi kanaldaysa.

Ama bilgisayarımdaki dizileri/filmleri izlerim tabii ki. Tarayıcısı da

Şu an için oyun oynamıyorum bilgisayarda, belki ileride PS4 falan alırım oyun bilgisayarına da sıcak bakmıyorum. Karşıdan izlenecek evimiz küçük zaten, pencerenin karşısındaki duvara koyulacak mecbur televizyon.

Kısaca bu şekilde hocam, tavsiyelerinizi bekliyorum :)
  • Mu7000 kullanan birisi olarak ekranın yansıması seni memnun ettimi. Bildiğin üzere mu7000 yansıma konusunda lg uj modellerinden kötü. TV yi yandan izlemeyeceksen yansıma konusu da seni tatmin ediyorsa mu7000 tercih edilebilir. Kontrast oranı yüksek olduğu için film izlerken seni lg ye göre daha çok tatmin edecektir. Ama kontrast konusunda çokta detaycı değilsen lg nin uj serileri de güzeldir hoştur. İşletim sistemi olarak bu iki ürünü gözünle görüp karar vermen daha doğru.

• _Mch_ _ kullanıcısına yanıt
    Şuanda 55pus7303 gg de iadesi ile 3600 e geliyor alternatif olarqk o da var

• dayın dallass
    32 inç 1000-1200 TL ye birkaç marka model yazabilir misiniz. teşekürler
  • comeeon C kullanıcısına yanıt
    Dallas tv bakanlığı için burda değil🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jujuuu kullanıcısına yanıt
    Gönül 75 ister tabi ama yine bütçe işin içine giriyor. Bahsettiğim gibi butcem 6-7 bin arasıydı. Birtek lg nin 70 inch modeli mevcuttu onuda begenmedim.

Şu an aldığım tv den çok memnunum hem ekran hemde görüntü kalitesi olarak tam bir f/p oldu benim icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 27 Haziran 2018; 16:5:32 >
  • 65" ve vasat olmayan bir model (marka farketmez) kaç tl gözden çıkarmak gerek?

İstediğim fiyatlara var (5 bin civarı) ancak markaların olmazsa olmaz özelliklerden kıstıklarını görüyorum. (hz gibi) Çok da bilgi sahibi olmadığımdan fiyata kanıp hata yapmak istemiyorum, az paralar değil.

Şu fiyata 65" şu ürün hem çok iyidir hem de minimum rakamdır diyebileceğiniz model arayışındayım.
  • burakkeskinlg B kullanıcısına yanıt
    Aynı tv bende kullanıyorum ben vatanbilgisayar gece indiriminden aşmıştım. ara ara indirim oluyor takip et ama şimdi fiyatlar biraz yüksek. Tv 10numara şimdiden hayırlı olsun. Ben 5.850tl almıştım 3ay ömce.

• kurunsis K kullanıcısına yanıt
    Nasıl buluyorsunuz bu konuda da bilgilendirme yaparmısıniz.

• 65" kullanan arkadaşlara bir sorum var; kaç cm' den izliyorsunuz TV' yi.
    Benim izleme mesafem 3,5 metre. Uygun bir izleme mesafesi midir 65" için?
  • Maalesef cahillik almış başını gidiyor 4000 5000 e 65 inc tv alıp seyredecek arkadaşlara sesleniyorum hangi tv yi alacaksaniz bir mac izleyin futbolcuların kosmalarini net fark edin görüntü durduğu anda mi netlesiyor yoksa koşarken de net mi , sadece bu soruya odaklanin kontrastı bile bırakın öyle dağ bayır izlettiren kayıt görüntülere bakmayın 5000 e 65 inc olmaz bu yüzden parası çok olmayan qled gibi lere gidemeyenler iyi bir 55 alıp otursunlar lg 630 650 dağ resmi izletiyor vestel ud 9850 de öyle saçmalayıp bunları alacaklar için yazdım bu iyiliğimi de unutmayın sadece mac izleyin kimin koştuğunu bile fark edemezsiniz görüntü durağan oluncaya kadar

• Bir ustteki mesaj son derece dogru , teknoloji, panel ve kalite burada devreye giriyor

Simdi bana sunu diyecekler olabilir , "son 10 gundur buyuk ekran da buyuk ekran diyorsun , 55 oled diyoruz sen 65 hatta 75 alin diyorsun , simdi bu mesajin ne"

Dogrudur dedim hepsini . Cunku oyle bir izleme mesafeleri zikrediyor ki forumdaslar , o mesafelerden 55 lik tv olsa ne olur olmasa ne olur , tv ye yakin oturmayi hala "gozun bozulur" tipi 80 lerden kalma laflarla engelleyen veya yanlis bulan bir bilinc seviyesindeyiz

Ben de o yuzden madem kaf daginin arkasindan seyredeceksiniz , bari buyuk alin diyorum ne yapalim

• 
Sayfa: önceki 16961697169816991700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.