Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erdogan.. , erdogan.. , Burak_Keskin06 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü2 Mobil
5 sn
87.988
Cevap
1.327
Favori
4.685.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dayanamadım bende 2 foto koyayım dedim : ) Philips 49pus6581 , Youtube.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• radko kullanıcısına yanıt
    LG firmasının kendi videosu ne kadar tarafsız ve objektif olabilir açıkçası soru işareti????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    Hocam seni tarafsız sanırdım ama sen bayağı bayağı taraflıymışsın neden böyle?
    Bu konu samsung konusu mu ben anlamadım
    Koskoca LG gerçek olmayan birşeyi sallayabilir mi buna inanıyor musunuz?İhtiyacı var mı buna?LG yi geçtim herhangi bir türk firması arçelik veya vestel.Böyle birşey olabilir mi?Bunun çok ciddi yaptırımları var.Ayrıca kendi adını niye böyle yalan haberle lekelesin?Yalan haberin yaptırımını bilmiyor musunuz boşluğunuza mı geldi anlamadım
    VA panelli hemen hemen bütün tv lerde bu sorun var zaten.Panelin kendisinin sorunu bu
  • s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    O arkadaş da kaptırmış kendini ne desen boş,kendi tvsini yeryüzünün en değerli televizyonu görüyo.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Koreliler bu konularda sabıkalı buna Samsung da dahil patent davaları da dahil olmak üzere çok ceza ödediler, ayrıca videoda gösterildiği kadar TV im de öyle bir kayıp göremiyorum ben, yani video daki kadar bir kayıp yok, şimdi nasıl oluyor bu? Ben kendi evimdeki TV im de videodaki gibi açılardan bakmama rağmen o kadar kayıp göremiyorum, gözüme mi inanayım videoya mı inanayım. LG tabiki kendi artılarını öne çıkartacak ama bunu biraz abartmış bana göre kimse va panelde açısal kayıp olmuyor demiyor ki zaten ama video bana abartı geldi.

• Bu konu belli ki amacını iyice aşmış.İlk başta çok önemsemedim ama bazıları için birkaç bilgilendirme yapayım burada kalsın.
    Bakın güzel kardeşlerim.Evinizin oturumu VA panel için müsait olmayabilir.Va paneli alacaksanız dikkat etmeniz gereken özellikler var.

Bakın birkaç site vereceğim MU8000 i öven sürekli tavsiye eden arkadaşların gözünden kaçmış-öyle söylüyorum zira kötü düşünmek istemiyorum kimse hakkında-
    Bu cihazların görüş mesafesi kötüdür.Kötüyü geç berbattır.Oturum alanınız buna uygun değilse almayın bu cizahları hem de bu kadar para vermiş olmazsınız.

Artılar eksiler bölümünde inceleme sitelerinin ortak fikrini yazayım

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

eksiler : 1)Image degrades at an angle 2)Mediocre color gamut

http://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-mu8000

eksiler : 1)Poor viewing angles 2)Some backlight clouding 3)Colours not as striking as Quantum Dot sets

https://www.whathifi.com/samsung/ue55mu8000/review

eksiler : 1)Restricted viewing angles 2)Lacks dynamism in its sound

hepsindeki ortak kanı nedir?Berbat görüş açısı.Kimseye ingilizce çevirisini yazmadım lütfen google translate e yazın siz görün.

MU9000'de de böyle mi?Evet böyle.görüş açısı hepsinde sıkıntılı panelin kendisi böyle arkadaşlar.Samsung da bu sorun var bu kadar net.

Peki bu cihazlar çöp mü?Asla!Ancak bu tv ye karşıdan bakmak zorundasınız bu olmazsa olmaz.Ortamınız bu şekildeyse alın güzeldir bunlar.
    Ama ben 2018 yılında bir tv ye onca para verip 30 dereceden fazla bir açıyla bakamayacaksam....

Fanatikliğin kimseye yararı yok arkadaşlar.

• Periah kullanıcısına yanıt
    hocam fotoğrafları güzel çekmişsiniz ...
  • Daha önceki sayfalarda kendi TV me ait önden ve yanlardan foto paylaşmıştım öyle anlaşılıyor ki bunu tekrar paylaşmakta fayda var eve gidince tekrar foto çekip paylasacagım.

• Lg 43uj701 kullanicisiyim camlar ekrana çok yansıyor rahatsiz ediyor webos gerçekten çok hızlı youtube uygulamalar falan cok hızlı ses de çok iyi ama dediğim gibi parlama mevcut

Lg Böyle birşey yapamaz hocam bunu tekrar yineleyim.Neyse uzatmayalım o konuyu.

Oturduğum evde,oturma odası ve salonda toplam iki tv var.
    Birisi sony w955b (S-IPS Panel 5 yıla yakın benimle)
    Diğeri de mecbur kalıp aldığım Samsung ku7000 (2 yıla yakın benimle.Va panel)
    Samsung daha yeni tv.Evet orta segment ama yıl geçmiş,4k tv olarak piyasaya "yeni model" adı altında sunulmuş bir tv.
    Misafirimiz eksik olmaz çok şükür.Misafirlerimden biri daha bu tv yi beğenmedi.Oturma odasında tv nin yanında da koltuklar var millet göremiyor ya resmen.Bak göremiyor diyorum.Sağda solda oturan adamların söylediği tek şey "Ne olmuş bu tv nin renklerine"
    Gel anlat bu adamlara "bunun siyahı şöyle bunun kontrastı böyle?Gel abi önden bak.Valla olmaz gel şöyle"
    Göz var izan var hocam.Bunu söyleyen herkes standart tv kullanıcısı.Zaten çevremde benim gibi araştıran yok çok şükür.
    Bir kağıt üstündekiler var bir de gerçekler var.Oyun performansı olarak bu tv 10 numara bak onu da söyleyim.

Hocam maalesef TV sektöründe her sene geçmiş seneleri aratır nitelikte kalite ve teknik artacağına tam tersi oluyor, senin Sony zamanının iyi TV lerinden ku7000 ise giriş seviyesi bir panel bence iki TV i kıyaslamak doğru olmaz her ne kadar yıl farkı olsa da, bende de Panasonic 47et5e var ıps panel o da 2012 yılının iyi panellerinden ve kalite olarak şu anki TV Ler ile kıyas kabul etmez, kontrast tabi ki zayıf mu9000 o konuda çok başarılı, şu da bir gerçek LG hariç diğer firmalar üst seviye modellerinde hep va panel kullanıyor peki bunu nasıl açıklayacağız? Neden IPS panel kullanmıyorlar? Bakın Sony,Philips,panasonic,Samsung malum üst seviye TV leri hep va panel, o zaman ıps kullansınlar.

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam : ) Çok memnunum Tv'den paylaşmak istedim ^-^

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

LG firmasının kendi videosu ne kadar tarafsız ve objektif olabilir açıkçası soru işareti????

Yine konu dönüp dolaşıp aynı yere sarıyor...

Video doğru çünkü VA panelden kaynalanan bir olay bu samsung ile alakası yok, şu an iyi iyi LED TV'ler sony z9d'de böyle xe9305'de böyle, xf9005'de böyle olacak çünkü bu üretici ve model ile alakalı birşey değil, VA panelin yapısı bu.

Şahsen ben yandan görüntü az bozulacak diye gidip siyahları gri gösteren, VA panelin anca 5'de 1'i kontrastına sahip bir tv tercih etmem. Üstüne birde LG'nin RGBW saçmalığı varki o zaten sıkıntılı olan IPS paneli dahada bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Mart 2018; 20:50:9 >
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Siz memnunsaniz gerisi boş güle güle kullanın.

• uthec_ U kullanıcısına yanıt
    özelliklerde yok gözüküyor arka girişe bakmadım kurulurken one connecttede sdece optik giriş var
    Tesekkur ederim : ) Arkadaslar takmasın kafaya fazla orta seviye bile gayet iyi Tv olarak.

Üst seviyelerde S-IPS kullanıyorlardı onu bırakıp şimdi VA yı kullanıyorlar.Değer mi?Değmez.
    Bir Matematikçi düşünün.Bir formül üretene kadar defalarca deneme yapıp sürüyle matematiksel işlemlerin bulunduğu kağıtları sonuca ulaşamadığı için çöpe atan.İşte biz o sonuca ulaşılmamış,aslında başarısız olmuş kağıtları satın alanlarız.Ve hunharca birbirimize öven,satın alınmasına vesile olanlarız.
    Benim demek istediğim bu.Bu iş olmadı hala.Bilerek veya bilmeyerek satış stratejisi veya değil bu iş olmadı abi olmadı.
    xe9005
    xe9305
    mu9000
    mu9500
    ks9000
    ks9500
    hepsinde görüş açısı sorunu var.Abartısız hepsinde.Hepsi sıkıntılı sorunlu paneller.En az sorunsuzu hala IPS panel.Kısıtlaması yok en azından.Renklerde sıcaklık var bakınca doyuruyor.Kimse tv yi izlerken Siyah tonuna bakmıyor abi bakmıyor.
    Yıl 2018.Tv ye sağdan soldan bakınca görüntü kaybı yaşayacağım böyle bir saçmalık olmaz.

Sonuç
    Va panellerin Görüş sıkıntısı olmasa alternatifsiz alınası tek paneldir.Ancak bu haliyle bana göre alınmaması gereken bir paneldir.Öyle ki insanı IPS e muhtaç etmiştir.Bu kadar basit.

Fiyat pahlı olunca woow en iyisi bu en premiummu bu diye düşünüyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Herkes senin gibi TV'yi yanlardan seyir etmiyor kardeş, kendi adına konuş.

Makalede de belirtildiği üzere görüntü kalitesinin karşıalaştığı her alanda VA çok daha üstün.
    https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd

VA > IPS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Mart 2018; 21:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

zamanında insaları ne güzel kandırdılar ips aldatmacasıyla bakın hocam o sizin bahsettiğiniz ips paneller tv de kullanılan ips paneller değil eizo gibi markaların kullandığı ips paneller onlarında tv deki panellerle uzaktan yakından alakası yok o monitörlerin fiyatına 4-5 tane tv alınıyor..konumuza dönersek ips panellerin renkleri daha doğrudur derseniz yanlış olur neden derseniz şuan piyasada en iyi renkleri veren tv samsung qled modelleri ve ips panel olarka o renkleri verebilen tv yok örneklendirirsek

lg nin 12000tl ye satılan sj950v ips paneli ve samsung q7f modeli

samsung

lg

şimdi sizin söyledikleriniz doğru olsa va panelin ips den daha iyi renk verme şansı yoktu ama varmış :)

yine piyasada satılan modellere dönersek 8000t ye satılan lg850v modeli ve 6000tl satılan sony xe9005

lg

sony

gördüğünüz gibi yine va panel daha önde eskiden bu dandik ips paneli çok güzel pazarladılar en iyi renkler en iyi panel diye hatta bir ara oyun monitörlerini bile ips yapmışlardı sonra baktılar bu kontrastla bu işler olacak işler değil sva mva va panellere döndüler

durumu özetlersek şuan için ips panelin izleme açısı hariç va panele karşı hiçbir artısı yok..

arkadaşlar ips doğru doygun renk verebilir ama sadece üst modeller için geçerli bu durum onlarda va panel parasına satılıyor bu birincisi

ikinci olarak va paneller bu konuda ips in gerisinde değiller ya daha iyiler yada aşağı yukarı eşitler yukarda 4 modelin karşılaştırması var va ips olarak fiyatlarıyla beraber yazdım durumun net anlaşılması için

üçüncü olarak sizin bahsettiğiniz o aşırı düzgün renk veren ips ler tv ler değil eizonun monitörleri onların fiyatınada 4-5 tane orta üst model led tv alınıyor..

son olarakta ne kadar anlatsanızda bazı gerçekler var bunlar değişmiyor şuanki ips panel tv lerin tek artısı görüş açısı onun dışında va panellere göre tek bir artısı yok ama bu konu çok göreceli bi konu kalabalık ailelerde va panelden vazgeçilebilir neden derseniz ben mu9000 kullanıyorum evde açıyı biraz kayvedince o canlı net gmrüntü ve renkler gidiyor ama ips panelde çok fazla açıyı bozmazsanız aradaki görüntü kaybı belli olmuyor bile..

• 
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.