Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de tavsiyeniz üzere gemileri yakıp bugün vermistım 55mu8000 siparişi 4588 TL ye. Size çok dua edeceğim ustat :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurse

Arkadaşlar max 4k bütçem olduğunu söylemiştim.

Ben günlük sıradan tv kullanıcısıyım

Normal günlük kullanım, iptv, ps felan nadir olarak kullanacağım

Aşağıdaki 3tv arasında kaldım

Mu7000 ve 7400 arasındaki farkı bulamadım sececeksem neden 7400 seçmeliyim veya sony seçmeliyim yardım ederseniz sevinirim

tüketim çılgınlığına kendinizi kaptırmayın, gidin aklınıza yatanı alın derim. sony her zaman sonydir. ben olsam sony alırım. yoksa bak o fiyatı verme 500 fazla ver şunu al diyen tipler hep çıkar. zaten sistem bunun üzerine kurulu, 1 lira daha ver maxi boy al. bütçenizi abartmayın bu işin sonu yok. ayrıca yeni çağ pazarlamacılarına da kanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thythy -- 3 Mart 2018; 0:33:20 >

• thythy T kullanıcısına yanıt
    Surda daha ucuz diye saldiran insanlarimiz cok.aldaniyorlar ama yapcak bisey yok o daha cazip geliyor onlara.

• Burada birçok arkadaşın övgüsü üzerine va panelli olduğu için fiyat performans ürünü olan 50mu7000 i 2680₺’ye gittigidiyordan aldım. Tv geldi kuruldu hiç bi sıkıntı yok. Bundan önce philips 37pfl8404, samsung 40d6000, lg 42lb652v, lg 55lm620s modelleri kullandım. 50mu7000 kurulduktan sonra görüntüde bariz bulanıklık olduğunu, motion performansının yerlerde olduğunu, keskinliğin cihazda hiç bulunmadığını görünce yine forumda buna benzer şikayetler olduğunu gördüm. İade hususunda kurulum yapıldığı için firma ile de anlaşamayınca cihaz elimde kaldı. 55mu9000 alacak durumum varken 1-2 yıl idare etsin sonra oled alırım diye aldığım 50mu7000 modelinin sorunları bununla da bitmedi. Annem 1 haftalığına ziyaretime geldi ve 50mu7000 i oturma odasında ysn koltuktan izlediğinde bu tv neden bu kadar soluk görünüyor sorusunu bana sormadan edemedi. Kendisi lg 42lb652 kullanıyor ve hangi açıdan izlerseniz izleyin ne görüntü flu oluyor ne de benim 50mu7000 deki gibi maç yayınlarında gölgelenmeler ve motion performansından şikayet ediyor. Yani va-ips panel hususundaki tartışmalar beni ve bazı arkadaşlarımı tv seçimi hususunda tatmin etmedi. Gün ışığında da ips panelin yansıdığını görmedim. 5-6 yıl önceki bir tv nin performansını 2017 model 50mu7000 modelinden alamamak gerçekten düşündürücü. İlla 8000-9000 serisi premium almak mı zorundayız. Burada dallas ve rnnn isimli kullanıcılara da suç bulmak istemiyorum. Sonuçta mağazalarda görmek denemek imkanı var. Ben 50mu7000 alacak arkadaşlara tekrar düşünmelerini ve tv yi karşıdan izlemiyeceklerse bu modelden uzak durmalarını, görüntünün bulanık soluk ve motion performansının yerlerde olduğunu belirtmek isterim. Evimde digitürk kullanmaktayım bunu da belirteyim. Cihazın kendi alıcısının durumunu bilmiyorum.

• Bi fiyata ancak bu kadari olur

• Fiyat performans ürünü kelimesi tam bi hikaye o zaman.

• Hocam arkadaşlara beni tanımadığını da söyle de çünkü 2 gündür Va panel tavsiye eden arkadaşlarla bu konu hakkında tartışıyorduk.

Sen de üstüne geldin bunları anlattın algı yaratmaya çalışıyormuş gibi olmasın ben gerçekten arkadaşı tanımıyorum o da beni tanımıyor.(yorumlarım üst taraflarda mevcut sıra olarak okuyunca senin olayın tam da bu muhabbetin üstüne geliyor)

Va panellerin görüş açısının can sıkıntı seviyesinde olduğunu söyledim hep.oturma düzenine göre tv seçilmesi ve tavsiye edilmesi gerekiyor.elinizdeki tv oyun modunda güzel performans vermeli.pc yi tv ye bağlayanlardan ve büyük ekran sevenlerden iseniz o kulvarda sizi üzmeyecektir diye düşünüyorum(oyun modunda olmak şartıyla)

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: uthec_

55mu9000'de kulaklık girişi var mı?

Benim bildiğim kadarı ile yok...

Peki RCA kablo girisi var mi? Evde eski model kaliteli ses veren bir muzik setim varda ona baglamayi dusunuyorum. Ancak kulaklik girisi veya rca kablo ile baglayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Hocam arkadaşlara beni tanımadığını da söyle de çünkü 2 gündür Va panel tavsiye eden arkadaşlarla bu konu hakkında tartışıyorduk.

Sen de üstüne geldin bunları anlattın algı yaratmaya çalışıyormuş gibi olmasın ben gerçekten arkadaşı tanımıyorum o da beni tanımıyor.(yorumlarım üst taraflarda mevcut sıra olarak okuyunca senin olayın tam da bu muhabbetin üstüne geliyor)

Va panellerin görüş açısının can sıkıntı seviyesinde olduğunu söyledim hep.oturma düzenine göre tv seçilmesi ve tavsiye edilmesi gerekiyor.elinizdeki tv oyun modunda güzel performans vermeli.pc yi tv ye bağlayanlardan ve büyük ekran sevenlerden iseniz o kulvarda sizi üzmeyecektir diye düşünüyorum(oyun modunda olmak şartıyla)

Konunun yine va-ips tartışmasına geldiğini görünce yazayım dedim. Gerçekten maç için alınıyorsa va bnce tercih edilmemeli. Bir de sadece karşıdan izlemek nedir, hangi çağda yaşıyoruz?

• 55mu9000 serisinde de yandan izlendiğinde solma flu olma sorunu oluyor mu acaba? Teknosada çalışan arkadaş 49sj800 ü tanıtırken izleme açısını gösteren bir video oynatmıştı ve gerçekten tvye yandan baktığımda bile solma flulaşma olmuyordu. Gel gelelim yine va-ips, 100hz-50hz, 10 bit-8bit muhabbeti ortaya çıkıyor.

• 49SJ800V güzel televizyon, 100 Hertz ve motion performansı iyi. Ancak bu model için, 3500 TL üstünde ödenmemesi gerektiğini düşünenlerdenim. MU8000 veya MU9000'i test ettiyseniz, bu cihazlardaki siyah kalitesi ve kontrastı SJ800V'de bulamazsınız. Artı olarak, SJ800V'nin akıllı kumandası yazı yazarken size büyük kolaylık sağlar. IPS panel olduğu için, yan koltuklardan görüntü de bozulma yaşamadan izlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 3 Mart 2018; 11:18:3 >
  • Fiyat/performans "ucuz ama kaliteli ürün" değil aslında. Ödediğin ücretin üzerinde performans gösteren ürün demektir. Ucuz olmasına gerek yok.
  • Evet ilk bakışta 50mu7000
    Mu8000 ve 9000'e göre daha sönük kaldığı doğrudur çünkü aralarında segment farkı var,
    Ancak Yüksek kontrast ve parlaklık oranlarına sahip VA panelli 50mu7000
    Nasıl olurda bir ips panelden dahi mat olduğu söylenir?
    VA panelli modellerde arka ışığı ve kontrastı sonuna getirdinmi gözlerin kamaşır insanın.
    Sen görüntü ayaralarını
    Yani kontrast, arka ışık, motion vs gibi ayarlarını yapabildinmi?
    Yada yoksa Ayarlar/genel/eko cözüm/gün ışığı algılama mı açık?
    Bu ayar açıksa ortam ışığına göre arka ışığı otomatik olatak kendi kısıyor ekranı iyice matlaştırıyor,
    Bu kullandığım mu9000 de dahi böyle...

Kontrastı, arka ışığı yükseltip, gün ışığı algılamayı kapatıp bu ayarları yaptıktan sonra sonucu yazarmısın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Nerede goruntu kaybi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 4 Mart 2018; 20:40:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Ben de tavsiyeniz üzere gemileri yakıp bugün vermistım 55mu8000 siparişi 4588 TL ye. Size çok dua edeceğim ustat :)

Şimdiden hayırlı olsun gülerek kullan

• frozensoul kullanıcısına yanıt
    Bu hangi model

• dallass kullanıcısına yanıt
    Qled 65 hocam (telefonla çekim, yansımalar vs gözünüzle alakasız bir görsel sunuyor ortaya böyle dahi görüntü kaybı yok. Kendi gözünüzle görmeniz gerek ne dediğimi anlamak için, ki zaten böyle bir tv izleme açısı da yok dünyada, kimse gidip 80 derecede oturarak tv izlemez :=) ) sanırım oled çok satıldı çok kişinin elinde var diye benimki en iyisi kaygısı bu genel itibar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 3 Mart 2018; 12:21:37 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Rnnn ile ayarları yapıp denedim ama sonuç istediğim gibi değil. Şu an il dışındayım. Tekrar bakma durumum yok ama otomatik ayarda olan bir seçenek aktif değil. Yani beklentiler ve gerçekler 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: KryCftc

Rnnn ile ayarları yapıp denedim ama sonuç istediğim gibi değil. Şu an il dışındayım. Tekrar bakma durumum yok ama otomatik ayarda olan bir seçenek aktif değil. Yani beklentiler ve gerçekler 😂

Sen yinede emin ol

O eko çözümdeki gün ışığı algılama açıksa panel bunu adı üstünde elektrik sarfiyatını en aza indirgemek için görüntü ayarlarını ortama göre otomatik kısıyor açıyor,
    Örneğin gece ışıklar kapalıyken panel bu ortamda ışığı sonuna kadar kısıyor..

• 
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.