Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mare_nostrum Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 21 Misafir (2 Mobil) - 20 Masaüstü2 Mobil2 Android
5 sn
88.157
Cevap
1.336
Favori
4.694.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 11621163116411651166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yeminlen Tv alamıyorum ya.Şöyle piyasayı gezdim ,İnanamıyorum ya !! Felaket derecede pahalı ..yetkili kredi ile verelim diyor..
    Düşünsenize tv bile ,kredi ile almaya gelmiş iş ,artık o noktada ..çok büyük şekilde canım sıkkın..Çıldırma noktasındayım...Youtebeden ilkay zaman bey'in videolarına bakın..Adam orda tekno mağazada dev gibi tv ler yeminlen 600$ -1000$ Ya /Bizde Onbinlerden başlıyor..Yazıklar olsun...Benim kızdığım konu ,Türk parasının yerlerde gezdiği .. Topunun Allah belasını versin..çok doluyum çok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Amazon turkiye satisi varmi.yurt disindami gelcek.ariza verirse burda servis bakmaz

Amazon.de gönderim yapıyor sadece. Yalnız satıcı amazon değilse fiyat uçabiliyor. Garanti elbette yok. Aradaki fiyat farkı çok ciddi, ben şahsen garantiye bakmazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Sürekli tv piyasasını takip eden birisi olarak dediğinize katılıyorum, her ne kadar samsung antipatikliği çok olsa da biraz araştırma yapan her yolun sonunda samsunga çıkıyor. En iyi f/p ürünlerini şu anda samsung sunuyor kim ne derse desin, samsung dışında alternatif arayanlar ve alanların çoğu pişmanlık yaşıyor sony başlığına girin görün sorunları, android başlı başına problem. Keşke diğer firmalar da aynı f/p ürünlerini sunabilse sonuçta sıkı rekabette kazanan her zaman kullanıcı olacaktır. Ben de birkaç ay önce iyi bir araştırma yaparak samsung 55mu9000 almıştım, inanın o dönemde samsung almamak için çok direndim ama maalesef olmadı çünkü ne yaptıysam bütün oklar samsungu gösterdi ve aldım şu anda çok memnunum ilk zamanlar bazı motion problemleri yaşadım ama arka arkaya gelen güncellemeler ile bu büyük ölçüde düzeldi, şu anda bu fiyat bandında samsung mu9000 in rakipsiz olduğunu düşünüyorum ve tv alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum sony başlığında yaşanan sorunların hiçbirisini yaşamadım, tv den ne istediysem veriyor bir kere bile sorun yaşamadım tizen ile ilgili.

Katılıyorum...

• Merhaba Sn.dallass;

Samsung UE55MU7000 55" mi

Samsung UE55MU7350 4K Ultra HD 55"

Bu iki TV'den hangisini tavsiye edersiniz,

ya da 3.500 ile 4.000 TL bütçe ile hangi TV ve markayı tavsiye edersiniz ?

Şimdiden teşekkürler.
  • Beyler 2800-3300 civarında butcem var..49mu7400 ve 50mu7000 arasında kaldım bütcem olmadıgı için aralarında nasıl bır fark var? Cok buyuk fark varmı? Yeni evlenecegım eve alacagım..dıgıturkte maç izlencek , usb den film ızlencek ve ps4 oynancak tabıkı cok buyuk bı beklentım yok zaten olsa 49mu8000 veya sony 49xe8005 alacagım😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Ya varya ,kafayı yiyecem yeminlen...
    Fiyatlar çok yüksek ya ...biz nasıl tv alacağız ya..Hangi modele baksam 3binden başlıyor
    Kötü segler axeenler bile 1.500 ya ... topunuzun Allah belasını versin...Paranın hiç bir değeri yok...
    Tüplü tv ye devam...Yine ....Nasıl olsa yol yaptı ,köprü yaptı değilmi

TR şartlarında bir tv alırken yaptığımız gereksiz cimriliğe bir anlam veremiyorum....

Bir avuç içine sığan telefona gelince 2-3-4 hatta 5 bin tl bayılıyoruz ama

İş bir telefondan 20 kat daha büyük ve yaklaşık 5-7-9 yıl kullanılacak TVlere gelince 1500 liraya performanslı bir tv arıyor,

Bulamayıncada 3000 liraya dahi vay anam tvler çok çok pahalı diyoruz,

Arkadaşlar

Gereksiz bir ton şeye binlerce para dökerken

Dediğim gibi iş TV ye gelince, maddi durumumuz iyi olsa dahi

Sanki tvye verilen para boşa gidiyormuşcasına gereksiz cimriliğimiz tutuyor,

Gömlek değil, çocuğa oyuncakta almıyoruz yahu 5-7-9 yıl kullanılıcak bir tv alıyoruz,

Eee bu tvyi alırkende varsın biraz eliniz cebinize gitsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolf1965

Merhaba Sn.dallass;

Samsung UE55MU7000 55" mi

Samsung UE55MU7350 4K Ultra HD 55"

Bu iki TV'den hangisini tavsiye edersiniz,

ya da 3.500 ile 4.000 TL bütçe ile hangi TV ve markayı tavsiye edersiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

7350 yi önermem çünkü yamuk tv sevmem bu bir hevesti geçti,

Bu curvedlerde düz olması gereken ne kadar çizgi varsa üçbükey gözüküyor örneğin stad çizgileri...

55mu7000 e gelirsem bu panelde malesef hem 50 hz hemde ips paneldir,

50 hzertz'i 50 inçe kadar öneriyorum..

İps konusunu merak edersen, şu son sayfalardaki medajlarımda bu konuda haddinden fazla bilgi edinebilirsin,

Sonuç olarak sana tavsiyem ebattan yani 55" ten ödün verip,

Çok daha performanslı olan

Samsung 49mu8000 alman...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Aralık 2017; 16:43:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AcarCagdas

49pus6581

2500 gelir bir sorunu yoksa alayım mı?

Philips kullananlardan öneri?

Nereden buldun o tarihi eseri

Stoklarda dahi olmayan tvyi ...

Samsung 50mu7000

http://www.hepsiburada.com/samsung-ue50mu7000-ultra-hd-50-127-cm-smart-led-tv-p-HBV000005EL0P

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanadriano

Beyler 2800-3300 civarında butcem var..49mu7400 ve 50mu7000 arasında kaldım bütcem olmadıgı için aralarında nasıl bır fark var? Cok buyuk fark varmı? Yeni evlenecegım eve alacagım..dıgıturkte maç izlencek , usb den film ızlencek ve ps4 oynancak tabıkı cok buyuk bı beklentım yok zaten olsa 49mu8000 veya sony 49xe8005 alacagım😂

49mu7400

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Beyler 2800-3300 civarında butcem var..49mu7400 ve 50mu7000 arasında kaldım bütcem olmadıgı için aralarında nasıl bır fark var? Cok buyuk fark varmı? Yeni evlenecegım eve alacagım..dıgıturkte maç izlencek , usb den film ızlencek ve ps4 oynancak tabıkı cok buyuk bı beklentım yok zaten olsa 49mu8000 veya sony 49xe8005 alacagım😂

49mu7400

Dallas hocam bıraz daha arttırabilirsem 400-500 tl gibi daha uzun yıllar bana yetecek olan tvlerden 49mu8000 mi? Yoksa 49xe8005 mi Yoksa 49pus7502 mi? Alayım Dedıgım krıterler gecerlı film ve ps4 oynanacak tabıkı en cok tv bakılcak dıgıturk kanalları vb 55 inç tv çıkamam oda ufak , 43 inç te cok küçük gelıyor bana sadece 49-50 inç uyuyor🤷‍♂️ Marka takıntım yok 4k olsun smart olsun ps4 te üzmesin usb takıncada genelde zaten full hd fılm ızlıcez cok nadır 4k oluyor bu devırde yani 4k takınca cok kasmasın yeter prof degılım normal tv ızleyıcısıyım🤷‍♂️ Yok Bandıng miş yok yatay çizgıymiş yok ışık sızmasıymış bilmem va panelmi ıps panelmi cokta takıntım yok panallerın bırbırıne karsı elbette artı ve eksisi vardır ıkısınınde muhakkak🤷‍♂️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 19 Aralık 2017; 17:15:45 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Ama ben telefonada 5 bin vermiyorumki mesela..
  • Merhaba yeni tv almam gerekiyo ve pek anlamadığım konu olduğu icin sizden yardım bekliyorum 4000 tl param var 4k hdr ve 140 ekran tv istiyorum bana yardımcı olabilecek tavsiyesi olan varsa yardımcı olabilirmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

49mu7400

Dallas hocam bıraz daha arttırabilirsem 400-500 tl gibi daha uzun yıllar bana yetecek olan tvlerden 49mu8000 mi? Yoksa 49xe8005 mi Yoksa 49pus7502 mi? Alayım Dedıgım krıterler gecerlı film ve ps4 oynanacak tabıkı en cok tv bakılcak dıgıturk kanalları vb 55 inç tv çıkamam oda ufak , 43 inç te cok küçük gelıyor bana sadece 49-50 inç uyuyor🤷‍♂️ Marka takıntım yok 4k olsun smart olsun ps4 te üzmesin usb takıncada genelde zaten full hd fılm ızlıcez cok nadır 4k oluyor bu devırde yani 4k takınca cok kasmasın yeter prof degılım normal tv ızleyıcısıyım🤷‍♂️ Yok Bandıng miş yok yatay çizgıymiş yok ışık sızmasıymış bilmem va panelmi ıps panelmi cokta takıntım yok panallerın bırbırıne karsı elbette artı ve eksisi vardır ıkısınınde muhakkak🤷‍♂️

Sallayın geçin şu hem android hemde vasat kontrast oranına sahip ips panelli 7502 yi...

Madem bütçe artırabiliyorsan

Tabiki genel performans/stabilite/VA panel konusunda

Samsung 49mu8000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Aralık 2017; 17:17:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Ama ben telefonada 5 bin vermiyorumki mesela..

O mesajımda anlatılmak istenen gayet ortadadır...

Ha 3bin tlye dahi performanslı bir panel yok diyorsan oda yanlış

Eğer bütçe kısıtlı yada performans konusunda üst segmentte olsa bir tvye 5bin lira verilmez dersen

İşte sana 2900 tlye bir tavsiye

Samsung 50mu7000 (hepsiburada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Aralık 2017; 17:31:15 >
  • MERHABALAR;

Öncelikle çok güzel bir konu olmuş.Çok güzel paylaşımlar bilgili arkadaşlar var.

60 inç üstü bir tv bakıyorum ama nelere dikkat etmeliyim. Okuduğum kadarıyla vestel hiç önerilmiyor. Sebebi nedir? alternatifi var mıdır vestelin? Aşağıda linkini verdiğim tv bütçeme çok uygun. sizce nasıl
    https://urun.n11.com/led-tv/vestel-4k-smart-65ud8900-165-ekran-led-tv-65-inc-P225137050?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIlsqkv6OW2AIVxp3tCh34QgAiEAQYASABEgIjZ_D_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://urun.n11.com/led-tv/lg-60uj630v-151-ekran-smart-4k-uhd-webos-35-led-tv-P208194318
    https://urun.n11.com/led-tv/regal-65r6080u-65-4k-smart-led-tv-P158794714

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 19 Aralık 2017; 17:44:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

49mu7400

Sallayın geçin şu hem android hemde vasat kontrast oranına sahip ips panelli 7502 yi...

Samsung 49mu8000

Dallas hocam medıa mark gırdım şimdi samsung , sony, phılıps sordum sallıyacamda 7502 yi bu tv 100 hz miş 4k maçta ve ps4 oynarken donması cok zormuş satıcı oyle dedı🤷‍♂️ 49 inç te tek 100hz bu tv miş Dıgerlı 50 hz donabılır mac izlerken 4k top izi yapabilir dedı🤷‍♂️ Ps4 te kasma yapabılır dedı , 50hz tv ye 3500-4000 verme yani 100 hz tv yi al dedı aklımı karıstırdı😂😂😂 bunalıma gırdım paramızla rezıl oluyoruz herkes farklı bısey soyluyor🤷‍♂️ Sen dedı aynı paraya 100 hz varken 50hz mi alcaksın dıye soyledı🤷‍♂️Tv vısıon şirketi dünya panel devi dedi kötü bir panel yapması ımkansız dedi , philips kötü bir tv olmaz asla dedi, bu tv ıps panellerın içinde acık ara önde dedi tercih sizin dedi vb🤷‍♂️ Kafa oldu bi milyon😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanadriano -- 19 Aralık 2017; 18:30:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eediz

MERHABALAR;

Öncelikle çok güzel bir konu olmuş.Çok güzel paylaşımlar bilgili arkadaşlar var.

60 inç üstü bir tv bakıyorum ama nelere dikkat etmeliyim. Okuduğum kadarıyla vestel hiç önerilmiyor. Sebebi nedir? alternatifi var mıdır vestelin? Aşağıda linkini verdiğim tv bütçeme çok uygun. sizce nasıl
    https://urun.n11.com/led-tv/vestel-4k-smart-65ud8900-165-ekran-led-tv-65-inc-P225137050?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIlsqkv6OW2AIVxp3tCh34QgAiEAQYASABEgIjZ_D_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://urun.n11.com/led-tv/lg-60uj630v-151-ekran-smart-4k-uhd-webos-35-led-tv-P208194318

Öncelikle konudaki görüşün için tşk.

Vestel konusu

Evet vestel konusunda tavsiyede bulunmak için çokbüyük çaba sarf edip elimden geldiğince bu yerli malımızı öneriyorum

Ancak şu son sayfalardaki önceki mesajlarıma bir göz atarsan

Malesef yerli mallarımız olan arçelik beko vestel grundig ile ilgili elimizde hiç bir Verinin ve çok fazla kullanıcı yorumlarının olmadığını yazdım

Yani bu konuda gözümüz tamamen kapalı,

Gözü kapalı bir insanda önünü görmeden bir kaç adım ancak atabilir,

Mesela konuyu daha iyi anlaman açısından düşündüğün o 65" vesteli ele alalım

Şimdi benim sana bu paneli tavsiye edebilmem için,

Hele bu ebatlarda bu panel öncelikle 100 hz

Ve yüksek kontrast için VA panel olması lazım

Ama işte sorun tam olarak burada başlıyor,

Yani bu 65" panelin istediğimiz şekilde 100 hz , VA panel mi

Yoksa istemediğimiz şekilde 50 hz, ips panel mi

Olup olmadığını bilebileceğimiz bir kaynak yok,

Oysa diğer tüm yabancı markaların bu türden teknik bilgilerine çeşitli sitelerden çabucak ulaşabiliyoruz...

Performastan ötürü herne kadar düşük bütçelerle büyük ebat hayali kurmayın desem bile

Madem bu modeli düşünüyorsun sana bu panel hakkında ancak şöyle yardımcı olabilirim,

Vestelle birebir irtibata geç ve direk sor

Eğer bu 65" panelleri 100 hz ve VA panelse hiç durma al ama 50 hz ise hiç yaklaşma.

Bu bilgilere ulaşırsan ve buradan tekrar paylaşımda bulunursan bu bilgi ile diğer forumdaşlara yardımcı olmuş olursun...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eediz

MERHABALAR;

Öncelikle konudaki görüşün için tşk.

Vestel konusu

Evet vestel konusunda tavsiyede bulunmak için çokbüyük çaba sarf edip elimden geldiğince bu yerli malımızı öneriyorum

Ancak şu son sayfalardaki önceki mesajlarıma bir göz atarsan

Malesef yerli mallarımız olan arçelik beko vestel grundig ile ilgili elimizde hiç bir Verinin ve çok fazla kullanıcı yorumlarının olmadığını yazdım

Yani bu konuda gözümüz tamamen kapalı,

Gözü kapalı bir insanda önünü görmeden bir kaç adım ancak atabilir,

Mesela konuyu daha iyi anlaman açısından düşündüğün o 65" vesteli ele alalım

Şimdi benim sana bu paneli tavsiye edebilmem için,

Hele bu ebatlarda bu panel öncelikle 100 hz

Ve yüksek kontrast için VA panel olması lazım

Ama işte sorun tam olarak burada başlıyor,

Yani bu 65" panelin istediğimiz şekilde 100 hz , VA panel mi

Yoksa istemediğimiz şekilde 50 hz, ips panel mi

Olup olmadığını bilebileceğimiz bir kaynak yok,

Oysa diğer tüm yabancı markaların bu türden teknik bilgilerine çeşitli sitelerden çabucak ulaşabiliyoruz...

Performastan ötürü herne kadar düşük bütçelerle büyük ebat hayali kurmayın desem bile

Madem bu modeli düşünüyorsun sana bu panel hakkında ancak şöyle yardımcı olabilirim,

Vestelle birebir irtibata geç ve direk sor

Eğer bu 65" panelleri 100 hz ve VA panelse hiç durma al ama 50 hz ise hiç yaklaşma.

Bu bilgilere ulaşırsan ve buradan tekrar paylaşımda bulunursan bu bilgi ile diğer forumdaşlara yardımcı olmuş olursun...

teşekkürler cevap için. Farklı sitelerde bu modelin 120 hz olduğu yazıyor ama dediğiniz gibi bilgi kirliliği var arayıp sormak lazım. Bütçe kısıtlı olunca mecbur ucuz markalara yöneliyoruz. Axen nasıldır? bence vestel daha güvenilir geliyor axenden?

• dallass kullanıcısına yanıt
    Yanlış anladiniz ben telefon için 5 k vermem dedim tv için verilmez demedim.55inch için4000 TL ye. kadar tavsiye niz ne olur acab a t eşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

49mu7400

Samsung 49mu8000

Dallas hocam medıa mark gırdım şimdi samsung , sony, phılıps sordum sallıyacamda 7502 yi bu tv 100 hz miş 4k maçta ve ps4 oynarken donması cok zormuş satıcı oyle dedı🤷‍♂️ 49 inç te tek 100hz bu tv miş Dıgerlı 50 hz donabılır mac izlerken 4k top izi yapabilir dedı🤷‍♂️ Ps4 te kasma yapabılır dedı , 50hz tv ye 3500-4000 verme yani 100 hz tv yi al dedı aklımı karıstırdı😂😂😂 bunalıma gırdım paramızla rezıl oluyoruz herkes farklı bısey soyluyor🤷‍♂️ Sen dedı aynı paraya 100 hz varken 50hz mi alcaksın dıye soyledı🤷‍♂️Tv vısıon şirketi dünya panel devi dedi kötü bir panel yapması ımkansız dedi , philips kötü bir tv olmaz asla dedi, bu tv ıps panellerın içinde acık ara önde dedi tercih sizin dedi vb🤷‍♂️ Kafa oldu bi milyon😂

En son kafası böyle karışan bir arkadaş,

Tutup bana ve önerdiğim modele değilde, magaza ve bazı marka fanatiklerine kulak vererek o muhteşem markayı aldı :)

Sonuçmu; çok çok sonraları bu arkadaş bana tekrar bir mesaj yazdı;

"Hocam keşke seni dinleseymişim"

• 
Sayfa: önceki 11621163116411651166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.