Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bilgennyk Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
88.154
Cevap
1.337
Favori
4.694.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 11201121112211231124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam internetten alınan ürün için yani mesafeli satışlar konusunda konuştum hakem heyetiyle. hocam şunu da belirteyim yanlış anlaşılma olmasın. ürün hiç açılmazsa alıyorlar ancak ürünün kurulumu yapıldı ama ben bir sebeple beğenmedim servis bi problem yok dedi bu şartlarda cayma hakkı nedeniyle almıyorlar
  • hocalar daha iyi bilir ama nacizane:

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
    10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
  • merhaba dallass hocam, yukarda sordum ama araya kaynadı.

evde küçük odada maç yayınları izlemek için 40 veyahut 42 inç tv bakıyorum.

Olmazsa olmazım cep telefonumdan TV'ye wireless yansıtma yapabilmesi.

Sanırım sadece Smart tv ler yapabiliyor bunu. Fiyat sınırım 1500-TL. ama bu fiyata da tv yok gibi.

Geçenlerde 40j5270 1750-TL.' ye kadar düştüğünü gördüm, sonra yine arttı(Borsa gibi mübarek şimdi 1.999-TL. oldu)

Bu tv genel olarak nasıldır? HAngi tv yi tavsiye edersiniz? Son olarak HDR tvler bahsedildiği kadar iyi mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biyolab27

hocam internetten alınan ürün için yani mesafeli satışlar konusunda konuştum hakem heyetiyle. hocam şunu da belirteyim yanlış anlaşılma olmasın. ürün hiç açılmazsa alıyorlar ancak ürünün kurulumu yapıldı ama ben bir sebeple beğenmedim servis bi problem yok dedi bu şartlarda cayma hakkı nedeniyle almıyorlar

Eğer durumu bu şekilde anlattın ve cevap bu oldu ise,

O hakem heyetindeki arkadaş sanırım bunamış olsa gerek,

Ne demek açılmadan,

Peki demedinmi o malum kişiye

Ben müneccimmiyim, kutu açılıp ürünü görmeden kullanmadan nasıl bileceğim ürünü beğenip beğenmediğimi.

Saçmalamış resmen

Yine söylüyorum uzaktan alışverişlerde

Bazı yazıcı kartuşu vs. gibi ürünlerin haricindeki

Tüm ürünlerde Koşulsuz ve mazeretsiz 14 gün iade hakkı kanunen vardır.

Ha bu kanunuda yeni kanundan haberi olmayan

o emekliye yazarsın;

"Resmi yazı"

Alıcı, ürünü kullansa bile iade edebilir mi?

Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışıla geldiği gibi kullanılması cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 1 Aralık 2017; 16:45:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: edaliy

merhaba dallass hocam, yukarda sordum ama araya kaynadı.

evde küçük odada maç yayınları izlemek için 40 veyahut 42 inç tv bakıyorum.

Olmazsa olmazım cep telefonumdan TV'ye wireless yansıtma yapabilmesi.

Sanırım sadece Smart tv ler yapabiliyor bunu. Fiyat sınırım 1500-TL. ama bu fiyata da tv yok gibi.

Geçenlerde 40j5270 1750-TL.' ye kadar düştüğünü gördüm, sonra yine arttı(Borsa gibi mübarek şimdi 1.999-TL. oldu)

Bu tv genel olarak nasıldır? HAngi tv yi tavsiye edersiniz? Son olarak HDR tvler bahsedildiği kadar iyi mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Battı balık yan gider hesabı al bi 40ku7000 4K babalar gibi kullan...

• Hocam ben de sizin dediginiz gibi biliyorum ancak hb den urun aliinca ugrastiracaklar demekki

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

hocam 50" ve üstü maç izlemek için uygun fiyatlı ne önerirsiniz?

Vestel veya samsung olabilir.

En sevmediğim soru şekli açık uçlu sorular
    Max bütçen nedir?

Hocam bütçemiz 2500-3500 aralığında.
  • Az daha para versem 48 inç alacağım :)))

ku serisi, j serisi mu serisi bunlar ne anlama geliyor dallass hocam.
  • 1500 2000 arasi alinacak tv nedkr

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1kral1

dallas hocamın tavsiyesi ustune 50mu7000 aldım urun yeni geldi ama alt tarafı acıktı kutunun herhang sıkıntı varmı
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

kutuyu kaldırsan tv dısarı cıkacak derecede

• 40mu7000 - 40ku7000
    43mu7000 - 43ku7000
    Bu modellerin fiyatları birbirine yakın,hangisini tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam ne zamandan beri pro oyuncularla film eleştirmenleri tv panelleri hakkında bilgi sahibi ? artık adamı nasıl eleştireceğini şaşırıyor insanlar :) pro oyuncu sadece yenileme hızına giriş gecikme sürelerine bakar karanlık sahnelerde onun için önemlidir çünkü 1 sanisenin bile kıymeti var onlar için ips panllerde siyahlar ve kontrast kötü olduğu için va paneller gibi ayrıntılı veremiyor karanlık sahneleri birinde baktığı gibi görür diğerinde o kadar net olmadığı için o kadar hızlı göremeyebilir artı olarak yeni çıkan oyun monitörlerinin kullandığı panellere bakarsanız va panel önemlimi değilmi anlarsınız :)

RNN kardeşim ben mesajımda senden farklı bir şey söylemiyorumki,usta oyuncular tamda sizin dediğiniz gibi yapıp va panel alsın ama hangimiz usta oyuncuyuz, çoğumuz eğlenmek için oyun oynarız.ve eğlenmek için va panel abartılıyor,dediğim bu.Yani ıps panellere karşı bir önyargı var.pekala oyun içinde ıps panelli bir tv alınabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smurf1971

Neden konsol ve oyunlarda va panel ve siyah kontrast öneriliyor.Bütün oyunlar gece karanlığında yada dehlizlerde geçmiyorki? oyunlarda asıl önemli olan renk kalitesi değilmidir?ben geçen ıps panele ps3 ümü takıp gt6 oynadım çokta güzeldi.Bu tavsiye isteyen arkadaşların birçoğu profesyonel olarak oyuncu yada film eleştirmeni değilki.Ben ıps in fazla eleştirildiğini düşünüyorum.

Elbette görüş bildirilebilir ama!

Bir konuyu bilmiyorsak fikir yürütmeden önce nedenini iyice öğrenmek gerek.

VA paneli sırf siyah performansı ve kontrast için değil

Oyunlar için daha elzem bir konu olan "Tepkime süresi / inpulag" içinde öneriyoruz,

Kontrastda oldu gibi bu konudada yine VA ile İPS arasında ciddi farklar var..

Tercihlerde son mesajlarda oyun için tepki süresinin ön planda olduğu bir mesajı ben kaçırdımmı? yanılıyorsam düzeltin.bunda bile usta oyuncular için önemlidir. normal kullanıcı farketmez bile, en azından ben farketmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hazark

Hocam ps4 pro için tv arıyorum. Daha çok ps4 pro ve blu ray film için kullanacağım. Tv yi odamda kullanacağım için boyutu max 49 inç olmalı. Bütçem max 3200tl. Bu fiyata uygun tv önerebilir misiniz? Benim aklımda şu modeller var:

Sony kd-49xe7005/43xe7005

Samsung 50mu7000

Samsung 49mu7400

Bütçen çok arada kalmış max 3500 bar desydin 300 daha koy almıken 49mu8000 al derdim ama dediğim gibi

Yani gönlümden 49mu8000 geçsede

Max bütçeni göz önünde bulundurduğum vakit

Oyunlarda bana göre olmazsa olmaz olan Yüksek kontrastlı VA panel olduğu için 50mu7000 al derim.

Çünkü diger iki seçenekte düşük kontrast oranına sahip ips panel...

Yine söylüyorum imkan varsa ve birazda kampanya kovalanırsa 49mu8000

Ki dün yine bu başlık altında carfursadan bir kampaya bildirmiştim

49mu8000 sanırım 3399 tl idi.

Hatta bu fiyatı kaçırmayın sonra kaçan balık büyük olur dedim

Hakikaten büyük balıktı vesselam...

Dallas hocam bu 49 mu 8000 va panel 100 hz mi bana da tavsiye edetmisiniz bu modeli hocam ?

50 hz. ama kesinlikle ederim

Çünkü günümüz şartlarında/modellerinde bu ebatlarda istediğimiz kriterlerde 100 hz bir panel yok.

Tamam 100 hz olsa tabiki iyinin iyisi olurdu ama

Aslında yine her zaman dediğim gibi bu abatlara

Yani 50 inçe kadar 50 hz gayet yeterli...

Hocam Sony ile Samsung arasında gidip geliyorum Sony daha ağır basıyor ne yalan söyleyeyim ilgilendiğim model 49xe8005 bu model 50 hz paneli ney hocam ? büyük ihtimalle ıps

Uygun fiyata Siyah performansı iyi tv bulmak acayip zor oldu son dönemlerde

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam ne zamandan beri pro oyuncularla film eleştirmenleri tv panelleri hakkında bilgi sahibi ? artık adamı nasıl eleştireceğini şaşırıyor insanlar :) pro oyuncu sadece yenileme hızına giriş gecikme sürelerine bakar karanlık sahnelerde onun için önemlidir çünkü 1 sanisenin bile kıymeti var onlar için ips panllerde siyahlar ve kontrast kötü olduğu için va paneller gibi ayrıntılı veremiyor karanlık sahneleri birinde baktığı gibi görür diğerinde o kadar net olmadığı için o kadar hızlı göremeyebilir artı olarak yeni çıkan oyun monitörlerinin kullandığı panellere bakarsanız va panel önemlimi değilmi anlarsınız :)

Ahbe güzel kardeşim aynen öyle

Tamam herkes eleştiride bulunur fikrini söyler buna eyvallah da,

Asıl benim merak ettiğim başka bir konu var,

bu durumu sana muhalefet olan mesajlardada görüyorum ;)

Beş parmağın beşini geçmeyecek sayımızla

Aynı kriterlere/düşüncelere sahip olan bizler,

Sırf forumdaşlar istifade etsin diye bir bilgi paylaşıyoruz buraya kadar herşey normal,

Sonra birileri bu paylaştığımız bilgileri çürütmeye yönelik muhalif bir mesaj yazıldığı anda,

Sanki Pusuda hiç bıkmadan usanmadan bizi takip edip

Bu bize muhalif mesajın "Beğeni Tuşuna" basmayı bekleyen ciddi bir kesim var bilmem farkındamısın

Yahu adamlar o kadar dirayetliler ve birbirlerini öylesine destekliyorlarki,

bu konu altında hiç bir karşılık beklemeden sayısız forumdaşa yardımcı olmama rağmen,

"Beğeni tuşuylada" olsa Aynı desteği bu yardımlarına koştuğum insanlardan alamıyorum :(

Dallas hocam senin mesajınıda beğendim haberin olsun.Ben doğru bildiğim yolda ilerleyeceğim.İki panelede sahip olarak gerçekten ikisindende memnun kaldığımı belirteyim. Belkide bizim tv de siyah beyaz ve tüplü dönemleri geçirdiğimiz için bu sizin ıps eleştirileriniz bize garip geliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hazark

Hocam ps4 pro için tv arıyorum. Daha çok ps4 pro ve blu ray film için kullanacağım. Tv yi odamda kullanacağım için boyutu max 49 inç olmalı. Bütçem max 3200tl. Bu fiyata uygun tv önerebilir misiniz? Benim aklımda şu modeller var:

Sony kd-49xe7005/43xe7005

Samsung 50mu7000

Samsung 49mu7400

Bütçen çok arada kalmış max 3500 bar desydin 300 daha koy almıken 49mu8000 al derdim ama dediğim gibi

Yani gönlümden 49mu8000 geçsede

Max bütçeni göz önünde bulundurduğum vakit

Oyunlarda bana göre olmazsa olmaz olan Yüksek kontrastlı VA panel olduğu için 50mu7000 al derim.

Çünkü diger iki seçenekte düşük kontrast oranına sahip ips panel...

Yine söylüyorum imkan varsa ve birazda kampanya kovalanırsa 49mu8000

Ki dün yine bu başlık altında carfursadan bir kampaya bildirmiştim

49mu8000 sanırım 3399 tl idi.

Hatta bu fiyatı kaçırmayın sonra kaçan balık büyük olur dedim

Hakikaten büyük balıktı vesselam...

Dallas hocam bu 49 mu 8000 va panel 100 hz mi bana da tavsiye edetmisiniz bu modeli hocam ?

50 hz. ama kesinlikle ederim

Çünkü günümüz şartlarında/modellerinde bu ebatlarda istediğimiz kriterlerde 100 hz bir panel yok.

Tamam 100 hz olsa tabiki iyinin iyisi olurdu ama

Aslında yine her zaman dediğim gibi bu abatlara

Yani 50 inçe kadar 50 hz gayet yeterli...

Hocam Sony ile Samsung arasında gidip geliyorum Sony daha ağır basıyor ne yalan söyleyeyim ilgilendiğim model 49xe8005 bu model 50 hz paneli ney hocam ? büyük ihtimalle ıps

Uygun fiyata Siyah performansı iyi tv bulmak acayip zor oldu son dönemlerde

Sony 49XE8005 malesef ips panel bu konuda ben VA panelli Samsung 49mu8000'den yanayım
    Gerisi senin bileceğin iş...

• quote:

quote:

quote:

Neden konsol ve oyunlarda va panel ve siyah kontrast öneriliyor.Bütün oyunlar gece karanlığında yada dehlizlerde geçmiyorki? oyunlarda asıl önemli olan renk kalitesi değilmidir?ben geçen ıps panele ps3 ümü takıp gt6 oynadım çokta güzeldi.Bu tavsiye isteyen arkadaşların birçoğu profesyonel olarak oyuncu yada film eleştirmeni değilki.Ben ıps in fazla eleştirildiğini düşünüyorum.

Elbette görüş bildirilebilir ama!

Bir konuyu bilmiyorsak fikir yürütmeden önce nedenini iyice öğrenmek gerek.

VA paneli sırf siyah performansı ve kontrast için değil

Oyunlar için daha elzem bir konu olan "Tepkime süresi / inpulag" içinde öneriyoruz,

Kontrastda oldu gibi bu konudada yine VA ile İPS arasında ciddi farklar var..

Tercihlerde son mesajlarda oyun için tepki süresinin ön planda olduğu bir mesajı ben kaçırdımmı? yanılıyorsam düzeltin.bunda bile usta oyuncular için önemlidir. normal kullanıcı farketmez bile, en azından ben farketmiyorum.

Bu konuda atladığın bir şey var,
    Bu konu, sırf senin/onun doğru(su)na kişisel görüşüne göre değil
    Genel kullanıcı kitlesine hitap eder...

Biz bu kitleye "eldeki kanıtsanmış verilere göre işin doğrusunu eğrisini gösteririz"
    kaale alan olur olmaz bu bizi bağlamaz,
    Sonuçta bir kimseye silah zoru ile illada "şu donanımda bu markayı al" demiyoruz,
    Bu konuda seçim tamamen son kullancıya aittir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 1 Aralık 2017; 22:42:49 >

• her özelliğin güzel olduğu bi tv yok resmen ya.Kaç gündür araştırıyorum beynim allak bullak oldu.Birinde ambilight var diğerinde yok birinde 4k var diğerinde yok hoşuma giden bi tv oluyor bakıyorum ips panel koymuşlar.
    Ps4 Pro da 4k Oyun oynamak ve Beşiktaş maçlarını göz zevkini doya doya yaşayarak izlemek istiyorum.49"-55" arası yok mudur şöyle sağlam rting.com sitesinde 7.5+ ratings almış canını yediğim bi TV
  • dallass kullanıcısına yanıt
    65MU9000 üretimi bitti diyor mediamarkt dallass hocam. Siz ne diyorsunuz?
  • w.antilles W kullanıcısına yanıt
    Aceleniz yoksa en geç 3 aya kadar 2018 tvler piyasada yerini alacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 11201121112211231124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.