Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (706. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
88.160
Cevap
1.336
Favori
4.694.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: keremali69

Herkese merhaba,3,5-4 metre mesafeden özelikle digitürkte maç seyrederken güzel görüntü alabileceğim.üst limiti 3000 tl olabilecek bir tv arıyorum.Şu anda LG 32 LE4500 tv var.Digitürkte maç seyrederken tv nizde hdcp desteği yok.bu yüzden hdmi kablosunu çıkartın.kompozit veya scart takın diye bir hata veriyor.Kompozit kablosunu takıyorum.Görüntü berbat oluyor.Digitürk ve Lg servislerini aradım.Sorunu çözemedim.Televizyonun çok eski modelmiş.Yeni modellerde bu hata olmaz diyorlar.Bu yüzden tv alacağım.Lütfen yardım edermisiniz?

hdcp desteği var tv nizin. (tr de satılan ile aynı modelse)

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LE4500-led-tv

kaliteli bir hdmi kablosu almayı deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu aşağıdaki tv baya ilgimi çekti. vUHD nedir bilmiyorum, araştırcam şimdi ama 55" 60hz olarak okudum nette. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Vestel 55UB9650

https://www.vestel.com.tr/vestel-v-uhd-3d-smart-55ub9650-140-ekran-led-tv

Fiyat 3700 civarı, düşmesini beklerim.
  • viper17 kullanıcısına yanıt
    Değişik hdmi kablolarıyla ve 4 tane hdmi çıkışının hepsini kullanarak denedim.Olmadı.Digitürk servisine kutuyu götürdüm.Oradaki tv da hd yayınlarda sorun çıkarmadan çalıştı.İşin ilginç yanı yaklaşık 1,5 yıldır lig tv abonesiyim.Tv,kutu,kablolar herşey aynı ama sorun 3 ay önce oluştu.Digitürk kutusunu birkaç defa iş yerine götürdüm.Onun dışında farklı hiçbirşey yapmadım.Artık yoruldum.Çözemedim.Bir tv alacağım.Babamın odasında tüplü bir tv var.Bu benim tv yi onun odasına,yeni alacağımı da kendim için kullanacağım.Bunun için tv tavsiyesi istedim.İlk mesajda yazdığım kıstaslarım geçerli olmak üzere önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Herkese merhaba,3,5-4 metre mesafeden özelikle digitürkte maç seyrederken güzel görüntü alabileceğim.üst limiti 3000 tl olabilecek bir tv arıyorum.Şu anda LG 32 LE4500 tv var.Digitürkte maç seyrederken tv nizde hdcp desteği yok.bu yüzden hdmi kablosunu çıkartın.kompozit veya scart takın diye bir hata veriyor.Kompozit kablosunu takıyorum.Görüntü berbat oluyor.Digitürk ve Lg servislerini aradım.Sorunu çözemedim.Televizyonun çok eski modelmiş.Yeni modellerde bu hata olmaz diyorlar.Bu yüzden tv alacağım.Lütfen yardım edermisiniz?

Samsung 50ku7000

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Samsung 50ku7000

Dallas hocam,Samsung dışında bir öneriniz var mı?Samsung'un renkleri çok kırmızı ve parlak geliyor.Önereceğiniz modelin paneli ve hızı konusunda da bilgi verirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mami_24

Arkadaslar cok kisa vakit ayirip okurmusubuz

Annemlere 1000 tl civarinda 40 inc ebatinda bir tv almak ostoyorum ama hicbir fikrim yok teknosa binekse gidip ordaki danismanlarin itelemesiylede ugrasmak istemiyorum

Bu kosullarda marka model belirtebilirmisiniz acaba ?

Vestel 42FA7500

• quote:

quote:

quote:

Samsung 50ku7000

Dallas hocam,Samsung dışında bir öneriniz var mı?Samsung'un renkleri çok kırmızı ve parlak geliyor.Önereceğiniz modelin paneli ve hızı konusunda da bilgi verirseniz sevinirim

O dedigin parlak ekran VA panelin bir özelliği ki biz VA panel öneririz

yani VA panellerin ışık ve kontrast oranları diğer ips panellere göre çok çok daha iyidir

Zaten bunun sayesinde siyah performansı son derece iyi olur,

Kisaca siyah performansı sağlayan VA paneller özellikle karanlık sahneli film ve oyunlarda sırf öndeki unsurları değil geri tarafta kan tüm ayrıntılarıda bize dolunaylı ayışığındaki gibi görmemizi sağlar

Bu yüzden yine söylüyorum bu konuda tercih VA panelli tvler olmalı

Ve ayrıca diger bağlantı konularındada samsung iyidir...

• quote:

quote:

quote:

Samsung 50ku7000

Arkadaş ku7000 de Va panel var ve çok parlak canlı renkler yok. Olsada rings sitesindeki ayarları yaptığınızda renkler biraz daha doğala dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kartal

Merhabalar,

1200-1300 TL civarına hadi olsun max 1400 ama o kadar çıkmak istemiyorum, full hd ve dahili uydu alıcılı 32-43 inç arası tv arıyorum. Smart özellikler olsa da olur olmasa da olur zaten pek stabil değilmişler okuduğuma göre. SAadece usbden film izleme iyi olur. Bu fiyatlara pek fazla Vestel dışı alternatif olmasa da Vestel ve yan ürünlerini istemiyorum.

Bu ürünleri bulabildim

[link=]http://www.vatanbilgisayar.com/philips-32phs4131-32-80-cm-hd-ultra-slim-led-tv-dahili-uydu-alicili.html

[link=]http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-32phs4131-32-ekran-ultra-ince-uydu-ali-259651000" data-href="http://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfk530012-32-81-cm-fhd-smart-led-tv200-hzdahili-uydu-alici.html

[link=]http://www.vatanbilgisayar.com/philips-32phs4131-32-80-cm-hd-ultra-slim-led-tv-dahili-uydu-alicili.html

[link=]http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-32phs4131-32-ekran-ultra-ince-uydu-ali-259651000">http://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfk530012-32-81-cm-fhd-smart-led-tv200-hzdahili-uydu-alici.html

[link=]http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-32phs4131-32-ekran-ultra-ince-uydu-ali-259651000

Linkler çıkmıyor neden? Sadece biri çıkıyor

Bırak o ise yaramaz ips ve 32 inc modelleri

Sana nokta atışı VA panelli ve bir o kadar donanımlı

Vestel 43fa7300 'ü öneriyorum 100 cippara ile 1399 tl.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/vestel-43fa7300-full-hd-smart-dvb-t-c-s2-led-tv-260490968?aff_id=21&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggap_n=21&ggap_c=&ggap_c=&ggmktg=Affiliate|GO|21|1774|banner|||&mpch=ads&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggmktg1=Affiliate*GO******&scxid=14489-197538-2357-0

• quote:

Orijinalden alıntı: lordgnr

Merhabalar 39"-43" arası internet tarayıcısı iyi olan uydu alıcılı marka olarak LG ve samsung tv önerisi istiyorum üstadlar bütçe max 2000 tl şimdiden teşekkürler.

Samsung 40ku7000

https://m.epttavm.com/item/26798813_samsung-40ku7000-40-7-serisi-uhd-tv-smart-tizen-led-tv?utm_source=gelirortaklari&utm_medium=21&utm_campaign=cps

• dallass kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bende bu cihazı görmüştüm soracaktım burada kanal geçişleri ve internet tarayıcısı anlamında tatmin eder mi cihaz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkekc

@dallas hocam , 3000-4000 tl bandında gerçek hız 100 hz olan VA panelli tv hangileridir ?

Eğer curved bir sorun değilse

Cevap basit

Samsung 49KS8500

• quote:

Orijinalden alıntı: akskon

Tizen görünce ben de şüpheleniyorum. Daha oturmamış bir sistem. İzlemedeyim.

Tizen webos android vs. vs.

Ne komiktirki bu dev ekranlı milyarlık tvler

elbette henüz 99 tl.lik bir tablet performansına dahi erişemediler

Bu durum o kadar gücüme gidiyorki, hergün bu komikliği bize yaşatanların kulağını çınlatıyorum...

Geleyim sana cevabıma

Tizen'e kötü diyenler, henüz diğer işletim sistemlerini özellikle android kullanmamışlardır

Bu konuda dediğim gibi kötünün iyileri arasında tizen ve webos yer alır...

Teşekkürler hocam,gereken tavsiyeyi aldım.İyi akşamlar:)
  • BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,ön yargımızı değiştirmemiz gerekecek.Samsung'u görmeye gideceğim.Büyük ihtimalle de alacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akskon

Tizen görünce ben de şüpheleniyorum. Daha oturmamış bir sistem. İzlemedeyim.

Tizen webos android vs. vs.

Ne komiktirki bu dev ekranlı milyarlık tvler

elbette henüz 99 tl.lik bir tablet performansına dahi erişemediler

Bu durum o kadar gücüme gidiyorki, hergün bu komikliği bize yaşatanların kulağını çınlatıyorum...

Geleyim sana cevabıma

Tizen'e kötü diyenler, henüz diğer işletim sistemlerini özellikle android kullanmamışlardır

Bu konuda dediğim gibi kötünün iyileri arasında tizen ve webos yer alır...

firefox os ne durumda aceba bilginiz var mı ?

Tesekkurler hocam

• viper17 kullanıcısına yanıt
    Slmlar . Herkeste philps tv önyargısı var . Tabi kullanıcıların farklı problemlerle karşılaşmıs olması muhtemel ama hangi markada sorun yok ki ? Samsung 55js7200 55ju 7500 ve 55 ju 7000 serisini de kullanma fırsatım oldu . Sony 55 9005 c ve lg uf 950 , ug 870 de test edip kullandım . Son olarak philips 55 pus 7181 uhd kullanıyorum şuan ( 31 aralıkta 3800 e aldım ) android ara yüzü bir yana kumanda üzerinden 4k filmler dahil olmak üzere. Youtube ye bu zamana kadar en hızlı ve sorunsuz ve 4k çözünürlükle bile izleyebildigim smart tv dir.android ara yüzüde sorunsuz kullanılıyor üstelik 3mb e düsen hızımda bile rahatca film dizi izleyebilirsiniz . Cep tel tablet baglantısı sorunsuz yapabiliyorsunuz. Açmadıgı formatta film de yok . Kanal gecisleri de makul seviyede , panel kalitesi de gayet başarılı lag degerleri vs konusundan anlamam .Hdr ve amlight özelligi de işin kaymagı , trt4k sorunsuz açıyor. Lg webos 2.0 ve 3.0 de basarılı. , sony arayüzü cok yavaş ,adroid tv olsa da kanal gecişleri yavas ve hdd takınca tv kendine gelemiyordu yani içerigi hemen göremiyordun . 5800 gibi para ödediğin sony markasında göze batan ışık sızması para iadesi alsam da bu markadan beni soğuttu. Samsung tv ye gelince 2017 tvleri bilmem ama ju serisi tvlerde görüntü ve panel kaliteli ancak tizen smart tv tam bir hayal kırıklığı, cepten youtube a bağlanıyorsun ses var görüntü yok . Youtube 4k içerigi açmıyor. Web tarayıcı da aynı hüsran . Film izlesen ön bellek donunca kopuyor , anlayacagınız yalancıktan smart tv oluyor. Üstteki ju 7000 ve js 7200 de iade ettim zaten , suan philips kullanmaktayım . Puanlama yaparsam 10 üzerinden philips 55pus 7181 (7101 de aynı özelliklerde sadece ses 45 watt) görüntü kalitesi 8.smart 9 baglanabirlik 9.estetik 9 . Fiyat 10. 2017 zamlarla gelmiş olsa da fiyat düserse çekinmeden alın derim. Ondan ötesi şans zaten elektonik kul yapısı .

Slm . Ben kullanıyorum. Şuan android philips55 pus 7181 gayet başarılı . Yotubede video izlemek gayet başarılı . Tizen gerçekten sorunlu , philipste yotubeden çıkarken bile tek tuşla çıkıs yapıp tv ye geçiş yapıyorum . Tizen de (ju 7000 -7500 de kullandım) youtube cepten baglanmak çok zor ve can sıkıcı idi ses var görüntü yoktu . Baglandıktan sonra. Yotubeden çıkılsın mı evet mi hayır mı demesi de çok uyuz ediyordu . Philips adroid tv saniyede cıkıp sorgusuz tv ye geçiyor . Tizen mobil tarayıcı arayüzü gibi çalısan ama uygulamaları düzgün çalısmayan insanı deli eden smart tv benzeri bir uygulama , kendim bizzat test ettim . Sony .samsung lg tvlerin hepsini ev ortamında kullandım . Son olarak burda farklı yorum ve yönlendirmelere kızıyorum . Kullanan bilir arkadaşlar. Elektronik şanş işi olsada kişinin seyir zevki ve tvnin konumlanması vs faktörler de etkiliyor . Bütce konusu da var .son secim sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamsız34 -- 24 Ocak 2017; 23:56:57 >

• dallass hocam 2000 lira civarı 43"-49" arası sadece görüntü olarak iyi bir tv tavsiye eder misin?
    kanal geçişi hızlı olursa iyi olur başka özelliğe gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.