Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliggg , caso Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir - 14 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ultiMance

Arkadaşlar uzun zamandır konuya mesaj yazmıyordum. Size güzel bir haberle geldim Panasonic Viera 4K tv serileri Profilo tarafından ülkemize getirilip mağazalarında satılmaya başlanacak.

Sonunda şükür be.
    Aynı zaman Bosch mağazalarında da satılacakmış.
    Albani usta nın kulakları çınlasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch magazasinsa 2 ay once panasonic vardi. Artik biz getiriuoruz demislerdi. Zaten profilo, bosch ve siemens bircok beyaz esyayj ortak uretiyor. Demek ki dagitim anlaminda da ortak hareket edecekler.

Saygilarimla.
  • ultiMance kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kututum

@dallass

Migrosta indirimler var malum

LG 55UF6807 4k UHD 2.699,25 tl(bunun kutusunu göremedim sıralamaya dahil edebilirsiniz)

Var olanlar

LG 43uh610n adet =1349tl

LG 43uf6807 1949tl

LG 49uf6807 2099tl

Samsung 48ju6480= 2024tl

Samsyng 48j5570 2449tl

Samsung 48j6270 1724tl

Samsung. 48ju6070 2799tl

Samsung48j5570

Sıralama yapsaydınız nasıl bir sıralama yapardınız şimdiden teşekkürler

Bulursam j6270 i alacağım ben. bir ara araştırmıştım iyi gibiydi
  • arkadaşlar mrb bu yıl mayıs ayında almış oldugum OLED eg910 ölü piksel nedeniyle hiç kullanamadan aynen iade etmiştim mayısdan beri tv kovaladım oledler gelene kadar tuzum kuru bakarım diyordum ki 2 gün önce 58uh635 beni kandırdı maalesef maalesef diyorum cünkü 2009 da aldıgım 40b650 tv bile 100hz iken bu 50hz neyse uzatmayayım 3299 a aldım gitti

önce - leri yazayım

-50hz (öyle diyor bazı yerler 100 demiş en az 4 5 kez aldıgım yere ısrarla sordum 100 dedi )
    -sihirli kumandası yok internet kullanımı mevcut kumandayla işgence ama çözümü çooook basit orjinal lg app sini android telefonunuza kurun x y z aksisleri okuyarak tıpkı sihirli kumanda gibi davranıyor
    -usb 3.0 yok ( şartmı bilemedim ama olsa fena olmazdı hani)
    -cift tuner yok (ju7000 kaçırdıgıma uzuluyorum)
    -

+ları

+ va panel (bir kere va kullanıca (40b650 kullanıcısıyım) vazgecemiyorsunuz piyasada zor bulunuyordu 635 bu boşlugu iyi doldurdu )
    + webos 3.0
    + 55 den büyük 60 dan küçük ( komik oldu ama cidden tam aradıgım ölçü)
    + HDR Pro var
    + 4K 60P
    + slim kasa (sony bazı samsunglar ince gibi görünüyor ama kasanın altı şişik bunda yekpare slim)
    + ayakları çok şık
    + alt kısım farklı renk çok şık
    + ölü piksel yok
    + bulutlanma yok (bu seride pek olmuyormuş)

şimdilik gördüklerim bunlar

60ks8000 6200 e alabiliyordum oled olsaydı o meblaglara cıkardım ama madem lcd olacak orta sevye olsun 3 5 sene sonra oled gelişirse ve ucuzlarsa buna verdiğim para canımı yakmaz en azından

umarım herkes gönlündeki tvye sahip olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kututum

@dallass

Migrosta indirimler var malum

LG 55UF6807 4k UHD 2.699,25 tl(bunun kutusunu göremedim sıralamaya dahil edebilirsiniz)

Var olanlar

LG 43uh610n adet =1349tl

LG 43uf6807 1949tl

LG 49uf6807 2099tl

Samsung 48ju6480= 2024tl

Samsyng 48j5570 2449tl

Samsung 48j6270 1724tl

Samsung. 48ju6070 2799tl

Samsung48j5570

Sıralama yapsaydınız nasıl bir sıralama yapardınız şimdiden teşekkürler

arkadaşım
    2016 lg 43uh610 hariç geri kalan tüm modeller 2015 model
    hadi o samsungları geçtim çünkü özellikle 6070 modelini geçen sene çokca önerdim
    ama o lg UF modelleri uzak durulması gereken modellerdir.

benim anlamadığım
    sen kaç tane tv alacaksınki benden bir sıralama bekliyorsun
    altı üstü 1 tane tv almayacakmısın, ve neden özellikle migroz?
    ben şöyle fiyatlara baktım indirim mindirim görmedim
    örneğin en dandik lg modellerinden 55uf6807 modeline 2699 tl yazmışsın
    madem bütçen buralara kadar çıkıyor
    gider kendime babalar gibi 2016 model
    SAMSUNG 5OKU7000 alır keyfime bakardım... https://www.epttavm.com/item/21984694_samsung-ue-50ku7000uxtk-50-inc-127-ekran-ultra-hd-uydu-alicili-smart-led-tv-samsung-turkiye-garantili?utm_source=gelirortaklari&utm_medium=21&utm_campaign=cps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Aralık 2016; 22:36:33 >

• Ps4 icin tv alacak olanlar grundig 55inc 8586 dan uzak dursun ps4 pro aldim bagladim.hep bi blur lanma mevcut.uncharted 4 adami saga sola cevirince hayaletlenme oluyor..pc de asus vge248h monitor kullaniyorum 144 herz 1080p on numara oynatiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalpsiz23

Ps4 icin tv alacak olanlar grundig 55inc 8586 dan uzak dursun ps4 pro aldim bagladim.hep bi blur lanma mevcut.uncharted 4 adami saga sola cevirince hayaletlenme oluyor..pc de asus vge248h monitor kullaniyorum 144 herz 1080p on numara oynatiyor.

Bilgi paylaşımı için tşk.

Bu VA panelli yerli modeli çift tuner,3D , subvofer gibi
    donanımlarından ötürü tavsiye ediyorum ama
    her defasında işte bu yüzden söylüyorum
    amaç oyunsa tercih ya SAMSUNG yada SONY olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Ps4 icin tv alacak olanlar grundig 55inc 8586 dan uzak dursun ps4 pro aldim bagladim.hep bi blur lanma mevcut.uncharted 4 adami saga sola cevirince hayaletlenme oluyor..pc de asus vge248h monitor kullaniyorum 144 herz 1080p on numara oynatiyor.

Tv yi sizin onerinizle ve forumda okuduklarimla aldim.evlenme zmani almistim.uyguna geldi o gunun sartlarinda..aklimda ps4 almak yoktu,evde internet olmayinca sonradan psr pro aldim.simdi ps4 pro oynayacam diye tv alsam once hdr bakardim sony alirdim.sizin tabiki sucunuz yok ozamnlar 50ku7000 almakti niyetim.50 hz vs dedikleri icin vazgectim.renk olarakda ku 7000 daha cok hosuma gitmisti..ozamanin sartlarinda 50 inc parasina 55 inc aldik..filmlerde ve reklam alt yazilarinda takilma mevcut.tv yi 4 aydir kullaniyorum..izlenimlerim bu yonde 4metre mesafeden izliyorum.yani oyun icin almayin.film icin bile almayin.hd kanallarda goruntu guzel fakat hareketli sahnelerde logo olan yerde yada ekrana reklam alt yazi vs geldiginde goruntude camurlanma oluyor...bi ayari var da ben mi bilmiyorum acaba yada tv nin kapasitesimi bu...

Son olarak renk ayari paylasabilecek varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalpsiz23 -- 27 Aralık 2016; 23:05:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kubilayoguzlu

merhaba bu hafta içi daha önce kullanmış olduğum kdx9005c sony tv vardı ısık sızdırması nedeniyle baya uğrasmam sonucu para iademi aldım

kafamda ilk 9305 almak vardı sony olarak yanlız aynı sorunları onda da yasacağımı soylediler sizce doğrumu?

bu ayarda samsung js9000 yada js9500 almayı dusunuyorum samsung olarak ama suan kafam cok karıstı ve yılbası ındırımlerinden yararlanıp almam gerekiyor lutfe yardımcı olurmusunuz

butcem 6500tl max 7000

https://youtu.be/nLFBWybYBu0

Neden okadar parayı 2015 modele yatırıyorsun
    Sana önerim
    Samsung 55ks9500

js serisi 9000 cogu yerde 5000tl kadar dustu yeni seri 7000 kusurlarda ilk evet 7000 dedim ama suan guncel limitim 6500oldu bu dogrultuda ne onerirsiniz

birde sony 9305 inceleme fırsatınız oldumu panel arkasından aydınlatmalı oldugunu soyluyorlar ama ısık sızdırması gene yaparmı birde

size pm attım cevaplarsanız cok memnun olurum @dallas bey

• uydu alıcılı ve smart tv li wi-fi de olursa iyi olur 32 inç e kadar en ekonomik tv ne tavsiye edersiniz vestel dahil olabilir. 1000 tl limit
  • quote:

quote:

quote:

merhaba bu hafta içi daha önce kullanmış olduğum kdx9005c sony tv vardı ısık sızdırması nedeniyle baya uğrasmam sonucu para iademi aldım

kafamda ilk 9305 almak vardı sony olarak yanlız aynı sorunları onda da yasacağımı soylediler sizce doğrumu?

bu ayarda samsung js9000 yada js9500 almayı dusunuyorum samsung olarak ama suan kafam cok karıstı ve yılbası ındırımlerinden yararlanıp almam gerekiyor lutfe yardımcı olurmusunuz

butcem 6500tl max 7000

https://youtu.be/nLFBWybYBu0

Neden okadar parayı 2015 modele yatırıyorsun
    Sana önerim
    Samsung 55ks9500

js serisi 9000 cogu yerde 5000tl kadar dustu yeni seri 7000 kusurlarda ilk evet 7000 dedim ama suan guncel limitim 6500oldu bu dogrultuda ne onerirsiniz

birde sony 9305 inceleme fırsatınız oldumu panel arkasından aydınlatmalı oldugunu soyluyorlar ama ısık sızdırması gene yaparmı birde

size pm attım cevaplarsanız cok memnun olurum @dallas bey

o zaman seçimin dahada basit hemde 60inç
    Samsung 60ks8000

• quote:

quote:

quote:

Tv yi sizin onerinizle ve forumda okuduklarimla aldim.evlenme zmani almistim.uyguna geldi o gunun sartlarinda..aklimda ps4 almak yoktu,evde internet olmayinca sonradan psr pro aldim.simdi ps4 pro oynayacam diye tv alsam once hdr bakardim sony alirdim.sizin tabiki sucunuz yok ozamnlar 50ku7000 almakti niyetim.50 hz vs dedikleri icin vazgectim.renk olarakda ku 7000 daha cok hosuma gitmisti..ozamanin sartlarinda 50 inc parasina 55 inc aldik..filmlerde ve reklam alt yazilarinda takilma mevcut.tv yi 4 aydir kullaniyorum..izlenimlerim bu yonde 4metre mesafeden izliyorum.yani oyun icin almayin.film icin bile almayin.hd kanallarda goruntu guzel fakat hareketli sahnelerde logo olan yerde yada ekrana reklam alt yazi vs geldiginde goruntude camurlanma oluyor...bi ayari var da ben mi bilmiyorum acaba yada tv nin kapasitesimi bu...

Nettin ya, daha yeni verdim ya sparişi, oyun oynamam diye grundig 55vlx8586 uygun geldi bana. Yerden yere vurdun tv yi.

• arkadaşlar teknik bir sorum olacak şimdi burda hep ışık sızmasından bahsediyoruz

bu ışık sızmasının tamamen boş siyah ekranda mesela kanal değiştirirken oluştuğunu görüyoruz ama merak ettiğim nokta şu

panelin ışık sızması olan bölümünde canlı renklerden oluşan bir sahnede veya az ışıklı sahnelerde renk oluşturmasında bir sıkıntı olurmu

ışık sızmasının banding gibi günlük kullanımda herhangi bir dez avantajı varmıdır insanı rahatsız edecek bir durum oluşturması mümkünmüdür

diğer sorumda şu bu herkesin banding testi yaparken kullandığı önce parlak çim sonrada loş bulutların geçiş yaptığı 34 sn lik videoda

tespitlerime göre televizyonum olan ks8000 çim alanda en ufak bir banding belirtisi oluşturmamasına rağmen karanlık ve gri bulutların akışı sırasında

az da olsa ekranda karartılar oluşturuyor gibi böyle birşey sizce mümkünmü , banding az olan bir panel kullanıldıkça bu probleminin büyüyüp

tv nin seyir zevkini azaltma ihtimalı varmıdır

bu sorulara cevap verebilecek teknik bilgisi yüksek bir arkadaş varsa hem bana hemde ****ine katkıda bulunursa çok sevinirim yaklaşık 200 sayfadır başlığı takip

etmeme rağmen bu soruların cevabını bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: konjektor

quote:

quote:

quote:

Nettin ya, daha yeni verdim ya sparişi, oyun oynamam diye grundig 55vlx8586 uygun geldi bana. Yerden yere vurdun tv yi.

Valla 4 aylik izlenimlerime dayanarak tecrubemi paylastim.bu kalibredeki tv nin performansi bu kadar demek ki.mecbur olmasam gider baska alirim.ama daha taksidi bitmedi.

• MAS207 M kullanıcısına yanıt
    60ks8000in 900tl geri ödeme kampanyasından haberiniz yok sanırım. Sabah birine baktık 6100-900=5200e geliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: barracudaaa

60ks8000in 900tl geri ödeme kampanyasından haberiniz yok sanırım. Sabah birine baktık 6100-900=5200e geliyordu.

KS8000'i 6100'e nereden bulduğunuzu öğrenebilir miyim acaba? Zira vatan, mediamarkt, teknosa gibi ana teknoloji marketlerinde en düşük 6700'e gördüm.
  • bach_off B kullanıcısına yanıt
    6350'ye yükseltmiş fiyatı hocam. Bu halde 5450'ye gelir. Bence bekleyin 31 Aralık'ta güzel bir fırsat yakalayabilirsiniz.

https://m.epttavm.com/item/21984690_samsung-ue-60ks8000uxtk-60-8-serisi-curved-quantum-dot-suhd-tv-smart-tizen-dahili-uhd-uydu-alici-samsung-turkiye-garantili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barracudaaa -- 28 Aralık 2016; 10:15:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

arkadaşlar mrb bu yıl mayıs ayında almış oldugum OLED eg910 ölü piksel nedeniyle hiç kullanamadan aynen iade etmiştim mayısdan beri tv kovaladım oledler gelene kadar tuzum kuru bakarım diyordum ki 2 gün önce 58uh635 beni kandırdı maalesef maalesef diyorum cünkü 2009 da aldıgım 40b650 tv bile 100hz iken bu 50hz neyse uzatmayayım 3299 a aldım gitti

önce - leri yazayım

-50hz (öyle diyor bazı yerler 100 demiş en az 4 5 kez aldıgım yere ısrarla sordum 100 dedi )
    -sihirli kumandası yok internet kullanımı mevcut kumandayla işgence ama çözümü çooook basit orjinal lg app sini android telefonunuza kurun x y z aksisleri okuyarak tıpkı sihirli kumanda gibi davranıyor
    -usb 3.0 yok ( şartmı bilemedim ama olsa fena olmazdı hani)
    -cift tuner yok (ju7000 kaçırdıgıma uzuluyorum)
    -

+ları

+ va panel (bir kere va kullanıca (40b650 kullanıcısıyım) vazgecemiyorsunuz piyasada zor bulunuyordu 635 bu boşlugu iyi doldurdu )
    + webos 3.0
    + 55 den büyük 60 dan küçük ( komik oldu ama cidden tam aradıgım ölçü)
    + HDR Pro var
    + 4K 60P
    + slim kasa (sony bazı samsunglar ince gibi görünüyor ama kasanın altı şişik bunda yekpare slim)
    + ayakları çok şık
    + alt kısım farklı renk çok şık
    + ölü piksel yok
    + bulutlanma yok (bu seride pek olmuyormuş)

şimdilik gördüklerim bunlar

60ks8000 6200 e alabiliyordum oled olsaydı o meblaglara cıkardım ama madem lcd olacak orta sevye olsun 3 5 sene sonra oled gelişirse ve ucuzlarsa buna verdiğim para canımı yakmaz en azından

umarım herkes gönlündeki tvye sahip olur.

merhaba,

Ben de 40B650 kullanıcısıyım ve televizyonun görüntü kalitesinden çok memnunum. birçok tv marka ve modelini izleme şansım oldu ama 40B650 nin verdiği berraklık ve canlılığı henüz başka tv de göremedim. Şu an tekno marketlerde 4k tv lerde gösterilen demolarda ancak aynı görüntü kalitesini görebildim. Bana 40B650 den sonra görüntü kalitesi en az onun kadar iyi, Mümkünse görüntü kalitesi daha iyi televizyon marka modeli önerebilir misiniz.

• Samsung 48ju6470 sanırım 50ku7000'in önceki versiyonu. Bu tv'yi 2024 liraya ithalatçı garantili olarak alabiliyorum, bunun yerine 300 tl daha ucuza Vestel 49ub8300 mü alsam. Samsung 2015 Vestel 2016 yeni anakartlı bir tv.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.