Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (668. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.726
Cevap
1.321
Favori
4.670.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ramansari

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Proscd

Herkese merhaba,
    Babam için bir kaç gündür televizyon bakıyorum. 55" olarak düşünüyorum ama daha mantıklı ve uygun olursa 49" e kadar olabilir.

Baktığım modeller;

- LG 58UH635V
    - SONY 55XD8505
    - VESTEL 55CA9550
    - GRUNDIG 55VLX8586

Baktığımdan vazgeçip başka bir modele bakmamın sebebi her modelde bir şikayet bulunuyor ve bu kadar para verdikten sonra kanalın geç değişmesi, SD yayınların kalitesiz olması, 100hz yerine 50hz, VA yerine IPS panel, vs vs gibi şeyleri kabul edilebilir görmüyorum. Açıkçası burada en mantıklı gelen ve f/p olarakta Grundig gözüküyor.
    Maksimum 4000 liraya kadar bütçe var ama sonuna kadar kullanılması şart değil.

Daha sorunsuz ve uygun bir televizyon var mıdır ya da tercihim ne olmalıdır? Bilgi sahibi kişilerden yorum bekliyorum.

Sony 55xd8505 tavsiye ederim
    ve şuan kampanyalı bu fiyata kaçırmamanı öneirirm...
    http://www.hepsiburada.com/sony-kd-55xd8505b-139-7-cm-4k-hdr-uyumlu-android-tv-p-EVSONY55XD8505B

Peki Sony mi ks8500 mü. Curve olup olmaması çok farketmez

Tabiki ks8500

Biraderim bakma sen itham hastalığına düşenlere. Bugün mediamarkt ve teknosa da vestel dahil tüm markalara şans vererek tam 3 saat gezindim. Tv de önemli bir şey yapmak istiyorum. Webden hint filmi izleyeceğim. Tüm tv lerde (vestel, Philips 7101, LG uh850, ks8500, sony) denedik. Kangren oldu kumanda tutmaktan eller. Ama verdiğim karar senin önerin ile aynı. Ks8500 alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UgandaBukalemunu

5.000-6.000 ₺ civarında 4k 55" boyutlarında (ya da daha büyük de olabilir - oturma odasında yaklaşık 3 metreden izlenecek), hem oyun konsolu - PS4 - hem de film - dizi izleme amaçlı yüksek kaliteli Tv öneriniz var mı hocam? Philips çok öneriliyor. Sizin tavsiyeniz nedir? (Bi kaç sayfa okuyabildim, bulamadım pek.)

Hocam kimse birşey öneremiyor baksanıza, önereni pişman ediyorlar sucusun bucusun diye. Adam napsın şimdi milleti memnun etmek için kötü Tv'yi mi tavsiye etsin. Grundig markasını Allah'ın kulu bilmezken bu adam önerdi sonradan testlerde vs tam bir f/p cihazı çıktı, uzun süredir konuyu takip edenler biliyor bunu.

Millet laf söz edecek ama ben size bir cihaz önereyim. Daha dün kullanmaya başladığım 60ks8000i öneriyorum. Geri ödeme kampanyası var, bunun yanında güzel bir indirim daha takip edin derim.

• Hocam ben daha yeni keşfettim. Aşağı yukarı 2 gündür araştırıyorum. Kendim öğrenciyim, babam benden tavsiye istedi ben de yazayım dedim.

Öneriniz için ayriyeten çok teşekkür ediyorum. Not aldım hocam.
  • Dallass 2. aldığım 43u7000inde para iadesi çıktı 2 kere bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak tavsiye isteyen arkadaşlara tavsiye etmemeni öneririm kimse üzülmesin aynı sorunla 2 kez 43ku7000 de karşılaşınca insan tesadüf diyemiyor tv güzel ona lafım yok ama panel sıkıntılı gölgelenme banding var
  • hidrocu H kullanıcısına yanıt
    Zaten internette hiç gezineceğimi sanmıyorum. TV'yi çok büyük oranda dizi ve film izlemek için kullanacağım. Arada bir normal TV kanalı izleyeceğim. Nadiren de PS4. 49" de bana ideal gibi geliyor.
  • iki tv arasında kaldım. Tv den anlayanlar hangisini almalıyım?

Vestel 48UA8900

Vestel 49UB8300
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proscd

Evet baktım fakat 3-4 saniye kanal geçme hızı ve IPS panel olması sebebiyle eledim.

Ben de aynı sebepten eledim sony i
  • dallass üstadın tavsiyesiyle samsung 50ku7000 siparişi geçtim n11 den. yılbaşı indirimiyle 2672 liraya geldi.

keşke sonra hemen laptopı kapatsaydım
    siparişten sonra lg 49uh770v'ye gözüm takıldı, tasarımı daha çok hoşuma gitti.

mm'de 2900 lira şu an. 200 lira daha vermek de problem yok.

çok arada kaldım fikir var mı?

samsung'un siyah ve input lag performansı daha iyiyken, lg'nin de dar açıdan performansı ve rtings'de motion puanı daha yüksek (maçlar için)

(maç ve tv kanal izleniyor salonda.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souza -- 21 Aralık 2016; 23:23:48 >
  • oguzhana O kullanıcısına yanıt
    çok da tv'den anlamam ama aynı iki modeli bende kıyasladım eskiden. henüz tv almadım ama alacak olsam 48ua8900'ı tercih ederim. tasarımı daha şık ve yanılmıyorsam bunda usb 3.0 varken diğerinde yok. fiyat bilgilerini paylaşabilir misiniz? nerden almayı planlıyorsunuz?
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Alacağım TV'yi %75 dizi-film izlemek için, %20 normal televizyon yayını izlemek için, belki %5 de PS4 için kullanacağım. Bütçem 3000TL. Max. 3.5 metre mesafeden izleyeceğim için 49-50"den daha büyük olmasını istemiyorum.
  • souza kullanıcısına yanıt
    Aklını bulandırma
    Seçimin doğru karar merak etme :)

• Merhabalar,

43' 2000₺ bandında önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubruquis

Alacağım TV'yi %75 dizi-film izlemek için, %20 normal televizyon yayını izlemek için, belki %5 de PS4 için kullanacağım. Bütçem 3000TL. Max. 3.5 metre mesafeden izleyeceğim için 49-50"den daha büyük olmasını istemiyorum.

Ps4 için alacağın marka
    Kesinlikle Ya samsung yada sony olmalı
    Sony bütçeni aştığına göre
    Sana samsung 50ku7000'i öneririm...

PS4'ü dediğim gibi en fazla zamanımın %5'inde kullanırım. Yani çok önemli değil PS4 performansı. Gene de 100hz olan 6501 yerine 50hz olan KU7000'i mi önerirsiniz? Nedeni nedir, Philips'lerde karşılaşılan problemler mi var?

• quote:

Orijinalden alıntı: SMTKLY

Dallass 2. aldığım 43u7000inde para iadesi çıktı 2 kere bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak tavsiye isteyen arkadaşlara tavsiye etmemeni öneririm kimse üzülmesin aynı sorunla 2 kez 43ku7000 de karşılaşınca insan tesadüf diyemiyor tv güzel ona lafım yok ama panel sıkıntılı gölgelenme banding var

Artık adına tesadüfmü dersin bilmem ama
    43ku7000 kullananların neredeyse tümü
    Performans ve stabilite açısından panellerinden memnunlar,
    Yani 2bin bandında heleki oyun için başkaca bir seçenek yok,
    Varsa bir bilen yazsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubruquis

PS4'ü dediğim gibi en fazla zamanımın %5'inde kullanırım. Yani çok önemli değil PS4 performansı. Gene de 100hz olan 6501 yerine 50hz olan KU7000'i mi önerirsiniz? Nedeni nedir, Philips'lerde karşılaşılan problemler mi var?

Dizi izleyeceğini söylemişsin
    Android bu konuda sana saç baş yoldurur

Oyun desek inputlag değeri çok çok yüksek ve artı VA değil ips panel.

Neden özellikle film ve oyun için VA panel önerirsin dersen bu konuda belki yüz defa yazdım yineleyeyim,
    İps panellerde siyah perforöansı vasattır,
    Yani örneğin karanlık sahneli bir oyun yada filmde,
    Evet ön karakteri görürsün amma arka planda kalan unsurlar o zifri karalıkta kaybolur,
    Oysa siyah performansı yani ışık ve kontrast oranları yüksek VA panellerde
    Karanlık sahneler dolunaylı geceler gibi
    Hem öndeki hemde arkadaki unsurları rahatlıkla görebilirsin...

Öte yandan evet 50 hz olsa dahi çoğu 100 hz ips ve inputlag değeri yüksek panelleri ku7000 cebinden çıkarır,
    Ha eğerki eğer almışken bi kere alayım bütçemi yükselteyim, curvedde sorun değil dersen
    Sana terddütsüz 49ks8500'ü öneririm,
    Film,oyun,web konusunda seni memnun eder..

• quote:

5.000-6.000 ₺ civarında 4k 55" boyutlarında (ya da daha büyük de olabilir - oturma odasında yaklaşık 3 metreden izlenecek), hem oyun konsolu - PS4 - hem de film - dizi izleme amaçlı yüksek kaliteli Tv öneriniz var mı hocam? Philips çok öneriliyor. Sizin tavsiyeniz nedir? (Bi kaç sayfa okuyabildim, bulamadım pek.)

Evet barracudaaa arkadaşımız
    Çok güzel bir öneride bulunmuş (60ks8000) tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 22 Aralık 2016; 0:46:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost0791

Merhabalar,

43' 2000₺ bandında önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.

Samsung 43ku7000

• quote:

quote:

Evet barracudaaa arkadaşımız
    Çok güzel bir öneride bulunmuş (60ks8000) tavsiye ederim...

Hocam Sony 55xd8505 nasıl? Samsung ks8500 den daha mı iyi yoksa daha mı kötü?

dallas kardeşim... eleye eleye geldim şurada kaldım. en önemli taraf webden dizi vs izleyeceğim.55xd8505 i android in web de saçbaş yolduracağını bende gördüğüm için eledim. sonuçta;

grundig 55vlx9600
    samsung 49ks8500

hangisi deyiver ve bitsin bu çile...
  • 
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.