Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (667. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 665666667668669
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bazen senin seviyene inebilmeyi gerçekten çok istiyorum. Önce çamur at, iftira et, sıkışınca da hakaret et kaç.

Süper yaw. Ne rahat hayat.

Senin seviyene inmeyi beceremeyeceğim için, sana edebileceğim en ağır lafı ediyorum; Ayıp, çok ayıp.
  • Herkese merhaba,
    Babam için bir kaç gündür televizyon bakıyorum. 55" olarak düşünüyorum ama daha mantıklı ve uygun olursa 49" e kadar olabilir.

Baktığım modeller;

- LG 58UH635V
    - SONY 55XD8505
    - VESTEL 55CA9550
    - GRUNDIG 55VLX8586

Baktığımdan vazgeçip başka bir modele bakmamın sebebi her modelde bir şikayet bulunuyor ve bu kadar para verdikten sonra kanalın geç değişmesi, SD yayınların kalitesiz olması, 100hz yerine 50hz, VA yerine IPS panel, vs vs gibi şeyleri kabul edilebilir görmüyorum. Açıkçası burada en mantıklı gelen ve f/p olarakta Grundig gözüküyor.
    Maksimum 4000 liraya kadar bütçe var ama sonuna kadar kullanılması şart değil.

Daha sorunsuz ve uygun bir televizyon var mıdır ya da tercihim ne olmalıdır? Bilgi sahibi kişilerden yorum bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proscd

Herkese merhaba,
    Babam için bir kaç gündür televizyon bakıyorum. 55" olarak düşünüyorum ama daha mantıklı ve uygun olursa 49" e kadar olabilir.

Baktığım modeller;

- LG 58UH635V
    - SONY 55XD8505
    - VESTEL 55CA9550
    - GRUNDIG 55VLX8586

Baktığımdan vazgeçip başka bir modele bakmamın sebebi her modelde bir şikayet bulunuyor ve bu kadar para verdikten sonra kanalın geç değişmesi, SD yayınların kalitesiz olması, 100hz yerine 50hz, VA yerine IPS panel, vs vs gibi şeyleri kabul edilebilir görmüyorum. Açıkçası burada en mantıklı gelen ve f/p olarakta Grundig gözüküyor.

Daha sorunsuz ve uygun bir televizyon var mıdır ya da tercihim ne olmalıdır? Bilgi sahibi kişilerden yorum bekliyorum.

Sony 55xd8505 tavsiye ederim
    ve şuan kampanyalı bu fiyata kaçırmamanı öneirirm...
    http://www.hepsiburada.com/sony-kd-55xd8505b-139-7-cm-4k-hdr-uyumlu-android-tv-p-EVSONY55XD8505B

• dallass kullanıcısına yanıt
    Evet baktım fakat 3-4 saniye kanal geçme hızı ve IPS panel olması sebebiyle eledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: neuro

quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Kararsız kalmışlar,aradığını bulamayanlar bir umutla sağa sola tv tavsiye isteginde bulunup aradıklarına kısa yoldan ulaşmaya çalışıyorlar.
    Oysaki Şu konuya girip alalacele bir tv tavsiyesi isteyenlerin %80 lik bir kısmı
    2 dakika ayırıp Konu yazısını okumuyorlar halbuki bu konu yazım gerçekten tv alacaklara aslında bir rehber niteliği taşıyor....

İyi de o yazdığın rehber falan değil ki kendi düşüncelerini yazmışsın. Yazılanlar tamamen öznel. Belki Hz hariç.

LG, Phil dandiktir, Samsung iyidir, Sony candır, Sharp pahalıdır demişsin geçmişsin.

Hiç bir TV sitesi Plazma ve Led için kesin şu doğrudur dyiemezken sadece artılarını eksilerini yazarak seçim size kalmış derken sen neye dayanarak PLAZMA televizyon kesinlikle almayın diyebiliyorsun?

Samsung'un renklerine iyi demişsin mesela. Samsung'un renklerinin cırtlaklığından, pastelliğinden yapaylığından şikayet eden bir sürü insan var forumda.

Kusura bakma da bu topik tavsiye topiği falan olmamış. Verilen fiyat aralığındaki Samsung veya Sony televizyonu bulma topiği olmuş.

+1.

Şöyle bir baktım da yine aynı tas aynı hamam.

Adam Samsung satış temsilcisi falan herhalde.

Sony'de de bir yakını çalışıyor herhalde arada ona plase yapıyor çünkü.

• neuro kullanıcısına yanıt
    Aylık maaşını çok merak ediyorum 600 sayfa Samsung reklamı yapmak sonuçta kolay iş değil.

Üşenmeden 3 sayfa inceledim hepsi samsung araya sony kaynıyor dediğiniz gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

''TV Tavsiyesi'' adı altında Samsung ve Sony'nin propagandasını yapmaktansa hiç açmam daha iyi.. bu benim düşüncem oda sizin düşünceniz ayrıca ilk sayfada en çok beğenilen mesajda benim düşündüğüm şekilde. demek ki birşeyler ters bu konuda öyle değil mi?

imla.

Hocam siz bari test etmek icin link verebilirmisiniz? 4k tv birde bulutlanka icin nelere dikkat edecegim testte?

• zero fear kullanıcısına yanıt
    İyi incelememişsin Kriterlere göre dallas'ın vestel ve grundig de önerdiğine herkes şahit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdrdurdu -- 21 Aralık 2016; 20:54:27 >
  • pdrdurdu P kullanıcısına yanıt
    varsa da bütçesi çok düşük olanlara. dikkatini çekerim philips ve lg'yi saymadın.
  • ottomans1453 kullanıcısına yanıt
    hocam 4K tvlerden ben aşırı anlamıyorum bilgim var ancak tavsiye yapacak seviyede değil.
  • hidrocu H kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam, zahmet edip bunları çekip yükledin. Nihai kararımı 49PUS6501'den yana kullanacağım. Televizyonu yaklaşık 3.5 metreden izleyeceğim. O yüzden acaba 55" olanından mı alsam diye de düşünmedim değil. Ama özellikle SD yayınlarda görüntünün kötüleşebileceğini, 55" ekranda daha da kötü görünebileceğini hesaba katarak 49" olanını alacağım sanırım. Şimdiki televizyon 40". O yüzden 49 da yetecektir diye düşünüyorum.
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Ben de cümedeki 'de' bağlacına dikkatini çekerim.. Düşük bütçeliye Panasonic önerecek değil ya.. Kaldı ki mesela grundig ...Vlx8586 ucuz bi TV de değil..

Neyse, İnsanların form okuma zevkini kırmaktan başka bi işe yaramıyor kuruntularınız..

• pdrdurdu P kullanıcısına yanıt
    adam mecburen öneriyor yani sende anlamışsın ama anlamak istemiyorsun heralde
  • quote:

quote:

Herkese merhaba,

Baktığım modeller;

- LG 58UH635V
    - SONY 55XD8505
    - VESTEL 55CA9550
    - GRUNDIG 55VLX8586

http://www.hepsiburada.com/sony-kd-55xd8505b-139-7-cm-4k-hdr-uyumlu-android-tv-p-EVSONY55XD8505B

Peki Sony mi ks8500 mü. Curve olup olmaması çok farketmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubruquis

Çok teşekkürler hocam, zahmet edip bunları çekip yükledin. Nihai kararımı 49PUS6501'den yana kullanacağım. Televizyonu yaklaşık 3.5 metreden izleyeceğim. O yüzden acaba 55" olanından mı alsam diye de düşünmedim değil. Ama özellikle SD yayınlarda görüntünün kötüleşebileceğini, 55" ekranda daha da kötü görünebileceğini hesaba katarak 49" olanını alacağım sanırım. Şimdiki televizyon 40". O yüzden 49 da yetecektir diye düşünüyorum.

Arkadaşım
    Alacağın tvni hangi amaçlar için kullanacaksın yani kısaca kriterlerin nelerdir,
    Örneğin oyun ve smart ağırlıklı kullanacaksan bu modeli önermiyorum,
    çünkü ilgili marka özellikle oyun konusunda hem input lag değerli çok çok yüksek hemde
    tüm modellerinde İPS panel kullanmaktadır,
    Android işletim sistemli smartı ise sana webde gezinmeyi zehir eder,
    ki bu bilgileri bırakın bu forumu ilgili markanın kendi sayfasındaki kullanıcı yorumlarında dahi bulabilirisin.
    bu anlamda max bütçe,ebat ve diğer kriterlerini belirtirsen sana yardımcı olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ramansari

quote:

quote:

Herkese merhaba,

Baktığım modeller;

- LG 58UH635V
    - SONY 55XD8505
    - VESTEL 55CA9550
    - GRUNDIG 55VLX8586

Peki Sony mi ks8500 mü. Curve olup olmaması çok farketmez

Tabiki ks8500

• dallass kullanıcısına yanıt
    Yok herhangi bir problem olmadi ama 9400 serisini onerdi . Bu arada hocam zaten tercihimi grundigden yana kullandim :) 49vlx8600'ü teknosadan aldim cuma gunu teslim edilcek ama biraz galeyana geldim 3D aslinda tercihimdi ama 3D ozellikli 9600 modeliyle arasinda 600 lira fark vardi sizce iyimi yaptim

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubruquis

55 inchde kullanıyorum 7181 modelini dediğin gibi sd yayın kalitesi daha düşük aynı mesafeden 49 inci kurup birkaç gün izledim göz hepsine alışıyor küçük değil. Oyun konusunu bilemem ama webde gezinme çatır çatır hiç konuşulanlar gibi değil kafana takma, wireless bir mouse olayı daha keyifli kılıyor. Androidden bir de air screen uygulamasını indirince ister cep telefonunun ister tabletinin görüntüsünü direk aktarabilirsin, dolayısıyla alternatif olarak cepte ipadde nasıl geziyorsan aynı şekilde tvde de gezebiliyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 5.000-6.000 ₺ civarında 4k 55" boyutlarında (ya da daha büyük de olabilir - oturma odasında yaklaşık 3 metreden izlenecek), hem oyun konsolu - PS4 - hem de film - dizi izleme amaçlı yüksek kaliteli Tv öneriniz var mı hocam? Philips çok öneriliyor. Sizin tavsiyeniz nedir? (Bi kaç sayfa okuyabildim, bulamadım pek.)
  • Dallass beye boşuna saldırıyorsunuz.Siz böyle yaparsanız bu forumda bilgi alısverisi yapacak adam kalmayacak.Kı kendisi grundigde baya tavsiye ediyor.Oled tv de tavsiye ediyor.siz sadece su an iftira ediyorsunuz.bence lutfen buraya daha yorum yazip insanlarin canını sıkmayin.
  • 
Sayfa: önceki 665666667668669
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.