Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: choko

Merhaba,

Uzun uzun konuyu araştırdım. Şu an karar aşamasındayım ve önceden tercih edilen televizyonlardan bir seçki yaptım. Son karar için size danışmak istiyorum.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/39340-50137-54097-54098-54969/grundig-55-vlx-8585-bp_vestel-55ua8300_arcelik-a55l-9672-5b_arcelik-a49l-9672-5b_samsung-50ku7000/

3-4m mesafeden izleyeceğim. Açı olmayacak. Ekonomik olması açısından vestel diyorum. Mesafe için de sanki 55inch daha iyi olacak gibi. Siz ne dersiniz? Eğer ki Grunding ve/ya Arçelik bana ciddi fark yaratacaksa, biraz daha para vermeyi düşünebilirim.

3-4m mesafe için 49-50inch yeter mi yoksa 55inch mi bakayım?
    Biraz daha fazla verip Vestel'den daha pahalı ürün almaya gerçekten değer mi?

Kullanım amacım çoğunlukla film için olacak.

Yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuhey1an

arkadaşlar merhaba, abim 1 ay sonra evlenecek yengem ile tv alışverişine çıkmışlar samsung un ue55ku7000 modelini eğenmişler benden fiyat araştırması istediler, mağazada 3400 istemişler internette 3150 den başlıyor fiyatlar, model hakkında bilgi ve tavsiyesi olan varmıdır aranızda ?

55ku7000 modeli siklikla kampanyaya giriyor. 2900 tl ye vatanin gece indirimlerinden denk getirebilirsiniz

Vatan teknosa mediamarkt takipte kalin mutlaka bilu fiyatlara dusuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 yıldır teknolojiyi canı-kanı gibi takip eden, her türlü alanda kendi geliştirmeye çalışan, özellikle hi-fi audio konusunda hayallerini kovalayan, kendi bilgisayarını boyasından vidasına kadar kendisi kuran, oyunlara aşık, zamanında biriktirdiği teknoloji dergileri ile evin koca bir odasını işgal eden, kendi çapında sağda solda makaleler yazmaya çalışan, internete su gibi ihtiyaç gözü ile bakan ben, dün itibari ile oldukça ağır bir TRAVMA yaşadım.

Bu bilgiler ve tecrübe dahilinde 1 aylık teknik bir donanmanın ardından(avforums, rtings, trustedrw, FltpnlHD, tft ve daha bir ton kaynak) yaklaşık 1.5 haftadır bakmadığım TV kalmadı... (gerek online safhada gerekse mağazada gidip görerek)

Gelin görün ki bunca külfetin arasından canımı en çok sıkan şey Media Markt, Teknosa, Bimeks, Vatan gibi yerlerde çalışan elemanların maaşı oldu. Pek çoğunuz konuyu doğrudan anlamıştır.

Böyle bir REZALET oooolaaaamazzz !

"Bütün TV'ler 2ms'dir" diyeni mi dersin.

"Türkiye'ye deki TV'ler ile yurtdışındaki TV'ler arasında modelleri ve markaları aynı dahi olsa fark var" diyeni mi dersin, neden diye sorduğumda "çünkü onlar 100 hz" diye cevap gelince mağazanın ortasında yığılmamak için kendimi zor tuttum.

"Alıyorsanız android TV alın" denince, cahil bir yüz ifadesi ile "Allah Allah hele göster marifetlerini" dedim. Beach Buggy Racing oynadı bana

TV'lerin alayı ayarsız, kontrastlar patlak, keskinlik sona vurulmuş bütün görüntüler pastel boya ile boyanmış gibi. Konsolu bağlamışlar 4k 65" tv'ye , ne konsolda ayar yapmışlar, ne tv'de ... 20 yıl öncesinin telefon ekranları gibi görüntü mağazanın ortasında dolanıyor.

USB bellekten vestel reklamı oynatıp duruyorlar.

Gidip oradaki şahıslardan berber usulü "tüyo" alan arkadaşları takmamanızı önereceğim. Çünkü zaman kaybı, yanlış ürün seçimi, akabinde cinayetle sonuçlanabilecek olayların olmasını asla istemem.

Hele ki birazcık spesifik istekleriniz varsa; işte TV'yi bilgisayara bağlayacağım, competetive oyunlardır, şudur budur falan... bakışları görmeniz lazım, mağazada 2 defa haykırarak çığırarak güldüm.

Saçlarını dikmişler 1.5 metre, top sakal, yeni ağda yapılmış yüz ve trinkkkk 2.000 tl aylık cepte. (belki daha fazladır)

Sadece ürünlerin mağazada nerede olduğunu biliyorlar, hani bilgisayar nerede, ütüler nerede dediğinizde net cevap alabiliyorsunuz, onun haricinde başka bir şey yok. Yazın çalışırım ben buralarda. bkz. hangisi tercih edilmeli sorusuna "4k 1080p'den 4 kat fazla pixel içerir, gerisini siz düşünün" diye cevap veren konu sahibi arkadaşımız kadar doyurucu cevaplar alamazsınız oralarda .

Gerçekten bu millet hiç bir şey bilmiyor. O kadar gerideyiz ki...

Her neyse efenim, TV'lerde ki duruma yönelik yorumumu akşama doğru yapacağım. Şu anda hangi TV f/p ürünü, hangisi alınır, hangi markalardan uzak durulur, en iyi-en kötü paneller vs vs tadında. 4k - Android - Smart Tv tuzağı ve dahası pek çok mevzuda en azından vatandaşlık görevimi yapıp, kendi cürmümle hiç yoktan DH'de bir iki kelam karalayıp, araştıran/inceleyen adamın yarasına merhem olmayı düşünüyorum. Özellike input lag konusunda. Çünkü ne kaynak ne yorum hiç bir doküman yok ülkemizde. Bende elde ettiğim kadarını paylaşacağım.

Ha bu arada iş falan arayan arkadaşlar bir tüyo da benden; kesinlikle hiç bir bilgi-donanıma ihtiyacınız olmadan, saçınıza wax yüzünüze ağda yaptırıp ülkemizdeki Teknoloji mağazalarında çalışabilirsiniz. Mis gibi bedava para. Ha havadan yağmış ha Media Markt'ta ve benzeri teknoloji mağazalarında çalışmışsınız, hiç bir farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 21 Aralık 2016; 12:58:14 >

• Sanki 2000TL büyük paraymış gibi emeği ile iyi kötü para kazanmaya çalışan insanların emeklerine saygısızlık edemezsin arkadaşım. İşini biri iyi ya da kötü yapabilir ama bil ki hiç bir emeğe paha biçilmez, biri biçiyorsa bu zaten hatadır, biçilen değeri fazla bulmaksa garabet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramansari

quote:

Merhaba herkese,

Birkaç haftadır bu başlığı takip ediyorum. Buradaki çoğu kişi gibi ben de yeni bir tv alma arefesindeyim ve karar vermekte zorlanıyorum. İhtiyaca göre seçim yapılması gerektiği için ben de kendi ihtiyaç ve şartlarımı şu şekilde belirledim. Tv çacuk yüzünden duvara asılacak ve izleme mesafesi 3,5-4 metre arası. yani min 55 inc bir tv olmalı. hatta uygun fiyatla 60 inc.

* Dahili 4k uydu alıcısı ve modül girişi olmalı (bu yüzden kanal geçişleri hızlı olmalı)
    * Smart uygulamaları olmalı (eşim ile netflixden dizi izliyoruz)

Burada en fazla önerilen KU7000 modelini 2 defa mağazaya giderek inceledim. mağazalarda ışık ve yanyana çok tv olmasından dolayı görüntü kalitesini çok ayırt edemedim. Bu incelemelerde curved tvlerinde aslında düz tv gibi kullanılabildiğini ve daha güzel durduğunu öğrendik. ayrıca ku7500 modelininin çerçeve olarak da daha güzel olduğunu gördük. ayrıca ku7350 kodlu daha uygun fiyatlı modeli de internette gördüm ve kafam karışmaya başladı. LG 58uh635v modeli de bugün gördüm. o da önerilen bir seri.

Siz tecrübeli arkadaşlar ne önerirsiniz.

Yoksa bütçeyi biraz daha arttırarak sony mi alsam?

Ne kadar butcen?

• quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

17 yıldır teknolojiyi canı-kanı gibi takip eden, her türlü alanda kendi geliştirmeye çalışan, özellikle hi-fi audio konusunda hayallerini kovalayan, kendi bilgisayarını boyasından vidasına kadar kendisi kuran, oyunlara aşık, zamanında biriktirdiği teknoloji dergileri ile evin koca bir odasını işgal eden, kendi çapında sağda solda makaleler yazmaya çalışan, internete su gibi ihtiyaç gözü ile bakan ben, dün itibari ile oldukça ağır bir TRAVMA yaşadım.

Bu bilgiler ve tecrübe dahilinde 1 aylık teknik bir donanmanın ardından(avforums, rtings, trustedrw, FltpnlHD, tft ve daha bir ton kaynak) yaklaşık 1.5 haftadır bakmadığım TV kalmadı... (gerek online safhada gerekse mağazada gidip görerek)

Gelin görün ki bunca külfetin arasından canımı en çok sıkan şey Media Markt, Teknosa, Bimeks, Vatan gibi yerlerde çalışan elemanların maaşı oldu. Pek çoğunuz konuyu doğrudan anlamıştır.

Böyle bir REZALET oooolaaaamazzz !

"Bütün TV'ler 2ms'dir" diyeni mi dersin.

"Türkiye'ye deki TV'ler ile yurtdışındaki TV'ler arasında modelleri ve markaları aynı dahi olsa fark var" diyeni mi dersin, neden diye sorduğumda "çünkü onlar 100 hz" diye cevap gelince mağazanın ortasında yığılmamak için kendimi zor tuttum.

"Alıyorsanız android TV alın" denince, cahil bir yüz ifadesi ile "Allah Allah hele göster marifetlerini" dedim. Beach Buggy Racing oynadı bana

TV'lerin alayı ayarsız, kontrastlar patlak, keskinlik sona vurulmuş bütün görüntüler pastel boya ile boyanmış gibi. Konsolu bağlamışlar 4k 65" tv'ye , ne konsolda ayar yapmışlar, ne tv'de ... 20 yıl öncesinin telefon ekranları gibi görüntü mağazanın ortasında dolanıyor.

USB bellekten vestel reklamı oynatıp duruyorlar.

Gidip oradaki şahıslardan berber usulü "tüyo" alan arkadaşları takmamanızı önereceğim. Çünkü zaman kaybı, yanlış ürün seçimi, akabinde cinayetle sonuçlanabilecek olayların olmasını asla istemem.

Hele ki birazcık spesifik istekleriniz varsa; işte TV'yi bilgisayara bağlayacağım, competetive oyunlardır, şudur budur falan... bakışları görmeniz lazım, mağazada 2 defa haykırarak çığırarak güldüm.

Saçlarını dikmişler 1.5 metre, top sakal, yeni ağda yapılmış yüz ve trinkkkk 2.000 tl aylık cepte. (belki daha fazladır)

Sadece ürünlerin mağazada nerede olduğunu biliyorlar, hani bilgisayar nerede, ütüler nerede dediğinizde net cevap alabiliyorsunuz, onun haricinde başka bir şey yok. Yazın çalışırım ben buralarda. bkz. hangisi tercih edilmeli sorusuna "4k 1080p'den 4 kat fazla pixel içerir, gerisini siz düşünün" diye cevap veren konu sahibi arkadaşımız kadar doyurucu cevaplar alamazsınız oralarda .

Gerçekten bu millet hiç bir şey bilmiyor. O kadar gerideyiz ki...

Her neyse efenim, TV'lerde ki duruma yönelik yorumumu akşama doğru yapacağım. Şu anda hangi TV f/p ürünü, hangisi alınır, hangi markalardan uzak durulur, en iyi-en kötü paneller vs vs tadında. 4k - Android - Smart Tv tuzağı ve dahası pek çok mevzuda en azından vatandaşlık görevimi yapıp, kendi cürmümle hiç yoktan DH'de bir iki kelam karalayıp, araştıran/inceleyen adamın yarasına merhem olmayı düşünüyorum. Özellike input lag konusunda. Çünkü ne kaynak ne yorum hiç bir doküman yok ülkemizde. Bende elde ettiğim kadarını paylaşacağım.

Ha bu arada iş falan arayan arkadaşlar bir tüyo da benden; kesinlikle hiç bir bilgi-donanıma ihtiyacınız olmadan, saçınıza wax yüzünüze ağda yaptırıp ülkemizdeki Teknoloji mağazalarında çalışabilirsiniz. Mis gibi bedava para. Ha havadan yağmış ha Media Markt'ta ve benzeri teknoloji mağazalarında çalışmışsınız, hiç bir farkı yok.

Hepsini okuyamadim ama aassagilamak guzel olmamis. Genelde turk milleti adina cok bilmislik var hepimizde var sizde bile iste bazisi az bilip goze batiyor bazisi cok bilip gec batiyor.

Ama katiliyorum cok kalifiyesiz calisanlarimiz var bu onlarin sucu asla degil ama!

Yurt disinda da usa de boyle tip cok. Ama su da bir gercek prim
    Uzerinden fazla kazanicam diye kotu mali hatta soyle diyeyim size gerek olmayan seyi satmazlar.

Mesela 15 inc laptop almak istiyordum iste ihtiyaclarimi siraladim
    Siz 13 inc alin bence diyebildi. Yinede gittim 15 i aldim ama hosuma gitmisti

• ottomans1453 kullanıcısına yanıt
    net bütçe belirlemedim ama 4000e kadar çıkabilirim zorlarsam ama çıkmak istemiyorum.
  • quote:

net bütçe belirlemedim ama 4000e kadar çıkabilirim zorlarsam ama çıkmak istemiyorum.

55ku7000 eski teknoloji ama oyun vs falan dusunmuyorsaniz onu alabilirisniz hocam ya da en cok indirime gireni alin . Gecenlerde baya bir indirim vardi yine takipte kalin en cok fiyati duseni alin.

Buyuk ekransa onceliginiz 55ku7000 iyidir. Ya da ozellikli olsun diyorsaniz ks8500 vardi galiba 48 inc .

• dallass kullanıcısına yanıt
    Merhaba tekrar,
    Tavsiyeniz üzerine bugün her iki TV'yi de canlı olarak izledik. Aslında her ikisini de sevdik ama Samsung 55KS9500 biraz daha ağır bastı sanki.

Ancak bu arada kafamızı karıştıran iki şey oldu.

Birincisi bir internet sitesinde LG 55C6V fiyatı 8999TL'ye indirilmiş. Oled'lerdeki yanma sorunu üzerine birçok yorum okudum. Bu yorumlar korkutmuyor değil. Ama bir yandan da "Oled denesem mi acaba" oldum biaz.

İkincisi curved ekranlar konusunda satıcı arkadaşların söyledikleri kafamızı bulandırdı. Satış yapan kişilerin bir kısım yorumlarının kulak arkası edilmesi gerektiğinin farkındayım, ama zaten giderek azalan curved ekran üretimleri biraz düşündürmüştü beni. Bu da tuzu biberi oldu.

Bu iki konuda ne düşündüğünüzü paylaşabilirseniz bugün TV konusunu noktalayabilirim diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeares -- 21 Aralık 2016; 14:35:46 >
  • Arkadaşlar internetten yeni bir tv aldım. Şimdi servis kurulumunu yaparken nelere dikkat etmem gerek? (Ölü piksel vs)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cio_cio

Arkadaşlar internetten yeni bir tv aldım. Şimdi servis kurulumunu yaparken nelere dikkat etmem gerek? (Ölü piksel vs)

Hayirli olsun dostun ne aldin sonunda ?:)

Teşekkür ederim hocam. Samsung 40k5200 aldım. 1400 e mal oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cio_cio

Teşekkür ederim hocam. Samsung 40k5200 aldım. 1400 e mal oldu :)

gule gule kullanin :) cok iyi fiyat belki nerden aldiginizi yazarsaniz baskalarida alir

Mediamarkt'ın Gittigiyor mağazasından aldım hocam, teşekkür ederim :)

• muratoto kullanıcısına yanıt
    Bugun 49ub9300 icin vestel bayiine gittim calisan hnm abla tv yi bilmedigini soyledi daha sonra daha yetkili biri geldi ve ub9300 un sorunlu oldugunu ve simdiye kadar sattiklari tv lerin hep geri geldiginden bahsetti o andan itibaren ub9300 bitti benim icin :) Şuan grundig 49vlx9670 i arastiriyorum butcem el verirse onu alicam

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkaynun

Bugun 49ub9300 icin vestel bayiine gittim calisan hnm abla tv yi bilmedigini soyledi daha sonra daha yetkili biri geldi ve ub9300 un sorunlu oldugunu ve simdiye kadar sattiklari tv lerin hep geri geldiginden bahsetti o andan itibaren ub9300 bitti benim icin :) Şuan grundig 49vlx9670 i arastiriyorum butcem el verirse onu alicam

İlginç...
    Herne olursa olsun bir bayi ürününü asla kötülemez,
    Acaba sizinle o mağaza elemanı arasında bi zıtlaşmamı oldu?

• egeares kullanıcısına yanıt
    Eğer 3D hevesin yoksa bence sırf oled diye +2000 liranın kanına girme,
    Ks9500 tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir model,
    Artı oyun konusunda zaten samsung daha iyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: ottomans1453

quote:

55ku7000 eski teknoloji ama oyun vs falan dusunmuyorsaniz onu alabilirisniz hocam ya da en cok indirime gireni alin . Gecenlerde baya bir indirim vardi yine takipte kalin en cok fiyati duseni alin.

Buyuk ekransa onceliginiz 55ku7000 iyidir. Ya da ozellikli olsun diyorsaniz ks8500 vardi galiba 48 inc .

"55ku7000 eski teknoloji" derken neyi kastettin?

• Özür dilerim, konu dışı bir yazı.

Mağaza çalışanlarına laf söyletmeyen arkadaşları anlamıyorum. Eğer bir çalışan elindeki malı satmak için art niyetli yalan söylüyorsa yada bilgi eksikliğinden (ciddi anlamda) iyi niyetli de olsa beni yanlış yönlendirip bir satış yapıyorsa, o kişilere her türlü lafı söylerim. Kimse parasını sokakta bulmuyor. Her şeyi bilmeleri gerekiyor da demiyorum. Bilmiyorlarsa bilmiyorum derler.

Tabletleri incelerken yanıma gelen personel bana özelliklerini anlatırken, cihazın RAM'ini sorduğumda, bunlarda RAM yok diyebiliyorsa televizyon alırken de söylenilen her şeyin doğruluğunu sorgulamanızı tavsiye ederim.

Ayrıca hakkını fazlasıyla veren çalışanlarda var. Bulursanız soru yağmuruna tutmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ottomans1453

quote:

"55ku7000 eski teknoloji" derken neyi kastettin?

Hdr teknolojisinden dolayi oyle dedim yine iyidir tabi oyun vs dusunmeyen icin

• 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.