Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: riberry Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
88.152
Cevap
1.337
Favori
4.693.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    keşke sorumu "PHILIPS bazında" kısmını koymadan sormasaydım. Edge Led mi avanatajlı Direkt Led mi?

şu anda Samsung kullanıyorum fakat ku7000'nin kumandası hiç hoşuma gitmedi.
  • mosquito kullanıcısına yanıt
    Ben kayıt yapdıkdan sonraki gün geldiler.

askı aparatı alman gerek. yada gelen sevisci seni aradığında bende yok dersen gelirken getirebilir fakat fiyatı ne kdar ister bilemem.
  • dallass kullanıcısına yanıt
    peki ks8500 veya ks9500, sony xd93 arasında hangisi seçilmeli.
  • KU7000 in Türkiye'ye özel bir model olduğunu kim uydurdu yahu Avrupa ülkelerinde de satılıyor aynı model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yzd1461

peki ks8500 veya ks9500, sony xd93 arasında hangisi seçilmeli.

Alınabiliyorsa KS9800 serisi alınmalı. Bunun dışında XD9305 seçilmeli.

• forumdaki yönlendirme yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Gerçekten doğru bilgiyi markalara takılmadan veriyorsunuz.
    tebrikler.
  • Samsung KU7000 incelemesi buldum:http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku7000

20ms tepkime suresi yuksek (fakat input lag dusuk 24.7 ms) , 60HZ olmasi dezavantaj. Adamlar onceki yilin modeli daha iyiydi demisler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 3 Ağustos 2016; 11:30:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Samsung KU7000 incelemesi buldum:http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku7000

20ms tepkime suresi yuksek (fakat input lag dusuk 24.7 ms) , 60HZ olmasi dezavantaj. Adamlar onceki yilin modeli daha iyiydi demisler

Bu modele bakmanız gerekiyor Amerika ile Avrupa arasında seri farkı var. Input lag çok iyi. Motion blur performansında da 10 üzerinden 7.7 almış. Yani kötü bir televizyon değil.

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

KU7000 in Türkiye'ye özel bir model olduğunu kim uydurdu yahu Avrupa ülkelerinde de satılıyor aynı model.

Sanırım bu konuyu gündeme benim dile getirdiğimi bile bile neden beni yalanlarcasına uydurma dedin anlamadım?

Bu uydurma haberde değildi, çünkü diğer ülkelerde ku değil ks serileri vardı
    Evet şimdilerdede ku serileri bazı ülkelerdede gözümüze çarpsada,bu birşeyi değiştirmez,
    Adamlarda ks serileride var bütçesi hangisine uygunsa seçme şansı var.
    Peki bizde seçme şansı varmı yok,
    Mesela şimdi trde ks7000 olsa ku7000'e ilgi çok çok daha az olurdu,
    Demekki yine dediğim gibi,
    Ucuz üründen dahada çok kar yapmak için bizi ku'lara mahkum ettiler.

Bu konuda çokca şahit olduğum bir örnek vereyim,
    Evine ilk defa doğalgaz takıracaklar olanlar,
    Doğalgazcı esnafına gidince,
    Size ısrarla ve inatla yoğuşmasız bir kombi önerirler,
    Sebep aslında daire mtkaresi falan da değildir,
    Yoğuşmalı kombiler pahalı olduğu için daha az,
    Yoğuşmasız kombiler ise dahada çok kar marjı bırakırlar.

Ben samsung resmi disbrütörlerininde bu yöntemi uyguladıklarını düşünüyorum...

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    KU7000 (Türkiye) input lag ve siyah performansı çok iyi yalnız Motion değerleri yerlerde (5.5 / 10). Bu da sanırım hareketli sahnelerde ve spor müsabakalarını izlerken takılmalara yol açacaktır. Ne dersiniz? Özellikle 55KU7000 mağazalarda normal yayın izlerken takılmalar gözüme ilişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atafirat -- 3 Ağustos 2016; 10:13:44 >
  • ultiMance kullanıcısına yanıt
    Edge Lighting yerine Direct Light demişler, ülkeye gelen TV direct light ise daha iyi. Local dimming yok tabi. Fakat response time gene yüksek 18.7 ms (hareketli sahnlerin flulaşması arkada iz kalması bu yüzden) VA panelin eksilerinden biri bu, kontrast iyi (4.500:1) ama response time yüksek... harbi aynı teknolojiyi yeni diye pazarlayıp duruyorlar, tizen filan ekleyip. 6 sene önce aldığım Panasonic G30 gerçek 5 ms. Led Tvler (OLED hariç) aynı yerde sayıyor galiba, epeydir piyasayı takip etmemiştim.

Arçelik/Beko B40-LB-6536 ve B40L 9672 5B QUATRO UHD TVlerin panelleri nasıl bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 3 Ağustos 2016; 12:15:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

KU7000 in Türkiye'ye özel bir model olduğunu kim uydurdu yahu Avrupa ülkelerinde de satılıyor aynı model.

Sanırım bu konuyu gündeme benim dile getirdiğimi bile bile neden beni yalanlarcasına uydurma dedin anlamadım?

Bu uydurma haberde değildi, çünkü diğer ülkelerde ku değil ks serileri vardı
    Evet şimdilerdede ku serileri bazı ülkelerdede gözümüze çarpsada,bu birşeyi değiştirmez,
    Adamlarda ks serileride var bütçesi hangisine uygunsa seçme şansı var.
    Peki bizde seçme şansı varmı yok,
    Mesela şimdi trde ks7000 olsa ku7000'e ilgi çok çok daha az olurdu,
    Demekki yine dediğim gibi,
    Ucuz üründen dahada çok kar yapmak için bizi ku'lara mahkum ettiler.

Bu konuda çokca şahit olduğum bir örnek vereyim,
    Evine ilk defa doğalgaz takıracaklar olanlar,
    Doğalgazcı esnafına gidince,
    Size ısrarla ve inatla yoğuşmasız bir kombi önerirler,
    Sebep aslında daire mtkaresi falan da değildir,
    Yoğuşmalı kombiler pahalı olduğu için daha az,
    Yoğuşmasız kombiler ise dahada çok kar marjı bırakırlar.

Ben samsung resmi disbrütörlerininde bu yöntemi uyguladıklarını düşünüyorum...

Diğer ülkelerde satılan modele nasıl Türkiye'ye özel dedin dallass kardeşim anlamadım ama ben sana ithafen söylemedim bu cümleyi. Son sayfalarda birkaç kişi dile getirince ben de açıklamak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: atafirat

KU7000 (Türkiye) input lag ve siyah performansı çok iyi yalnız Motion değerleri yerlerde (5.5 / 10). Bu da sanırım hareketli sahnelerde ve spor müsabakalarını izlerken takılmalara yol açacaktır. Ne dersiniz? Özellikle 55KU7000 mağazalarda normal yayın izlerken takılmalar gözüme ilişti.

60 fps de judder desteği yokmuş ama motion blur performansında 10 üzerinden 7.7 puan kötü değil.

• quote:

Edge Lighting yerine Direct Light demişler, ülkeye gelen TV direct light ise daha iyi. Local dimming yok tabi. Fakat response time gene yüksek 18.7 ms (hareketli sahnlerin flulaşması arkada iz kalması bu yüzden) VA panelin eksilerinden biri bu, kontrast iyi (4.500:1) ama response time yüksek... harbi aynı teknolojiyi yeni diye pazarlayıp duruyorlar, tizen filan ekleyip. 6 sene önce aldığım Panasonic G30 gerçek 5 ms. Led Tvler (OLED hariç) aynı yerde sayıyor galiba, epeydir piyasayı takip etmemiştim.

Arçelik/Beko B40-LB-6536 ve B40L 9672 5B QUATRO UHD TVlerin panelleri nasıl bilgisi olan var mı?

Ortalama üstü bir değer. Plazma ve OLED lerle yarışamaz tabi.

• DonJuan1907 kullanıcısına yanıt
    Yahu arkadaş kafayı yicem bi de bu var dimi acaba teşir mi yoksa kapalı kutumu ?
    bi de bunlarla uğraş. Fiyatı normale göre ucuz görüyoruz ama ben 250 tl daha fazla vercem samsung satış bayisinden alıcam 55ku7000
  • maresal52 kullanıcısına yanıt
    bence uygun fiyata kendin al servis tuttuğunu anlarsın
  • quote:

Samsung KU7000 kullanıcıları başlığında 40" panelde ekrandaki görüntünün gidip gelmesi sorunu yaşayan olmuş, karasız kaldım. Müşteri hizmetleri iyi olsa da daha altından akmayan su ısıtıcı üretemeyen Vestel e de güvenesin gelmiyor. Nerede plasmalar :) (diğer evimde hala Panasonic G30 kullanıyorum)
    Grundig eskiden Alman üretimliydi ve sağlam ürünleri vardı o zaman, fakat iflas etti bildiğim kadarıyla. Üretimleri Türkiyede mi yapılıyor? garanti durumları nasıl?

Abi samsung ku7000'de yeni 1 günlük bile olmayan tv'de sorun yaşayan kişi benim. Şöyle ki, sadece ben olsam diyeceğim bu şans. Ama değil, panelleri sıkıntı. Almayın samsung, bana dua edersiniz ilerde.
    Bakın şöyle araştırın;http://www.cnet.com/forums/discussions/how-many-have-blinking-issue-with-samsung-led-tv-515148/

Blinking problem diye geçiyor yani, göz kırpıyor tv.

• Istanbulo I kullanıcısına yanıt
    yok hocam zaten almayacağım, sorunlu panel olduğu belli. Teknoloji şans isi lafına katılmıyorum, bazı ürünlerin fabrikadan çıkışlı hatalı üretim payı yüksek. Zaten 20ms şaka gibi :) 10 sene öncesinin TN paneli performansında response time da :) üstüne bir de Türkiyedeki servis kalitesi eklenince iş çığrından çıkar. Bu nedenle en azından servisi daha iyi olanlara (Arçelik/Beko) bakmaya başladım, kendim için almayacağımdan bu problemlerle uğraşamazlar... Siz de hakkınızı arayın hakem heyetine gecikmeden başvurun, servisle muhattap olmayın. Ben daha önce Asus monitörle sıkıntı yaşamıştım; rezil servisleri ve Vatan Comp ın bize ne ifadeleri takınmaları üzerine Hakem Heyetine başvurmuştum, söke söke paramı geri aldım

diğer yandan Fransadan aldıgım Samsung S7 Edgeimde kamera HDR sorunu yaşıyorum (çok kişi gibi) bu nedenle de Samsung diyince temkinliyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 3 Ağustos 2016; 13:41:11 >

• Beko B49L 9672 arkadaşlar 2100 e bu modeli almak mantıklımı saat 1 gibi alacamda

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.