Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: migferamiral Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.046
Cevap
1.332
Favori
4.690.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En son bu ikisi arasında kaldım varmı öneriniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 009selcuk

selamun aleykum arkadaşlar.maksimum 4000 tl bütçeli 55 inç tv almak istiyorum bu konularda çok bilgim yok.şuan ki tv'im panasonic 42st33e 5 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım.ikinci bir tv almak istiyorum ileriye dönük 4 k yayınları sıkıntısız izleyebileceğim görüntü kalitesi güzel olsun sorunsuz bir tv olsun istiyorum.samsung 55ju7500 teknosa da 30 gunluk teşhirde yeni acmışlar tv yi belli 4150 tl alınabilirmi yoksa yıl sonuna doğru bekleyip mi almayalım fiyatlar yeni modeller çıkınca düşermi?
    d smart kullanıyorum yayın olarak.

Samsung 55ju7500 çok doğru bir karar fiyatu iyi ama
    Teşhirde olması biraz düşündürücü
    Müşteriden iade olmasın, ki müşteriden bi iade olduysa mutlaka ama mutlaka panelle ilgili bir sıkıntı vardı,
    Mesela örnek vermem gerekirse,
    Tv alan %90 kullanıcılar, ışık sızması vs. Olaylarından çakmazlar,
    Bu tür sorunları bilen ve öğrenen bu forum kullanıcıları gibi %10luk kesim ise,
    Aldığı Panelinde bir kusur olduğunu anlayıp geri iade ediyor,
    Ürünü geri iade alan mağazalar/firmalar ise,
    Bu ayıplı ürünleri gerisin geriye koreye japonyaya yani geri iade edemedikleri için,
    Ya tamir yoluna gidip ürünü tamir edip yada
    Işık sızmasının tamiri olmadığı için gerisin geriye öylece,
    Yeni bir ambalajlama yapıp
    O bahsettiğim bu işlerden anlamayan %90 lık kesime bu ürünleri yine satıyorlar ,

Ha panel güzel buna bir sözüm yok alacaksan bile ışık sızması vs. Testlerini yaparak bu ürünü teslim almalısın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• must@fa M kullanıcısına yanıt
    Ben yine tercihini
    Grundigten yana kullanman gerektiğini düşünüyorum...

• dallass kullanıcısına yanıt
    yorumunuz için teşekkür ederim panelin üstündeki jilatinleri bile sökülmemiş daha diğer teşirdeki tv lere göre çok temiz duruyor dış görüntü olarak.hangi testleri nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
  • Teknosa da 55KU7000 3499 +1 yıl garanti hediye ne dersiniz :)

• 009selcuk 0 kullanıcısına yanıt
    Şu sayfaları geriye doğru incele hepsi var,
    tv alan arkadaşlardan bazıları bu testleri ve sonuçları buradan paylaştı

• quote:

Orijinalden alıntı: lordum11

Teknosa da 55KU7000 3499 +1 yıl garanti hediye ne dersiniz :)

Bu ürün şuanda
    GG da 3200 (100 çippara ile)
    HB da 3280 ( 50 parapuan ile)

Yani arada net 250/300 fiyat farkı var
    +1 yıl garantiye değip değmeyeceği yine sana kalmış...

Peki teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: vtnv

arkadaşlar bu modeller arasında kaldım. bi bakan olursa cok makbule geçecek.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25548-25578-25603-25984-26884-30138/samsung-ue55ju6470u_lg-55uf950v_lg-55uf8507_lg-55uf7787_samsung-ue55ju6070u_lg-55uf6807/

(LG 55UF950 mi 55UF8507 mi?)

Arkadaşım herşeyi bir kenara koy,
    Her zaman söylediğim gibi,
    Bir "markada"
    Hangi ürün olursa olsun model numarası ve fiyat arttıkça/büyüdükçe (çok çok istisnalar hariç,mesela bir modelde ips panel kullanılıyor)
    Donanım ve performans artışı olur,
    Yani bir seri kodu diğerinden büyükse
    Yada fiyatı diğerinden pahalıysa,
    O model diğerlerine göre daha iyisidir.

Bu anlamda eğer pasif 3D ve dual play özelliklerinden ötürü,
    LG markasında karar kıldıysan
    Tabikide seçimin uf950 olmalıdır,
    Bu paneli Alıp kullamadım ama forumda alıp kullananlardanda bir şikayete denk gelmedim,
    Mağazalarda benim gördüğüm bu model ips olsa dahi (siyah performansını etkiliyor),
    Gerçekten şahane görüntüsü ve sesi vardı
    Ve kullandığım kadarı ile çok hızlıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

arkadaşlar bu modeller arasında kaldım. bi bakan olursa cok makbule geçecek.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25548-25578-25603-25984-26884-30138/samsung-ue55ju6470u_lg-55uf950v_lg-55uf8507_lg-55uf7787_samsung-ue55ju6070u_lg-55uf6807/

(LG 55UF950 mi 55UF8507 mi?)

Arkadaşım herşeyi bir kenara koy,
    Her zaman söylediğim gibi,
    Bir "markada"
    Hangi ürün olursa olsun model numarası ve fiyat arttıkça/büyüdükçe (çok çok istisnalar hariç,mesela bir modelde ips panel kullanılıyor)
    Donanım ve performans artışı olur,
    Yani bir seri kodu diğerinden büyükse
    Yada fiyatı diğerinden pahalıysa,
    O model diğerlerine göre daha iyisidir.

Bu anlamda eğer pasif 3D ve dual play özelliklerinden ötürü,
    LG markasında karar kıldıysan
    Tabikide seçimin uf950 olmalıdır,
    Bu paneli Alıp kullamadım ama forumda alıp kullananlardanda bir şikayete denk gelmedim,
    Mağazalarda benim gördüğüm bu model ips olsa dahi (siyah performansını etkiliyor),
    Gerçekten şahane görüntüsü ve sesi vardı
    Ve kullandığım kadarı ile çok hızlıydı.

hocam kusura bakma biraz aceleye geldiği için çok araştıramadım. uf950 yi çıkarmayı unutmuşum bütçe 3000 - 3500 arası.
    benim tv de çok bi özellik istemiyorum hocam. 4k olsun görüntü kaliteli olsun 55 inç olsun, usb ile film izleyebileyim takılmasın... buna göre bi önerin var mı?

bide şimdi sen yazmışsın sağol ıps falan ama hiç anlamam tv den. yani bi 5000 tl lik ile 3500 tl lik tv arasında ki fark gözle görülür mü bi anlatır mısın . çok çok teşekkür ederim şimdiden

Merhabalar

3500 lira civarında
    *Va panel
    *En az 100 hz gerçek panel
    *Smartı iyi
    *4k yayın ve videolarda beni üzmeyecek
    *48-55" arası ne önerirsiniz acaba ?
    hocam rahatsız edicem ama ben biraz daha araştırdım. tam bu iyiymiş bana uygun deyip samsung ku7000 e karar kıldım ki 50 hz olduğunu öğrendim bide türkiyeye düşük model satmışlar falan yazmışlar. sonra galiba samsungdan bana ekmek yok deyip lg ye geçtim uf7787 veya uf6807 den birini seçecektim bu seferde forumda "lg nin 200 hz i samsungun 50hz ine denk gelir. lg samsungun tırnağı olamaz" yorumlarını gördüm. artık kafayı sıyırmak üzereyim. lütfen bana yukarda yazdığım özelliklerde pişman olmayacağım bir tv önerir misin.
  • LG'yi kötüleyip durmuşsun. Tamam Sony iyidir ama LG ile Samsung bana göre başa baş.

• quote:

hocam rahatsız edicem ama ben biraz daha araştırdım. tam bu iyiymiş bana uygun deyip samsung ku7000 e karar kıldım ki 50 hz olduğunu öğrendim bide türkiyeye düşük model satmışlar falan yazmışlar. sonra galiba samsungdan bana ekmek yok deyip lg ye geçtim uf7787 veya uf6807 den birini seçecektim bu seferde forumda "lg nin 200 hz i samsungun 50hz ine denk gelir. lg samsungun tırnağı olamaz" yorumlarını gördüm. artık kafayı sıyırmak üzereyim. lütfen bana yukarda yazdığım özelliklerde pişman olmayacağım bir tv önerir misin.

Bende 7787 var hocam. Genel olarak görüntü kalitesi mükemmel. Sadece biraz tarayıcı kasıyor gibi geldi bana neredeyse 1 sene olacak alalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: lite fear

LG'yi kötüleyip durmuşsun. Tamam Sony iyidir ama LG ile Samsung bana göre başa baş.

yok aslında benim hayalimde lg vardı tv de. ama forum çok kafamı karıştırdı. bu arada 7787 var demişsin hocam az çok tvden anlayan biriysen artılarını eksilerini yazar mısın
  • İlk mesajı okudum ama diğer sayfaları pek okuyamadım. Tekrar soruluyorsa şimdiden özür dilerim. Benimde size bir sorum olacak,burada benden çok daha tecrübeli kişiler var. Odam içim bir tv almak istiyorum. Bütçem 500 lira kadar. En iyi öneriniz nedir 500 liralık bütçe için ? Link ya da model ismi ile cevaplarsanız çok iyi olur. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

LG'yi kötüleyip durmuşsun. Tamam Sony iyidir ama LG ile Samsung bana göre başa baş.

yok aslında benim hayalimde lg vardı tv de. ama forum çok kafamı karıştırdı. bu arada 7787 var demişsin hocam az çok tvden anlayan biriysen artılarını eksilerini yazar mısın

Hocam direk şuna bakın isterseniz..
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=108410543

• quote:

quote:

quote:

Hocam direk şuna bakın isterseniz..
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=108410543

inceledim teşekkürler. sizde titreme sorunu var mı

• quote:

Lg uf7787 2015 modeldir ve smartı yavaştır ve trumotion olmadığından titremeler mevcuttur,
    Öte yandan zaten ips panel kullanır ve konu yazımda işlediğim siyah performansı açısından vasattır,
    Bu anlamda samsung 55ku7000 50 hz olsa dahi daha üstün performansa sahiptir,
    Bu görüşleri şu son 5/10 sayfada kendinde görebilirsin.
    Bu yüzden seçimin samsung 55ku7000 olmalıdır...

• 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.