Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Turtle Punch Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.068
Cevap
1.335
Favori
4.691.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
6. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 34963497349834993500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 3200₺ üst limitli tv arıyorum. Ekran boyutu önemli değil.
    Philips 32PFS6805/62 32'' (80 cm)
    Samsung UE-40N5000 modellerine baktım ancak iç açıcı yorumlar okumadım. Grundig, Vestel gibi markalara önyargım var ancak tv piyasasına hakim değilim philips-lg düşük kaliteli ürün olmasındansa Vestel kaliteli modeli olmasını tercih ederim. Günlük kullanım için bakıyorum aman aman smart tv özellikleri aramıyorum. Önerileriniz nelerdir?

• 11 yıldır (2010 model) lg 42le5500 modelini kullanıyorum. Birkaç ay önce sinyal yok uyarısı ile aramızdan ayrılmaya kalktı. Sağdan soldan edindiğim yarımyamalak bilgiler ile nasıl olsa kaybedecek birşeyim yok diyerek anakartını söküp 200 derecelik fırına 8-10 dakika attım ve ilginçtir ki düzeldi, kullanmaya devam ediyorum.

Bu şekilde ne kadar daha kullanabilirim bilmiyorum. Bu sebeple yeni bir tv arayışına geçtim. Kullandığım tvnin özelliklerine baktım. 100hz ve 5.000.000:1 kontrast oranı olduğunu gördüm. Bahsedilen 100hz gerçek 100hz mı bilmiyorum tabii ama görüntüsü çok hoşuma gidiyor. Aksiyon sahnelerinde, maçlarda vs titreme veya flu iz bırakmıyor, gayet akıcı ve net.

Netflix izleyicisi ve şimdilik ps4 oyuncusuyum. Ps5 e geçme durumunu da göz önünde bulundurarak tv seçimi yapmak istiyorum. Şimdiki tvlerde kontrast oranı diye birşey yok sanırım, bulamadım. Hz olarak ise yine 100hz altında olmamalı diye düşünüyorum.

Şuanki tv konumum, oturma düzenime göre yaklaşık 3metre uzaklıkta. 55" yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Birçok tv modeli araştırdım ve eleye eleye içlerinden 2 model arasında kaldım.
    *samsung 55q80t
    *sony 55xh9096

Bu iki tv nin bir üst modelleri olan 55q95t ve xh9505 nin kullanım amacımı da göz önünde bulundurunca aradaki fiyat farkına değmeyecek olduğunu düşündüğüm için eledim.

Özellik ve fiyat olarak sizce q95t veya xh9505 alınmaya değer farka mı sahipler?

Yukarıda bahsettiğim 2 tercih arasında hangisini önerirsiniz ve neden?

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• NIQO kullanıcısına yanıt
    samsung q80t yi eleyin bence. sony 9096 iyidir.cikabilirseniz 55cx alip kurtulun tv işinden gozleriniz bayram eder.

• popturceyn P kullanıcısına yanıt
    Oled tvlerin kronik yanma sorunu olduğunu yaptığım araştırmalar sonucu öğrendim. Bu sebeple oled düşünmüyorum.

yanma sorunu yok hocam, sabah aksam tv acik bizde 6 ay olcak yanan birsey olmadi. eskilerde öyleymiş. 9 serisinden itibaren ben hic yanan gormedim. ben iphone kullanirken android alma donuyor derlerdi. gel zaman git zaman her sey degisiyor iste.
    tabii gidipte philips oled filanda almayin. lg yada sony oled bakin ama teknolojisi lg olduğu icin lg oled bakin. (55cx kullanicisi)

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Oledler ile ilgili yanma sorunundan dolayı önyargılıydım ama tavsiyeniz üzerine 55cx modelini de inceleme altına alayım öyleyse.

Seçenekler 3 e çıktı. 55q80t - 55xh9096 - 55cx6la

Farklı kişilerin farklı sebeplerle tavsiyeleri olursa beklerim.

hocam allahini seversen 55q80t yi listenizden cikarin. 8 bit panel var yani 16 milyon renk destegi var. diger onerdiklerim 10 bit panel 1 milyar renk:)) samsung eskiden samsung du, her gecen sene kendini bitiriyor. bu isten anlayan kimse samsung tv almaz bu paralara.
    ayrica dolby vision filanda yok. banding ve dirty screen kronik dikkat edin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 15 Temmuz 2021; 1:22:34 >
    Seçeneği yine 2 ye indiriyoruz o zaman.

Sony 55xh9096 vs lg 55cx6la.

Bu vsyi oled olmasından dolayı lg kazanır elbette ama kronik rahatsızlığına denk gelir miyim korkusu ile tv izlemekte istemem açıkçası. Yaklaşık 12bin lira vererek tv aldıktan sonra tühtüh demek istemiyorum. Xh9096 ile cx6la modellerini iyice araştırarak tercihimi yapmaya çalışacağım.

Teşekkür ederim.

tamamdir hocam bu liste daha iyi oldu:)

Önceki sayfalara bakarsanız bu sene en çok tavsiye edilen tv’nin XH9096 olduğunu görebilirsiniz. Hem donanım özellikleri, hem de Sony’nin renk, detay, parlaklık dengesi konusunda verdiği iyi sonuç nedeniyle ben de XH9096 alın kesinlikle derim

• Helvetica34 H kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

Xh9096 tavsiyenizi q80t ye göre mi yaptınız, cx6la ya göre mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: NIQO

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Oledler ile ilgili yanma sorunundan dolayı önyargılıydım ama tavsiyeniz üzerine 55cx modelini de inceleme altına alayım öyleyse.

Seçenekler 3 e çıktı. 55q80t - 55xh9096 - 55cx6la

Farklı kişilerin farklı sebeplerle tavsiyeleri olursa beklerim.

Hocam oled'in yanma sorunu kalmadı diye düşünmek bana göre hata olur haberiniz olsun. Arkadaş 6 aydır kullanıyormuş 6 ayda bir sıkıntı olmuyor zaten oledlerin yanma problemleri 2 yıllık garanti bitimi sonrası baş gösteriyor zaten genelde. Reddit'te incelerseniz 2020 modeli olan CX'in bile birçok kişide yandığını görebilirsiniz. Bu biraz televizyonu ne kadar süre kullanmak istediğiniz ile alakalı. Öbür televizyonunuz gibi 7-8 yıl hatta belki daha fazla kullanmak istiyorsanız oled televizyon o süre içinde mutlaka yanar. Ama oled'in de öyle bir görüntü kalitesi var ki bunları düşünmeyebilirsiniz bile. Oled alacaksanız size tavsiyem LG 2021 OLED B1/C1/G1/Z1 [Ana Konu] bu konudaki brknil06 kullanıcı isimli LG yetkilisi ile irtibata geçin. Genelde iyi fiyat verir ve +3 yıllık garanti uzatmasının oled yanmasını da kapsadığını duymuştum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yorumu Q80T’ye göre yaptım. LG ve Sony Oled tv’ler tabii ki ayrı bir kategori. Herkesin alıp kullanmak isteyeceği cihazlar. Ancak alın kesinlikle yanmaz ya da almayın mutlaka yanar demek oldukça zor. O konuda karar tamamen alacak kişinin.

• Exheo kullanıcısına yanıt
    Görüşünüz için teşekkür ederim.

Film, dizi, yarışma vs izlemenin yanısıra oyun monitörü olarak kullandığımız için aile olarak sık ve uzun süreli (günlük ortalama 12 saat) kullanıyoruz. Bu sebeple lg 42le5500 de olduğu gibi sorunsuz olarak en az 8 - 10 yıl kullanma isteğimden dolayı oled tv den uzak duruyorum.

Geriye tek seçenek kalıyor, o da sony xh9096 modeli.

Kıymetli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

• Merhaba iyi günler 7500 tl bütçem var genel kullanım için 55 inc bir tv almak istiyorum ne önerirsiniz acaba

• Sony nin xh9096 modeli, 10 sene gider mi acaba? Malum android tv

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

O fiyata bir dönem QE60TA satılıyordu. Tekrar o fiyata ineceğini düşünsem bekleyin QE60TA alın derdim ama o fiyatlara 3-4 aydan önce tekrar düşmez gibi

Alıntıları Göster

Tu8000 almıştım, ürün geldi servis kurulum yaptı ilk açılışta ekranın yarısında görüntü yoktu. Servis değişim olarak ürünü götürdü, daha sonraki süreçte Samsung stoklarında yeni bir tu8000 olmadığından dolayı para iadesi yada Q60TA modelini önerdiler, herhangi bir ücret farkı olmadan kabul ettik bakalım iyimi yaptık kötümü TV Tavsiyeleri [ANA KONU] 

• tam1marjinal T kullanıcısına yanıt

Ben 3 yıldır 55xf9005 kullanıyorum. Android olması bana hiç sorun yaşatmadı. Aksine güncelleme alması, uygulama seçeneğinin çok olması benim için avantaj. Netflix, Youtube gibi altyapısına büyük yatırım yapan uygulamalar sorunsuz çalışıyor aldığımdan beri. Apple Tv box’ım olmasına rağmen kullanma gereği duymuyorum o nedenle. Blu Tv, Bein Connect gibi uygulamaları da sıklıkla kullanıyorum. Bu uygulamalar zaman zaman hata verebiliyor, ancak bu uygulamaların altyapı yetersizliğinden kaynaklı bir durum. Sadece Android’de değil, webOs ve Tizen’de de çok stabil çalışmıyor BluTv, BeinConnect. Arkadaşlarımın tv’lerinden biliyorum. Tv’nin kendisinde yüklü olan Android elbette bir noktada güncelleme almayı bırakacaktır, o durumda Apple Tv Box ya da MiBox gibi cihazlarla devam edebilirim. Zaten 10 sene gibi çok uzun süreli kullanım senaryosunda tüm smart tv işletim sistemleri için doğacak bir ihtiyaç bu. Webos, Tizen, Android farketmeksizin.

• CyFlush kullanıcısına yanıt

Şanslısınız :)

• 
Sayfa: önceki 34963497349834993500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.