Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34553456345734583459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkiside ips paneldir bu ebat icin.58 ve 50 inc olanlar vadir.Yani IPS yan açılardan daha gec renk ve isik kaybi yaratirken va daha yuksek kontrasta ve daha derin siyahlara sahiptir.

8505 daha aydinlik bir paneli barindirir,400lm e karsin 350lm gibi.Ayruca goruntu motoru p5 gen3 iken 7805 ye p5 gen1 dir.Yani tum goruntu ve motion bu islemciler tarafindan islenip yonetilir.Motion performansi genel olarak es fiyat ve segmetteki rakiplerinden daha iyi benim nacizane gözlemin.

Detayli farka bakmak icin display spesificationa bakmaniz daha doyurucu bilgi sağlayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

Vestel konusunda hem olumlu hem olumsuz yorumlar aldım

Deneyip görecez

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt

65 inç şart değilse,

55xh9096 öneririm,

X-Motion Clarity 100 hz

4K HDR Processor X1™ İşlemci

4K X-Reality™ PRO netlik

full array direct led

Va panel

Kampanyaları takip edip 8 - 8.5 bin ₺ civarında alınabilir.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xh9096/specifications

aceleniz yoksa, Philips istiyorsanız,

2021 modeli beklenebilir,

58pus8506

https://www.philips.com.tr/c-p/58PUS8506_62/8500-series-4k-uhd-led-android-tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 12 Mayıs 2021; 14:11:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

İkiside ips paneldir bu ebat icin.58 ve 50 inc olanlar vadir.Yani IPS yan açılardan daha gec renk ve isik kaybi yaratirken va daha yuksek kontrasta ve daha derin siyahlara sahiptir.

8505 daha aydinlik bir paneli barindirir,400lm e karsin 350lm gibi.Ayruca goruntu motoru p5 gen3 iken 7805 ye p5 gen1 dir.Yani tum goruntu ve motion bu islemciler tarafindan islenip yonetilir.Motion performansi genel olarak es fiyat ve segmetteki rakiplerinden daha iyi benim nacizane gözlemin.

Detayli farka bakmak icin display spesificationa bakmaniz daha doyurucu bilgi sağlayacaktır.

50 pus8505 modeline bakıyorum bende bütçem max 5000tl bandında. Tavsiye edermisiniz peki.

Android tv olmasada olur 4500 bandında smart bi tv + mi box alırım en kötü

• @lordford50

almışken büyük olsun isteğimiz var. Hem duvarı doldursun hemde ekran büyük hoş oluyor. Arkadan ışık vs cezbetmiyor cidden ama büyüklük cezbediyor. 4k yayın çok izliyebiliceğimizi sanmıyorum, belki ayda 1 film açarız o yüzden ortalama bir tv büyük ekran istiyoruz

@froster2006

gündüz evde bulunmuyoruz. İşlerden dolayı akşamları evdeyiz hep. Parlaklık farkı gece açmada o kadar bizi etkilemez diye düşünüyorum.

65PUS8505 8250tl bandında daha parlak ekran yerine 70pus 8505 7950 tl ye almak daha mantıklı geldi. Büyük ekran hem, hemde çok beklentisi olmayan tüketiciyiz

• tam1marjinal T kullanıcısına yanıt

70pus 8505 7950 tl ye

nerede satılıyor?

65pus8505 modeli ips paneldir, gündüz seyri daha zevklidir,

70pus8505 ve 58pus8505 modelleri Va paneldir, gece seyri daha zevklidir.

.

izleme mesafesi kaç metre olacak?

yakın mesafeden izlenecekse giriş seviye 65-70 inç tv çamur gibi olur, gözünüze batar.

Bu mesafeden kaliteli 65-70 inç almak lazım.

65pus7805 elenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 12 Mayıs 2021; 14:34:47 >

Goruntu islemede ve motionda oldukca iyi ayni fiyatta ve segmentteki rakiplerine karsi p5 goruntu motorlu Philips ler.Ki tu serileri dual ledli olanlar dahil benim inceledigim kadari ile aydinlik panele sahip degil ilaveten bir sekilde puslu goruntu vermekte yan yana izlendiginde ayni icerigi 8505 ve 7805 ile,siyah dahil.Motiondada daha gerude konusu olan tu serisi.Fiyatta pahali olunca geriyede pek bir sey kalmamakta.Bir tek cerceve olabilir, o kadar ki goruntunun baslica onemli oldugu bir cihazda .

Gule gule kulllanin.

• ıamonlyhuman kullanıcısına yanıt

Mutfak için aldığımızda full hd olmasa da olur dedik.

Hepsib. da indirim vardı 1650₺ ye geldi. Aldık.

Gule gule kullanin.70'olan va olmasi gerek.👍.

• İnternet üzerinden alışveriş mi yapıyorsunuz yoksa bizzat mağazadan mı alıyorsunuz TV yi

Hangisi daha sağlıklıdır

Ya da şöyle sorayım

İnternetten almanın sakıncaları nelerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_2021 -- 12 Mayıs 2021; 16:31:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Yasaklar olduğu için teknoloji marketlerinde görüp inceleyemiyoruz malum.

50 ve 58 inc arasında çok mu belirgin ekran farkı vardır acaba. Fiyat farkı baya var çünkü

Salonum çok büyük değil 2.5 - 3 metre karşıdan izleme açım var.

50pus8505 ile 58pus8505

aynı teknik özelliklere sahiptir.

2.5 metreden 50 inç de kurtarır.

.

biz 55xf9005 aldığımızda iki yıl 3 - 3.5 metreden izledik.

şimdi de 2 - 2.5 metreden izliyoruz.

size 50-55-58 inç üçü de olur.

50 ile 58 arasında çapraz 20 cm (bir karış) büyüklük farkı olur.

• mert_2021 M kullanıcısına yanıt

İkisinden de alınabilir.

yasal olarak internete iade daha kolay olabiliyor.

mağazaya iade etmek için kulu olman gerekebilir, yalvara yalvara..

internetten alınacaksa kargoyu teslim almadan önce özellikle front ön yüzü sağlam olmalı, kartonda hasar varsa teslim alınmamalı.

İstediğin ürün kodu mu diye detaylı bakılmalı,

55xh9096 sipariş verdiysen 55xh8196 teslim almamalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 12 Mayıs 2021; 16:52:1 >
  • Arkadaşlar bir ay önce samsung 40t5300 aldım va panel olmasından dolayı açı sorunu vardı yandan iyi görüntü yoktu ekranda sorun çıktı iade ettim amazona televizyon alacağım 40 43 inç Samsung40t5300 ile 40n5000 arasında smart hariç fark varmı smart kullanmadığım için fazla para vermeye gerek yok görüntü panel anakart gibi farklılık varmı diğer taraftan IPS panel tv düşünüyorum samsung va Philips IPS panel Philips pek tavsiye eden yok Philips 43pfs5505 smartsiz IPS panel aradığım bişey ama bilmiyorum bu konularda yardimci olurmusunuz rica etsem hangi tv

• hancı42 H kullanıcısına yanıt

• hancı42 H kullanıcısına yanıt
    Philips 43pfs5505 modeli full hd, görüntü kalitesi iyi, smart Wi-Fi yok. Bildiğin uydu alıcılı sadece Tv.
    2500-2700 fiyat aralığı için doğru tercih olur.
  • Teşekkür ederim epeyden karşılaştırmada bişey anlamadığım için kesin sonucu siz üstatlardan almak için rica ettim

• Teşekkür ederim usta Smartsız IPS panel tam benlik kanal listesi sorunu var diyorlar sen yapsanda sonra kendi kendine siliniyormuş ne derece doğru bilmiyorum

• Philips almayin, defalarca söylüyoruz. Servise işiniz düşerse ki büyük ihtimalle düşecek o zaman anlarsiniz bu uyarımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 12 Mayıs 2021; 22:9:23 >
  • 
Sayfa: önceki 34553456345734583459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.