Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3456. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ex-kuzey , cengineer06 , cengineer06
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.724
Cevap
1.322
Favori
4.670.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
89. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 34543455345634573458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony’nin 2021 modellerinin fiyatı bu güncel kurla alınabilecek seviyede olmayacaktır. 10K gözden çıkardıysanız bekleyin derim.
  • oup59 kullanıcısına yanıt

55Q80T ve

55xh9096

alamıyorsan,

55xh8196/8096

55tu8500

güzel ürünlerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat olarak haklısınız hocam. Açıkçası normalde 6.5K gibi bir TV bakıyordum. LG 55NanoCell 796,866 derken LG 49Nano866'ya döndüm ve sonra bir baktım 55NANO916 bakıyorum. Sonra Sony'leri taradım. Sonuçta anne ve babama alacağım. Fiyatın ucunu açtım biraz. Böyle giderse dediğiniz gibi bütçeyi 10K yapıp Sony,Philips,LG markalarının 2021 modellerinden düzgün bir TV alacağım. Nedense Samsung TV'lere bir türlü ısınamadım. Ama üst segmentleri iyi olabilir. Aslında 5683TL'ye 55XH8096'yı sepete bile atmıştım. Nedense siparişi tamamlamak içimden geçmedi. Fiyatı da ürüne göre iyiydi. Aslında 55 inch bakıyoruz ama belki bendeki 65PUS9435'yin yerine yeni çıkacak Philips 65PM9639 (veya 75 :)) alıp benim TV'yi annemlere veririm. Yeni seri microLED VA FALD ve 120Hz panel ile geliyor, 120Hz ve HDMI 2.1 olacak. Ayrıca dahili BW soundbarı da 3.1.2 yapmış Philips. Yeni teknolohiler açısından doyurucu bir model. Sony'nin kalitesi tartışılmaz ve özellikle de üst segmentte çok iyi elbette ama Ambilight sevdiğim için ilk tercihim Philips oluyor. Bunu alırken de 50Hz olması ve HDMI 2.1 olmaması biraz rahatsız etmişti ama artık onları da son model ile elde ediyor Philips üst segment. OLED zaten düşünmüyorum.

@lordford50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 11 Mayıs 2021; 13:57:20 >
    O zaman en mantıklısı eski Tv yi ailenize verip micro led Philips beklemek.
  • Uwais kullanıcısına yanıt

TV'lere baktıkça ben de öyle düşünmeye başladım iyiden. Biraz eli ayağı düzgün bir 55 inch TV zaten 6-6.5K TL. Üst serilere çıkınca zaten fiyat 8-9K TL oluyor. Babalar günü indirim günlerini bekleyeceğim. O zaman hem 2021 modellerin durumları biraz daha netleşmiş olur ve firmalar 2020 modelleri için daha iyi indirimler de yapabilir. Artık ona göre bu işleri bir bihayete erdiririm. Kendime Aralık 2020'de 65PUS9435 alırken artık bir süre bakmam diyordum. Gerçi Ekim 2019'da 58PUS7304 alırken de öyle demiştim :)

Forumdaki LG firma yetkilisi Mayıs sonunda 2021 modellerin geleceğini yazmış. Philips Türkiye de PML9636 serisi ürün sayfalarını yayına aldı. Keza Sony de artık yeni serilerdeki J isimlendirmeli modelleri için çok yakında diyor. Umarım yaz aylarında gerçekten 2021 serileri satışa çıkar.

Bu işin sonu yok ama 2021 modelleri donanımsal olarak oldukça farklı geliyor. En azındna Philips üst segment modellerinde öyle. Ucuz olmayacaklar ama arada da iyi farklar var.

• @Uwais @lordford50

Bir konuda daha görüşünüz sorayım. Philips 45PUS6562 IPS DirectLed ve 100Hz TV kullandıktansonra sırf ebattan dolayı VA,DLed,50Hz olan 58PUS7304'e geçmiştim. Aslında segment olarak yeni yılın alt segmentine geçiş oldu. Sonra da tekrar ebattan dolayı VA,DirectLed,50Hz olan 65PUS9435'e geçtim. Bu sefer segment yükseltmeyi tercih ettim ki çok memnunum.

Özellikle 100Hz'den 50Hz'e ilk geçiş sonrası maç yayınları ve hareketli sahnelerde bir fark olmadı dersem yalan olur. Sonradan 50Hz'e de alıştım ama ama aklımda da 100Hz bir TV hep yatıyor. Keza ailem için de öyle çünkü babamın yıl boyunca başta ligler olmak üzere ağırlıklı bir spor yayını tüketimi var.

Panel olarak VA ve Dled ikilisi en çok tavsiye edilen kombinasyon. Philips TV'ler öyle. Ama mesela Sony 8000 serileri IPS ve Directled iken 9000 serileri ise VA ve DirectLed/FALD. LG modelleri biraz karışık. VA directled ve IPS Edgeled veya üst serileri IPS Directled/FALD. Şimdi Philips üst serileri de VA ve Direcled/FALD olacak gibi.

Bu konulardaki düşünceleriniz nedir?

• Merhaba arkadaşlar Amazon da öncelikle robot süpürge lerde geçerli (5000) tl civarındakiler için yaklaşık 1500 indirimim olacak. Beğendiğiniz modele göre seçim yapıp indirim yaptırabilirim. (TV telefon için de geçerli. Satıcı Amazon olması gerek.)
    Kod nereden geldi diye sorarsanız amazon ı THH ye vermiştim bu şekilde teklif yaptılar.
    Daha önce kendim dreame f9 almıştım.

TV konusunda da richter adlı arkadaşımıza yardımcı olmuştum. Güven problemi yaşayanlar danışabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrn001 -- 11 Mayıs 2021; 16:35:26 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Philips çok ilgi alanım değil maalesef hocam
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt

İndirim karşılığında ne istiyorsunuz hocam?

Olaya hakimsiniz .

mikro led tv ler gelince

100 hz bir ürün alırsınız

• TV Tavsiyeleri [ANA KONU] 

@Uwais

• ıamonlyhuman kullanıcısına yanıt
    Özelden yazıyorum

• Herkese selam

Benim bütçem maksimum 5000 TL

İncelediğim TV Vestel ua9800 serisi

Bu model nasıl sizce pişman olunur mu

Yoksa bu bütçeye daha iyisi şudur diyeceğiniz TV varsa önerilerinizi bekliyorum

• mert_2021 M kullanıcısına yanıt

Toshiba olanı al, daha memnun eder.

• lordford50 kullanıcısına yanıt

yaklaşık 3m mesafeden izleyeceğim.

• clern C kullanıcısına yanıt

3 metreden giriş seviye 65 inç çamur gibi olur, gözünüze batar.

Bu mesafeden kaliteli 65 inç almak lazım.

65xh9096 harika olur

• quote:

Orijinalden alıntı: mert_2021

Herkese selam

Benim bütçem maksimum 5000 TL

İncelediğim TV Vestel ua9800 serisi

Bu model nasıl sizce pişman olunur mu

Yoksa bu bütçeye daha iyisi şudur diyeceğiniz TV varsa önerilerinizi bekliyorum

Max 5000 liraya 55ua9800 den daha iyisi yok,

belki daha ucuza

daha düşük seri

Toshiba 55UL3B63DT ve Vestel 55UA9600 de değerlendirilebilir.

.

biraz yukarı fiyatta ise

kampanya yakalanabilirse

55tu8500

55xh8196

55nano796

55un74006

55tu7000

55un71006

düşünülebilir

• LG 50un73006 modeli mediamarktan kupon+paraf puanla 4280 TL geldi. Sizce f/p olarak nasıl bir tercih yapmışım. Bu TV hakkında bilgisi olan var mı?

• Hayırlı olsun,

Va-direct led

güle güle kullanın,

akım koruma prizi

ihmal etmeyin

• SAMSUNG QLED lerin hepsinde sorun var. 65q95t qled aldım 3 kez değişim oldu. Panelde her seferinde ölü pikseller, ekranda lekeler ve düşey siyah şeritler. En son gelen TV de de ölü pikseller var. Yurtdışında tüketiciler bu panelde yaşadıkları sorunlardan dolayı hep iade ediyorlar. QLED panellerden uzak durun diyorum.

• 
Sayfa: önceki 34543455345634573458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.