Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliggg , aliggg Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34203421342234233424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat performans olarak LG 70un71 serisine gidip bir mağazadan bakın, 50 herz çamurlu görüntü verecek diye bir şey yok. Bu modelin Görüntü kalitesi tatmin edecektir. Fiyatı da çok makul, 8 bin den aşağı bulursunuz. 10 bin bandında Philips 70pus8505 tavsiye ederler genelde o da 50 herz, ancak onu da canlı görün ben canlı görünce beğenmemiştim, özellikle en azından youtube videosu açtırın mağazada(Netflix açmıyorlar)
    ama forumda çok beğenenler de var bu tv'yi. Bu dediğim modeller, va panel ve direk led olması açısından güzel görüntü verirler. Ya da biraz daha bekleyin 65 in sony xh9096 ya da xh9077 modellerinin 12 bin bandına düşmesini bekleyin, sürekli düşüyor fiyatları, takipte kalabilirsiniz. 100 herz, full array local dimmin gibi üst kalite özellikleri var.
  • mutu07 M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam kesinlikle alklımda bu model var, teknik özellikler arttıkca fiyat da orantısız bir yükseklikte artıyor ve değecek bir fark yok, en makulü böyle büyük ekran almak 🙏🏻
  • Xbox series için 4k da akıcı oyun oyniyacak bi televizyon arıyorum
    2.1 hdmi destekleyen monitörler pek olmadıgından televizyona yönelmek istedim.
    fikri olan var mı acaba bütçe 10 bine kadar,monitör kadar akıcı oyun oyniyabilcegim bi monitör arıyorum.
  • Arkadaşlar bende TV alma arifesindeyim ve birçok marka model konusunda araştırma yaptım. Yabancı forumlar yabancı YouTube kanallarından karşılaştırma videolarını izledim. Şu an beklemeye karar verdim. Ancak yeni TV alacak arkadaşlara nacizene tavsiyelerim olacak.

Şimdi önümüzde bir kaç panel tipi var. Ops, Va ve Oled. Şu an Oled panellerde logo yanıkları olma riski nedeniyle alınmasını tavsiye etmem. Hem pahalı hemde riskli ancak görüntü kalitesi tartışılmaz paneller. Tercih meselesi risk alıp iyi görüntü almak isteyenler yönelebilir.

Geriye Ips ve Va paneller kalıyor. Ips panel için söyleyeceklerim, karanlıkta siyah performansı yetersiz ama karanlık ortamda kullanmayacak veya sadece TV kanallarını izleyecekler için kullanılabilir bir tercih ama YouTube, Netflix,prime, Blu-ray film izleyecekler için tavsiye etmiyorum. Ancak izleme açısı Va panele göre daha avantajlı bunu göz önünde tutmak gerekir. Bu arada siyah performansı Va panellere göre yetersiz kimine göre yeterli gelebilir. YouTube da bir çok karşılaştırma videosu mevcut.

Va paneller ise siyah performansının ve bana göre renk doygunluğunun daha iyi olduğu ve karanlık ortamlarda film ve dizi izlenmesinin daha keyifli paneller olduğu kanısındayım. Ancak izleme açısının az olması bu panellerin eksi yanı.

Ayrıca önümüzdeki dönemler için bence Android işletim sistemine sahip bir TV alınmasınsan yanayım. Uygulama dükkanı için devamlı bir gelişim söz konusu ve artık çok daha stabil çalışıyor. Iptv reklamsız YouTube apk yükleme gibi avantajları cabası.

Bir önerimde Dolby Atmos ve Vision dektekli panellerin alınması. Artık bir çok film dizi platformu Dolby Vision olarak içerik üretmeye başladı. HDR ye göre başarımı daha yüksek bir format olduğu söyleniyor. Atmos için evde sistemi veya soundbar ı olan kişilerin tercih etmesi daha uygun olacaktır.

Alacağınız markaların panellerinin hızları ve verdiği ışık şiddetlerinin de araştırılması gerektiği kanaatindeyim. Bazı arkadaşlar 50 Hz yeterli 100 Hz yayın yok demiş ancak oyun oynayan ve harici film izleyen arkadaşlar için ihtiyaç olacaktır. Yavaş yavaş 100 ve 120 fps filmler yayınlanmaya başladı ve izlemek inanılmaz keyifli. Şimdilik 1080p filmler için geçerli ancak yakın zamanda 4K filmler içinde 120 fps filmler çıkacaktır.

Umarım yardımcı olur. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Genellikle oyun için kullanılacak 43-50" TV tavsiyeniz var mı? Bütçe 4.000 civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

Ne tavsiye edersiniz 8 bin civarına F/P(en MAX 10 bin TL)

65” ve üstü tercihen 70-75”

netflix İptv ve TV izleyecek

arkadaşlar bizde 65" tv bakıyoruz. Sadece netflixde dizi film izlenecek. Bütçede ortalama 8 maksimum 10 bin önereceğiniz sağlam bir alet var mıdır?

• Merhaba,

5000-5500 civarı bütçemle 50" civarı bir tv arayışım var. Genellikle loş ortamda belgesel ve film izliyoruz. İzleme açısı da en fazla 60' olur.

Biraz araştırdım ve Philips 50PUS8505 modeline karar verdim. Önerilen bir tv midir? Onun yerine bunu al, daha iyidir diyebileceğiniz bir model var mıdır?

• taco_mj T kullanıcısına yanıt
    Muhakkak tvyi bir mağazada canlı görün ben 8505 ü görünce hayal kırıklığına uğradım, tabi gittiğim mağazadaki TVnin görüntü ayarında da sorun olabilir. Demo görüntüsü bile takılıyor, titreme yapıyordu. YouTube 1080 p görüntüde siyahlar çamurlanma yapıyordu.
  • Zamana Sıkışmış Z kullanıcısına yanıt

Dün Mediamarkt mağazasına uğrayıp tv'yi gördüm. Açıkçası renkler diğer tv'ler gibi cezbetmedi. Ama bununla ilgili izlediğim bir tavsiye videosunda renk kalibrelerinin düzgün gelmediğini, verdiği renk ayarlarını uygulanırsa çok daha güzel ve doğru renk ürettiğini söylüyordu. Biraz da buna güvendim.

• PS5 için https://www.teknosa.com/sony-65x7055-65-164-ekran-smart-4k-uhd-led-tv-p-110019638

Sony 65X7055 55" 4K TV almamı tavsiye eder misiniz?

SAMSUNG 50tu8000, LG 50un8100 modellerine bir mağazada farklı görüntü modlarında bakabilirsiniz. İkisi de VA paneldir.

• Merhaba. Yarım saat sonra kargom gelecek. TV nin kutusundan daha önce açılıp açılmadığını nasıl anlarım? Ya da teşhir ürün olup olmadığını?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 11 Mart 2021; 12:2:33 >
  • maligezgin kullanıcısına yanıt

Kapak kısımları boydan boya saydam bantla bantlanmış olur. Kutuda herhangi bir zedelenme olmaması lazım. Yırtık filan olmaması lazım. Servis gelip açtığında kullanım süresine baktırmak gerekiyor. Tv'lerde servis modu oluyor oda servis kumandası ile açılılabiliyor veya normal kumanda varsa onla. Ona göre de anlaşılır. Kutusundan, kutusunun içinden çıkarken ki durumlar. Tv görünüşü belli etmiyorsa kullanım süresine bakarak.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler. Kutu sağlam gibi. Yarın servis geldiğinde dediklerinizi bakarım tekrar.

Bu arada kullanım süresi kaç saate kadar normaldir?

Araçlarda 10-15km ye kadar normal sayılır mesela. TV perde durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 11 Mart 2021; 12:51:32 >
  • Helvetica34 H kullanıcısına yanıt

Öneri için teşekkürler.

Fakat kağıt üzerinde philips bir parça daha mantıklı görünüyor. Sizin önerdiğiniz modellerin avantajı nedir?

• ACIL YARDIM EDİN LUTFEN

Bu salona 55” ve üstü inç ekranlı f/p tv arıyorum.
    Çoğunluk dizi/film/belgesel
    Arada normal kanallar
    Ps uzun dönemde almayı düşünüyorum.
    5-6 k bütcem var.

• Prestor kullanıcısına yanıt
    Eğer 10 ise bütçe LG 75un71006
    İyi

8k için
    65tu8000 Samsung yada 70un71006 olabilir

Eğer zorlama imkanı varsa q70t kovalayabilirsiniz 12k gibi o da

Sony 65x de güzel diyorlar ama bir canlı bakın

LG de akıllı kumanda hediye veriyor
  • Hakan.. kullanıcısına yanıt

Yanlis kisiyi alintiladiniz sanirim. Ben de tavsiye almaya geldim.

• Prestor kullanıcısına yanıt
    şuan Vatan Bilgisayar sitesinde indirimde, Lg 70 Un70706 modelini tavsiye ederim. Fiyatı 7469 TL şuan.
  • 
Sayfa: önceki 34203421342234233424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.